PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Co trzeba zrobić pod Windowsem XP, aby podczas skanowania komputera ( np. nmapem) mieć coś takiego w identyfikacji systemu operacyjnego:
No exact OS matches for host
Pod Linuksem to łatwe jest, ale jak to zrobić pod Windowsem.
Może być też OpenBSD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z dyskiem C: tam gdzie jest system. Z minuty na minute jest coraz mniej miesjca na dysku. Co to jest za zjawisko. Jak ktoś wie niech naoisze bo umnie robi się nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodać ze zmienisza się od 7Gb do 8.50 i tak w kółko raz 7Gb raz 8.5gb. Co to jest od czego tak sie robi. Skanowalem kompa i wirusa nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 11:23, Carl92 napisał:

Zapomnialem dodać ze zmienisza się od 7Gb do 8.50 i tak w kółko raz 7Gb raz 8.5gb. Co to jest
od czego tak sie robi. Skanowalem kompa i wirusa nie ma.

a gdzie masz plik wymiany? to może wyć właśnie on

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się juz rozwiązało:) Po prostu miałem dużo śmieci w koszu, skanowałem kompa, i ściągałem demo. To trochę za dużo. Powyłanczałem wszystko i pousuwałem. Teraz wszystko jest oki. Jeszcze w koszu systemowym pliki pousuwałem. Zwolniło mi się miejsca sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracam właśnie od kumpla. Miał problem z prockiem, który zaczął mu się strasznie grzać - nawet do 80st (miał ustawioną taką granicę, po przekroczeniu której komp się wyłączał). Ma Celerona D 2,8 GHz. Cooler działa chyba prawidłowo - ma 2600-2700 obrotów. Procesor nie był nigdy podkręcany i wszystkie napięcia są prawie takie same jak te ustawione domyślnie. Nie wiem zatem w czym może tkwić problem. Może trzeba zastosować jakąś nową pastę termoprzewodzącą? Może jakiś problem z płytą główną (Abit IC7-G)??
Narazie przetaktowałem mu procka na minimum (2,1 GHz) i temperatury były takie:
System temp 26st.
CPU temp 65-68st.
PWM temp 47-49st.

Proszę o jakieś rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wgrać słuchawaki ?? Podłączam kable do tych gniazdek z tyły zielona do zielonej , różowa do rózowej i nie cche mi grac :(( POmożcie !!!!!9 trzeba dać jakieś sterowniki ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kompem
Nie wyświetla się boczny pasek gdzie pokazany jest podgląd pliku graficznego lub ile miejsca jest wolne na dysku.

co zrobić, aby ponownie się tam pojawił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 15:41, mooman napisał:

Wracam właśnie od kumpla. Miał problem z prockiem, który zaczął mu się strasznie grzać - nawet
do 80st (miał ustawioną taką granicę, po przekroczeniu której komp się wyłączał).



Może wentyl się zakurzył i trochę zapchał. Warto go może przeczyścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 16:56, Ryan Kam napisał:

Nikt nie ma słuchawek !!!! ???? Pomocy :((


Spokojnie no. Do słuchawek nie ma sterownikó, tak samo jak nie ma takowych do głośników. Słuchawki działają podpięte do innych rzeczy? Może uszkodzone są w jakiś sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2006 o 17:01, Artur von Fornal napisał:

Może wentyl się zakurzył i trochę zapchał. Warto go może przeczyścić.


No przeczyściliśmy go troche i była tylko minimalna poprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 17:19, Ryan Kam napisał:

to mi wyskakuje :((


Wygląda jakby nieodpowiedni jack był w nieodpowiednim wejściu. Ale skoro mówisz, że wsadziłeś zgodnie z kolorami to już nie wiem.

Masz może możliwość sprawdzenia ich z czymś innym, np. z odtwarzaczem jakimś czy czymś. I czy problem jest tylko ze słuchawkami, czy głośniki działają normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sformatować dysk na którym jest zainstalowany WindowsXP?
Utworzyłem dysk startowy MS-DOS, ale gdy wpisuję w wierszy polecenia C: albo jakąkolwiek inną nazwę partycji, to tak jakby jej nie było. Nie mogę przejść na C:, a wpisane format C: też nic nie daje.
Z poziomu samego Windowsa niestety nie można tego zrobić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 21:03, GanD napisał:

Jak sformatować dysk na którym jest zainstalowany WindowsXP?
Utworzyłem dysk startowy MS-DOS, ale gdy wpisuję w wierszy polecenia C: albo jakąkolwiek inną
nazwę partycji, to tak jakby jej nie było. Nie mogę przejść na C:, a wpisane format C: też
nic nie daje.
Z poziomu samego Windowsa niestety nie można tego zrobić :/

Musisz włożyć płyte z windowsem xp przy starcie. Dopiero z tamtąd można zacząć formatowanie.
P.S. Zna ktoś rozwiązanie mojego preblemu? http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=5791

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc faktycznie żle włozyłem , przyciemnionm miejscu gdzie stoi mój proc ciezko był odrożnić zilony od niebieskiego . Dzięki za pomoc i zaangażowanie ; Dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli wsuwam tacke mojej nagrywarki DVD za pomocą delikatnego pchnięcia tacki to czy moge w ten sposób uszkodzić swój napęd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 11:46, Jarzy napisał:

Czy jeżeli wsuwam tacke mojej nagrywarki DVD za pomocą delikatnego pchnięcia tacki to czy moge
w ten sposób uszkodzić swój napęd?

Nie, jak lekko przyciśniesz to silniczek sam się do reszty zabierze. Chyba że odwalasz za niego tą robotę to tak :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok..... w dawn of war oraz nie wyswietla sie na pelnym ekranie...zn id gory do dolu jest ok, ale na boki obraz jest uciety i nie dochodzi do konca... probowalem w panelu sterowania w opcjach gry i nic...... a guzikow nie mam na monitorze bo pracuje na laptopie jak sobie z tym poradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się