PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 31.01.2007 o 19:40, Radzisz napisał:

> a ja sie chyba nie doczekam odpowiedzi... jak usunąc nakłądke.. vista transformation 6.0
bo
> kurna zainstalowałem i wszystko działą.. jakby... ehh szkoda gadac... chyba niedopracowane

> jest
Tak jak ją zainstalowałeś... No dobra żart :P
Nie ma nigdzie w dodaj/usuń? I czy do nakładki nie trzeba było użyć jakiegoś programu? Może
da się to zmienić poprzez ustawienia/właściwości ekranu (prawy na pulpit).

nic nie ma...
moze włoze XP i ... jak to sie nazywa... naprawie czyli wgram windowsa (bez formata) ... moze zastąpi pliki systemowe tego szajsu i bedzie wszystko ok... bo ta nakłądna nadpisała pliki systemowe.. itd.. ze jak łąduje sys to mam VISTE i wogóle wszystko wygląda tak jak w wiście..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2007 o 19:38, Radzisz napisał:

Hmm. A czy słychać że napęd "wziął płytkę w obroty" ? Nie wydaje dziwnego warkotu?
Możliwe że się zepsuł ...


Wydaje dźwięk, jakby zaczął czytac płytkę i zastanawił się, co z nią zrobic, a po chwili zdecydował, że jednak jaj nie odtworzy ;P
Dźwięk podobny do tego, jaki wydaje napęd CD, gdy włożysz doń DVD-ka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2007 o 19:54, StyczeK napisał:

Wydaje dźwięk, jakby zaczął czytac płytkę i zastanawił się, co z nią zrobic, a po chwili zdecydował,
że jednak jaj nie odtworzy ;P
Dźwięk podobny do tego, jaki wydaje napęd CD, gdy włożysz doń DVD-ka ;)

Hmm, możliwe że coś uległo uszkodzeniu... Jeżeli na gwarancji napęd jest, zanieś do serwisu. Jeżeli nie... też spróbuj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 20:11, Dead-pl napisał:

Może rozkręć zasilacz i spróbuj na "ucho" wyczuć który element wydaje buczenie....

Zrobię tak jeżeli nie ma plomb gwarancyjnych. W sumie jeszcze mam prawie rok gwarancji, nie chciałbym jej stracić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 19:25, Radzisz napisał:

Spróbowałem. I nic :(


Spróbuj różnych wariantów - np. "W trybie zgodności z WinME

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 19:29, Chester001 napisał:

a ja sie chyba nie doczekam odpowiedzi... jak usunąc nakłądke.. vista transformation 6.0 bo
kurna zainstalowałem i wszystko działą.. jakby... ehh szkoda gadac... chyba niedopracowane
jest


Chciałoby się rzec "A nie mówiłem?". Te programy to tak naprawdę poza ładnym wyglądem przynoszą same szkody. Obawiam się, że niestety będziesz musiał zrobić reinstal Windy. Plików shell Windowsa nie da się niestety przywrócić nawet narzędziem "Sprawdzania zgodności systemu". Możesz spróbować odpalić z płyty instalator i wybrać napraw system (zamiast "zainstaluj system") ale nie wierzę, że to pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2007 o 20:08, Radzisz napisał:

Hmm, możliwe że coś uległo uszkodzeniu... Jeżeli na gwarancji napęd jest, zanieś do serwisu.
Jeżeli nie... też spróbuj :P


Myślisz, że to może byc wina laseru ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 21:13, mrosi napisał:

> a ja sie chyba nie doczekam odpowiedzi... jak usunąc nakłądke.. vista transformation 6.0
bo
> kurna zainstalowałem i wszystko działą.. jakby... ehh szkoda gadac... chyba niedopracowane

> jest

Chciałoby się rzec "A nie mówiłem?". Te programy to tak naprawdę poza ładnym wyglądem przynoszą
same szkody. Obawiam się, że niestety będziesz musiał zrobić reinstal Windy. Plików shell Windowsa
nie da się niestety przywrócić nawet narzędziem "Sprawdzania zgodności systemu". Możesz spróbować
odpalić z płyty instalator i wybrać napraw system (zamiast "zainstaluj system") ale nie wierzę,
że to pomoże.



no własnie tak jak mówisz chce zrobic... i mam nadzieje ze to pomoze..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki nietypowy problem. Otóż jak wyczyścić klawiaturę? Może znacie specjalne środki do czyszczenia takich rzeczy? Wolałbym jej nie rozkładacć na części, tylko z zewnątrz jakoś usunąć ten syf zalegający między klawiszami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 13:29, sługa Innosa napisał:

Mam taki nietypowy problem. Otóż jak wyczyścić klawiaturę? Może znacie specjalne środki do
czyszczenia takich rzeczy? Wolałbym jej nie rozkładacć na części, tylko z zewnątrz jakoś usunąć
ten syf zalegający między klawiszami.


Zależy jaki to syf. Jeżeli różne nieklejące się rzeczy, które łatwo wypadają to po prostu odwrócić klawierę do góry nogami i wytrząsnąć ;) Można też kupić w sklepach spreje ze sprężonym powietrzem, szybko wszystko wydmucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 13:29, sługa Innosa napisał:

Mam taki nietypowy problem. Otóż jak wyczyścić klawiaturę? Może znacie specjalne środki do
czyszczenia takich rzeczy? Wolałbym jej nie rozkładacć na części, tylko z zewnątrz jakoś usunąć
ten syf zalegający między klawiszami.


Ja biorę wykałaczki i w miarę delikatnie (żeby nic nie uszkodzić) przejeżdzam całym rządem między klawiszami i ... <to będzie nieco drastyczne> wyciągam tyle kociego futra, że starczyło by na cały kłębek xD I to zazwyczaj pomaga, jeśli zaś chodzi o kurz to raczej dużo nie wskórasz, konieczne jest rozkręcenie klawiatury na części, ale złożenie jej z powrotem może przynieść tobie nieco trudności jeśli nie wiesz co jak było ułożone przed rozkręceniem. Mimo to jeśli się na to pokusisz, to warto też powyjmować delikatnie klawisze i wycziścić je czymś (szczególnie jeśli wylał nam się na klawiaturę jakiś gęsty płyn, klawisze wtedy bardzo się kleją).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie otóż w grach jak obracam myszką lub idę w ogóle wszystko robię to obraz w grze tak ja by się przycinał , wszystko chodzi płynnie ale obraz tak jak by wychodził z orbity , np. ściana jest prosta jakaś i jak idę to tak wychodzi na lewo lub prawo i jak stanę to znowu jest ok ..
Kurde nie wiem jak to określić
I drugie pytanie
jak np. jest daleko w grze jakiś samochód rozwalony lub coś to jak idę do niego to zaczynają mi się dopiero pojawiać jego elementy , tzn. jak w Counter-Strike Source na mapier de_dust 2 na respie terro jest samochód rozbity i ja odejdę od niego znikają mi jego elementy niektóre a jak podejdę to znowu się pojawiają ..
Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 17:19, sługa Innosa napisał:

Nie no aż tak źle to nie jest. Tylko klawisze po bokach tak jakby zszarzały od kurzu. Spróbuje
sposobu z wykałaczkami. Dzięki.


Tylko rób to wyjątkowo ostrożnie, ja się tego sposobu nie obawiam, bo klawiaturę mam i tak starą i do wymiany (za głośno chodzi już) :p Żeby potem nie było... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 13:29, sługa Innosa napisał:

Mam taki nietypowy problem. Otóż jak wyczyścić klawiaturę? Może znacie specjalne środki do
czyszczenia takich rzeczy? Wolałbym jej nie rozkładacć na części, tylko z zewnątrz jakoś usunąć
ten syf zalegający między klawiszami.

Nie bój się rozkręcić klawiatury, ja rozkręciłem kiedyś z ciekawości i składa się z:
- warstwa werzchnia ;P (plastik + klawisze)
- jakiś silikonowy element pod kalwisze (ma porobione dziurki na kołeczki więc napewno dobrze zmontujesz po przeczyszczeniu)
- płytka drukowana (też ma miejsca na kołeczki)
- warstwa spodnia LOL :P (plastik dolny)
Jak widzisz 2 z tych elementów widzisz bez rozkręcania. Nie ma się czego bać, a tylko tak wyczyścisz ją dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak odpalić pliki .gho? Założyłem nawet temat ale nikt mi prosto tego nie wytłumaczył. Proszę o linki do polskich stron/forów gdzie mogą znajdować sie takie tematy. Wielkie dzięki z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 22:13, sz94 napisał:

Jak odpalić pliki .gho? Założyłem nawet temat ale nikt mi prosto tego nie wytłumaczył. Proszę
o linki do polskich stron/forów gdzie mogą znajdować sie takie tematy. Wielkie dzięki z góry.

to obraz płyty/partycji zrobiony programem norton ghost (płatny) google się kłania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra a co powiecie na taki problem: Komputer nagle się zawiesił, kursor przybrał formę klepsydry i żadnej reakcji ( chociaż myszką można było ruszać ). Po restarcie pojawia się komuniakt :
"dysko boot failure, inster system dysk nad press enter"
Jak myslicie dysk padł ?? Tak całkowicie padł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 17:19, sługa Innosa napisał:

Nie no aż tak źle to nie jest. Tylko klawisze po bokach tak jakby zszarzały od kurzu. Spróbuje
sposobu z wykałaczkami. Dzięki.


Spróbuj powyciągać klawisze a potem wrzuć na jakąś godzinę do ciepłej wody z płynem do naczyń potem wyciągasz lekko palcami przecierasz zostawiasz do wyschnięcia i wciskasz na swoje miejsce. A w międzyczasie możesz samą klawiaturę wilgotną szmatką przetrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się