PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

To co ci odpadło to zdaje się kondensator ceramiczny. Musisz kupić nowy (taki sam) i wlutować, ale jako, że jest to element SMD może nie być tak łatwo. Ciężko dostać też SMD w elektronikach "na mieście". W sieci (np. TME.pl) są w 100sztukach po ok.3-7gr jeden, ale kolejne 15zł to przesyłka.
Ale jak się nie znasz - oddaj to do jakiegoś elektronika. Jak to jakiś niszowy serwis to ci to za flaszkę zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ramy mogą być różnych producentów i taktować, a także wielkości. Jeżeli chodzi o częstotliwość, to pozostałe (jeżeli masz np. 2x 800MHz i teraz dokupujesz 667MHz, to tamte przestawiają się na 667), ponadto jest to nierekomendowane.
Skoro dopiero po 3 miesiącach się coś pojawiło, to znaczy, że z RAMami było wszystko ok.
Zrób test MEMTEST''em. Jeżeli wyskoczą błędy, to testuj każdą kość po kolei i zepsutą wymień/odłącz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widam co się mogło stac jak mam odcien wszystkiego na taki rózowy kolor, kazdy napis jest nie na biało tylko rózowy kolor, przy uruchamianiu komputera napisy nie są białe tylko maja inny odcien, właczam program i tło lekko rózowe.
Od czego i jak to zmienic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2012 o 13:42, gumisfajnymis napisał:

Widam co się mogło stac jak mam odcien wszystkiego na taki rózowy kolor, kazdy napis
jest nie na biało tylko rózowy kolor, przy uruchamianiu komputera napisy nie są białe
tylko maja inny odcien, właczam program i tło lekko rózowe.
Od czego i jak to zmienic?


Wszystko, dosłownie wszystko? Jeżeli masz monitor CRT to jest to z dużym prawdopodobieństwem jego wina. Sam to miałem i czekała mnie naprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2012 o 09:38, Jackal-pl napisał:

To co ci odpadło to zdaje się kondensator ceramiczny. Musisz kupić nowy (taki sam) i
wlutować, ale jako, że jest to element SMD może nie być tak łatwo. Ciężko dostać też
SMD w elektronikach "na mieście". W sieci (np. TME.pl) są w 100sztukach po ok.3-7gr jeden,
ale kolejne 15zł to przesyłka.
Ale jak się nie znasz - oddaj to do jakiegoś elektronika. Jak to jakiś niszowy serwis
to ci to za flaszkę zrobią.

I moze byc to odpowiedzialne za to cos z klawiaturą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2012 o 13:53, Pierogi_z_Cukrem napisał:

> Widam co się mogło stac jak mam odcien wszystkiego na taki rózowy kolor, kazdy napis

> jest nie na biało tylko rózowy kolor, przy uruchamianiu komputera napisy nie są
białe
> tylko maja inny odcien, właczam program i tło lekko rózowe.
> Od czego i jak to zmienic?

Wszystko, dosłownie wszystko? Jeżeli masz monitor CRT to jest to z dużym prawdopodobieństwem
jego wina. Sam to miałem i czekała mnie naprawa.

Monitor lg flatron l1718s
O to chodzi ze nic nie zostało przestawiane, dzis rano włączałem kompter, wczoraj było oki a teraz nagle się zmieniło. Wszystko jest w lekim rózowym kolorze.
Nawet jaki pisze posta to okienko nie jest na biało. bardziej biało jest na dole a wyzej monitora wiekszy odcien rózowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2012 o 21:43, Sericulum napisał:

Mam pytanko. Czy instalacja service pack 2 na service pack 3(windows xp) poskutkuje?
Czy będę musiał od nowa windowsa instalować...


poskutkuje albo niezainstalowaniem się albo jeszcze większym zasyfieniem systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 14:58, Konrad162 napisał:

> Mam pytanko. Czy instalacja service pack 2 na service pack 3(windows xp) poskutkuje?

> Czy będę musiał od nowa windowsa instalować...

poskutkuje albo niezainstalowaniem się albo jeszcze większym zasyfieniem systemu.


Poskutkowało niezainstalowaniem się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem posiadam. Otóż od wczoraj komp mi zaczął szaleć. Co jakieś 20 sekund jak chcę otworzyć jakiś program, otworzyć okienko skype''a, xfire czy kliknąć w coś w przeglądarce wszystkie programy przestają działać. Crtl+Alt+Delete nie działa i w ogóle nic się nie da zrobić przez ten czas dopóki samo się nie naprawi.
Skanowałem kompa, dałem mu odpocząć przez noc, bo przez weekend był intensywnie wykorzystywany i myślałem, ze to przez to.

I czy to normalne, że podczas włączania przeglądarki mam 100% wykorzystania procesora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2012 o 12:41, Markush napisał:

Problem posiadam. Otóż od wczoraj komp mi zaczął szaleć. Co jakieś 20 sekund jak chcę
otworzyć jakiś program, otworzyć okienko skype''a, xfire czy kliknąć w coś w przeglądarce
wszystkie programy przestają działać. Crtl+Alt+Delete nie działa i w ogóle nic się nie
da zrobić przez ten czas dopóki samo się nie naprawi.
Skanowałem kompa, dałem mu odpocząć przez noc, bo przez weekend był intensywnie wykorzystywany
i myślałem, ze to przez to.

I czy to normalne, że podczas włączania przeglądarki mam 100% wykorzystania procesora?



Przeskanuj system za pomocą jakiegoś programu antywirusowego uruchamianego jako osobny system operacyjny (Rescue CD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa, wygląda tak, że komputer mi się grzał, więc postanowiłem go dzisiaj odkurzyć. Mimo to temperatura w spoczynku to ok. 40-45 stopni zarówno dla procesora jak i karty graficznej. Postanowiłem jednak sprawdzić co będzie pod obciążeniem. I tak, Przy grze DiRT2 mam 60 stopni na procku, 66-68 na grafice, czyli w zasadzie nie jest źle, przed czyszczeniem było ok. 80. Skąd jednak takie temperatury w spoczynku? Kiedyś bywało ok.30 na procku i 35 na grafice. Mój komputer nie jest już najnowszy i nigdy do wybitnie chłodnych nie należał, zaskoczyło mnie jednak, że po czyszczeniu temperatury bez obciążenia się w zasadzie nie zmieniły. Komputer: Core2Duo 2,13 ghz, 3gb RAM, GeForce 7950gt, WinXP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych temperaturach komp może być trochę cieplejszy. Poza tym pasta termoprzewodząca się zawsze trochę może zużyć i nie przewodzić tak dobrze jak kiedyś. Odczekaj kilka dni aż temperatura powietrza spadnie do rozsądnych 20 stopni i wtedy sprawdź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!

Witam dziś jak wróciłem ze szkoły włączam komputer i wszystkie ikony są włączane przez worda... wywaliłem worda z kompa i teraz te ikony wszystkie są na biało i za każdym razem jak chce włączyć program pyta się przez jaki program odpalić. POmocy prosze was nie wiem co robić gry otwieram np Skype to pyta się czym ma otworzyć
nie dam rady nawet SS''a zrobić przez to ;( dokładnie jest tak ze kazdy plik jest odtwarzany w formacie pisze tak Plik LNK (.lnk).

Prosze o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio mam problem z dyskiem Samsung Spinpoint F3 HD502HJ - mianowicie zaczął czasem wydawać dziwne dźwięki, typu trzeszczenie, chrobotanie itp, szczególnie podczas uruchamiania komputera czy np. testu czasu dostępu w HDTune.
Przeprowadziłem testy programami HDTune, SeaTools oraz bootowalną płytą Samsunga - wszystko w normie, OK, Pass itp.

Serwis odpisał, że jeśli testy są ok to nie ma podstaw do reklamacji. Ja jednak słyszę wydobywające się z dysku dźwięki, których jeszcze kilka dni temu nie było, więc stawiam na uszkodzenie mechaniczne, a jak się dowiedziałem one postępują.

Backupy na szczęście mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transfer jest dokładnie taki sam co w dniu zakupu.

Nie wiem, czy dokręcanie coś da, bo dźwięki wyraźnie pochodzą z wnętrza, i przypomina to, jakby to nazwać, skrobanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się