Zaloguj się, aby obserwować  
Neo97

Telewizory LCD vs. telewizory plazmowe vs. telewizory normalne

804 postów w tym temacie

czy to możliwe aby telewizor nie miał włącznika / wyłącznika zasilania ? posiada tylko pstryczek który przełącza go w stan czuwania, chodzi o LCD SAMSUNG LE37A551

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 14:22, tosz napisał:

czy to możliwe aby telewizor nie miał włącznika / wyłącznika zasilania ? posiada tylko
pstryczek który przełącza go w stan czuwania, chodzi o LCD SAMSUNG LE37A551

W dzisiejszych czasach gorsze cuda są możliwe. Najlepiej używać listwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 15:09, Dekerinho6 napisał:

Mój kolega kupił dziś telewizor 37 cale Sony i zapłacił 3200 zł czy nie przepłacił ???


Jeśli to nie full hd to bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 15:34, lol94 napisał:

> Mój kolega kupił dziś telewizor 37 cale Sony i zapłacił 3200 zł czy nie przepłacił
???

Jeśli to nie full hd to bardzo.


Ma full HD i 2 lata gwarancji i coś tam jeszcze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 15:34, Dekerinho6 napisał:

Ma full HD i 2 lata gwarancji i coś tam jeszcze :P


Najwyżej 200-300zł przepłacił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 15:51, lol94 napisał:

> Ma full HD i 2 lata gwarancji i coś tam jeszcze :P

Najwyżej 200-300zł przepłacił


Czyli jednak :P ale 200 czy 300 złotych to nie tak dużo :P cóż dzięki i pozdrawiam ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam nagrywarkę DVD która dostosowuje odbierany sygnał w telewizorze Full HD , czy dobrym rozwiązaniem jest połączenie nagrywarki z tv kablem HDMI - HDMI ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czym dokładnie różni się 1080i od 1080p, którą opcjęnajlepiej wybrać jeżeli jest taka możliwość ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 07:17, tosz napisał:

czym dokładnie różni się 1080i od 1080p, którą opcjęnajlepiej wybrać jeżeli jest taka
możliwość ?


1080i – obraz z przeplotem, czyli na zmianę wyświetlane są linie parzyste i nieparzyste
1080p – bez przeplotu, czyli cały obraz jest wyświetlany

Opcja bez przeplotu jest lepsza, chociaż wielu ludzi nie widzi różnicy :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po prostu mam nagrywarkę DVD w której jest możliwość ustawienia przez kabel HDMI w telewizorze z Full HD wyższej rozdzielczości 1080i lub 1080p i nie wiem którą wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 08:00, tosz napisał:

po prostu mam nagrywarkę DVD w której jest możliwość ustawienia przez kabel HDMI w telewizorze z Full HD wyższej rozdzielczości 1080i lub 1080p i nie wiem którą wybrać


To właściwie bez różnicy, bo w Polsce jeszcze nie mamy 1080p. Tak czy siak będzie to 1080i.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 08:17, HumanGhost napisał:

> po prostu mam nagrywarkę DVD w której jest możliwość ustawienia przez kabel HDMI
w telewizorze z Full HD wyższej rozdzielczości 1080i lub 1080p i nie wiem którą wybrać


To właściwie bez różnicy, bo w Polsce jeszcze nie mamy 1080p. Tak czy siak będzie to
1080i.

A nie prawda ;P
Każdy komp podłączony przez dvi->hdmi daje możliwość wysyłania sygnału w 1080p :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 21:44, MasterOfBlaster napisał:

Co powiecie o tym TV ? Opłaca się ? Ceny nie są aż tak strasznie wygórowane ;) Jeśli
nie ten to poradźcie mi jakiś w granicach 3k Full HD, ok. 40-42''''
http://www.allegro.pl/item571906098_samsung_40a656_100hz_krakow_raty_nowy_gwar_2lata.html

Za około 3.5 k dostaniesz Panasonic TH-42PY80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do Was takie pytanie bo mysle nad zakupem Xboxa360 albo PS3 i dodatkowo chce dokupic TV..
noi moje pytanie brzmi jaki TV najbardziej sie nadaje bo slyszalem ze jak do gier to musowo FULL HD i 100HZ ale od razu mowie ze jestem zielony z tego noi ogolnie LCD czy Plazma bo juz tyle sie tego osluchalem ze mam straszny metlik..
oto kilka wymagan jakie mam :
- kwota jaka chce przeznaczyc na TV to 2tys, jakby nic konkretnego sie nie znalazlo to 2,5tys
- min 32" chodz 37" nie pogardze :)
- wyglad dla mnie nie ma znaczenia

dodam ze mam zwykla kablowke w bloku i telezwior ogladam z odleglosci okolo 3 metrow, jesli mam stracic kosztem gier jakosc kablowki to moge na to pojsc

pozdrawiam i czekam na ew pytania i pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem sobie w paru sklepach popatrzeć na telewizory LCD. Zaprezentowano mi kilka modeli, podłączono pod rózne rodzaje sygnału. Cóż.. powiem tak, jeśli lcd to postęp w stosunku do CRT to ja wole być nadal zacofany. Nie biorę pod uwagę modeli o astronomicznych cenach, tylko takie zwykłe do powiedzmy 3k. Niekiedy oglądajac prezentację aż żal odwłok ściskał kiedy sprzedawca zachwalał wysokiej jakości obraz. Było to żenujące.
Jedyny dobry obraz stwierdziłem przy oglądaniu czegoś w HD. Sygnał SD to tragedia. Nie wiem czym sie ludzie tak zachwycają. W tej chwili jedyna zaleta LC to według mnie płaski ekran i bogactwo złączy (niekiedy). Póki nie bedzie masowej telewizji HD póty można sobie tylko wciskac kit, że się ogląda dobrą jakość obrazu.

Hehe widziałem tez mecz na lcd z Full HD i 100Hz. Piłka wygląda jak kometa. Jak na tym można oglądać sport. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 13:36, HumanGhost napisał:

Dzisiaj byłem sobie w paru sklepach popatrzeć na telewizory LCD. Zaprezentowano mi kilka
modeli, podłączono pod rózne rodzaje sygnału. Cóż.. powiem tak, jeśli lcd to postęp w
stosunku do CRT to ja wole być nadal zacofany. Nie biorę pod uwagę modeli o astronomicznych
cenach, tylko takie zwykłe do powiedzmy 3k. Niekiedy oglądajac prezentację aż żal odwłok
ściskał kiedy sprzedawca zachwalał wysokiej jakości obraz. Było to żenujące.
Jedyny dobry obraz stwierdziłem przy oglądaniu czegoś w HD. Sygnał SD to tragedia. Nie
wiem czym sie ludzie tak zachwycają. W tej chwili jedyna zaleta LC to według mnie płaski
ekran i bogactwo złączy (niekiedy). Póki nie bedzie masowej telewizji HD póty można sobie
tylko wciskac kit, że się ogląda dobrą jakość obrazu.

Hehe widziałem tez mecz na lcd z Full HD i 100Hz. Piłka wygląda jak kometa. Jak na tym
można oglądać sport. ;]


Sprawdzałeś jakieś telewizory Soniacza? Obraz wygląda bardzo godnie, choć są drogie (w Media Markcie stoi cała wystawka różnych modeli - puszczają dema gier i transmisje sportowe w HD, nie widziałem smużenia).

Co do CRT - zgadzam się. Dobry kineskop z płaskim ekranem bije na łeb każdego płaszczaka. Jeżeli o monitory idzie - sam przesiadłem się z Mitsubishi Diamondtron na LCD 24 cale w panoramie TYLKO dlatego, że taki ekran jest mi potrzebny do pracy (wygodniejszy rozkład kilku dokumentów na raz). Wszystkim innym LCD odstaje i "wącha spaliny CRTkom" ;) - na szczęście kupiłem szybki model ze złączem HDMI (pod konsole i obraz HD). Jeżeli ktoś ma pieniądze, to najlepszym rozwiązaniem będzie monitor z matrycą PVA (dobre EIZO). Jakość i prędkość najlepsza z dostępnych na rynku dla zwykłych użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 13:36, HumanGhost napisał:

Dzisiaj byłem sobie w paru sklepach popatrzeć na telewizory LCD. Zaprezentowano mi kilka
modeli, podłączono pod rózne rodzaje sygnału. Cóż.. powiem tak, jeśli lcd to postęp w
stosunku do CRT to ja wole być nadal zacofany. Nie biorę pod uwagę modeli o astronomicznych
cenach, tylko takie zwykłe do powiedzmy 3k. Niekiedy oglądajac prezentację aż żal odwłok
ściskał kiedy sprzedawca zachwalał wysokiej jakości obraz. Było to żenujące.
Jedyny dobry obraz stwierdziłem przy oglądaniu czegoś w HD. Sygnał SD to tragedia. Nie
wiem czym sie ludzie tak zachwycają. W tej chwili jedyna zaleta LC to według mnie płaski
ekran i bogactwo złączy (niekiedy). Póki nie bedzie masowej telewizji HD póty można sobie
tylko wciskac kit, że się ogląda dobrą jakość obrazu.

Hehe widziałem tez mecz na lcd z Full HD i 100Hz. Piłka wygląda jak kometa. Jak na tym
można oglądać sport. ;]

Plazm jak mniemam nie oglądałeś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 13:34, SwenG napisał:

Plazm jak mniemam nie oglądałeś :D


Nie brałem ich pod uwagę z prostego powodu - zostały już chyba tylko dwie firmy produkujące plazmy a trzecia zapowiedziała rychłe wycofanie się z tego interesu. Ergo - troche mnie martwi zawężający się wybór i w perspektywie czasu możliwe problemy ze wsparciem technicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować