Zaloguj się, aby obserwować  
Don_Vasylus

Arcanum - RPG

538 postów w tym temacie

Dnia 17.03.2006 o 15:22, Dark Templar napisał:

Zna ktoś rozwiązanie do tego problemu z Magnusem? Co trzeba zrobić by go ponownie przyłączyć?

Nie ma takiej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2006 o 15:22, Dark Templar napisał:

Zna ktoś rozwiązanie do tego problemu z Magnusem? Co trzeba zrobić by go ponownie przyłączyć?


Wydaje mi sie, ze to jakis blad i ze wiele sie nie da zrobic. Moze sciagnij edytor postaci i podciagnij charyzme? Albo uzyj punktu szczescia (zmaksymalizuj jego reakcje do siebie na maksymalnie pozytywna). Mozesz jeszcze sprobowac przylaczyc MAgnusa przed przylaczeniem psa - moze pies zajmuje jego miejsce.

W Arcanum jest taki blad, ze jesli atakujesz nieumarlych z wlasnej inicjatywy, to towarzysze broni traktuja to jako atak na niewinnego i spada ich sotsunek do Ciebie (jesli sa dobrzy). Zeby tego uniknac staraj sie doprowadzic do sytuacji, w ktorej to nieumarli zadaja pierwszy cios. Albo sciagnij jakas poprawke, bo chyba ktoras to naprawiala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2006 o 22:22, Kubeczek77 napisał:

Włącza sie gra i ciemny ekran chyba wyskakuje:P wyszstko jest muzyka itp.


A probowales obu trybow uruchamiania gry, tj. z akceleracja sprzetowa i bez niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest to wersja z Gamestara i jak ostatnio zgrałem do niej patcha to wyskakiwało mi że "Wrong disc inserted" :/ Próbowałem zwiększać char./urodę itp., ale może jest to rzeczywiście jakiś bug, bo nawet dialog wygląda idiotycznie:
- Magnusie, może zechcesz się do mnie z nowu przyłączyć.
- Dobrze
- Już sobie idę
Plus/minus to tak wygląda - szczególnie koniec jest bezsensu.

Z tymi nieumarłymi to niewiedziałem - thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem teraz i poszło bez żadnych problemów...<kapotka> Ale rozczarowałem się---> beznadziejna grafika i jakoś te diaglogi dziwne... da sie tam jakośrozdzielczość zmienic i detale??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2006 o 17:41, Kubeczek77 napisał:

Zainstalowałem teraz i poszło bez żadnych problemów...<kapotka> Ale rozczarowałem się--->
beznadziejna grafika i jakoś te diaglogi dziwne... da sie tam jakośrozdzielczość zmienic i
detale??


Grafiki nie da sie zmienić, a dialogi to wlasnie sila Arcanum. Jesli juz teraz Ci to nie odpowiada, to raczej sobie odpousc - bo pozniej wiele sie w grze nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas odświeżyć temat. Akurat zacząłem grać w tą grę. Jestem już w Tarancie (chyba tak się pisze) i mam trochę głupie pytanie : jak można postacią, którą się gra rozwalać drzwi/skrzynki itp. (zauważyłem, że jak rzucę jakimś przedmiotem w coś, co da się rozwalić, to towarzysze atakują to. A ja nie wiem, co zrobić, żeby postać którą gram też zaatakowała).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 17:13, Karlak napisał:

(zauważyłem, że jak rzucę jakimś przedmiotem w coś, co da się rozwalić, to towarzysze atakują
to. A ja nie wiem, co zrobić, żeby postać którą gram też zaatakowała).

Lepszym pomysłem będzie najechanie kursorem na to co ma być zaatakowane i kliknąć F1 ;)
Ale jak atakować właśną postacią tego nie pamiętam, chyba trzeba poprostu wejść w tryb walki (nie pamiętam który klawisz do tego był).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 17:18, Albatross napisał:

Ale jak atakować właśną postacią tego nie pamiętam, chyba trzeba poprostu wejść w tryb walki
(nie pamiętam który klawisz do tego był).


Próbowałem, ale nie skutkuje. A muszę atakować skrzynki, bo nie mam sprawnego złodzieja . A jakoś do fantów trzeba się dobrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 17:23, Karlak napisał:

Próbowałem, ale nie skutkuje. A muszę atakować skrzynki, bo nie mam sprawnego złodzieja . A
jakoś do fantów trzeba się dobrać :)

Jesli mnie pamięć nie myli to przytrzymaj "alt" lewy. To jest "wymuszony" atak.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 17:23, Karlak napisał:

Próbowałem, ale nie skutkuje. A muszę atakować skrzynki, bo nie mam sprawnego złodzieja . A
jakoś do fantów trzeba się dobrać :)


Ja pukałem do drzwi, etc fireball''ami - praktycznie zawsze ktoś otwierał, albo i same drzwi decydowały się mnie wpuścić (pewnie fotokomórka jakaś;) ). Sęk w tym, że - nie wiedzieć czemu - nie podobało się to osobą postronnym, pewnie zazdrościły dobrego sposobu;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż sprawdzilem instrukcje, bo tak dawno to było że naprawdę nie pamiętałem. I rzeczywiście, musisz trzymaćlewy alt i klikać non stop, i oczywiście musisz "wejść" w stan walki. Tylko nie zdziw się gdy na niektórych skrzyniach "zezłomujesz" sobie broń, to normalne, mają bardzo dużą "wytrzymałość" niektóre ze skrzyń. Miej więcej niż jeden mieczyk lub czym tam walczysz w plecaku. Lepiej zainwestować w szkolenia u mistrzów - nauczycieli w złodziejstwo.:) I praktykować.:x ;-) W grze tylko. ;-)
------> Dark Templar Coś mi się "kołacze" po głowie że po instalce łaty - numeru jej nie pamiętam niestety,ale 1.o7o lub 7 coś, to mi zlikwidowało błąd z Magnusem. Mam wersję"normalną" , znaczy pudełkową i dzięki temu Arcanum jest wyposażone w Sierra updatera - wyszukiwacza i aktualizatora - jak sama nazwa wskazuje łat. Sprawdzilo mi i ściągneło mi bez problemu i miałem załatwione. Pomogło też w Mieście Magów chyba, nie pamiętam nazwy jego.Taka odległa i późniejsza lokacja. Ta w której trzeba było zebrać i potem założyć parę przedmiotów z jakiegoś zestawu ( tez nazwisko jakieś) by porozmawiać z duchem ich - przedmiotów właściciela - gdy żyłjeszcze przy fontannie. Bez łaty duch nie reagował, po niej - rozmawiał.:) I można było ukończyć grę.:)
Sprawdź może czy masz możliwość instalacji - a raczej czy zainstalowało Ci Sierrę Updatera, zresztą dużo starszych gier Sierry miało go. Sprawdzał on po kolei wszystko co masz Sierry na dyskach i pytał czy chcesz przeprowadzić aktualizację jeśli wykrywał że któraś z gier tego wymaga. Językowe wersje sprawdzal, więc dobra rzecz.:) Między innymi mają to "Hellfire" dodatek do 1 Diablo, jest wlasnie Sierry.:) "Alien vs Predator 2, nawet podstawka ma.
Acha.. i jest parę modów do pobrania, nie wiem czy wiesz. DO peelki możesz instalować również angielskojęzycznę.. więc mozna grać i grać.:)
Ostatnio Sierra "zaniedbała" instalki updatera w swych grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

własnie zainstalowalem (z ciekawosci) Arcanum wersja z Gamestara i okazlo sie ze tam jest juz patch 1.0.7.0 ale wchodzac na stone arcanum zauwazylem ze istnieje jeszcze nowasza poprawka oznaczona numerkiem 1.0.7.4 (odnosnik do wersji PL http://www.download.phx.pl/arcanum/pliki/arcanum_1074_pl.zip ), ale po jej instalacji wersja dvd przestaje sie odpalac :( pokazuje sie komunikat o zlej plycie w napedzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2006 o 00:24, Rzezim napisał:

ściągnij sobie patcha 1.074 nocd. skąd google.

Rzezim... A gdyby przyszedł tu kNOT???
Wiesz co on uważa na ten temat.
Nie ważne jest posiadanie Oryginału - ważne jest używanie Modyfikowanych wersji.
Takie sprawy załatwiaj poza forum :) - Dobra rada Wuja Toma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam was bardzo serdexcznie, moim zdaniem arcanum to jeden z najwybitniejszych rpg w historii on jest naprawdę super, grafika nie jest może najwyższych lotów (jak na dzisiejsze czasy) ale klimat i grywalność wszysto rekompensujom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2006 o 00:29, RobeN napisał:

Rzezim... A gdyby przyszedł tu kNOT???

Chodzi o tego moderatora, który odpowiada za wszystko poza gradobiceim, kokluszem i smogiem?
Jeśli uzna, że trzeba mnie zdegradować, no problem.
>(...) Takie sprawy załatwiaj poza forum :) - Dobra rada Wuja Toma.

Nie bardzo rozumiem co mi tu próbujesz imputować, że niby co propaguje piractwo?
Wydaje mi się, że nie do końca znasz realiów sprawy.
Wersja dołączona do Gamestara jest nie grywalna z patchem 1.074(a wersja oferowana przez gamestara 1.070 również uniemożliwia ukończenie rozgrywki). Wiem to bo sam mam to edycje jak również edycje kolekcjonersko Arcanum. Wiesz jak jest z grami, które są dołączane do czasopism - wydawca nie ponosi odpowiedzialności, za to czy gra działa czy też nie. Firma, która dystrybuowała Arcanum w Polsce nie ma jej.Producenta tej że gry też nie ma. Więc jak sprawić, aby gra działała? W normalnej sytuacji procedura jest jasna - pomoc techniczna wydawczy czy też producenta. Ale w tej sytuacji? Nie da się, inaczej. Gdyby można było podać rozwiązanie mieszczące się w pojęciach normalności takie podałbym. Niestety specyfika sytuacji, sprawia, iż normalnego rozwiązania nie da się podać.

PS. Przez takie posty jak Twój czuje się jakby mnie wyrzuconą z harcerstwa. Ja tylko niosłem pomoc;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2006 o 07:44, Rzezim napisał:

> Rzezim... A gdyby przyszedł tu kNOT???
Chodzi o tego moderatora, który odpowiada za wszystko poza gradobiceim, kokluszem i smogiem?
Jeśli uzna, że trzeba mnie zdegradować, no problem.
>(...) Takie sprawy załatwiaj poza forum :) - Dobra rada Wuja Toma.

Nie bardzo rozumiem co mi tu próbujesz imputować, że niby co propaguje piractwo?
Wydaje mi się, że nie do końca znasz realiów sprawy.
Wersja dołączona do Gamestara jest nie grywalna z patchem 1.074(a wersja oferowana przez gamestara
1.070 również uniemożliwia ukończenie rozgrywki). Wiem to bo sam mam to edycje jak również
edycje kolekcjonersko Arcanum. Wiesz jak jest z grami, które są dołączane do czasopism - wydawca
nie ponosi odpowiedzialności, za to czy gra działa czy też nie. Firma, która dystrybuowała
Arcanum w Polsce nie ma jej.Producenta tej że gry też nie ma. Więc jak sprawić, aby gra działała?
W normalnej sytuacji procedura jest jasna - pomoc techniczna wydawczy czy też producenta. Ale
w tej sytuacji? Nie da się, inaczej. Gdyby można było podać rozwiązanie mieszczące się w pojęciach
normalności takie podałbym. Niestety specyfika sytuacji, sprawia, iż normalnego rozwiązania
nie da się podać.

PS. Przez takie posty jak Twój czuje się jakby mnie wyrzuconą z harcerstwa. Ja tylko niosłem
pomoc;-)


Ja mam wersje z gamestara i przeszedlem ja kilkakrotnie bez broblemow o patchowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować