PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 20.10.2009 o 16:31, Misquamaqus napisał:

U mnie jest inaczej.


no bo nie dograłeś sterownika ^^ rodzajowy monitor plug and play = sterownik standardowy. Ale nie gadajcie pierdół że nie ma sterowników do monitorów. Bo wprowadzacie ludzi w błąd.

Jesli ja nie będę wgrywał sterowników do karty graficznej to nie oznacza że one nie istnieją :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2009 o 16:49, Konrad162 napisał:

no bo nie dograłeś sterownika ^^ rodzajowy monitor plug and play = sterownik standardowy.
Ale nie gadajcie pierdół że nie ma sterowników do monitorów. Bo wprowadzacie ludzi w
błąd.


Czego nie dogralem ?.
He....

Z reszta nie bede sie wdawac w dywagacje.
Jak pisze, ze nie trzeba wgrywac zadnych sterownikow monitora, to tak jest. Chyba, ze korzystasz z systemu win 98, albo jeszcze starszego :)))

20091020165826

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 16:59, Misquamaqus napisał:


> no bo nie dograłeś sterownika ^^ rodzajowy monitor plug and play = sterownik standardowy.

> Ale nie gadajcie pierdół że nie ma sterowników do monitorów. Bo wprowadzacie ludzi
w
> błąd.

Czego nie dograłem ?.

no nie dograłeś sterownika do monitora :P

Dnia 20.10.2009 o 16:59, Misquamaqus napisał:

Z reszta nie bede sie wdawac w dywagacje.

podyskutować zawsze można :)

Dnia 20.10.2009 o 16:59, Misquamaqus napisał:

Jak pisze, ze nie trzeba wgrywac zadnych sterownikow monitora, to tak jest.

a czy ktoś powiedział że trzeba? :P ja tylko odpisałem na to jak bodajże S1G zaprzeczył w ogóle istnieniu takich sterowników....
xD nie zachowujmy sie jak Ci politycy z filmu "Dzień świra" ... "Moja jest tylko racja i to święta racja".

Mnie na jednym komputerze sterownik był potrzebny (np. bez sterownika mogłem dać rozdziałke jaką chciałem na monitor a sterownik mi to ograniczył)... na tym z którego teraz pisze z kolei nie był aż tak potrzebny... po prostu pokazała się nazwa "monitora" czyli zamiast Rade 4850 na Monitorze plug and play to teraz jest Radeon 4850 na Samsung SyncMaster 223BW......

Czasem sterownik się przydaje :P to samo jestz kartą graficzną sterowników dogrywać nie musisz a działać będzie.... bo se windows dogra swoje standardowe tak samo i z monitorem.


PS ale ogólnie chodzi mi o to że nie zaprzeczajmy istnieniu czegoś co jest :D
PSS jaki masz monitor? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 13:19, S1G napisał:

Nie ma czegoś takiego jak sterowniki do monitora, na płycie jest pewnie instrukcja obsługi
i ew jakiś program diagnostyczny


Ok, dzięki. Pytam, bo kiedyś dostałem płytkę i nie wiedziałem co tam jest i co z tym zrobić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 19:24, S1G napisał:

Pozostaje tylko czekać na sterownik do kabla zasilającego kompa ;)

hehe ja tam nie wnikam ^^ ale mogliby dać sterowniki do listwy przeciwprzepięciowej :D

w każdym razie do monitora są :P zmienić czasem nic nie zmienią oprócz nazwy ale ... czasem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Bychu, nie masz racji. Tak jak S1G. Są sterowniki monitora (nie karty graficznej). U mnie w formie aktualizacji opcjonalnej, ale z monitorem dostałem płytkę na której była instrukcja (pdf) oraz sterownik. Dowody? Załączone zdjęcie oraz link do pobrania sterownika:

http://benq.pl/support/downloads/downloads.cfm/dtype/D/page/downloads/product/886

Kwestia, że są - nie podlega w tym momencie dyskusji. Możemy podywagować, jaki jest ich sens i jakie mają zadanie...

20091020204211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 20:42, mrosi napisał:

/.../

Bychu, nie masz racji. Tak jak S1G. Są sterowniki monitora (nie karty graficznej). U
mnie w formie aktualizacji opcjonalnej, ale z monitorem dostałem płytkę na której była
instrukcja (pdf) oraz sterownik. Dowody? Załączone zdjęcie oraz link do pobrania sterownika:

http://benq.pl/support/downloads/downloads.cfm/dtype/D/page/downloads/product/886

Kwestia, że są - nie podlega w tym momencie dyskusji. Możemy podywagować, jaki jest ich
sens i jakie mają zadanie...


U mnie nie da sie zainstalowac zadnych sterownikow do monitora, chociarz sa na stronie samsunga.
Poprzez aktualizacje sterownika tez sie nie da.
Pewnie dal tego, ze mam inny monitor niz Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze takie pytanie co do monitora. Nie wiem na 100% czy można to zaliczyć do problemów, ale nie wiem, więc mam problem :P

Jeśli kupię monitor z natywną rozdzielczością 1680 x coś tam, a gra będzie mi zwalniać przez zbyt wysoką rozdzielczość, to jeśli rozdzielczość zmniejszę, to będę miał na brzegach czarne paski, czy jak to jest rozwiązane w LCD (bo nigdy nie miałem)? Zmniejsza się wtedy jakość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2009 o 11:48, barth89 napisał:

Ja mam jeszcze takie pytanie co do monitora. Nie wiem na 100% czy można to zaliczyć do
problemów, ale nie wiem, więc mam problem :P

Jeśli kupię monitor z natywną rozdzielczością 1680 x coś tam, a gra będzie mi zwalniać
przez zbyt wysoką rozdzielczość, to jeśli rozdzielczość zmniejszę, to będę miał na brzegach
czarne paski, czy jak to jest rozwiązane w LCD (bo nigdy nie miałem)? Zmniejsza się wtedy
jakość?

Jak proporcja ta sama, to raczej będzie rozciągnięty. Spadnie kontrast (krawędzie się trochę rozmyją), ale nieznacznie, choć widocznie. Zazwyczaj nie jest to żadna tragedia dla oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2009 o 11:48, barth89 napisał:

Ja mam jeszcze takie pytanie co do monitora. Nie wiem na 100% czy można to zaliczyć do
problemów, ale nie wiem, więc mam problem :P

Jeśli kupię monitor z natywną rozdzielczością 1680 x coś tam, a gra będzie mi zwalniać
przez zbyt wysoką rozdzielczość, to jeśli rozdzielczość zmniejszę, to będę miał na brzegach
czarne paski, czy jak to jest rozwiązane w LCD (bo nigdy nie miałem)? Zmniejsza się wtedy
jakość?


Zależy od ustawień sterowników karty graf. W większości wypadków nastąpi skalowanie obrazu i będzie on rozciągany/pomniejszany (może nastąpić spadek jakości obrazu (ja nie zauważyłem). Czasem jak są dziwne algorytmy to skalują obraz panoramiczny na standardowe 4:3 (lub odwrotnie) i wtedy występują zakłócenia geometrii. Można też ustawić w opcjach tak, aby obraz nie był skalowany i wtedy w okół będziesz miał czarną ramkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2009 o 11:54, Nufiko napisał:

Zależy od ustawień sterowników karty graf. W większości wypadków nastąpi skalowanie obrazu
i będzie on rozciągany/pomniejszany (może nastąpić spadek jakości obrazu (ja nie zauważyłem).
Czasem jak są dziwne algorytmy to skalują obraz panoramiczny na standardowe 4:3 (lub
odwrotnie) i wtedy występują zakłócenia geometrii. Można też ustawić w opcjach tak, aby
obraz nie był skalowany i wtedy w okół będziesz miał czarną ramkę.


A gdzie te ustawienia są w sterownikach? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tu ma kontakt z płytami pod Core i7 z obsługą SLI? Poprzednia generacja płyt z chipsetami nVidii, 680 i 780 (790 też) była wręcz tragiczna, jest lepiej?

Miałem i Strikera 680i oraz EVGA 780i ale napisać, że to dobry sprzęt byłoby zbrodnią. Zero stabilności, wieczne zwiechy i non stop w serwisie. EVGA jest lepsze, ale stabilne na pewno nie. Podwójny boot to był standard.

Mam dwie karty, żal sprzedawać, ale jeśli nadal taka bania z SLI, to podziękował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

elo, widze panowie ze znacie sie na zeczy kupuje klocka mam na to 4 tysie co proponujecie? jakie podzespoły?oczywiscie komp słuzyc mi ma do gierek ;) z góry dzieki i pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nvidia nie ma żadnych chipsetów pod i7 (i5 też) :) Większość płyt pod te platformy obsługuje zarówno SLI jak i Crossfire, choć zdarzają się wyjątki (głównie wśród tańszych modeli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się