PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 01.02.2007 o 22:47, hehe napisał:

"dysko boot failure, inster system dysk nad press enter"
Jak myslicie dysk padł ?? Tak całkowicie padł ?


Zawsze można wyjąć dysk i zanieść go np do kolegi i sprawdzić :) Może np resetując uszkodziłeś jakiś plik wymagany do uruchomienia systemu, no ale w sumie to powinno ci się wtedy co innego wyświetlić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie mam żadnego problemu, ale to chyba najlepsze miejsce aby zapytać. Czy może mi ktoś polecić (lub ewentualnie samemu opisać co i jak) tutorial, który poprawadzi mnie krok po kroku jak zmienić wygląd ekranu startowego Windows XP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 03:42, Sth`Devilish napisał:

W zasadzie nie mam żadnego problemu, ale to chyba najlepsze miejsce aby zapytać. Czy może mi
ktoś polecić (lub ewentualnie samemu opisać co i jak) tutorial, który poprawadzi mnie krok
po kroku jak zmienić wygląd ekranu startowego Windows XP?


startowego w sensie ekranu powitalnego, czy masz na myśli pasek zadań?

zasilaczeOstatnio piecyk zaczął odmawiać mi posłuszeństwa - przy włączanie słyszę jak zasilacz nie wyrabia przy łapaniu oddechu i nabiera ogromnej zadyszki.

No i tutaj pytanie czy konfiguracja kompa o poniższych danych jest uniwersalna do każdego z zasilaczy, czy mamograniczoną ofertę? No i jakieś propozycje potencjalnych zasilaczy bym prosił. ;)

Manufacturer: GigaByte 8IPE100-G
Processor: Celeron 233, 2.66GHz
Memory: 1024mb RAM 400MHz
Hard Drive: 120GB
Video Card: Radeon 9600ultra
Sound Card: Realtek 97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 03:57, s2nto napisał:

startowego w sensie ekranu powitalnego, czy masz na myśli pasek zadań?


Mam na myśli ekran powitalny, na którym wybiera się użytkownika i z którego loguje się do Windowsa na swój profil - choć oczywiście jak ma się tylko jedno konto to tego ekranu powitalnego prawie nie widać :) Żeby było jaśniej chodzi mniej więcej o to (tutaj na screenie już zmieniony ekran; screen zapożyczony z innego topicu, mam nadzieję, że Devilq się nie pogniewa ;): http://forum.gram.pl/upl/forum/2007_05/20070202001959.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 22:47, hehe napisał:

Dobra a co powiecie na taki problem: Komputer nagle się zawiesił, kursor przybrał formę klepsydry
i żadnej reakcji ( chociaż myszką można było ruszać ). Po restarcie pojawia się komuniakt :

"dysko boot failure, inster system dysk nad press enter"
Jak myslicie dysk padł ?? Tak całkowicie padł ?

Na własne oczy tego nie widziałem, ale ponoć istnieje niebezpieczeństwo że jeśli komputer zawiesi się podczas zapisu czegoś na dysk, to wtedy zostaną utracone wszystkie partycje (a bez partycji nie ma z czego wystartować). Z drugiej jednak strony ntfs powinien być przed czymś takim zabezpieczony (przynajmniej w teorii, trzeba wziąść poprawkę na to że jest to produkt microsoftu, będący dodatkowo niepełną kopią innego systemu plików)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja polecam ntfs i nie 4 a dwie partycje
jesli to dysk na ktorym masz system i 1 partycje jesli to kazdy inny dysk
c: - 20-25 gb i d: tyle ile zostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 07:57, morthi napisał:

ja polecam ntfs i nie 4 a dwie partycje
jesli to dysk na ktorym masz system i 1 partycje jesli to kazdy inny dysk
c: - 20-25 gb i d: tyle ile zostanie :)


Moim zdaniem lepsze rozwiązanie wygląda tak:
C: 20 GB
D: 2-6 GB (Plik wymiany danych)
E: Reszta dysku (Gry, programy, akcesoria)
F (opcjonalnie): Drugi sytem operacyjny
Oczywiście system plików NTFS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja to widze tak: [w przypadku dysku 80GB]
C ok 7GB (system + opcjonalnie jakies poprawki, pliki zgodnosci etc.)
D ok 33GB(gry, wirtuale, instalki..etc)
E reszta pozostala (programy, miejsce moze przydac sie na sciagniete pliki)
.....to moja propozycja, ale to juz jak kto woli
i NTFS ofcourse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w takim wypadku lepiej będzie sformatować d na fat32, mało (jeden w tym przypadku) dużych plików to jest właśnie ta sytuacja w której fat jest lepszy niż nfts. dodatkowo można by tam temp-y przenieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 09:43, morthi napisał:

drugi system? od tego mam virtual pc jesli chce sie pobawic na linuxie ;)

jaki sens ma uruchamianie Windowsa tylko po to żeby uruchomić Linuksa z zmniejszoną wydajnością? zwłaszcza że instalatory Linuksowe wykrywają windowsa i dodają do bootmenagera (przy starcie komputera wybierasz który chcesz system). a do zabawy to lepszy będzie livecd czyli uruchamianie systemu z płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo korzystam glownie z windowsa a linuxa instaluje tylko kiedy chce zobaczyc nowe buildy - na tym systemie nie da sie grac ;) to i nie gram. Z reszta nie po to sobie kupowalem xp zeby korzystac teraz z linuxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ajjj, teraz u mnie zaczynaja sie problemy :/ I mysle, ze to moze byc powazne :/ Jesli ktos moglby zdiagnozowac bylbym wdzieczny... Otoz od pewnego zcasu zauwazylem dziwne resety kompa, wywalanie z gier do WINa, samoczynne zamykanie przegladarek. Gdy zaczelo mnie to juz frustrowac i robilem skana mks-em to podczas niego tez komp siadal. Co wiecej, podczas proby formata wywalalo mi full bledow, blue screenow, a kazdy z innym kodem 0x0A 0x7F itp. Jakims cudem po setnej probie udalo mi sie jednak sformatowac dysk, ale mimo to klopoty nie ustaly :/ Np. Chce zagrac w ET i podczas laczenia server zaczyna mi sciagac mapke, chwile posciagu i dzzzzuuuuu(odglos resetujacego sie dysku) :/ Tak samo mam podczas gry np w SoF II, ale np. w CoD juz nie... Nie wiem czy to ma jakis zwiazek, czy to tylko przypadek. Moim zdaniem zasilacz, chyba... ale kumpel mowil, ze przyczyna moze lezec w wadliwej karcie graficznej.

Mial ktos podobny przypadek? Prosze o pomoc. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Jak dla mnie to te objawy wskazują raczej na bad blocki na dysku twardym. Jeśli możesz, to skombinuj skąds Knoppix''a liveCD i odpal system z tej płyty. Posiedź trochę, pobaw się... jeśli nic się nie będzie działo, to na 99% masz dysk twardy do wymiany. Ewentualnie przepuść jeszcze dysk przez jakiś program diagnostyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Problem nie tyle z kompem ale z kodekami.Potrzebuje naprawde dobrych kodekow,bo jak ogladam jakis film to mi w pewnych momentach przeskakuje dzwiek i obraz jednoczesnie to wyglada mniej wiecej tak, ze zamiast film powinien przebiegac sekunda po sekundzie to w pewnych momentach przebiega po dwuch lub tzech sekundach. Bardzo dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 16:17, Marcin 36 napisał:

Mam Problem nie tyle z kompem ale z kodekami.Potrzebuje naprawde dobrych kodekow,bo jak ogladam
jakis film to mi w pewnych momentach przeskakuje dzwiek i obraz jednoczesnie to wyglada mniej
wiecej tak, ze zamiast film powinien przebiegac sekunda po sekundzie to w pewnych momentach
przebiega po dwuch lub tzech sekundach. Bardzo dziekuje za pomoc.

polecam ffd show albo codec pack:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 16:22, patrYX93 napisał:

> Mam Problem nie tyle z kompem ale z kodekami.Potrzebuje naprawde dobrych kodekow,bo jak
ogladam
> jakis film to mi w pewnych momentach przeskakuje dzwiek i obraz jednoczesnie to wyglada
mniej
> wiecej tak, ze zamiast film powinien przebiegac sekunda po sekundzie to w pewnych momentach

> przebiega po dwuch lub tzech sekundach. Bardzo dziekuje za pomoc.
>
polecam ffd show albo codec pack:)


juz instalowalem i nie pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 16:16, jakubcjusz napisał:

Hmmm. Jak dla mnie to te objawy wskazują raczej na bad blocki na dysku twardym. Jeśli możesz,
to skombinuj skąds Knoppix''a liveCD i odpal system z tej płyty. Posiedź trochę, pobaw się...
jeśli nic się nie będzie działo, to na 99% masz dysk twardy do wymiany. Ewentualnie przepuść
jeszcze dysk przez jakiś program diagnostyczny.



Dysk WD. Jezeli mozesz mi powiedziec co to ten caly knoppix, jak sie go uzywa i do czego sluzy bo ja blady jestem...
A jaki program do skanowania dysku polecasz? Najlepiej szybki i darmowy...

Hmm. jestes pewien ze dysk? Wg mnie takie zonki powstaja przy wariacjach zasilki. dzieki za podsuniecie rozwiazania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się