Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Dnia 17.12.2010 o 10:36, wsaadman napisał:

Na pewno NIE JEST to system "awaryjnego wyciągania płyty". Tym niemniej wewnętrzne czyszczenie
konsoli też to nie jest...

Kilka stron wcześniej była mini dyskusja na temat Fan Testu i stanęło na tym, że lepiej
tego nie dotykać, albo przynajmniej nie robić go codziennie ;p

No i to jest tajemnica. Bo tak naprawdę możemy tylko snuć domysły, a czym to na prawdę jest?
:x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem- to "System Zdalnego Unicestwienia Konsoli PS3 Przez Użytkownika, Który Nie Podlega Naprawom Gwarancyjnym i Zmusza Do Kupna Nowej Konsoli" XDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2010 o 10:43, kodi24 napisał:

Wiem- to "System Zdalnego Unicestwienia Konsoli PS3 Przez Użytkownika, Który Nie Podlega
Naprawom Gwarancyjnym i Zmusza Do Kupna Nowej Konsoli" XDDD

Hehe...He...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy naprawach gwarancyjnych - mnie chyba jedna czeka.
Niestety było coraz gorzej z tym kodem błędu 80010038. Co chciałem zainstalować, to się pojawiał. Miałem dosyć, więc wszedłem w recovery menu i wybrałem opcję 3 - Restore file system.
I tu wyszło, że chyba mam coś z dyskiem. Kiedyś, kiedyś zdarzyło się to samo. Przy przywracaniu systemu plików operacja stanęła na 8%. Kiedy robiłem to ostatni raz, parę miechów temu, też stanęło na 8% i konieczny był format, opcja 5 recovery menu. I teraz znowu.
Zrobiłem format, zacząłem instalować gry. Zainstalowałem raptem dwie - kod błędu przy instalacji wraca. Wkurzyłem się i z poziomu systemu robię full format, to słynne formatowane zajmujące wiele godzin. Zaczynam operację, ale ta staje na 0%, nie pokazuje nawet przewidywanego czasu do końca, tylko zwiecha na "Counting".
Oczywiście robię restart i system nie wstaje. Wchodzę znowu w recovery menu i wybieram opcję 5 po raz kolejny, ale i ta nie działa, bo nie da się odczytać firmware''u, który jest uszkodzony.
I tak w kółko. Restore File System nie działa, bo staje na 8%, Full Format nie działa, bo staje na 0%. Instalować gier się nie da, bo cały czas błąd.
Nie wiem co się stało. Zaniosę PS3 na diagnostykę. Jak powiedzą, że dysk, po prostu kupię nowy i sam wymienię. Jak co innego, niech naprawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz, że powinienem zmienić źródło informacji? :D No cóż, nie wszystko da radę sprawdzić, dlatego też starałem się delikatnie dać do zrozumienia, że wiadomości są niekoniecznie pewne :>

@Siriondel
Nie słuchaj wsaadmana, jeżeli zaraz po fan teście w pomieszczeniu z konsolą możesz oddychać, coś się pewnie stało, np. nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2010 o 18:07, Siriondel napisał:

opcję 5 po raz kolejny, ale i ta nie działa, bo nie da się odczytać firmware''u, który
jest uszkodzony.


W takim razie nie chodzi tu o dysk twardy tylko o coś więcej, bo z tego co pamiętam to cały soft trzymany jest we własnej, wewnętrznej pamięci konsoli. Na Twoim miejscu spróbowałbym podłączyć hdd pod komputer i sprawdzić czy wszystko działa tak jak powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2010 o 16:17, XXX_PL1 napisał:

mam pytanie ile zajmuje beta DC universe bo coś słyszałem że z 15GB ale nie jestem pewien

16. Boli, ale warto, pograłam parę godzin i jak na razie mi się podoba :) Tyle tylko, że już kilka razy beta zawiesiła mi konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem sobie trochę wczoraj w Bad Company 2 - wszystko pięknie.
Wkładam dzisiaj battlefielda do mojego slima - i nie czyta płyty. Rzeczywiście ma niewielkie pęknięcie od środka płyty do końca tych znaczków Playstation - ale przecież tam nie ma żadnych danych. Poza tym - to pęknięcie pojawiło się bodajże tydzień po kupieniu gry kilka miesięcy temu, nagle miałoby zacząć przeszkadzać... :/. Myślałem, że napęd się popsuł - ale włożyłem teraz Fallout: New Vegas i ta gra chodzi normalnie.

A na dniach premiera Bad Company 2: Vietnam.


:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś pomóc skonfigurować PC tak, żeby można było używać Dualshocka 3? Instalowałem różne sterowniki, ściągałem kilka programów, robiłem coś w cmd.exe, i skończyło się to tak, że w prawym dolnym rogu ekranu mam napis:
Tryb testu
Windows 7
Kompilacja 7600


A pad działał, tyle że bez analogów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2010 o 12:58, woko27 napisał:

> [...]

Mniej więcej takie pęknięcie? ;p


Identyczne :D.

A płyta już - "słabo" - ale działa. Przestałem się bawić w delikatne przecieranie ściereczką (nic nie dawało) i zacząłem płytę ostro szorować góra-dół. Widać z Blu-rayami trzeba ostro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2010 o 13:13, KrisK91 napisał:

Widać z Blu-rayami trzeba ostro!

Dzięki za radę, na przyszłość również będę wiedział, że nie wolno ich oszczędzać ;) Miałem to samo z God of War Collection. Ni cholery nie widziałem, dlaczego nie chce działać, tylko po wrzuceniu do napędu słychać takie "tykanie", jakby coś się zacinało. I dopatrzyłem się takiego właśnie pęknięcia. Przez to musiałem nową grę kupić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? jakby to byl dvd-rom w kompie za 100 to moze bym i korzystal, ale tak... plyte do kosza, bo jak pewnie i rozwali Ci czytnik to koszt naprawy bedzie DUUZO wiekszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po raz drugi zakupiłem Uncharted 2 :) Pierwszy raz sprzedałem pare miesięcy temu i od tamtej pory żałowałem xD Tej częsci nie sprzedam :)
I mam jeszcze pytanko w Gran Turismo wraz ze wzrostem levelu zwiększa sie możliwosc uszkodzenia samochodu. Czy trzeba gdzies cos ustawiać,czy te zniszczenia zwiekszaja sie automatycznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2010 o 13:13, KrisK91 napisał:

> > [...]
>
> Mniej więcej takie pęknięcie? ;p

Identyczne :D.

A płyta już - "słabo" - ale działa. Przestałem się bawić w delikatne przecieranie ściereczką
(nic nie dawało) i zacząłem płytę ostro szorować góra-dół. Widać z Blu-rayami trzeba
ostro!


Nie wkładaj żadnych pękniętych płyt do napędu, bo rysa się rozszerzy i płyta roztrzaska się na kawałki. Uwierz mi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować