Zaloguj się, aby obserwować  
Neo97

Telewizory LCD vs. telewizory plazmowe vs. telewizory normalne

804 postów w tym temacie

Dnia 20.09.2009 o 22:23, Albii napisał:

No to głupie pytanie. CZyli jakiego brać, widzę, że te dwa modele to są Full HD, a pozostałe
HD Ready.


Najlepiej wszystkie modele zobaczyc w sklepie. Co innego cyferki na papierze, a co innego faktyczna jakosc obrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 22:23, Albii napisał:

No to głupie pytanie. CZyli jakiego brać, widzę, że te dwa modele to są Full HD, a pozostałe
HD Ready.


To zależy do czego mają być używane i w jakiej odległości od nich będziesz siedzieć.

W większości przypadków full-hd do zwykłego oglądania filmów nie jest nijak potrzebne. W grach konsolowych wystarcza 720p (prawie wszystkie są skalowane do 1080p właśnie z 720). Full-HD obecnie nie jest tak naprawdę nigdzie aktualnie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 22:29, SwenG napisał:

Co do oglądania tv czy dvd to ja osobiście nie widzę sensu płacić dodatkowy 1k pln żeby mieć 600 Hz.

O taką odpowiedź mi chodziło. :) Dzięki.

Furr@ Pisałem wcześniej, że do oglądania TV, a tak jeżeli chodzi o odległość to tak waląc na pałę to z 4 metry. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może Ty, albo ktoś inny orientuje się jak wypadają Bravie sony przy Vierrach Panasonica ? ;) Wiem, że dużo tych modeli jest, ale tak ogólnie bym prosił. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 23:11, Albii napisał:

Może Ty, albo ktoś inny orientuje się jak wypadają Bravie sony przy Vierrach Panasonica
? ;) Wiem, że dużo tych modeli jest, ale tak ogólnie bym prosił. ;p

Tak ogólnie to mogę powiedzieć bardzo ale to bardzo subiektywnie, że jakikolwiek Sony Bravia to szrot przy jakimkolwiek Panasonicu Viera ;P
A poważniej, to chcesz porównania tv plazmowych (Panasonic) z tv lcd (Sony) więc po prostu poczytaj wcześniejsze posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi isę pomieszało i zdawało mi się, że Bravie to plazmy... -.- porażka. ;p Bo tata chce kupić telewizor duży do oglądania TV, no to mu mówię, że Viery najlepsze są, a on coś tam o Braviach... ;p Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2009 o 14:47, Albii napisał:

Coś mi isę pomieszało i zdawało mi się, że Bravie to plazmy... -.- porażka. ;p Bo tata
chce kupić telewizor duży do oglądania TV, no to mu mówię, że Viery najlepsze są, a on
coś tam o Braviach... ;p Dzięki.

Jak chce coś dobrego i śmierdzi groszem to niech się rzuci na Pioneer Kuro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś, bądź podejrzewa czym mogło by być spowodowane kilka rzeczy które zaraz wymienię, na "bardzo dobrym" TV LCD ? Podczas grania jak np: stoimy to kolory np: trawy są dużo mniej hmmm... żywe ? Trochę bardziej blade, niż jak powoli obracamy kamerę. W chwili kiedy zaczynamy obracać kamerę kolory się zmieniają, znaczy nie kolory tylko odcienie bardziej. No i też krawędzie jakieś takie nie teges. To bardziej się tyczy rzeczy na odległym planie... coś zwalone z telewizorem, czy to kwestia jakiś ustawień, ew. nie zrobienia czegoś z TV, co powinno się zrobić jak zaczyna się go użytkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 19:03, ziptofaf napisał:

A tak, różnią się - plazmie nie porysujesz ekranu, bo jest chroniony warstwą szkła.

Plazma musi być chroniona bo mocniejsze naciśnięcie palcem na komórki jarzeniowe plazmy i pozbywasz się kawałka ekranu. Do LCD też można wstawić szybę, ale LCD jest mocniejsze i nacisk zwykle niczego nie psuje, zresztą wtedy panel byłby dużo cięższy. Ma to sens tylko jak gra się nunchakami z Wii. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 19:55, Albii napisał:

Podczas grania jak np: stoimy to kolory np: trawy są dużo mniej hmmm... żywe ?

Jak masz podłączony ten TV pod kompa? Kablem HDMI, pełnym cyfrowym DVI czy zwykłym RGB?
Jeżeli tym ostatnim, albo nawet jakimś (s)VHS czy euro badziewiem, to nie ma co się dziwić.
Sprawdź czy w opcjach ekranu TV nie masz czegoś takiego jak dynamiczne dostosowanie kontrastu - wtedy jak wyłączysz, to zawsze będzie blade - albo takie jaką jakość obrazu dostarczasz kablem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jakieś inne ustawienia i tam był "tryb gry" i po nim zniknął problem kolorów. :D Z tymi krawędziami to też lepiej, bo one "wygłupiały się" gdy poruszałem kamerą. ;p Tak, czy siak dzięki za zainteresowanie. :)

BTW. PiP może mieć jakieś negatywne działanie na TV ? tzn. za długie korzystanie z niego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 21:38, Albii napisał:

Znalazłem jakieś inne ustawienia i tam był "tryb gry" i po nim zniknął problem kolorów.

No i właśnie o coś takiego chodziło.

Dnia 20.10.2009 o 21:38, Albii napisał:

BTW. PiP może mieć jakieś negatywne działanie na TV?

Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam telewizor LCD Samsunga (modelu dokładnie nie znam). Jednak nie ma on wejścia na słuchawki. Czy jest jakaś możliwość, aby takowe wejście się tam pojawiło? Jakaś przejściówka albo coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 23:27, Dared00 napisał:

Posiadam telewizor LCD Samsunga (modelu dokładnie nie znam). Jednak nie ma on wejścia
na słuchawki. Czy jest jakaś możliwość, aby takowe wejście się tam pojawiło? Jakaś przejściówka albo coś?

Chodzi Ci o to czy zrobią nowszy model Twojego Samsunga z wejściem na słuchawki? Czy jak przerobić Twój telewizor aby można było podłączyć słuchawki? ;-)
Chyba jednak w obydwu przypadkach musisz podać typ :-)
Ale swoją drogą Samsung jednak dość po macoszemu traktuje słuchawki, bo ja mam również telewizor LCD tego producenta i wejście na słuchawki umieścił tylko z tyłu (z boku nie ma) co w przypadku powieszenia na ścianie lub nawet postawienia blisko ściany, robi zawsze problemy z podłączeniem słuchawek. :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 23:53, A-cis napisał:

Chodzi Ci o to czy zrobią nowszy model Twojego Samsunga z wejściem na słuchawki? Czy
jak przerobić Twój telewizor aby można było podłączyć słuchawki? ;-)

Chodziło mi bardziej o coś w stylu przejściówki np. HDMI-Jack.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 23:27, Dared00 napisał:

Posiadam telewizor LCD Samsunga (modelu dokładnie nie znam). Jednak nie ma on wejścia
na słuchawki. Czy jest jakaś możliwość, aby takowe wejście się tam pojawiło? Jakaś przejściówka
albo coś?


to jaki Ty masz model Samsunga? Miałem Samsunga i było wyjście słuchawkowe z boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować