PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 23.04.2008 o 16:13, MLODY2K6 napisał:

> > O ile dobrze pamiętam to musisz go wpierw sformatować (nowy).
> super ale powiedz mi jak ja mam to zrobic ?
> jak on mi go nie widzi ?!

Panel sterowania/narzedzia administracyjne/ i tam bedzie dyski lub kontroler i tam ci
pokaze ten dysk. klikniesz na niego i zrobisz partycje tyle ile chcesz i sformatujesz



ja juz tam byłem.. patrze i nie widze zadnych innych dysków.. wiec dałem sobie spokój...
teraaz jeszcze raz popatrzyłem i udało sie. :) jus sie kopiuje 20 GB :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2008 o 20:17, sig. napisał:

pomimo nazwy fat32 używa tylko 28 bitów, może tu jest przyczyna. zaś ilość sektorów podawał
chyba systemowy scandisk


Nie mogłem znaleźć bo miałem ustawione "Nigdy" w "Wyświetlaj podsumowanie" - ale wpadka :|
Wcześniej pomajtały mi się rzędy wielkości: nie 32GB ale chyba ok 30 000 GB wychodziło.
Fałszywe 32bity sporo wyjaśniają ale faktyczny max sektorów jest raczej jeszcze mniejszy niż 28b (ok 268mln). Z moich wyliczeń i domysłów wynika że prawdopodobnie 21b czyli 2097152 a max obj. (w GB) to 2x wielkość sektora (w kB) np 16GB dla sektorów 8kB. Albo max jest ustawiony tak dziwnie na ok 3mln
(no chyba że można ręcznie ustawiać wielkość sektorów i mam właśnie tak zrobioną partycję).
Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wlasnych doswiadczen wiem, ze podnoszenie magistrali pci-e nic nie daje odnosnie wydajnosci a jedynie prowadzi do niestabilnosci kompa.
Czy cos sie zepsuje ?.....musisz sprawdzic sam. U mnie nic takiego nie nastapilo chociarz bawilem sie tym i to nie raz.
Teraz pci-e pyka na 100 mhz tak jak to jest ustalone przez producenta danej mobo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elo mam wkurzający problem z kompem. Mianowicie mój miesięczny komp dostał pewnych zajawek, i gdy np. pogrywam w Gothica to często zacina się i nic się nie da zrobić, trzeba resetować. Wcześniej tak nie było.
W innych grach też tak czasem mam, a nawet podczas przeglądania netu. Mój komp:

Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo E6750 @ 2.66GHz (2 CPU''s)
Pamięć ram: 4096MB RAM
Płyta główna: P5N-E Sli
Dysk twardy: 320 GB
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9600 GT
Monitor: LCD 22''
Karta dźwiękowa: SB X-Fi Audio [ACOO]
Windows xp
Zasilacz 500 wat

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam taki problem z komputerem znajomego. Zainstalowałem u niego grę, niestety w języku angielskim. Ściągnąłem spolszczenie. Trzeba było zamienić pewne pliki w folderze z grą. Niestety- po próbie wklejenia pliku pokazuje się okienko z komunikatem o odmowie dostępu.
Co muszę zrobić, żeby ominąć jakoś to "zabezpieczenie" ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 17:28, sinir napisał:

Witam.
Mam taki problem z komputerem znajomego. Zainstalowałem u niego grę, niestety w języku
angielskim. Ściągnąłem spolszczenie. Trzeba było zamienić pewne pliki w folderze z grą.
Niestety- po próbie wklejenia pliku pokazuje się okienko z komunikatem o odmowie dostępu.

Co muszę zrobić, żeby ominąć jakoś to "zabezpieczenie" ?

na początku jaka gra? bo większość jest sprzedawana po polsku, więc wszelakie spolszczenia do nich są nielegalne (i zwykle pełne wirusów, trojanów oraz innego syfu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisze już drugi raz w tej sprawie i jako że wczoraj nikt mi konkretnie nic nie napisał to pozwolę sobie skopiować tego posta.

Mam pewne problemy z błędami w windowsie i niektórych grach. Wszystko widać na załączonych screenach. Jeśli chodzi o zrzut ekranu z pulpitu to widać czarne ramki na pasku startu. Widoczne zazwyczaj one są też w innych miejscach, które tam przy okazji zaznaczyłem. Zwykle te błędy pojawiają się po 2-3 godzinach od momentu włączenia kompa i często po pewnym czasie wszystko wraca do normy i jest tak jak być powinno. Pewne problemy też są w grach np. takim Oblivionie widać jasną kreskę przechodzącą przez cała długość ekranu w miejscach, które zaznaczyłem. Pojawiają się one w grze w różnych momentach i raz są widoczne a po chwili znikają i tak w kółko. Sama gra czasami się zawiesi, ale w przypadku tego tytułu to podobno dość normalne zjawisko. Dodam też,że niedawno przeszedłem Call of Duty 4 i Dooma 3 i tam nie było żadnych problemów. Ani z zawieszaniem się komputera, ani z tymi dziwnymi liniami. Początkowo myślałem, że coś się może przegrzewa, ale sprawdziłem EVERESTem temperatury i wynoszą one:
Procesor (C2D E4500) 31 stopni w windowsie, 38stres
karta graficzna (GF 9600GT EVGA) 50 stoni w windowsie, 58 stres

Zaznaczam też, że nic w komputerze nie jest podkręcone. Sam komp jest praktycznie nowy. Zainstalowanego mam win XP PRO 64 bit. Sterowniki do karty graficznej były już zmieniane wielokrotnie i nic to nie dało. Ma ktoś jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu?

20080424174058

20080424174116

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wiedziałem... Polacy to od razu podejrzewają o piractwo. Ehh... Ale skoro już tak bardzo chcesz wiedzieć, to gra się zwie Command & Conquer 3. Dostałem ją od wujka ze stanów, a spolszczenie można legalnie ściągnąć z internetu. Teraz już masz wszystkie informacje potrzebne do napisania dla mnie odpowiedzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 18:01, sinir napisał:


Wiedziałem... Polacy to od razu podejrzewają o piractwo. Ehh... Ale skoro już tak bardzo
chcesz wiedzieć, to gra się zwie Command & Conquer 3. Dostałem ją od wujka ze stanów,
a spolszczenie można legalnie ściągnąć z internetu. Teraz już masz wszystkie informacje
potrzebne do napisania dla mnie odpowiedzi ?

Na oficjalnej stronie dystrybutora nie ma słowa o spolszczeniu, jest za to info że gra u nas jest po polsku. Przykro mi ale w takim przypadku nie mogę ci pomóc (skoro gra jest u nas od razu po polsku (a u dystrybutora nie ma patcha polonizującego), to legalnego spolszczenia niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


O mój boże... No co Ty nie powiesz ? To, że na oficjalnej stronie nie ma wspomnienia o jakimś patchu PL, to nie znaczy, że jeżeli taki istnieje, to jest od razu nielegalny.
Może teraz jeszcze podasz moje IP policji, bo posiadam nielegalne spolszczenie ?
Nie obchodzi mnie gra. Mam ją w *****. Chcę tylko wiedzieć, co muszę zrobić, żeby w końcu ten dostęp odblokować. Czy to aż taka tajemnica ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to powinienem w tym temacie napisac ale mam viste i sciaganolem stery do drukarki ze strony hp i gdy wlaczam drukarke to za kazdym razem pisze ze instaulja sie sterowniki dopiero za drugim włączeniem moge drukjowac , skanowac itp.. Probowalem reinstall sterownikow ale nic nie dalo problem się powtarza co moge z tym zrobic ? Jeszcze do wersji windowsa Vista home premium 64. Pomożcie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 18:33, sinir napisał:

O mój boże... No co Ty nie powiesz ? To, że na oficjalnej stronie nie ma wspomnienia

Tylko producent i wydawca (akurat w tym przypadku to jedna i ta sama firma) mają prawo do modyfikacji kodu gry, a spolszczenie bez wątpienia jest takową.
ps jak już ci się uda, to powodzenia przy patchowaniu (będzie to niemożliwe).
Co zaś się tyczy problemu, to mam pewne podejrzenia ale ze względu na sytuację nie zamierzam się nimi dzielić. Jeśli o mnie chodzi to koniec tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 15:10, Paułak napisał:

Elo mam wkurzający problem z kompem. Mianowicie mój miesięczny komp dostał pewnych zajawek,
i gdy np. pogrywam w Gothica to często zacina się i nic się nie da zrobić, trzeba resetować.
Wcześniej tak nie było.
W innych grach też tak czasem mam, a nawet podczas przeglądania netu. Mój komp:

Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo E6750 @ 2.66GHz (2 CPU''s)
Pamięć ram: 4096MB RAM
Płyta główna: P5N-E Sli
Dysk twardy: 320 GB
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9600 GT
Monitor: LCD 22''
Karta dźwiękowa: SB X-Fi Audio [ACOO]
Windows xp
Zasilacz 500 wat

Proszę o pomoc.


Sterowniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 07:29, marcin112 napisał:

ej jak zapobiec zrzuczniu pamięci fizycznej??
czesto formata przez to robię bo mi pliki psuje i biblioteke Dll wypieprza

Zrzucanie pamięci fizycznej to skutek dość poważnego błędu, na początek sprawdź temperatury (najlepiej programem dołączonym do płyty głównej, ten będzie najbardziej wiarygodny) oraz same pamięci (np programem memtest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 22:33, Virus 500 napisał:

Większość sterowników jeszcze nie działa pod Vistą ..........................................


Bo mam na płycie sterowniki ale one nie sa do visty i przekierowalo mnie zebym saciagnol ze strony.No to sciągnolem i wczesniej jak mialem wersje 30 dniowa visty 32 bitowej to bylo wszystko ok , a jak zainstalowalem juz normalna wersje visty ale 64 bitowej to zaczal pojawiac sie ten problem. Moze ta wersja sterownikow pod 64 bitowy system jeszcze nie jest dopracowana.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się