PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Zrobiłem tak , napięcie na 2.25 V procesor na 3.00 Ghz
Włącza się komp , logo windows pulpit i błąd EXPLORER.exe i potem coś później jeszcze i zaciął się :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem z moim kompem. Otóż niedawno wymieniłem sprzęt i niestety po wymianie strasznie wolno net mi chodzi. Mam 1 mega, a chodzi jakby był 256. Wszystkie sterowniki mam poinstalowane i nie bardzo wiem co może być przyczyną takiego zwolnienia. Jakby ktoś miał jakieś pomysły to proszę pomoc, z góry thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 19:34, TigerXP napisał:

Witam. Mam pewien problem z moim kompem. Otóż niedawno wymieniłem sprzęt i niestety po
wymianie strasznie wolno net mi chodzi. Mam 1 mega, a chodzi jakby był 256. Wszystkie
sterowniki mam poinstalowane i nie bardzo wiem co może być przyczyną takiego zwolnienia.
Jakby ktoś miał jakieś pomysły to proszę pomoc, z góry thx.

Zadzwoń do dostawcy neta, powiedz, że coś strasznie wolno. Często awarie są w tym samym czasie, kiedy coś zmieniamy w kompie( w moim wypadku tak było 4 razy na 6 :P). Ewentualnie sieć jest przeciążona i sprawdź rano(wtedy najlepiej działa).

Ogólnie - zadzwoń oraz możesz nam podać specyfikacje. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem... tylko właśnie nie wiem z czym. Czy to śą ustawienia dźwięku czy mikrofonu.
Otóż nie mogę rozmawiać przez mikrofon ponieważ ja i druga osoba słyszymy jakieś dudnienia, traski i piski aż uszy bolą. Jest tak podczas rozmowy przez VOIP oraz gg, ale dziwne jest to że na xfire trochę się lepiej rozmawia. Nie wiem o co chodzi ale mam słuchawki z mikrofonem, a osoba druga słyszy moje dźwięki z gry chociaż nie powinna bo mam słuchawki. Myślałem że to coś z kabelkami, ale z innym mikrofonem jest ten sam problem. Może coś namieszałem w ustawieniach. Nie wiem czemu ale w regulacji nagrywania jak mam pięć suwaków (regulacja nagrywania, głośność CD, głośność wejścia, głośność mikrofonu, miks stereo) to mogę przesuwać tylko ten pierwszy suwak regulacja nagrywania. Reszta jest jakby taka szara i nie mogę nic tam zmieniać ? Co mam zrobić żeby móc normalnie rozmawiać ? Pomocy !

i chciałem jeszcze dodać że jak gadam przez VOIP to osoba mówiąca słyszy sama siebie co powinno być niemożliwe bo mam słuchawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam od dzisiaj problem z monitorem :\

Chodzi o 7-letniego Samsunga SyncMaster 700IFT (oczywiscie CRT), otoz zaczal mi drgac obraz w poziomym pasie posrodku ekranu (jak na foto1 - gora i dol czytelne, a srodek rozmazany, aparat slabo lapie ekran, ale widac wyrazne wybrzuszenie-rozwarstwienie z lewej strony biegnace prosto do prawej), drgajacy obszar dowolnie rozszerza sie lub zweza (moze dojsc do calego obrazu-foto2 jak i tez calkiem przestac). Monitor od zawsze mialem ustawiony na odswiezanie 85Hz i rozdzielczosc 1152x864, ekran nie migota w tej chwili tylko przy ustawieniu na 70Hz (60,75,85,100 drga), no ale ta czestotliwosc wrecz oczy wypala ;x Karta grafiki to Radeon 9000 - 64mb, stery poinstalowane dobre (chodzilo wszystko prawidlowo do dzisiaj), kable jak i karte w gniezdzie podociskalem, po prostu nie wiem co tu robic juz.
Czy jest to fizyczne, "smiertelne" uszkodzenie monitora (kineskopu?) i moge zaczac sie rozgladac za nowym, czy moze macie jakies rady, jak go naprawic?

Z gory dzieki za jakiekolwiek info.

20080427211915

20080427211944

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 21:21, Rayic napisał:

Witam.

Mam od dzisiaj problem z monitorem :\

Chodzi o 7-letniego Samsunga SyncMaster 700IFT (oczywiscie CRT), otoz zaczal mi drgac
obraz w poziomym pasie posrodku ekranu (jak na foto1 - gora i dol czytelne, a srodek
rozmazany, aparat slabo lapie ekran, ale widac wyrazne wybrzuszenie-rozwarstwienie z
lewej strony biegnace prosto do prawej), drgajacy obszar dowolnie rozszerza sie lub zweza
(moze dojsc do calego obrazu-foto2 jak i tez calkiem przestac). Monitor od zawsze mialem
ustawiony na odswiezanie 85Hz i rozdzielczosc 1152x864, ekran nie migota w tej chwili
tylko przy ustawieniu na 70Hz (60,75,85,100 drga), no ale ta czestotliwosc wrecz oczy
wypala ;x Karta grafiki to Radeon 9000 - 64mb, stery poinstalowane dobre (chodzilo wszystko
prawidlowo do dzisiaj), kable jak i karte w gniezdzie podociskalem, po prostu nie wiem
co tu robic juz.
Czy jest to fizyczne, "smiertelne" uszkodzenie monitora (kineskopu?) i moge zaczac sie
rozgladac za nowym, czy moze macie jakies rady, jak go naprawic?

Z gory dzieki za jakiekolwiek info.


Przeinstaluj system (może masz wira? albo coś się z winem zwaliło)

Po 2 wejdź w właściwości ekranu--> zaawansowane następnie Rozwiązywanie problemów i zobacz czy przyspieszenie sprzętowe masz ustawione na pełne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 21:21, Rayic napisał:

Czy jest to fizyczne, "smiertelne" uszkodzenie monitora (kineskopu?) i moge zaczac sie
rozgladac za nowym, czy moze macie jakies rady, jak go naprawic?


Obstawiałbym uszkodzenie układu synchronizacji poziomej. Da się to naprawić, ale biorąc pod uwagę, że na allegro 17-tki kupisz za 50-100 pln a 21'' za 100-150, to po prostu nie warto naprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw najlepiej stwierdzić, czy to komputer, czy monitor. Zrób screena poprzez PrtSc na klawiaturze, kiedy to się dzieje i daj tutaj. Jak będzie w porządku, to monitor, jak będzie nadal źle, to komputera. xP
A tam - najlepszym sposobem będzie sprawdzenie innego monitora lub tego monitora na innym komputerze.

Według mnie, przykro mi, monitor jest uszkodzony, ale to nie jest na 100% pewne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ,jak stworzyc siec miedzy odlaeglymi komputerami:
1)pc-em a notebookiem
2)2-a pc-mi
3)2-a notebookami ?
Nie wiem czy jest jakas roznica miedzy podanymi podpunktami ale wolalem zapytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 09:57, Logan10 napisał:

Mam pytanie ,jak stworzyc siec miedzy odlaeglymi komputerami:
1)pc-em a notebookiem
2)2-a pc-mi
3)2-a notebookami ?
Nie wiem czy jest jakas roznica miedzy podanymi podpunktami ale wolalem zapytac.

Jak bardzo odległymi? przy 2 notebookach najłatwiej będzie bezprzewodową (przy sieci typu ad-hoc dodatkowe urządzenia są zbędne), Natomiast jeśli jednym z kompów ma być stacjonarny to wtedy najtaniej wyjdzie zwykły eternet (no chyba że stacjonarny też ma kartę wi-fi). Pozostałe możliwości to firewire (w stacjonarnych raczej nie spotyka się kontolera) oraz przez usb (tylko że to drogo wychodzi, bo specjalny, służący wyłącznie do łączenia komputerów kabel potrzebny).
edit: przy łączeniu przez eternet musisz mieć albo skrosowany kabel ( w sklepie będą wiedzieć o co chodzi), albo shwitch (zakup nieopłacalny przy 2 komputerowej sieci).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tyle ze scrossowany kabel raczej ciezko kupic (albo ja mam takie szczescie) pytalem o taki juz w wielu sklepach i w zadnm nie chcieli go ani sprzedac ani tym bardziej zrobic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 10:55, morthi napisał:

tyle ze scrossowany kabel raczej ciezko kupic (albo ja mam takie szczescie) pytalem o
taki juz w wielu sklepach i w zadnm nie chcieli go ani sprzedac ani tym bardziej zrobic
:/


Witam. Ja kupiłam taki kabel bez problemu w MM. Było ich kilka długosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 11:00, Logan10 napisał:

No mi wlasnie chodzilo o dużą odległość ,conajmniej 50km , i właśnie mam na myśli bezprzewodową.

50 km? to w takim razie się sieciami wirtualnymi zainteresuj. bo nic dostępnego dla zwykłego usera nie zadziała na taką odległość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 11:00, Logan10 napisał:

No mi wlasnie chodzilo o dużą odległość ,conajmniej 50km , i właśnie mam na myśli bezprzewodową.


Przy tej odległości to zapomnij o domowych sposobach na łączenie... Radiowo to tylko system WiMax może sobie teoretycznie poradzić na takiej odległości... A nie lepiej przez prviderów internetowych się łączyć i stworzyć VPN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w takim razie mam po prostu pecha :/
coz- bede szukac dalej.. moze w koncu uda mi sie zakupic ten kabelek bo na zaciskarke jakos nie chce sie szarpnac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 11:08, Piterus_Von_Drackus napisał:

> No mi wlasnie chodzilo o dużą odległość ,conajmniej 50km , i właśnie mam na myśli
bezprzewodową.

Przy tej odległości to zapomnij o domowych sposobach na łączenie... Radiowo to tylko
system WiMax może sobie teoretycznie poradzić na takiej odległości... A nie lepiej przez
prviderów internetowych się łączyć i stworzyć VPN?


Ale jak go stworzyć na taka odległośc między 2 kompami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się