Zaloguj się, aby obserwować  
informatykatw

Propozycje zmian w serwisie Gram.pl - DO ADMINISTRATORÓW SERWISU

305 postów w tym temacie

a ja bym zaproponował żeby był w końcu ten czata i którym skąd niekąd słyszałem i moderatorów troche usprawnić wymienić im chipy ;) a awatary żeby były większe by się przydało bo nikt nie widzi że tam na moim jest napisane World of Warcraft.A dlatych którzy odwiedzają forum po raz pierwszy zapóścić cały regulamin mówiony przez kogoś sławnego:) lub nie i bez możliwości wyłączenia.Moim zdaniem na podpisach po postach powinno się znależć jeżeli możliwości i zdrowie pozwoli ruchome animacje to narazie tyle bo od przybytku głowa boli jak ktoś ibupromu nie stosuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2006 o 13:50, Soleila napisał:

Śledzą.


szpiedzy, podchody, brudne gierki- Sol musisz w końcu grac fair a nie z zaskoczenia walisz po oczkach niebieskimi literkami;P

--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedyna rzecz ktorej wg mnie w tej chwili brakuje to sa ANKIETY.
Czyli zamiast zakladac temat "gra A kontra gra B" albo "jestes za czy przeciw" i tysiace postow i nikt nie wie nadal nic to kazdy klika raz jeden myszka i oglada tabelke wynikow.

PS.Nie jestem specem od forow i serwisow internetowych ale na moje wyczucie nie powinno to byc wielkim problemem

PS2.Ciesze sie ze nie ma emotikonow - doswiadczenie pokazuje ze ludzie zajmuja sie wowczas glupotami zamiast sie skupic na tresci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak innych, ale mnie trochę denerwują spamerskie wątki a la historyjka która ma z 15000 postów i nic nie wnosi do "forumowego życia", nie wspominam już o tematach historyjka i nazwa jakiejs gry czy czegokolwiek :/ JEDEN WIELKI SPAM!!! Oprócz funkcji nabijania statystyk nie widzę powodu aby się na nich udzielać. Oczywiście można powiedzieć - jak ci się nie podoba to nie zaglądaj;) ale jestem ciekawy jakby posty na takich wątkac nie były liczone do stat jak długo by pociągneły ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stworzenie dopiętego wątku "pomoc moderatorowi", lub inny tytuł, w którym lądowałyby linki do przez przypadek znalezionych spamerskich/chamskich "wypowiedzi"/wątków. Bo moderator mie wszystko wyłapie, a Ordnung muss sein ;-))Wiem, że zawsze można napisać bezpośrednio do modka, ale komu się chce? A oprócz porządku byłaby jeszcze kupa śmiechu z ludzkiej głupoty (wiem, że nieładnie, ale cóż...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bylo... stowrzylem sam, nie przyjelo sie. 90 kilka procent postow to byl szmelc, ktory nie pomagal, a jedynie dodawal pracy Moderatorom. Dlatego go zamknalem.
PS. Ew. odpowiedzi na pytania. Tak, bylem Moderatorem. Nie, juz nim nie jestem. Nie, nie moge napisac czemu. Odsylam do watku o Moderatorach. To tak na wszelki wypadek ;-)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja proponuję podzielnie forum na kategorię. Naprawdę bardzo trudno jest mi znaleźć wątek, który czytałem wczoraj - a dziś już go nie da się znaleźć (chyba, że się pamięta tytuł). No i więcej urozmaiceń do profilu np. moje posty :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2006 o 17:04, master matrox napisał:

Witam.

Ja proponuję podzielnie forum na kategorię. Naprawdę bardzo trudno jest mi znaleźć wątek, który
czytałem wczoraj - a dziś już go nie da się znaleźć (chyba, że się pamięta tytuł). No i więcej
urozmaiceń do profilu np. moje posty :/

A nie zauważyłeś że już są kategorie od bardzo dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym aproponował, aby w "menu forum" było wyświetlanie tego czy ktoś urzył naszej ksywki na forum odnosząc sie do nas, a odpowiadając w tym samym czasie omuś innemu. Chodzi mi ot to, by wiedzieć czy ktoś się zwraca do nas w aktualnym temacie pośrednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej na gram.pl nie podoba mi się ilość newsów.Jak patrzę na forum, że niektóre tematy mają po 400 stron to czemu nie może być 20 newsów dziennie.Powinniście pisać więcej newsów o konsolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 18:40, Diodak napisał:

Najbardziej na gram.pl nie podoba mi się ilość newsów.Jak patrzę na forum, że niektóre tematy
mają po 400 stron to czemu nie może być 20 newsów dziennie.Powinniście pisać więcej newsów
o konsolach.


20 newsów? To raczej nie możliwe. Nie można tyle newsów napisać dziennie ponieważ nie ma tyle materiału na artykuły dziennie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 18:55, Pepper Ronie napisał:

Fajnie by było jakby dodali edycję własnych postów i emotikony. Wtedy będzie full wypas :).


Edycja postów rzeczywiście by się przydała, ale dodanie emotikonek moim zdaniem pogarszałaby przejrzystość tekstu na forum. Myślę, że wiesz o co mi chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jedną b. istotną zmianę. Zamiast systemu oceniania punktami, wzroem, czy ilością postów pomnożoną przez 34% czasu będącego zalogowany proponuję oceny indywidualne. Więcej roboty dla administratorów, ale też więcej przyjemności z kolejngo miejsca.
Więcej roboty oznacza więcej miejsc "pracy" dla ludzi, którzy chcą się wykazać jako admin. Ciekawi mnie ilu z dostępnych tutaj "tych najwyższych" jest rzeczywiście tak aktyna jak to pokazują statystyki. Ciekawe ilu pisze z sensem, ciekawe ile uch postów zaostało napisanych rzeczowo, a ile ot tak, bo było nudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi odpowie: dlaczego ciągle przyklejony jest temat o NWN2, GW i różowy wątek dla nowych userów? Dwa pierwsze tematy mnie nie interesują, a trzeci nie jest dla mnie. Powinna pojawić się możliwość odczepienia tych tematów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiejąc prawa rynku a przede wszystkim znając sposoby realizacji tzw "walki o klienta" jestem zniesmaczony polityką firmy. Pokrótce streszczę moje odczucia:

1. Fałszywa otwartość oraz złe zrozumienie pojęcia konkurencji.


*
faworyzowanie firm współpracujących w każdej możliwej formie, zarazem ośmieszanie lub oczernianie firm będących mocną konkurencją, która przy odrobinie dobrej woli, odpowiednim zrozumieniu i wykorzystaniu, pozwoliłaby na własny rozwój



*
manewrowanie świadomością przy informowaniu użytkowników serwisu, stosując ciągłą selekcję informacji, zgodną jedynie z polityką firmy, przemilczając lub pomijając fakty godne przedstawienia



2. Brak możliwości wyrażania własnego zdania i manewrowanie wypowiedzią, pozwalając jedynie na wypowiedzi zgodne z polityką firmy:

*
degradowanie, banowanie lub tzw "czepialstwo" przy komentowaniu, wypowiedziach na forum lub IRC''u przez pracowników lub moderatorów.



*
stosowanie szantażu wobec użytkowników stawiających opór, dążących do przedstawienia racjonalnych argumentów, będących niezgodych ze zdaniem pracowników, moderatorów.



*
umiejętne przeciwstawianie użytkowników sobie nawzajem, stosując niejednoktornie lincz.



3. Stwarzanie użytkownikom płonnych nadziei, wykorzystując często ich łatwowierność oraz manewrowanie uczuciami, zwłaszcza że serwis jest w większości dedykowany do nastoletniego odbiorcy.

*
faworyzacja i olewanie użytkowników w zależności od wzajemnej znajomości, brak podejścia do użytkownika jak do potencjalnego klienta, infantylne traktowanie nastoletnich użytkowników.



*
wykorzystywanie naiwności użytkowników przy zakładaniu serwisów tematycznych tzw "kolektywów", wysługiwanie się ich chęcią prowadzenia serwisu informacyjnego, dając możliwość założenia i prowadzenia w takiej formie aby bezpłatnie reklamować tylko swoje produkcje, nie dopuszczając do promocji produktów konkurencyjnych firm

Przykład: Pracownicy GRAM.PL dając możliwość prowadzenia "kolektywu" oferują stronę, dodatki a także miejsce na serwerze. Niestety dopuszczają jedynie do wychwalania ich produktów, jednocześnie nie dopuszczając do pozytywnego wypowiadania się na temat produktów konkurencji. Jeśli problem się powtarza, szantażują zamknięciem strony lub zmianą prowadzącego na osobę bezproblemową, uległą polityce firmy.

*
wysługiwanie się użytkownikami przy moderowaniu serwisu, forum, IRC''a, przez co często obejmują tę funkcję osoby nierzetelne i zupełnie nieprzygotowane, oraz coraz częściej nieobiektywne.



4. Niepotrzebne dopisywanie ideologii do szeroko rozumianej rozrywki multimedialnej.

*
niesmaczne nazewnictwo, źle kojarzące się z przeszłą epoką, mające niewiele wspólnego z dobrym żartem:

Przykład: rangi na forum (przodownik, sekretarz, wywrotowiec), nazwy serwisów (kolektyw) są zaczerpnięte wprost ze słownika z epoki komunizmu, co nie wszystkim zbyt miło może się kojarzyć, co gorsza dając do zrozumienia nieświadomemu młodemu użytkownikowi, odnoszącemu sukcesy z zdobywaniu owych rang, że będąc przodownikiem czy brygadzistą posiada jakąś pozycję wśród owego kolektywu serwisu, przez co dla takiego właśnie użytkownika słowa te nabierają zupełnie nowego znaczenia, tracąc tym samym obecne.



5. Utopijna polityka sprzedaży:

*
system premiowania zakupu poprzez gromadzenie "wPLN" czyli tzw "wirtualnej waluty" jest w moim mniemaniu dobrym pomysłem, jednakże możliwość wykorzystania tych pieniędzy jest raczej płonny i bazuje jedynie na niewiedzy bądź to na naiwności użytkownika.

Przykład: Nie możesz kupić gry tylko i wyłącznie za pomocą "wPLN''ów". Nie możesz nawet wydać więcej "wPLN", niż dostajesz. Mechanizm bowiem jest prosty, na grę za 129 zł, możesz wydać tylko 30 "wPLN", a za rejestrację jej dostaniesz 35 wPLN. Co gorsza obniżki nie są wcale większe niż w innych sklepach. Dlatego "wPLN" przydają się tylko okazjonalnie, gdy są jakieś większe promocje, bądź wyprzedaże lub przy zakupie Edycji Kolekcjonerskiej.

*
oparcie swojej polityki na nastoletnim odbiorcy, brak oferty dla dorosłego użytkownika, wydolnego finansowo, będącego doskonałym celem strategicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 20:36, dobrakos napisał:

jedyna rzecz ktorej wg mnie w tej chwili brakuje to sa ANKIETY.
Czyli zamiast zakladac temat "gra A kontra gra B" albo "jestes za czy przeciw" i tysiace postow
i nikt nie wie nadal nic to kazdy klika raz jeden myszka i oglada tabelke wynikow.

Tak sondy by się przydały xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować