PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Panowie jest problem. Coś się stało z antywirusem, konkretniej z Avast Home. Dziś ściągnąłem nową wersję programy. Wszystko łądnie, szybko. Niestety omyłkowo nie zrestartowałem kompa po instalacji. A teraz włączam kompa a Avast się nie uruchamia. Nie wiem co jest. Kiedy klikam uruchom to wyskakuja dwa błędy programu, że system nie może otworzyć określonego urządzenia lub pliku. :-?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem zażegnany. Odkryłem przyczynę - bug programu. Trzeba było odinstalować dotychczasowę wersję. I ponownie zainstalować program, tym razem w katalogu domyślnym. Jakiś błąd programu chyba. W każdym razie pomoc juz nie potrzebna. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam drobny problem z udostepnianiem plikow w WinXP.
Poniewaz mam kompa w niewielkiej siec lokalnej, chcialbym udostepnic swoje pliki innym, ale... tym ktorym chce, a nie wszystkim - czyli krotko mowiac chcialbym zalozyc na folderze haselko.
W poprzednich windach bylo to przy udostepnianiu... a teraz nie wiem, gdzie cosik takiego wlaczyc :(.
Za pomoc z gory dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panel sterowania/Narzędzia Administracyjne/Zarządzanie komputerem/Użytkownikcy i grupy lokalne/Użytkownicy i tutaj dla konta Gość należy zaprogramować hasło (mozna też mienić nazwę z Gość na dowolnie wybraną)
Od tej pory osoby, które będą chciały zobaczyć Twoje udostępnione fokldery będą musiały podać hasło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały, acz baaardzo wkurzający problem.
Nieraz tak mam, że jak klikam LPM byle gdzie - czy to puplit czy gra czy gdziekolwiek to komp "odbiera" jakby klinął podwójnie. Nieraz tak, a nieraz nie. Myszka jest nowa, już tak z jedną miałem i wtedy myślałem, że popsuta, ale teraz znowu. Czy to może być wina prymitywnej podkładki czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt prawdopodobne z tą podkładką. Może potrzebujesz zajrzeć do Panelu Sterowania i zobaczyć czy ustawienia myszki są w porządku (konkretnie chodzi o czas pomiędzy 2 kliknięciami, żeby były interpretowane jako dwuklik). Jest tam chyba nawet jakieś pole, w którym można poeksperymentować z tymi ustawieniami. Jeśli nic to nie da, to spróbuj podłączyć inną myszkę do tego samego portu, albo przetestuj ją w innym systemie operacyjnym. Jeśli go nie masz, to ściągnij sobie Damn Small Linux, nagraj obraz na płytę i wystartuj z niej komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2006 o 15:26, Epiphany napisał:

Mam raczej głupie pytanie, ale jestem ciekawa - co się stanie, jeśli HDD podłączy sie jako
secondary master, zaś CD-ROM jako secondary slave??

Nie należy tak robić, bo negatywnie odbije się to na wydajności HDD. Wszelkie urządzenia wywodzące się od CD-ROMa najlepiej podłączyć do osobnego kanału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2006 o 15:45, Treant napisał:

/.../

Z tym podwójny klinięciem to nie jest to, ponieważ po pierwsze już sprawdzałem, a po drugie NIERAZ tak się dzieje, a nieraz nie. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2006 o 15:48, Treant napisał:

Nie należy tak robić, bo negatywnie odbije się to na wydajności HDD. Wszelkie urządzenia wywodzące
się od CD-ROMa najlepiej podłączyć do osobnego kanału.


Wiem, wiem. Ale ostatnio w związku z wymianą HDD rozkręciłam wiekowy komputer mojego taty i zobaczylam tam właśnie takie cudo. Żeby to jeszcze było na primary, tomoglabym zrozumieć. Ale na secondary???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2006 o 15:52, Epiphany napisał:

Ale na secondary???

Może HDD0 jest uszkodzony i dlatego wszystko jest podpięte do HDD1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2006 o 15:55, Treant napisał:

Może HDD0 jest uszkodzony i dlatego wszystko jest podpięte do HDD1.


Można to jakoś sprawdzić?
Nowy dysk podpięłam jako primary :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2006 o 15:59, Epiphany napisał:

Można to jakoś sprawdzić?

Jeśli zainstalujesz bezproblemowo system i będzie normalnie działać, to znaczy, że jest ok. Dla pewności możesz skopiować jakiś plik z płyty CD i porównać czy są identyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2006 o 15:59, Epiphany napisał:

Mam raczej głupie pytanie, ale jestem ciekawa - co się stanie, jeśli HDD podłączy sie jako
secondary master, zaś CD-ROM jako secondary slave??


Bardzo mozliwe, że składajacy kompa, bardzo się spieszył, nie zwaracał uwagi
pod który port podepnie taśmę transmisyjna, a o tym fakcie i maksymalej oszczędności
składającego kompa wystarczy to, że oba napędy twardziej i napęd CD są na jednej tasmie
rozpiecie twardego dysku, szczególnie tego, na której jest partycja starowa na osobną tasmę z napędem
daje wymierne i zauważalne "zyski".
Natomiast dziwiłbym się, jeżeli oba napędy byłyby ustawione jako slave.

Dnia 26.04.2006 o 15:59, Epiphany napisał:

> Może HDD0 jest uszkodzony i dlatego wszystko jest podpięte
Nowy dysk podpięłam jako primary :/


Jeżeli dysk działa tzn., że uszkodzenia niema, tylko pamiętaj, że pojedyńczy napęd nalezy ustawić na CLS (może składający kompa o tym nie wiedział, lub też dysk, który masz nie dał się tak ustawić - a zdażały się kiedyś takie typy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...tylko pamiętaj, że pojedyńczy napęd nalezy ustawić na CLS...

moj pojedynczy naped dziala bez zazutu na master - bo tak chyba powinno byc tryb ''cls'' sprawia chyba ze dysk sam sobie wybiera tryb pracy jesli sie nie myle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2006 o 16:59, Łuk4s2 napisał:

>...tylko pamiętaj, że pojedyńczy napęd nalezy ustawić na CLS...

moj pojedynczy naped dziala bez zazutu na master - bo tak chyba powinno byc tryb ''cls'' sprawia
chyba ze dysk sam sobie wybiera tryb pracy jesli sie nie myle


Oczywiście CLS znaczy cableselect, lecz jest przewidziany do pracy indywidualnej napędu/dysku na kontlorerze
Master/Sleve to praca w systemie Pan/Niewolnik. To, że twój dyst tak działa wcale, nie znaczy,
że jest to dla niego odpowiedznie ustawienie (taka jego uroda). Są dyski, które w tym ustawieniu nawet nie ruszą. A miałem dwa przypadki dysków z tego co pamiętam były to jakieś Caviary (oczywiście starsze)
że mozna było je odpalić dopiero po wyjęciu zworki.

->Epiphany
>To się w BIOSie robi?

NIestety nie, widzę, że wcześniej operowałeś/aś (obecne tytuły nie określają płci więc z góry sorry)
hasłem Master/Sleve na podstawie zgłoszenia systemu.
Więc to ustawienie wymusza się zworką z tyłu HDD, zwykle znajduje się tam cztery lub trzy rządy pinów
i w zależności od ustawienia jumpera (zworki) wymuszasz pracę napędu.
CLS - dla pracy napędy pojedyńczo,
Maser- dla pracy napędu jako podstawowego z tym samym kontrolerem co drugi napęd (patrz również wyżej)
Slave - dla pracy napędu jako drugie przyporządkowanego.

Mam nadzieję, że udało mi się napisać to dość zrozumiale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2006 o 17:28, Lord pinio_SGSTB napisał:

NIestety nie, widzę, że wcześniej operowałeś/aś


Operowałam :D

Dnia 26.04.2006 o 17:28, Lord pinio_SGSTB napisał:

hasłem Master/Sleve na podstawie zgłoszenia systemu.

Więc to ustawienie wymusza się zworką z tyłu HDD, zwykle znajduje się tam cztery lub trzy rządy
pinów
i w zależności od ustawienia jumpera (zworki) wymuszasz pracę napędu.


Ok, chyba już rozumiem.
Jak montowałam dysk, ustawiłam zworkę w pozycji "Master", według wzoru znalezionego na stronie producenta. Natomiast powinnam ustawić w pozycji "CLS". Faktycznie, jest taki wzór na stronie. Dziękuję ogromnie :D

BTW, stary dysk to był właśnie Caviar, stary jak świat - z 1999-2000 r. mniej więcej. Ale jak go wyciagnęłam, zworka była włożona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się