• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Właśnie chciałem sprawdzić sobie czy cos się zmieniłow oficjalnym wsparciu procesorów mojej płyty (gigabyte N650i-SLI DS4L i się okazało, że strona jest w budowie. Zatem wszystkich posiadaczy nforce''a 650, którzy boją się kupić sobie penryna niedługo może wreszcie spadnie kamień z serca :). A wiem, żę bardzo wielu ludzi boi się takiego zakupu, bo nie ma zbyt wielu informacji o takim wsparciu. Oby jak najszybciej to się zmieniło :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Widział ktoś już nowe, trójrdzeniowce od AMD. Bo ich pierwsze testy wyglądają naprawdę ciekawie, już standardowo w ielu grach wyprzedzają pdobne cenowo układy AMD. Poza tym świetnie się podkręcają. Skrótowo: AMD wróciło do gry!
Test: http://pclab.pl/art32293-8.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

Jakoś nie bardzo to widzę. Jeśli w testach opartych na grach (a o te testy przecież najbardziej chodzi) jak również w testach aplikacyjnych Phenomy są w dalszym ciągu gonione przez C2D (nowe modele) to ja nie wiem gdzie Ty się dopatrujesz powrotu do gry AMD. Tym bardziej, ocena in plus typu "trzy rdzenie są lepsze od dwóch" a dodatkowo ocena in minus "Niskie zegary skutecznie utrudniają konkurencję z dwurdzeniowcami", no i niezbyt szałowe wyniki w testach mnie nie przekonują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.05.2008 o 22:40, mrosi napisał:

/.../

Jakoś nie bardzo to widzę. Jeśli w testach opartych na grach (a o te testy przecież najbardziej
chodzi) jak również w testach aplikacyjnych Phenomy są w dalszym ciągu gonione przez
C2D (nowe modele) to ja nie wiem gdzie Ty się dopatrujesz powrotu do gry AMD. Tym bardziej,
ocena in plus typu "trzy rdzenie są lepsze od dwóch" a dodatkowo ocena in minus "Niskie
zegary skutecznie utrudniają konkurencję z dwurdzeniowcami", no i niezbyt szałowe wyniki
w testach mnie nie przekonują...


Po pierwsze, te trójrdzeniowce nieźle się kręcą, co pozwala im nawiązać równą walkę z Intelem. Po drugie, są gry w których są szybsze (vide UT3) od konkurencyjnych układów. Po trzecie, w większości aplikacji także są szybsze. A poza tym już niedługo ich pierwsza obniżka cen...(ponoć już za miesiąc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.05.2008 o 22:59, ziptofaf napisał:

Po pierwsze, te trójrdzeniowce nieźle się kręcą, co pozwala im nawiązać równą walkę z
Intelem.


Oczywiście do momentu kiedy tegoż Intela nie zaczniesz też podkręcać...

Dnia 02.05.2008 o 22:59, ziptofaf napisał:

Po drugie, są gry w których są szybsze (vide UT3) od konkurencyjnych układów.


Wskaż m konkurencyjne - bo ja nie widzę.

Dnia 02.05.2008 o 22:59, ziptofaf napisał:

Po trzecie, w większości aplikacji także są szybsze.


W których? Testy rozpakowania plików? Nie załamuj mnie,,,

Dnia 02.05.2008 o 22:59, ziptofaf napisał:

A poza tym już niedługo ich pierwsza obniżka cen...(ponoć już za miesiąc).


No to jest pierwszy argument rozsądny. Póki co tani komputer składa się na AMD a wydajny na Intelu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.05.2008 o 23:05, mrosi napisał:

Oczywiście do momentu kiedy tegoż Intela nie zaczniesz też podkręcać...

Nie zrozumiałeś mnie. Jakby nie patrzeć, standardowo taktowane Phenomy X3 i E8200 wypadają wydajnościowo dość podobnie (przewaga waha się raz w jedną , raz w drugą stronę.). A dzięki temu, że Phenomy X3 nieźle się kręcą (w zasadzie niewiele gorzej niż E8200) to po podkręceniu tych układów oba nadal będą miały zbliżoną wydajność.

Dnia 02.05.2008 o 23:05, mrosi napisał:

> Po drugie, są gry w których są szybsze (vide UT3) od konkurencyjnych układów.

Wskaż mi konkurencyjne - bo ja nie widzę.

Spójrz na ceny. Phenom 8650 kosztuje 470 zł, więc konkurencyjnymi do niego są E8200 (ok 500 zł) i E6750 (ok. 490 zł). Jasne, że szybsze od niego są E8400, czy Q6600, ale kosztują one od 100 do 200 zł więcej, więc różnica cenowa to blisko 40%.

Dnia 02.05.2008 o 23:05, mrosi napisał:

> Po trzecie, w większości aplikacji także są szybsze.

W których? Testy rozpakowania plików? Nie załamuj mnie,,,

Chociażby 3D Mark. Czego jak czego, ale możliwości sprawdzania procesorów nie można mu odmówić.

Dnia 02.05.2008 o 23:05, mrosi napisał:

No to jest pierwszy argument rozsądny. Póki co tani komputer składa się na AMD a wydajny
na Intelu...

Podaj mi definicję wydajnego komputera. Chodzi ci o taki, na którym Crysis chodzi płynnie w max. detalach przy 1600*1200? Bp przecież taki Phenom X3 zapewnia wydajność wystarczającą do obsłużenia pełni mocy naprawdę dobrych kart graficznych typu 8800GTS, czy też 9800GTX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam kolejne pytanie czy jest możliwe że procesor P4 2.4GHZ nominalnie pracuje jako P4 1,8 GHz ,bo mi wydaje ise to dziwne, wiem że z atlonami było/jest podobnie tylko że to jest P4 i wydaje mi się to dziwne

20080507083556

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.05.2008 o 08:36, kindziukxxx napisał:

mam kolejne pytanie czy jest możliwe że procesor P4 2.4GHZ nominalnie pracuje jako P4 1,8 GHz [..]

Spójrz na FSB. 100 MHz to wartość typowa dla Celerona z tej rodziny. Jeśli mnożnik dla tego procesora jest stały i wynosi 18, to magistrala powinna być ustawiona na 133 MHz (Rated FSB = 533). Przestaw ją w BIOSie, bo pewnie masz ustawioną setkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.05.2008 o 09:41, Treant napisał:

> mam kolejne pytanie czy jest możliwe że procesor P4 2.4GHZ nominalnie pracuje jako
P4 1,8 GHz [..]
Spójrz na FSB. 100 MHz to wartość typowa dla Celerona z tej rodziny. Jeśli mnożnik dla
tego procesora jest stały i wynosi 18, to magistrala powinna być ustawiona na 133 MHz
(Rated FSB = 533). Przestaw ją w BIOSie, bo pewnie masz ustawioną setkę.

to ja wiem po przestawieniu było w normie, tylko dziwi mnie to że to jest ustawienie standardowe, czyli na standardowych ustawieniach biosu mam zaniżoną moc procka, ale dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.05.2008 o 12:03, kindziukxxx napisał:

to ja wiem po przestawieniu było w normie, tylko dziwi mnie to że to jest ustawienie
standardowe, czyli na standardowych ustawieniach biosu mam zaniżoną moc procka, ale dzięki :)

Kolega przez parę lat (!) używał komputera z Athlonem XP na zaniżonej FSB, ponieważ zworka na płycie była ustawiona w "zachowawczy" sposób, żeby obsłużyć starsze modele procesorów. Nie wiem dlaczego taka sytuacja dotyczy płyty, w której częstotliwość magistrali ustawia się wyłącznie w BIOSie - procesor powinien zostać poprawnie wykryty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.05.2008 o 08:36, kindziukxxx napisał:

mam kolejne pytanie czy jest możliwe że procesor P4 2.4GHZ nominalnie pracuje jako P4
1,8 GHz ,bo mi wydaje ise to dziwne, wiem że z atlonami było/jest podobnie tylko że to
jest P4 i wydaje mi się to dziwne


Może FSB źle ustawione i trzeba ręcznie podkręcić...
Albo (gorsza opcja) masz starą płytę Asrocka lub Asusa. Wtedy jedynym wyjściem jest jej zmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 07.05.2008 o 15:10, ziptofaf napisał:

Może FSB źle ustawione i trzeba ręcznie podkręcić...
Albo (gorsza opcja) masz starą płytę Asrocka lub Asusa. Wtedy jedynym wyjściem jest jej
zmiana.

wiem FSB jest źle ustawione, a płytę to mam 6 letnią ECS :( już nie raz miałem przestawione, ale w końcu zadałęm pytanie by wydało mi się dziwne, i miałem rację ale trudno czyli pozostaje przy firmowym 2.4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam,mam problem,nie dotyczy bezposredio procka ale ttaj go zamieszcze.Jest pewna aplikacja Svchost(menadzer zadan) i ona zuzywa 100% CPU,jest to uciazliwe bo nie moge pograc nawet w CS,ani w zadna inna gre.Nie jestem w stanie zamiescic zadnych logow,nie jestem teraz na swoim komputerze.Wlaczanie komputera trwa jakies 5 minut,a potem po wlaczeniu czekam na uruchomienie reszty aplikacji.Probowalem usuwac niektore programy z Autostartu,ale to nie pomoglo,nawt Combofix nie pomogl.Mam nadzieje ze wy mi pomozecie.Dodam ze ten problem mam od jakis 3 dni,aplikacji nie mozna wylaczyc,bo jest systemowa,inni mowia ze to wirus,ale juz go usunalem avastem i avira.Nic nie pomaga,a chcialbym wreszcie w cos pograc.Prosze o odpoweidz i z gory dziekuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.05.2008 o 17:49, Misquamaqus napisał:


ad-aware,kaspersky,avast,avg wsyzstko juz poszlo teraz tylko spybot...dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować