PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witajcie!
Mam prośbe, doradźcie mi jakiś program do IRCa
1 darmowy
2 w miarę latwy w obsłudze
3 może być po polsku, ale angielski też spokojnie przejdzie

Chciałbym również abyście podalii wersję programu jaką doradzacie.
Nie wymagam bezpośredniego linka do downloadu;-)
Ale jeśli podacie jakiś pewny i sprawdzony adres to będzie mi miło;)
Czekam na pomoc;)
Pozdro
Lasca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 15:17, balduran2 napisał:

/ciach/
Zapytaj w temacie


Wubaczcie, to forum się strasznie rozdrabnia, a ja mam na głównej akurat ten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej to tak.

Myszka bezprzewodowa optyczna Tracer TRM-SR01. Działała przez tydzień i dziś rano odmówiła współpracy. Ten wichjaster ( no to na USB, wypadło mi słowo z głowy :P ) przekładałem do innego portu, zresztą patrzyłem na drugim kompie i laptopie, to samo nie odpowiada. Bawiłem się tymi klaiwszami niby to włączania/wyłączania myszki etc, nic. Sama myszka chodzi tzn jest włączona, bo "laser" od optyki cały czas jest włączony. Już nawet myślałem, że baterie są za słabe czy coś. Wymienione na nowe, nic. Sterowników nie ma do tej myszki. So, wtf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam...
Od pewnego czasu mojemu wujkowi nie działa napęd. Poprostu. Wkładam płytkę i czekam. Niby się wczytuje, ale nic nie rusza. Móze da się ten napęd uratować?? Jak nie trudno:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 19:07, NeVeN napisał:

Od pewnego czasu mojemu wujkowi nie działa napęd. Poprostu. Wkładam płytkę i czekam. Niby się
wczytuje, ale nic nie rusza. Móze da się ten napęd uratować?? Jak nie trudno:P

A sprawdzał ktoś, czy jest dokładnie podłączony taśmą do płyty głównej?
Jeśli, tak - to pewnie jest coś nie tak z laserem, a wtedy to już nie opłaca się naprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Mam taką prośbe, czy moglibyście mi doradzić czy warto kupić tą karte graficzną??
http://www.allegro.pl/item276150434_geforce_6200_256bit_256_mb_ddr2_shader3_0_nowe_.html
Moja obecna karta to gf fx 5500 128mb/128bit , do tego procesor pentium 4 (3.00) ddr 2x512mb ramu (1gb) i płyte główną MSI pm8m2-v (agp) . chce żeby nie cieło tak bardzo nie których gier (oczywiście nie tych najnowszych) bo bliżej wakacji zmienie sobie całego kompa. Więc mam takie pytanie ,czy opłaca się zmieniać karte , i co ewentualnie jeszcze zmenić?? (Głównie mam problem z grami typu hard truck haulin , poprostu mi nie chodzi (open gl) )

Dziękuje za odpowiedzi Jacek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 19:40, jacek9911 napisał:

Mam taką prośbe, czy moglibyście mi doradzić czy warto kupić tą karte graficzną??
/ciach/

Zapytaj w temacie
Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=278#u_13899
albo
Upgrade Kompa - pomoc, porady itp.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92#u_21375

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a zainstalowałeś sterowniki od nvidii? bo te microsoftowe opengla nie obsługują. A mi pod gf5200 (a więc słabszej niż twoja) jak najbardziej działa (opengl, ta konkretna gra to niewiem, bo nie posiadam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema! Mam problem z prędkośĆią internetu oraz z literą na klawiaturze :S
Pierwszy problem : Mam łącze internetowe (1,5 mb) podłączone routerem do dwóch komputerów...od jakiegoś czasu
ładowanie stron strasznie się wydłuża oraz ping w grach (CS :D) jest 100+ ! Strony internetowe które mierzą prędkośĆ wykazują u mnie łącze 1,5mb/s co nie przykłada się na rzeczywisty efekt! Co mam zrobiĆ?!
Drugi problem : Nie moge używaĆ litery Ć (ta jest skopiowana z internetu ^^).W pasku narzędzi językowych jest zaznaczony język polski i są normalnie polskie litery prócz Ć !
Co mam zrobiĆ?! Z góry dzięki i sorry za duże Ć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie gdzie moge sprawdzic jakie mam kodeki gdyz mam problem z gra Kompania Braci:Na linii frontu dzwonilem juz do CD Projektu i gosciu powiedzial ze moze to byc:
a)zla wersja sterownikow(mialem 7-10 i zalecil 7-11
b)Norton(juz go odinstalowalem)
c)kodeki(powiedzial ze moge miec za slabe i dlatego radzil usuniecie moich obecnych i zainstalowac np.k-lite)

podpunkty a) i b) spelnilem ale nie wiem gdzie znajduja sie moje obecne kodeki? pomozecie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odzyskałem juz ć !:P Dla tych co mają ten sam problem i używają sterowników CCC ATi : odznaczcie hotkey/e i na wszelki wypadek zmieńcie kombinacje na shift żeby nie było w niej crtl :P troche chaotycznie no ale cóż...:P
Tera jeszcze został problem z łączem :D najważniejszy bo te ć to przy nim pikuś :P więc przosze o pomoc ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę ze zdjęciami która nie chce się odpalić ponieważ jest tak zarysowana. Czy dałoby się z nią coś zrobić żeby odzyskać dane ? Nie wiem, może w serwisie, są jakieś szanse ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 23:13, Grizzly. napisał:

Mam płytę ze zdjęciami która nie chce się odpalić ponieważ jest tak zarysowana. Czy dałoby
się z nią coś zrobić żeby odzyskać dane ? Nie wiem, może w serwisie, są jakieś szanse ?

Jeżeli płyta DVD, to da się coś jeszcze zrobić. O ile pamiętam "odzyskiwanie" danych z płyt DVD to koszt jakichś 30-40 zł. Jeżeli CD, to bez szans na pomoc jakichkolwiek serwisów.
PS Spróbuj programu Nero CD Check.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zależności od rodzaju rys można pokusić się o zastosowanie pasty polerskiej (np. takiej jak T-cut do lakierów samochodowych).
Połączenie tego z wacikiem lub bardzo delikatną szmatką uratowało mi już kilka płyt.
Najlepsza jednak paska była tą, której używaliśmy do bursztynów na ostatnim etapie obróbki...
Ale jeśli rysa jest bardzo głęboka, to może już nie zadziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
Mam problem natury technicznej (albo może software''owej ? :-)). Mianowicie, ściągnąłem sobie demo gry Universe at War i podczas uruchamiania gry wszystkie filmiki strasznie mi klatkują ... zarówno ten główny , jak i te z reklamami nVidii itd. W zasadzie mam pokaz slajdów zamiast normalnego filmiku. Z tego co kojarzę, w kilku innych grach jest dokładnie to samo ... w tych nowszych oczywiście, bo filmiki w starszych tytułach (np. w Starcrafcie ;-)) działają bez zarzutu.
I teraz założenie jest takie : co może być tego przyczyną ?
Sterowniki do karty graficznej mam takie : ''6.14.11.6375''. Instalowałem je dzisiaj (plik 163.75_forceware itd. ;-)), więc chyba są jak najbardziej aktualne. Czy np. zainstalowanie nowszych sterowników od innych części PC (np. od płyty głównej albo może od karty dźwiękowej ;-)) mogłoby tutaj coś zmienić ?
Bo szczerze mówiąc nie mam pojęcia, dlaczego w tych nowszych grach każdy filmik mi klatkuje (poza UaW : EA również np. w grze Loki i paru innych "nowszych" tytułach).
Inna sprawa, że mam dość starego PC (Duron 1,2 Ghz , 512 MB RAM DDR1 i GF 5200 FX) i może po prostu nawet najnowsze sterowniki nic nie pomogą przy tak starej karcie czy procesorze z tego typu filmikami ?
Z góry dziękuję za wszelką konstruktywną radę lub informację. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to chyba sam już sobie odpowiedziałeś. Nie tylko gry (engine) ale również filiki w grach są z biegiem lat coraz bardziej wymagające dla sprzętu. Przypomnij sobie intro z pierwszego Diablo - wyświetlana co druga linia. U Ciebie wymiana softu raczej nie pomoże. :( Przecież piszesz o najnowszych tytułach, nie pisz: "nowszych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wyczyścić wszystkie wiatraczki w komputerze sprężonym powietrzem ale nie wiem jak sie do tego zabrać. Nie wiem czy najpierw wyciągnąć części które chcę wyczyścić czy czyścić je we wnętrzu obudowy nie wyciągając ich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się