PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

>/..../ Za dnia to

Dnia 23.07.2006 o 20:31, conradzik napisał:

w pokoju około 30 st. się zdarza, a nie każdego stać na chłodzenie kompa ciekłym azotem :)
Na dodatkową klimę też raczej nie ma co liczyć. Gdzie w takim razie najlepiej umiejscowić komputer
latem, przy obecnej temperaturze?


W lodówce :)
Na serio to w piwnicy, 2 metry pod ziemią za gróbymi ścianami gdzie temp. nie sięga wiecej niż 20 st

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie stoi pod biurkiem wiec takich problemów niema (dodatkowo okno od strony północno-zachodnie czyli dłuuuuuuuuugo w cieniu). więc starczy żaluzje zasunąć i już mam najchłodniejsze pomieszczenie w mieszkaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2006 o 21:56, sig. napisał:

u mnie stoi pod biurkiem wiec takich problemów niema (dodatkowo okno od strony północno-zachodnie
czyli dłuuuuuuuuugo w cieniu). więc starczy żaluzje zasunąć i już mam najchłodniejsze pomieszczenie
w mieszkaniu


No tak ja mam okna na południe. to jest wnerwiające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MOj komp ma Cały zcas otwarta obudowe jest cichy wiec hałas mi nie przeszkadaza pozatym teraz buduje dla nego nowa obudowe wiec bedzie jeszcze ciekawiej ( mam zamiar podłączyc obudowe do chłodzenia znaczy obudowa bedzie wielkim radiatorem dlatego inwestuje w miedź :D i aluminium :D) jeszce mam duzo pomysłów miedziane rurki wypełnione woda ale poki co to kombiuje i zbieram materiały akonkretna budowe rozpoczne w sierpniu bede starał sie umieszcac foty z postepu prac :D aha koncepcji jest sporo :D wiec wszytko moze sie jeszce zmienic :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2006 o 01:25, Piter Fersin napisał:

obudowa bedzie wielkim radiatorem dlatego inwestuje w miedź :D i aluminium

A zimą posłuży za piecyk? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2006 o 02:16, Słupek napisał:

> obudowa bedzie wielkim radiatorem dlatego inwestuje w miedź :D i aluminium
A zimą posłuży za piecyk? :)


:D:D No comment :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2006 o 01:25, Piter Fersin napisał:

MOj komp ma Cały zcas otwarta obudowe jest cichy wiec hałas mi nie przeszkadaza pozatym teraz
buduje dla nego nowa obudowe wiec bedzie jeszcze ciekawiej ( mam zamiar podłączyc obudowe do
chłodzenia znaczy obudowa bedzie wielkim radiatorem dlatego inwestuje w miedź :D i aluminium
:D) jeszce mam duzo pomysłów miedziane rurki wypełnione woda ale poki co to kombiuje i zbieram
materiały akonkretna budowe rozpoczne w sierpniu bede starał sie umieszcac foty z postepu prac
:D aha koncepcji jest sporo :D wiec wszytko moze sie jeszce zmienic :d


Jak bedzie gotowa, to daj screeny.
Jak będzie mi sie podobała, to dostaniesz być może kiedyś zlecenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w posiadaniu dokumentacji do ct4380 (SB AWE 64) i byłby tak dobry i mi ją udostępnił ;)? Bo za cholerę nie potrafię dojść, jak wyłączyć interfejs IDE na tej karcie (a odnoszę wrażenie, że gryzie się z jakimś innym kawałkiem sprzętu, co objawia się zwisem kompa podczas inicjowania DOSowego sterownika do ww. karty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2006 o 15:54, Blackhand napisał:

Czy ktoś jest w posiadaniu dokumentacji do ct4380 (SB AWE 64) i byłby tak dobry i mi ją udostępnił
;)? Bo za cholerę nie potrafię dojść, jak wyłączyć interfejs IDE na tej karcie (a odnoszę wrażenie,
że gryzie się z jakimś innym kawałkiem sprzętu, co objawia się zwisem kompa podczas inicjowania
DOSowego sterownika do ww. karty).


Kuknij tu :D
http://www.artofhacking.com/th99/i/C-D/53390.htm
http://www.ke4eue.org/downloads/unofficialmanual.pdf
www.recycledgoods.com/inv/Computers.xls

NIe wiem czy znajdziesz to czego szukasz ale moze warto sprawdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 22:27, Kamiloos napisał:

Chce wymienic kompa, a poki ten nie umrze to nie bedzie kasy

To ja Ci go tak jak inni polecam sprzedać go na allegro na części lub w całości, albo pójście do dobrego serwisu, który Ci problem rozwiąże, a nie zepchnie.
Athlon XP 1600+, to całkiem niezły automacik. Szczególnie jeżeli sam procek jest w technologii 0,13, a nie 0,18 mikrona.
Jezeli tak jak mówisz masz problem nawet z gg, to podejrzewam stadko wirusów lub badziewną płytę główną. Szczególnie jeżeli serwisant nic nie stwierdził (w serwisach zwykle instalują system na nowych twardzych dyskach i wtedy odpalają diagnostykę).
Możesz też poprosić w serwisie o rozpoznanie problemu z systemem na Twoim twardym dysku. Trochę policzą, ale bedziesz miał sprawnego kompa do sprzedaży.

Tak więc ostatecznie sprzedaj go za dobra cenę. A rodzicom powiedz, że juz go nie masz i zapytaj ile by dali na nowy. Wtedy dołóż to co zarobiłeś i ciesz się życiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze wyglądało obiecująco, ale niestety, tylko wyglądało. Drugie - jakieś porady pod linuxa, dla mnie przydatne, jak łysemu grzebień :(. A pod tym ostatnim linkiem to dałeś jakiś cennik :D. Mimo wszystko dzięki, wciąż liczę, że znajdzie się tu jakiś posiadacz dokumentacji do tej karty :).
(Niby P''n''P a tyle z tym problemów :/.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 12:56, Blackhand napisał:

(Niby P''n''P a tyle z tym problemów :/.)

bo pnp oznacza plug and pray (a nie play jak sądzi większość)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procek spalil sie i bez mojej pomocy <lol>. Poszla tez plyta glowna :P Ramy,hdd chce sprzedac bo grfika tez juz jest chyba niesprawna. Na dniach kupie nowego kompa :-] Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie moze czy to ma coś wspólnego z ramami ? bo mam ich 1280.... wiem troche dużo, ale czy nie troche dziwne ze na sempie 2600, tych ramach,k7vt600, oraz radku 9550 mam 7500 3dmarków ? wydaje mi sie ze to troche malo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 20:28, Jack Bauer napisał:

nie wiecie moze czy to ma coś wspólnego z ramami ? bo mam ich 1280.... wiem troche dużo, ale
czy nie troche dziwne ze na sempie 2600, tych ramach,k7vt600, oraz radku 9550 mam 7500 3dmarków
? wydaje mi sie ze to troche malo :)

a w ktorym 3dmarku? bo jak w 03 albo 05 to masz chyba najszybszego 9550 na swiecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 20:57, gmx napisał:

> nie wiecie moze czy to ma coś wspólnego z ramami ? bo mam ich 1280.... wiem troche dużo,
ale
> czy nie troche dziwne ze na sempie 2600, tych ramach,k7vt600, oraz radku 9550 mam 7500
3dmarków
> ? wydaje mi sie ze to troche malo :)
a w ktorym 3dmarku? bo jak w 03 albo 05 to masz chyba najszybszego 9550 na swiecie :)



nie no, oczywiscie 01 SE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 20:28, Jack Bauer napisał:

nie wiecie moze czy to ma coś wspólnego z ramami ? bo mam ich 1280.... wiem troche dużo, ale
czy nie troche dziwne ze na sempie 2600, tych ramach,k7vt600, oraz radku 9550 mam 7500 3dmarków
? wydaje mi sie ze to troche malo :)

Moim zdaniem jest tyle ile powinno. Na podobnym procku, (pamięć nie jest istotna o ile minimalne spełnia wymagania 3dmarka) i karcie Radeon 9800 Pro uzyskuje się od 14 do 16 tys. punktów na 3dmark2001. A jest to karta niamal dokładnie dwa razy szybsza. Mógłbyś może nominalnie osiągac 8-9 tys., ale to już zwykle zależy od płyty głównej, ustawień biosu i konfiguracji systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot z instalacją sterowników do mojego Radeona 9600. Otóż po instalacji sterowników w wersji 6.5 lub wyższej nie uruchamia mi się Windows - po prostu po zaladowaniu go, komputer się resetuje, za drugim razem mogę wybrać sposób uruchomienia (jak to przy błędzie podczas uruchomienia Windowsa bywa) i mogę przywrócić stare sterowniki wybierając opcję "statnia dobra konfiguracja" (czy jakoś tak). Ze starszymi sterownikami problemów nie ma. Mam Windows XP Pro SP2 z zainstalowaną platformą .NET. Mam nadzieję, że będziecie mi w stanie pomóc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2006 o 23:49, lampak napisał:

w wersji 6.5 lub wyższej nie uruchamia mi się Windows - po prostu po zaladowaniu
go, komputer się resetuje

Zgłoś to do ATI jako bug, ale wczęsniej sprawdź czy czasem Radeon 9600 nie wypadł z listy kart obsługiwanych przez te sterowniki. Byc może jest też przy karcie opisane "Discontinued product". To niestety może oznaczać, że nowe sterowniki nie będą już obsługiwały poprawnie tego GPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2006 o 10:42, Olamagato napisał:

> w wersji 6.5 lub wyższej nie uruchamia mi się Windows - po prostu po zaladowaniu
> go, komputer się resetuje
Zgłoś to do ATI jako bug, ale wczęsniej sprawdź czy czasem Radeon 9600 nie wypadł z listy kart
obsługiwanych przez te sterowniki. Byc może jest też przy karcie opisane "Discontinued product".
To niestety może oznaczać, że nowe sterowniki nie będą już obsługiwały poprawnie tego GPU.



raczej niemożliwe, bo ja też mam najnowsze i wszystko mi śmiga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się