• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

osobiscie nie znam zadnego -- ale na plytach z agp jest mnoga ilosc roznych procesorow w zaleznosci od producenta (amd/intel) czy podstawki(gniazda) procesora np. socket A czy inne...

moze podaj wiecej informacji do pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.04.2008 o 14:44, morthi napisał:

osobiscie nie znam zadnego -- ale na plytach z agp jest mnoga ilosc roznych procesorow
w zaleznosci od producenta (amd/intel) czy podstawki(gniazda) procesora np. socket A
czy inne...

moze podaj wiecej informacji do pytania


Ok moja płyta główna Gigabyte GA - 7VT600 (-L) (Socket A)
Chce kupic procka takiego na najnowsze gierki ale nie jestem zbytnio obeznany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

teraz to inna jest rozmowa ;)
najmocniejszym prockiem jaki mozesz zakupic jest Athlon XP 3200+ Barton - powinien pojsc na Twojej plycie glownejale spokojnie mozesz kupic 2800 czy 3000 :) ktore sa troche tansze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.04.2008 o 14:56, morthi napisał:

teraz to inna jest rozmowa ;)
najmocniejszym prockiem jaki mozesz zakupic jest Athlon XP 3200+ Barton - powinien pojsc
na Twojej plycie glownejale spokojnie mozesz kupic 2800 czy 3000 :) ktore sa troche tansze

A znasz może jakiś sklep internetowy gdzie można kupic któryś z tych procków ? Mieszkam w małej miejscowości i nie chce mi sie jeżdzic nie wiadomo gdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.04.2008 o 15:05, morthi napisał:

nie bardzo jest mozliwosc kupienia takiego procka w sklepie - pozostaja CI portale aukcyjne
oraz gieldy komputerowe

Dobra jakoś sobie poradzę dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.04.2008 o 15:05, morthi napisał:

nie bardzo jest mozliwosc kupienia takiego procka w sklepie - pozostaja CI portale aukcyjne
oraz gieldy komputerowe

Jeszcze jedno pytanko które z tych procków które wymieniłeś jest najlepszy na gry nextgeneration (Assassins Creed)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wg mnie zaden :)zakup takiego procka to zwykla reanimacja komputera ktory lubisz :) zalozmy ze wydasz na nowy/stary procesor 200-250 zl kiedy za 500 czy nawet 400 mozesz kupic procesor bijacy go na glowe (takie core 2 duo ;) )zamiast inwestowac w stary sprzet lepiej odlozyc kase i kupic nowy komputer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wyjaśnijcie mi proszę jedną rzecz (jako że procesorami sie nie interesuję). Otóż najnowsze hity typu Crysis, CoD 4 wymagają do sprawnego chodzenia procki 2,8 Ghz, 3,0 Ghz . W takim razie dlaczego te nowsze procki mają po 2,2 Ghz, po 2,4 Ghz . Toż to przecież mój Sempron 1,8 Ghz był zakupiony wiele lat temu a dzisiaj patrzę za nowym tanim prockiem (takim już pod nowe gierki) i nie mogę nic znaleźć bo wszystkie procki mają mało megaherców, tak jakby w ciągu tych paru lat niewiele sie zmieniło w dziedzinie taktowania. O co tu chodzi ? (zaznaczam że w tematyce procków jestem naprawde zielony więc sie nie śmiejcie - wiem tylko że procki mają różne sockety i muszą pasować do płyty głównej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.04.2008 o 12:59, DJ Danielus napisał:

Nie tylko taktowanie się liczy, ale rdzeń, technologia, etc.
Np. Stare Pentiumy mimo iż miały ~3GHz to przegrywały z Athlonami o dużo niższym taktowaniu.


No właśnie, a w grach to jednak taktowanie podają w wymaganiach - jak więc sprawdzić czy procek będzie spełniał wymagania gierki (nie mając oczywiście gotowego zestawu do przetestowania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.04.2008 o 13:07, DJ Danielus napisał:

Zawsze można ściągnąć demo


tylko po co mi demo skoro jeszcze tego procka nie mam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.04.2008 o 13:04, kreve napisał:

No właśnie, a w grach to jednak taktowanie podają w wymaganiach - jak więc sprawdzić
czy procek będzie spełniał wymagania gierki (nie mając oczywiście gotowego zestawu do
przetestowania)

Warto przeczytać ten artykuł: http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/core2duo-shootout.html
Nie uwzględnia on najnowszych modeli procesorów, ale na jego podstawie można znaleźć bliski odpowiednik zalecanego do gry CPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.04.2008 o 19:34, Treant napisał:

Warto przeczytać ten artykuł: http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/core2duo-shootout.html
Nie uwzględnia on najnowszych modeli procesorów, ale na jego podstawie można znaleźć
bliski odpowiednik zalecanego do gry CPU.


Dzięki, to już daje mi jakieś pojęcie i podstawy do konkretniejszych decyzji wyboru procka :)
Bardzo dobre kompleksowe porównanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.04.2008 o 12:52, morthi napisał:

uzyj mocy i korzystajac z sily swojego umyslu, zapoznaj sie z postami nad Twoim wiekopomnym
dzielem - znajdziesz tam odpowiedz


Zapoznałem się w owymi postami i zapewniam Cię że gdyby mnie satysfakcjonowały tamte linki to nie prosilbym o inne. Jednak najwyższy z testowanych tam x2 to x2 5000, a przecież jest sporo modeli ponad nim o które akurat mi chodziło, jeśli chodzi o c2d to też nie ma najnowszych modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować