Zaloguj się, aby obserwować  
Neo97

Telewizory LCD vs. telewizory plazmowe vs. telewizory normalne

804 postów w tym temacie

Dnia 08.03.2009 o 17:54, HumanGhost napisał:

> Plazm jak mniemam nie oglądałeś :D

Nie brałem ich pod uwagę z prostego powodu - zostały już chyba tylko dwie firmy produkujące
plazmy a trzecia zapowiedziała rychłe wycofanie się z tego interesu. Ergo - troche mnie
martwi zawężający się wybór i w perspektywie czasu możliwe problemy ze wsparciem technicznym.

Hmm, plazmy - masz na myśli telewizory czy plazmy - panele ? Bo patrząc w ten sposób to firm produkujących panele LCD też nie ma na pęczki ;) A jeśli to pierwsze to jesteś w dużym błędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 17:45, HumanGhost napisał:

Mam na myśli telewizory. Jeśli już piszesz, że jestem w błedzie to od razu wyjaśnij dlaczego.

Już wyjaśniam:
Pioneer, Panasonic, Samsung, LG, Philips, Hitachi, Daewoo, JVC, Grundig, Sony, Yamaha, Fujitsu Siemens, NEC.
Wystarczy firm, które robią tv plazmowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 21:58, SwenG napisał:

Już wyjaśniam:
Pioneer, Panasonic, Samsung, LG, Philips, Hitachi, Daewoo, JVC, Grundig, Sony, Yamaha,
Fujitsu Siemens, NEC.
Wystarczy firm, które robią tv plazmowe ?


Oj przesadzasz, dostępność plazm w Polskich sklepach czy nawet przez internet w porównaniu do LCD jest jak 1 do 10. Z tego nie widziałem plazm oprócz Panasonica, LG, Samsunga i Philipsa. Plazma odchodzi powoli z rynku. Owszem można w dobrej cenie takiego Panasonica PY8 - 42 cale, 100Hz, Full HD - ale mówi się tu i ówdzie o dużej awaryjności plazm, a 2 lata gwarancji na coś takiego jak telewizor to stanowczo za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 23:25, Galadin napisał:

> Już wyjaśniam:
> Pioneer, Panasonic, Samsung, LG, Philips, Hitachi, Daewoo, JVC, Grundig, Sony, Yamaha,

> Fujitsu Siemens, NEC.
> Wystarczy firm, które robią tv plazmowe ?

Oj przesadzasz, dostępność plazm w Polskich sklepach czy nawet przez internet w porównaniu
do LCD jest jak 1 do 10. Z tego nie widziałem plazm oprócz Panasonica, LG, Samsunga i
Philipsa. Plazma odchodzi powoli z rynku. Owszem można w dobrej cenie takiego Panasonica
PY8 - 42 cale, 100Hz, Full HD - ale mówi się tu i ówdzie o dużej awaryjności plazm, a
2 lata gwarancji na coś takiego jak telewizor to stanowczo za mało.


Plazm nie jest mniej tylko LCD jest więcej, szczególnie tych tanich zapychających rynek. Każdy chce sobie kawałek oderwać z tego smakowitego tortu wypiekanego w tej chwili przede wszystkim w Chinach :D
A tekstem "mówi się tu i ówdzie" to nawet gęby nie można wytrzeć. Jak już chcesz dawać argumenty o awaryjności to proszę jakieś konkretne zestawienia. Ja przynajmniej nic takiego nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 00:54, SwenG napisał:

A tekstem "mówi się tu i ówdzie" to nawet gęby nie można wytrzeć. Jak już chcesz dawać
argumenty o awaryjności to proszę jakieś konkretne zestawienia. Ja przynajmniej nic takiego
nie słyszałem.


Dobra dobra, tylko jak w co drugim sklepie jest ta sama nawijka - "polecam panu jakieś LCD, bo plazmy są bardziej awaryjne i niemożliwe do naprawy po ukończeniu gwarancji" - to może jednak coś w tym jest? Wybacz ale ani ja ani pewnie Ty nie sprzedajesz tych telewizorów i nie masz z nimi do czynienia dzień w dzień, więc wole posłuchać takiego sprzedawcy niż później żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 21:58, SwenG napisał:

Wystarczy firm, które robią tv plazmowe ?


Pioneer nie robi juz plazm. Hitachi również. Tak jak NEC. Co do reszty to korzystają z ekranów trzech firm: Panasonic, LG i Samsung. LG planuje wycofanie sie z rynku telewizorów plazmowych ze względu na slabe zainteresowanie tą technologią. Pozostaną dwie firmy produkujące plazmy.
Mnie to nie zachęca. Niestety nie zawsze lepsze wygrywa z gorszym. Przykładem kasety VHS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 18:01, Galadin napisał:

Dobra dobra, tylko jak w co drugim sklepie jest ta sama nawijka - "polecam panu jakieś
LCD, bo plazmy są bardziej awaryjne i niemożliwe do naprawy po ukończeniu gwarancji"
- to może jednak coś w tym jest? Wybacz ale ani ja ani pewnie Ty nie sprzedajesz tych
telewizorów i nie masz z nimi do czynienia dzień w dzień, więc wole posłuchać takiego
sprzedawcy niż później żałować.

Jasne, grunt to słuchać jakiegoś pożal się sprzedawcę w markecie, który ma tyle wiedzy żeby wiedzieć co mu kierownictwo każe sprzedać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 18:15, HumanGhost napisał:

> Wystarczy firm, które robią tv plazmowe ?

Pioneer nie robi juz plazm. Hitachi również. Tak jak NEC. Co do reszty to korzystają
z ekranów trzech firm: Panasonic, LG i Samsung. LG planuje wycofanie sie z rynku telewizorów
plazmowych ze względu na slabe zainteresowanie tą technologią. Pozostaną dwie firmy produkujące
plazmy.
Mnie to nie zachęca. Niestety nie zawsze lepsze wygrywa z gorszym. Przykładem kasety
VHS.

Mimo wszystko lepsze. Szkoda że skończyła się marka KURO, no ale tu zdecydowała ekonomia, to były jedne z najdroższych plazm na rynku. Masówka zalewa rynek ot co. Cieszę się, że Panasonic zostaje ze swoją bogatą ofertą i nie wycofują się z rynku. Nie wiem dokładnie jak będzie z tv Pioneera, ale wydaje mi się, że oni rezygnują z produkcji własnych paneli i możliwe, że będą korzystać z produkcji Panasonica produkując dalej tv plazmowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 21:44, balduran2 napisał:

Czy kupując panel LCD 32" jest sen wybrać taki z Full HD czy wystarczy samo HD Ready?


Co chcesz podłączyć pod ten telewizor ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 22:06, kerkas napisał:

> Czy kupując panel LCD 32" jest sen wybrać taki z Full HD czy wystarczy samo HD Ready?
Co chcesz podłączyć pod ten telewizor ?.

Konsole - X360,
a w przyszłości może jakiś dekoder telewizji cyfrowej do odbierania kanałów w jakości HD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 00:16, balduran2 napisał:

> > Czy kupując panel LCD 32" jest sen wybrać taki z Full HD czy wystarczy samo
HD Ready?
> Co chcesz podłączyć pod ten telewizor ?.
Konsole - X360,
a w przyszłości może jakiś dekoder telewizji cyfrowej do odbierania kanałów w jakości
HD.


Do Xboxa spokojnie wystarczy HD Ready , natomiast jeśli chodzi o telewizję to jeżeli w najbliższej przyszłości
nie zamierzasz kupować telewizji N to też wystarczy HD Ready.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Konsole - X360,

Dnia 14.04.2009 o 00:16, balduran2 napisał:

a w przyszłości może jakiś dekoder telewizji cyfrowej do odbierania kanałów w jakości
HD.
>


Oj będziesz cieszył michę :) Pisze Ci to posiadacz klocka podpiętego właśnie pod 32" HD-Ready (i głównie do tego mi służy TV). Obraz żyleta :)

Natomiast kwestia tego czy HD-Ready czy Full HD. Na 32" praktycznie nie widać różnicy. I teraz pewnie się trochę zdziwisz - jeśli różnica w cenie jest niewielka, to mimo wszystko wziąłbym Full HD :) Dlaczego więc mam HD-Ready ? Cóż - dwa lata temu (a wtedy kupowałem) 32" Full HD praktycznie nie było (większe rozmiary owszem), a te które były - bly drogie. Za mojego HD-Ready płaciłem wtedy równe 2 tys. i... była to wielka okazja (koleżanka wygrała w konkursie i sprzedała mi taniej), bo w sklepie kosztował 3 tys.
Także obecne ceny - to żyć nie umierać :)

SwenG ,

Duże firmy wycofują się z produkcji plazm - głównym powodem są koszta, znacznie większe niż w przypadku LCD. O porażce tej technologii zadecydowała też awaryjność, większe zużycie prądu, krótsza (w porównaniu do LCD) żywotność takiego telewizora. Napisze krótko - szkoda (i pisze to posiadacz LCD), bo dzieje się to w momencie kiedy plazmy przestawały pomału cierpieć na "choroby wieku dziecięcego" : w zasadzie poradzono sobie z problemem "duszków", zmniejszono pobór prądu, itp. Tyle że stało się to ciut za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 09:29, Lordpilot napisał:

Duże firmy wycofują się z produkcji plazm - głównym powodem są koszta, znacznie większe
niż w przypadku LCD. O porażce tej technologii zadecydowała też awaryjność, większe zużycie
prądu, krótsza (w porównaniu do LCD) żywotność takiego telewizora. Napisze krótko - szkoda
(i pisze to posiadacz LCD), bo dzieje się to w momencie kiedy plazmy przestawały pomału
cierpieć na "choroby wieku dziecięcego" : w zasadzie poradzono sobie z problemem "duszków",
zmniejszono pobór prądu, itp. Tyle że stało się to ciut za późno.

Co nie znaczy, że plazmy nie będą produkowane. Cały rynek idzie teraz na barki Matsushita Electronics, które ma już omówiony temat z Vizio i Pioneerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy jak kupię TV np. w sklepie internetowym to czy gwarancja będzie rozpatrzana przez sklep w którym kupię czy bezpośrednio w serwisie danej marki. (pytam się bo w u mnie ciężko o TV który sobie "upatrzyłem", a na większości aukcji/ofert sklepów nie ma podanych szczegółów )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 17:38, MasterOfBlaster napisał:

Orientuje się ktoś czy jak kupię TV np. w sklepie internetowym to czy gwarancja będzie
rozpatrzana przez sklep w którym kupię czy bezpośrednio w serwisie danej marki. (pytam
się bo w u mnie ciężko o TV który sobie "upatrzyłem", a na większości aukcji/ofert sklepów
nie ma podanych szczegółów )


Jmo ciężko powiedzieć, ale myślę że powinieneś zadzwonić do sklepu internetowego w którym sobie " upatzyłeś" TV. J po prostu spytać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od sklepu. Niektóre prowadzą własne autoryzowane serwisy, inne przesyłają dalej. Trzeba sie spytać konkretnego sklepu. Maila wysłać czy zadzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zabawne jak już grzebiecie plazmy i stawiacie nagrobek ;) Pionier będzie swoje Kuro jeszcze produkował do końca 2010 r. Panasonic właśnie wchodzi z kolejną, dziewiątą generacją plazm. Jakościowo cały czas są lepsze od LCD a czy mi tv pobiera 380 W (plazma) czy 180 W (lcd na opcji econo ;)) to jakoś mnie nie rusza. Wolę jednak jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 23:26, SwenG napisał:

Wolę jednak jakość.


To kup sobie LED-y. Niektórym pobór mocy robi dużą różnicę.
Poza tym nie rozumiem czemu sie dziwisz, że ludzie stawiają krzyżyk na plazmach. Nie sa tak popularne jak LCD, ich wybór jest drastycznie mały w porównaniu do konkurencyjnej technologii. A to, że bądą produkowane jeszcze tylko przez pare lat jakoś nie przemawia na ich korzyść. Za te pare lat rozpowszechnią się LED-y a wtedy plazmy i LCD będą stały na z góry straconej pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować