Zaloguj się, aby obserwować  
TwoSwords

Heroes of Might and Magic - wszystko o serii

1843 postów w tym temacie

Dnia 27.09.2007 o 00:11, Witcher21 napisał:

Mam problem z III
Przeszedłem 3 pierwsze kampanie w restoration of erathia i nie mam wciąż dostępu do kolejnych,
dlaczego?



Nie przechodziłeś je jedna za drugą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 09:45, elfieucho napisał:

Gdybyś prześledził kilka ostatnich stron to wiedziałbyś że całość kampani trzeba zaliczyć z
jednego sejwa po kolei wszystkie scenariusze.


:( :( :(
buuu :(
Dzięki
:( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2007 o 19:34, Sebo7 napisał:

a w, którym Hereosie ? bo to temat o serii


Chodzi mi o Herows of and magic 3 z tym dodatkiem Shadow of death czy jakoś tak... tak jest właśnie ta fajna pojedyńcza sceneria... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2007 o 13:30, jajajupi napisał:

Dobra jest też pojedyńcza sceneria " Odwrut mnichów " dużo artefaktów złota zamków... Git jest
ogólnie!! :)


No ta misja jest super, ale trzeba się spieszyć bo ci mogą zgarnąć prawie wszystkie skarby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 14:10, Byl napisał:

> Dobra jest też pojedyńcza sceneria " Odwrut mnichów " dużo artefaktów złota zamków...
Git jest
> ogólnie!! :)

No ta misja jest super, ale trzeba się spieszyć bo ci mogą zgarnąć prawie wszystkie skarby.



No bez kitu... ale najlepsze są artefakty... wogule ta cała misja jest zaje...bysta ja przewarznie gram z sojusznikiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 14:10, Byl napisał:

> Dobra jest też pojedyńcza sceneria " Odwrut mnichów " dużo artefaktów złota zamków...
Git jest
> ogólnie!! :)

No ta misja jest super, ale trzeba się spieszyć bo ci mogą zgarnąć prawie wszystkie skarby.


A w kampanie terz grasz czy nie ?? ja przeszedłem wszyskie pojedyńcze scenerie z takim znaczkiem +teba zająć wszystkie kopalnie i te z tarczą... a kampanie przeszedłem całą tylko Cień śmierci bo w inne mi sie nie chciało grać bo kiedyś je przeszedłem i są już stare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie HIV
CZy ktoś próbował zmienić animacje bohaterów tak by krasnolud wygłądał jak krasnolud a dżin jak dżn- bo irytuje mnie gdy bohater jest krasnoludem lub innym stworem a wygląda jak człowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 10:44, elfieucho napisał:

Mam pytanie odnośnie HIV
CZy ktoś próbował zmienić animacje bohaterów tak by krasnolud wygłądał jak krasnolud a dżin
jak dżn- bo irytuje mnie gdy bohater jest krasnoludem lub innym stworem a wygląda jak człowiek

Teoretycznie jest to niemożliwe - chyba że znasz język gry. może istnieje jakiś mod zmieniający wygląd bohaterów. W Winds of War było tak - jednak to oficjalny dodatek... wątpię, żeby ktoś to potrafił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wielbią pod niebiosa trójeczkę , a ja grałem w nią , a potem w piątke. Jakos bardziej mi pasuje 5. lepsza muzyka , grafika , ciekawsze , bardziej taktyczne bitwy , i ciekawe umiejętności specjalne poszczególnych miast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wszyscy wielbią pod niebiosa trójeczkę , a ja grałem w nią , a potem w piątke. Jakos bardziej

Dnia 13.10.2007 o 14:26, Asthariel napisał:

mi pasuje 5. lepsza muzyka , grafika , ciekawsze , bardziej taktyczne bitwy , i ciekawe umiejętności
specjalne poszczególnych miast.



Nie zgadzam się do końca. Pokażę Ci argumenty. W H3 masz więcej czarów, jednostek, zamków. Mapa przygód jest kilka razy większa bo tam obiekty są malutkie i to jak dla mnie największa wada 5, małe mapy a la etherlords gdzie nic ciekawego nie mozna znaleźć. mało rozbudowane. W 5 artefakty trochę kuleją i jeśli chodzi o mój gust to specjalności bohaterów są zrobione na odpi...........

Co do zalet, muzyka to sprawa gustu w tym wypadku, jakościowo nic dziwnego bo wiek jest wiekiem. Na pewno nie jest ciekawsza pod względem kampanii, bo polecam przejśc całość i wtedy jest to mniej więcej porównywalne w obu grach, w tym że homm3 są dłuższe ale czekamy na 2 dodatek do 5 will c co pokaże. Taktyczność bitew jak dla mnie na podobnym poziomie, za to brak czarów taktycznych typu np. ściana ognia albo pole statyczne czy tam jakieś.

No i przede wszystkim, trójka była rewolucyjna, a 5 to w sumie dobra gra ale nie jest jakoś mega dobrze wykonana. To nie jest coś na miarę dzieł blizzarda no i najgorsze wg mnie, widać rękę nivala i gra sie upodabnia do etherlordsów a uważam że to nie jest wskazane.

A co do grafiki, to ja wolę normlane stwory z 3 w 2D niż dżiny albo super drzewce z 5 :) Fakt niektóre są śliczne ale niektóre jednostki są dziwne bynajmniej.

Ale śmiertelny sztych w 5ce to grywalność. w trójkę grałem latami, a 5 to jak wyszła to nawet edytora nie miała ibyła pełna bugów. A teraz to pogram, pogram a potem się nudzi. I to jest wada większości gier jakie wychodzą, mega niska miodność/grywalność. Gry się po prostu za szybko nudzą bo są za proste, a nawet jeśli są jakoś rozbudowane i trudniejsze to albo do niemożności albo ta komplikacja jest tylko ułudą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 15:04, MisieQ18 napisał:

> Wszyscy wielbią pod niebiosa trójeczkę , a ja grałem w nią , a potem w piątke. Jakos
bardziej
> mi pasuje 5. lepsza muzyka , grafika , ciekawsze , bardziej taktyczne bitwy , i ciekawe
umiejętności
> specjalne poszczególnych miast.


Nie zgadzam się do końca. Pokażę Ci argumenty. W H3 masz więcej czarów, jednostek, zamków.

>
czarów było sporo , ale z ilu się korzystało? w piątce jest ich miej , ale wszystkie sa przydatne. Przytoczona ściana ognia była całkowicie nieprzydatna. zamki - jest mniej ale wszystkie klimatyczne i zbalansowane. stoją na równym poziomie , podczas gdy w 3 zamek rozwalał niemal każdego. jednostki - jest ich niewiele mniej , ale niemal wszystkie dobre. nie interesują mnie te nowe z dodatków do 3 , co mnie obchodzi jakies 10 nowych odmian smoków , jak rózniły się jedynie statystykami? w 5 niemal każdy żołnierz ma jakąs zdolnośc specjalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 16:13, Asthariel napisał:

czarów było sporo , ale z ilu się korzystało? w piątce jest ich miej , ale wszystkie sa przydatne.

Ja używam tych samych co w H3 - zadające dmg, przyspieszenie, spowolnienie, rozproszenie.

Dnia 13.10.2007 o 16:13, Asthariel napisał:

Przytoczona ściana ognia była całkowicie nieprzydatna.

Przyblokowanie jednostek albo np. osłona strzelców się przydawała.

Dnia 13.10.2007 o 16:13, Asthariel napisał:

zamki - jest mniej ale wszystkie klimatyczne i zbalansowane. stoją na równym poziomie , podczas gdy w 3 >zamek rozwalał niemal każdego.

Balans w H5? Chyba nie grałeś w dodatek z Krasnoludami lub np. Sylvanem.

Dnia 13.10.2007 o 16:13, Asthariel napisał:

jednostki - jest ich niewiele mniej

Niewiele - 28 więcej w zamkach H3 i do tego jednostki neutralne. Ile jest neutralnych w H5? Z dziesięć się znajdzie?

Dnia 13.10.2007 o 16:13, Asthariel napisał:

w 5 niemal każdy żołnierz ma jakąs zdolnośc specjalna.

Może i ma, ale większości się nie używa...

A, dodam jeszcze jeden czynnik, który sprawia, że dla mnie H3 jest lepsze. Chodzi o rozgrywkę w kilka osób. Pomijając to, że w H5 jest mało mapek dla kilku graczy, edytor jest dziwny, a losowe mapy czasem nie są w 100% sprawne (wg edytora). H3 jest mniej rozbudowane - można usiąść i od razu zagłębić się w rozgrywkę, nowy gracz ma równe szanse w walce z bardziej doświadczonym. W H5 tego nie ma i to dla mnie jest wada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 16:24, Adham napisał:

> czarów było sporo , ale z ilu się korzystało? w piątce jest ich miej , ale wszystkie sa
przydatne.
Ja używam tych samych co w H3 - zadające dmg, przyspieszenie, spowolnienie, rozproszenie.

> Przytoczona ściana ognia była całkowicie nieprzydatna.
Przyblokowanie jednostek albo np. osłona strzelców się przydawała.

> zamki - jest mniej ale wszystkie klimatyczne i zbalansowane. stoją na równym poziomie
, podczas gdy w 3 >zamek rozwalał niemal każdego.
Balans w H5? Chyba nie grałeś w dodatek z Krasnoludami lub np. Sylvanem.

To prawda , nie grałem w KP , ale chyba są bardziej zbalansowane niż w 3.

Dnia 13.10.2007 o 16:24, Adham napisał:

> jednostki - jest ich niewiele mniej
Niewiele - 28 więcej w zamkach H3 i do tego jednostki neutralne. Ile jest neutralnych w H5?
Z dziesięć się znajdzie?

A ile dojdzie alternatywnych w Dzikich Hordach? Chyba sporo. a neutralnych chyba trochę doszło w KP.

Dnia 13.10.2007 o 16:24, Adham napisał:

> w 5 niemal każdy żołnierz ma jakąs zdolnośc specjalna.
Może i ma, ale większości się nie używa...

Jak to się nie używa? Brak kontrataku Cerberów , chmura Liszy , atak łańcuchowy sukkubów , wysysanie zycia wampirów , wszkrzezanie Aniłów , szarża Paladynów , kule ognia Czarcich Lordów , czary magów , Brama wszystkich demonów , atak głowami Hydr... wymieniac dalej? i ty mówisz , że się ich nie używa?
A to że słabszy edytor , to akurat chyba nie wada - w 3 prawdopodobnie bedzie najlepszy do końca świata. Za to w 5 są w multiplayerze podobno ciekawe Duele. sam jeszcze nie grałem kończę na razie kampanię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 16:32, Asthariel napisał:

To prawda , nie grałem w KP , ale chyba są bardziej zbalansowane niż w 3.

Nie są. Ze względu na staty i umiejętności (atak łańcuchowy wszystkich wrogów po kolei).

Dnia 13.10.2007 o 16:32, Asthariel napisał:

A ile dojdzie alternatywnych w Dzikich Hordach? Chyba sporo. a neutralnych chyba trochę doszło
w KP.

Dojdzie, ale to będzie na zasadzie takiej, że alternatywa będzie lepsza/gorsza niż poprzednie ulepszenie. I co z tego, że będzie ich dużo?
A jeśli narzekasz na x smoków w H3, to od razu informuję, że alternatywy nie różnią się za bardzo niż stare jednostki.

Dnia 13.10.2007 o 16:32, Asthariel napisał:

Jak to się nie używa? Brak kontrataku Cerberów , chmura Liszy , atak łańcuchowy sukkubów ,
wysysanie zycia wampirów , wszkrzezanie Aniłów , szarża Paladynów , kule ognia Czarcich Lordów
, czary magów , Brama wszystki8ch demonów , atak góowami Hydr... wymieniac dalej? i ty ówisz
, że się ich nie używa?

Większość tu wypisanych była w H3. A co do nie używania... Używasz błyskawicy Tytanem, ''dash'' (zapomniałem nazwy PL, ang pamiętam z dema) Rakszasy, większości czarów używanych przez jednostki?

>Za to w 5 są w multiplayerze podobno ciekawe Duele.
Nie wiem czy takie ciekawe, ze względu na brak balansu. Swoim bohaterem Sylvanu mogłem pokonać prawie każdego innego bohatera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować