Zaloguj się, aby obserwować  
TwoSwords

Heroes of Might and Magic - wszystko o serii

1843 postów w tym temacie

Ja grałem 311 dni. Buty lewitacji nie były tak potrzebne, bo na mapie jest też zwój z chodzeniem po wodzie.
Mapka jest naprawde świetna gorącą polecem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2006 o 20:24, Bambusek napisał:


Czy my graliśmy w to samabetę? Jakosnigdzie w niej uproaszczanai rozgrywki ani iścia w stronę
RTS nie widzę (nawiasem mówiąc robi się jakiś cyrk - RTSy traktuje się jak jakieś zło, i jak
chcesz zjechać grę to napisz "upodabnia się do RTSa") . Grafika komercyjnie stylizowana na
WoW? Zakładasz, że twórcy pomyśleli "WoW jest popularny, zróbmy podobną grafę i na pewno nasza
gra się sprzeda lepiej"? Buhahahahaha. To czemu nie wzieli grafiki GW, która jest w ogólnej
opinii znacznie lepsza od tej z WoWa? I nie rób tu porównań do Warlords IV, bo to zupełnie
inna bajka. Z Warlords IV twórcy chyba załozyli, że fani zniesmaczeni tym, że wydano dwa RTS''y
z Warlords w tytule rzucą się na wszystko, co też będzie nazywać się Warlords i będzie rozgrywane
w turach.

Twórcy HoMM V postawili na komercję - jasne, i pewnie dlatego komercyjnie przełożyli premierę
na czas blizej nieokreślony, zeby produkt doszlifować i maksymalnie odrobaczyć. Co prawda nie
wiem, gdzie tu komercja.


RTS jest, jak gra w szachy z zegarem, gdzie każdy z przeciwników ma 5 minut na całą partię. Tu nie ma czasu na myślenie a liczy się prędkość odruchów, co skutkuje intelektualną prostotą tego typu gier. Dlatego wolę zasiąść z kimś do zręcznościówki lub strzelanki niż udawać, że gramy w grę "strategiczną".
Za "sukces" "Warlords IV" również odpowiada Ubisoft i w niej także postawiono na cudaczną grafikę i wycofano się z elementów "zbytnio komplikujących rozgrywkę" a postawiono na prostotę.
Można zrobić grę w której: da się burzyć zamki, odbudowywać je i stawiać nowe; jednostki zdobywając doświadczenie rozwijają się i zyskują nowe umiejętności; rany nie leczą się automatycznie po walce, lecz trwa to jakiś okres lub wymaga zastosowania czarów bądź budowli; toczyć bitwę w której uczestniczy kilka armii a pole działań pozwala na stosowanie strategii; da się uciec z pola walki nie tracąc armii; i tak dalej.
Można też zrobić grę w której: widać, jak rośnie trawa i kołyszą się słoneczniki a jednostki dochodzą do siebie w 1 turze, tyle że czynią to z wielce animowaną pompą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2006 o 10:56, ktosik napisał:

RTS jest, jak gra w szachy z zegarem, gdzie każdy z przeciwników ma 5 minut na całą partię.
Tu nie ma czasu na myślenie a liczy się prędkość odruchów, co skutkuje intelektualną prostotą
tego typu gier. Dlatego wolę zasiąść z kimś do zręcznościówki lub strzelanki niż udawać, że
gramy w grę "strategiczną".
Za "sukces" "Warlords IV" również odpowiada Ubisoft i w niej także postawiono na cudaczną grafikę
i wycofano się z elementów "zbytnio komplikujących rozgrywkę" a postawiono na prostotę.
Można zrobić grę w której: da się burzyć zamki, odbudowywać je i stawiać nowe; jednostki zdobywając
doświadczenie rozwijają się i zyskują nowe umiejętności; rany nie leczą się automatycznie po
walce, lecz trwa to jakiś okres lub wymaga zastosowania czarów bądź budowli; toczyć bitwę
w której uczestniczy kilka armii a pole działań pozwala na stosowanie strategii; da się uciec
z pola walki nie tracąc armii; i tak dalej.
Można też zrobić grę w której: widać, jak rośnie trawa i kołyszą się słoneczniki a jednostki
dochodzą do siebie w 1 turze, tyle że czynią to z wielce animowaną pompą.


Ogranicenie czasowe tur to KONIECZNOŚĆ. Chyba że chcesz mieć sytuację, w której ktoś w środku tury wyjdzie z kolegami na browara/pujdzie na randkę z dziewczyną/ogólnie gdzieś zniknie, a ty czekasz i czekasz i czekasz na koniec jego tury. Oczywiscie pomijam fakt, że w HoMM III też było ograniczenie czasowe tur, tylko jakoś wtedy nie narzekano i nie krzyczano, że zrobili RTS''a. Zresztą to ograniczenie czasowe występuje tylko w multi po sieci, w singlu/hot seat nikt nie każe tego włączać.

Nie można zrobić takiej gry - można zrobić takiego moda. A to pewna różnica. Fundamentalna - co sie dzieje, jak w grze jest mnóstwo bugów? Oczywiscie jest krzyk, ze to crap, zabugowany, ze nie przetestowali jak należy, ze sobie płatne beta testy robią ble ble ble. A co się dzieje, jak mod jest zabugowany? Nic - gracze piszą o bugach na forum, a modderzy po jakimś czasie wypuszczają nową wersję i wszystko jest cacy. Ja wiem, ze to moze być trudne do pojęcia, ale programisci naprawdę nie mają takich kolosalnych pensji, jak się wszystkim wydaje. Lwią część zgarnia wydawca, który jest właściwie bogiem, bo to on wykłada kasę na produkcję, za którą są pensje, płaci się wszlekie rachunki itp. Wiec jak wydawca mówi, ze gra ma być do tego i tego dnia gotowa to porgramisci nie powiedzą, ze nie, bo oni chcą dołożyć to, to i to, a potem jeszcze potrzebują pół roku na testy i poprawianie błedów. Wtedy wydawca albo siewycofa, albo powie, ze grę wyda, ale te nadprogramowe rzeczy to niech juzza własne pieniądze developer robi. Modderzy takich rzeczy nie mają - im się nie płaci, i ich nie obchodzi to, czy ich mod się sprzeda czy nie. Puszczają go w sieć. Jak się spodobał to potem robią kolejne wersje. Jak nie to albo dają sobie spokój albo biorą się za inny projekt. Łatwo mówić, że programiści to lenie, bo im się płaci, a modderzy za darmo zrobia coś lepszego. Zreszta- HoMM III też nie miał super bajerów i dopiero WoG je wprowadził. Tylko jakoś nie słyszałem wtedy, że NWC to lenie i nieroby, bo zapaleńcy za darmo dali więcej, niż miał HoMM III. Oczywicie pomijam fakt, ze raczej nie bedzie problemów ze zrobieniem WoG dla HoMM V (silnik Silent Storma nie był wcale trudny do modowania, a HoMM V korzysta dokladnie z tego samego, więc...).

Zastanawiam sieteż, ile razy mozna powtarzać, ze wielkosc pola bitwy nie jest jeszcze ustalona. To, że taka była w becie nie oznacza, ze taka będzie w pełnej wersji. Oczywiście zaraz będa głosy, że na pewno nie poprawią bo nie bedzie im się chciało itp. Tylko jakoś jak narzekano na interface miasta to już go zmienili. No, ale to na pewno wynika z komercji, upraszczania produktu i olewania graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2006 o 09:59, Rzezim napisał:

Ja grałem 311 dni. Buty lewitacji nie były tak potrzebne, bo na mapie jest też zwój z chodzeniem
po wodzie.
Mapka jest naprawde świetna gorącą polecem.

jaaa........... zwój do chodzenia po wodznie.. kurna ja go nie miałem bo oddałem cześć artekaftów innemu herosowi bo nie miałem jiejsce w sakwie... no NIE!!! i bym nie był oszustem w statach .. co za pech .. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

macie jakies rady na dobra gre?:) kiedys galem w II teraz kupilem III i jakos ciezko mi idzie. Mam problemy z kampania. Poradzcie cos jako bardziej doświadczeni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2006 o 20:20, Kafar napisał:

Mam problemy z kampania. Poradzcie cos jako bardziej doświadczeni :)

Jakie problemy i z którą kampanią ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2006 o 20:28, Monastor napisał:

> Mam problemy z kampania. Poradzcie cos jako bardziej doświadczeni :)
Jakie problemy i z którą kampanią ;P


No chociazby kampani z podstawki pierwsza..

przeszedlem peirsza misje ale w druga gram.. i gram :) ja im przejme zamek.. oni mi.. ja im.. oni mi :) (w tej misji sa 4 zamki w podziemiach:) surowcow malo bo to smao co zzamkami.. ja mam 3 zamki i odejde jednym herosem po surowce to mi zamke odbieraja.. jak ja odbiore zamek to oni mi surowce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby zapomiec tego typu akcjom trzeba mieć herosa który ma czar miejski portal i magie ziemii na poziomie mistrzowskim. To w praktyce uniemożliwia przejęcie zamku przez wroga.
Aby gra była łatwiejsza należy odpowiednio skonfigurować skille u naszego herosa.
Mądrość, Magia ziemi, Magia powietrza, Inteligencja na poziomie mistrowskim zapewnia łatwe i przyjemne granie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2006 o 10:41, Kafar napisał:

przeszedlem peirsza misje ale w druga gram.. i gram :) ja im przejme zamek.. oni mi.. ja im..
oni mi :) (w tej misji sa 4 zamki w podziemiach:) surowcow malo bo to smao co zzamkami.. ja
mam 3 zamki i odejde jednym herosem po surowce to mi zamke odbieraja.. jak ja odbiore zamek
to oni mi surowce :P

taka mała rada surowce zbieraj słabszymi herosami a walki prowadź silniejszymi jak masz ich za mało to wynajmij w karczmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli dobrze pamietam - w tej planszy sa gdzies skrzydla aniola - po ich zdobyciu dosyc latwo panowac na powierzchni, poza tym wystarczy obstawic dwa wejscia do podziemii.

ustawiaj sztafety z heroesow - bedziesz mogl szybko przekazac wojsko w kazdej chwili glownemu
mozesz tez, jesli wrog nie czai sie w poblizu przekazywac na koniec tury armie glownego bohatera jakiemus przedskokowi ktory zawsze powinien krecic sie obok main hero i zbierac fanty dookola zeby glowny nie tracil ruchu.
gdy przekazesz mu wojsko, zostawiajac glownemu najszybsze jednostki, w nowym dniu bedzie mial wiekszego speeda (zielony pasek przy wizerunku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając post moonmana przypomniało mi się o którą dokładnie plansze chodzi.
1. Należy wziąść 1 anioła na początku.
2. Potem całą armie grupujemy u naszego najlepszego herosa i idziemy dalej do góry, powinno być tak, że aniołowie i archaniołowie przyłaczą się do nas. Następnie zdobywamy portale chwały i miasto.
Na tej planszy należy oprzeć się tylko i wyłącznie na aniołach nie rekrutować pozostałych jednostek, dzięki czemu heros będzie bardzo szybki. A ponieważ poziom tej mapy jest łatwy, to przeciwnik nie będzie miał lepszych jednostek niż 6 poziomowe. Po zdobyciu skrzydeł anioła i posiadaniu magii ziemi na poziomie mistrzowskim (czar miejski portal) przeciwnik nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 10:41, Kafar napisał:

Mam problemy z kampania.


Właściwie wszystko już wiesz, ale dodam tylko, że skrzydła anioła (artefakt umożliwiający twojemu bohaterowi latanie) są w lewym górnym rogu mapy - zdobądź je za wszelką cenę jak najwcześniej; dzięki temu bez problemu pokonasz przeciwników. Jak już ich osłabisz to zawsze możesz iść z tym artefaktem do drzewka które z tego co pamiętam da ci za nie sporo aniołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. Na pierwszy rzut oka nie widać...

PS. Ciekawe czy może np. w kampanii będzie jakaś wielka, 9-polowa bestia związana z fabułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam prosbe: czy ktos moze pamieta, ma mozliwosc sprawdzenia nazwy mapki z kampanii SoD pt. "Nieswiete Przymierze", ktora znajdowala sie po "Mscicielach" a przed "Inwazja"??

Z gory dzieki, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 10:58, Rider of Rohan napisał:

Witam, mam prosbe: czy ktos moze pamieta, ma mozliwosc sprawdzenia nazwy mapki z kampanii SoD
pt. "Nieswiete Przymierze", ktora znajdowala sie po "Mscicielach" a przed "Inwazja"??


"Gniew Sandro".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu prubuje dorwać wersje 3,5 , tak zwaneg WOGa, czy ktoś mógłby mnie poratować z kąd mógłbym skombinować to cudo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 16:34, pieknykot napisał:

Namieszali ... :)

Nieźle... To egipskie jest słodziusieńkie :D
Gorzej z tym parowym... co to za jakieś cyborgi... dno i kicz :/ Mogliby dać smocze golemy, takie jakie były w czwórce... to by było coś

Wyszło to już? Bo Celestial Heavens milczą :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 17:28, Monastor napisał:

Wyszło to już? Bo Celestial Heavens milczą :/


To egipskie jest eXtra , zgadza się :) . Forge miało być w " ostrzu armagedonu " zamiast conflux , ale dobrze że go nie ma . Fani chcą żeby powróciło do wog''a :/ . Ciekawostką dla mnie jest miasto mrocznych elfów , skoro w kolejnej wersji wog''a chcą dodać " egipskie " to co z tym ?
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=16581
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=15453
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=17217

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować