Zaloguj się, aby obserwować  
TwoSwords

Heroes of Might and Magic - wszystko o serii

1843 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2007 o 12:28, pelo94 napisał:

Jakie wymagania ma HoMM V??

Jak pierwszy raz odpaliłem demko (u znajomego o takim własnie konfigu) gra działała bez problemów na jednej z wyższych konfiguracji (nie pamiętam czy na najwyższych czy tych wcześniej). Oczywiście obniżenie kamery do poziomu ziemi i prezentacja ogromnej części mapy spowoduje zacięcia (nawet na moim 7600GT), to do "normalnego grania Twoja karta w zupełności wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj stałem się posiadaczem Złotej Edycji Heroes of Might and Magic 3 (kupiłem Play''a). Gierka jak na razie nawet nawet mi się podoba, ale mam już jeden kłopot. Jak wybierać jednostki, które będą walczyły w walce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem do kiosku, poszukując CDA, i wtedy... zobaczyłem playa, a w nim pełna wersja heroesów III wraz z dodatkami.
Nie mogłem odmówć. to moje pierwsze spotkanie z tą serią. Teraz siedzę w firmie rodziców, ale jak wrócę do domu to od razu instaluję. Nie mogę się doczekać mojej reakcji!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 11:09, morthi napisał:

nie da sie - w heroes 3 wszystkie jednostki ktore masz w swojej armii biora udzial w
walce :)


No sie nie zgodzę. Miałem kilka jednostek - Centaur, Krasnolud, Leśny Elf, Pegaz, Dzrzewiec. Tzn. nie wiem czy miałem - wchodziłem w zamek, wybierałem odpowiednią budowlę, rekrutowałem kilka takich jednostek a jak rozpocząłem bitwę był tylko Centaur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz zrekrutowania, musisz jeszcze przenieść nowe jednostki do armii bohatera ;)
Gdy wchodzisz do zamku Twój heros zajmuje dolną belkę, a jednostki rekrutowane z budowli w zamku są na górnej belce. Jeśli nie przeniesiesz tych jednostek na dół lub nie przeniesiesz na chwilę bohatera do góry - nie będziesz miał nowych jednostek w armii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 12:11, windows00 napisał:

Oprócz zrekrutowania, musisz jeszcze przenieść nowe jednostki do armii bohatera ;)
Gdy wchodzisz do zamku Twój heros zajmuje dolną belkę, a jednostki rekrutowane z budowli w
zamku są na górnej belce. Jeśli nie przeniesiesz tych jednostek na dół lub nie przeniesiesz
na chwilę bohatera do góry - nie będziesz miał nowych jednostek w armii.


Za nic w świecie nie mogę ich przenieść na dolną belkę :/ Jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 12:40, master matrox napisał:

Za nic w świecie nie mogę ich przenieść na dolną belkę :/ Jak to zrobić?

Żeby móc przenieść jednostki na dolną belkę, musi tam być armia bohatera. Dopiero jak "wjedziesz" bohaterem do miasta, włączy się jego ekran, a na dolnej belce (na skrajnym lewym polu) będzie wizerunek bohatera - będzies mógł przenieść jednostki z górnej na dolną belkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 13:26, windows00 napisał:

Żeby móc przenieść jednostki na dolną belkę, musi tam być armia bohatera. Dopiero jak "wjedziesz" bohaterem do miasta, włączy się jego ekran, a na dolnej belce (na skrajnym lewym polu) będzie wizerunek bohatera - będzies mógł przenieść jednostki z górnej na dolną belkę.


Ty to potrafisz "na sucho" wyjaśnić wszystko ;] Ja bym nie miał cierpliwości do takich dzieci jak master matrox i wytłumaczyć mu jak się uzupełnia armię... Ja bym polecił Tutorial, tam jest wszystko, nawet jak chodzić bohaterem ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze myślałem, że nie nadaje się do żadnych tłumaczeń itp. :P
Tylko żeby mi przypadkiem nie strzeliło do głowy nauczycielem zostać xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 13:48, windows00 napisał:

A ja zawsze myślałem, że nie nadaje się do żadnych tłumaczeń itp. :P
Tylko żeby mi przypadkiem nie strzeliło do głowy nauczycielem zostać xD

Chyba, że o serii heroesów!!!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 13:48, windows00 napisał:

A ja zawsze myślałem, że nie nadaje się do żadnych tłumaczeń itp. :P


A czemu niby nie? Bardzo dobrze Ci to wychodzi ;]

Dnia 27.07.2007 o 13:48, windows00 napisał:

Tylko żeby mi przypadkiem nie strzeliło do głowy nauczycielem zostać xD


Z TAKIMI wynikami w nauce, to tylko pedagogika albo jakieś studia naukowe ;] Jak wystrajkują podwyżki, to chyba sam zostanę pedagogiem xD

Żeby nie było całkowitego offtopa, to powiem, ze już przeszedłem HoMMV:LotA i muszę stwierdzić, że niczym mnie nie zaskoczył ten mod :/ Ot taka po prostu kampania z pięknymi mapami i nową ścieżką muzyczną + kilka "nowych" artefaktów ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 14:12, greg_f napisał:

Z TAKIMI wynikami w nauce, to tylko pedagogika albo jakieś studia naukowe ;] Jak wystrajkują podwyżki, to
chyba sam zostanę pedagogiem xD

I tam, wolę w banku pracować ;D

Dnia 27.07.2007 o 14:12, greg_f napisał:

Żeby nie było całkowitego offtopa, to powiem, ze już przeszedłem HoMMV:LotA i muszę stwierdzić,
że niczym mnie nie zaskoczył ten mod :/ Ot taka po prostu kampania z pięknymi mapami i nową
ścieżką muzyczną + kilka "nowych" artefaktów ;P

Ja wiem czy ta ścieżka dźwiękowa taka nowa jest...
Większość to dźwięki z poprzednich części. Ale gra się nieźle, bo każda mapa z fabułą jest dobra :)
Nie lubię mapek typu "kill''em all" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 14:31, windows00 napisał:

Nie lubię mapek typu "kill''em all" :P


no to za jakiś czas dostaniesz moją drugą mapkę, a będzie w niej więcej tekstu niż w tej konkursowej :)
Też wole scenariusze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 15:03, Daimon_Frey napisał:

no to za jakiś czas dostaniesz moją drugą mapkę, a będzie w niej więcej tekstu niż w tej konkursowej
:)
Też wole scenariusze :)

Wiem ;D
Domyśliłem się po Twoim poście o skryptach :D

I czekam na nową mapkę z niecierpliwością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 15:10, windows00 napisał:

I czekam na nową mapkę z niecierpliwością :)


To trochę jeszcze poczekasz, pracę nad skryptami zacząłem dopiero niedawno, ale idzie mi lepiej niż sądziłem. Na szczęście jeszcze pamiętam jak to się robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może tą koszulkę Heroes 5 dostępną w sklepie GRAM.PL za wPLNy?? Bo nie ma fotki, a nie chcę w ciemno jakiegos badziewka zamówić sobie ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 11:32, Bartkula napisał:

W jakiej najlepszej kolejności rozbudowywać miasto w Heroes of might and magic 3?


Tak byś w 1.tyg. miał zamek na 2. poziomie (czyli cytadela), 2 albo 3 budynki do rekrutacji wojska i ratusz. W następnym tygodniu Kapitol i zamek, po tym budujesz już tylko wojsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować