Zaloguj się, aby obserwować  
informatykatw

Propozycje zmian w serwisie Gram.pl - DO ADMINISTRATORÓW SERWISU

305 postów w tym temacie

Dnia 11.09.2007 o 14:40, no-to-gramy napisał:

ja chciałbym aby mozna było zmieniać nick

Nie pomyślałeś jaki chaos by to wprowadziło? Już widzę te tematy "Nie mogę zmienić nicku", ktoś zmieni nick, a inna osoba by Mu go "podbierze" i co wtedy? :P To tylko jeden, z wielu, argument przeciwko zmiany nicków :).

Dnia 11.09.2007 o 14:40, no-to-gramy napisał:

i rozmawiac przez gram.pl cos takiego jak gg

http://irc.gram.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak jestem za ponownym wprowadzeniem możliwości zmiany nicków.

milten6 pisze o podbieraniu nicków. Uważam ze jest to ryzyko wkalkulowane w tą możliwość. Załużmy taka sytuacje.
Masz nick XXX i zmieniasz go na YYY. Po pewnym czasie jednak chcesz wrócić do nicku XXX ale ktoś ci go juz podebrał (pominę juz fakt, ze podbieranie nicków jest lamerstwem do potęgi n). Mówi sie trudno. Jak w prawdziwym życiu, ponosi sie skutki podejmowanych wyborów - jest takie fajne powiedzonko: "life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas" - i wszystko jasne.

Ktoś spyta po co komu zmiana nicka ? Wytłumacze to na swoim przykładzie
Niektorzy ludzie maja juz tutaj konto przez kilka lat . Ja założyłem tutaj konto jeszcze za czasów, kiedy nie było gram.pl. Byłem wtedy w 1 czy 2 klasie gimnazjum (czyli byłem młody i głupi xD). Wtedy ludzie z klasy dali mi ksywke "gangster" - teraz jak widac mam taki nick. Ale dorosłem. Jestem w 2 klasie LO i krótko mowiac zmieniłem sie. Teraz ten nick wydaje mi sie troche zbyt "dziecinny". Mam inny nick, którym sie wszędzie rejestruje itd. Ale niestety nie moge o zmienić. I pewnie wiele innych osoób ma ten sam problem.

Ktoś powie, załóż nowe konto. Tylko, ze takie coś mija sie z celem. Sytuacja z nickami ma się tak bardzo podobnie jak ta na allegro. Powiedzmy, ze masz 658 pozytywnych komentarzy ale chcesz zmienić nick. I co, założysz nowe konto a tamte pozytywne punkty, które zbierałeś kilka lat szlag trafią ? Raczej nie.

Niektórzy pisza, że chaos sie zrobi, kiedu ludzie zaczna zmieniac nicki i nikt nikogo "nie pozna". Na gram.pl sa podpisy pod kazdym postem. Jesli ktos sie boi bycia nie rozpoznanym po zmianie nicka, wystarczy, że napisze tam jaki był jego poprzedni nick (np. (kiedyś XXX, dzisiaj YYY) i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 15:09, nerull7 napisał:

Propozycja rewolucjonistów gram.pl
1. Stworzenie każdemu użytkownikowi konta ftp.

Woah, toż to istne żerowanie na gramowych serwerach. Po tych wszystkich gramsajtach, ogromnym forum i potężnemu eftepowi z demkami i patchami jeszcze wymagasz konta ftp dla każdego usera? Serwery padną

Dnia 30.05.2007 o 15:09, nerull7 napisał:

2. Możliwości przyklejania wpisów.

Wpisów na blogu gramsajta czy postów w założonym przez siebie temacie? W każdym razie zgadzam się w obu przypadkach

Dnia 30.05.2007 o 15:09, nerull7 napisał:

3. Możliwości dodawania własnych boxów (to takie coś jak więcej o mnie moje statystyki itp.)

Oj tak, przydałoby się. Popieram

Dnia 30.05.2007 o 15:09, nerull7 napisał:

5. Możliwości edytowania postów na forum.

Nieee. Nie widzisz, jaka dzieciarnia oblega forum? Po wprowadzeniu edycji postów powstałaby istna apokalipsa, a moderatorzy mieliby przerąbane. Trzeba pomyśleć, zanim się coś napisze

Dnia 30.05.2007 o 15:09, nerull7 napisał:

6. Możliwość tworzenia menu na gramsajcie

Eee... czyli?

Dnia 30.05.2007 o 15:09, nerull7 napisał:

7. Możliwość wpływania na wybór moderatorów forum

Może i tak, ale to gram.pl wie najlepiej, kto się przyda

Dnia 30.05.2007 o 15:09, nerull7 napisał:

8. Możliwości edycji sekcji head w html-ie

A co, nie da się? No, w sumie da się tylko dodawać...

Dnia 30.05.2007 o 15:09, nerull7 napisał:

Bierzące postulaty na http://ja.gram.pl/nerull7/24

Myślisz, że taka akcja coś da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 15:24, GANGSTERR napisał:

Masz nick XXX i zmieniasz go na YYY. Po pewnym czasie jednak chcesz wrócić do nicku XXX ale
ktoś ci go juz podebrał (pominę juz fakt, ze podbieranie nicków jest lamerstwem do potęgi n).


Oczywiście istnieje taka możliwość, ale to raczej dzieci neo by podebrały "zużyty" nick. A one nie są tu mile widziane z ich "numerami".

Dnia 11.09.2007 o 15:24, GANGSTERR napisał:

Mówi sie trudno. Jak w prawdziwym życiu, ponosi sie skutki podejmowanych wyborów - jest takie
fajne powiedzonko: "life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas" - i wszystko
jasne.


No właśnie - wybór. Decyzja o nicku na forum gram.pl jest właśnie wyborem i ponosi się jego skutki. Warto się zastanowić przed zatwierdzeniem go.

Dnia 11.09.2007 o 15:24, GANGSTERR napisał:

Ktoś spyta po co komu zmiana nicka ? Wytłumacze to na swoim przykładzie
Niektorzy ludzie maja juz tutaj konto przez kilka lat .[...] Mam inny nick, którym sie wszędzie rejestruje itd. Ale
niestety nie moge o zmienić. I pewnie wiele innych osoób ma ten sam problem.


Cóż, nie ma rady na owady. Albo będziesz żył z tym nickiem, albo założysz nowe konto. A Robotnik nie jest trudnym do uzyskania statusem. Ja sam kiedyś narzekałem na swój (a dokładnie na cyferki), ale już się do tego przyzwyczaiłem. Ba, dzięki temu wiem, że nikt takiego nie ma.

Dnia 11.09.2007 o 15:24, GANGSTERR napisał:

Ktoś powie, załóż nowe konto. Tylko, ze takie coś mija sie z celem. Sytuacja z nickami ma się
tak bardzo podobnie jak ta na allegro. Powiedzmy, ze masz 658 pozytywnych komentarzy ale chcesz
zmienić nick. I co, założysz nowe konto a tamte pozytywne punkty, które zbierałeś kilka lat
szlag trafią ? Raczej nie.


Nie wiem jak jest na Allegro, ale to jest forum, gdzie panuje kultura i której mają pilnować moderatorzy. A gdyby ktoś mógłby zmieniać nicki? Byłby niezły cyrk. Niby można by było stworzyć dodatkowe narzędzia, ułatwiające modkom pracę, ale po co to wszystko komplikować?

Dnia 11.09.2007 o 15:24, GANGSTERR napisał:

Niektórzy pisza, że chaos sie zrobi, kiedu ludzie zaczna zmieniac nicki i nikt nikogo "nie
pozna". Na gram.pl sa podpisy pod kazdym postem. Jesli ktos sie boi bycia nie rozpoznanym po
zmianie nicka, wystarczy, że napisze tam jaki był jego poprzedni nick (np. (kiedyś XXX, dzisiaj
YYY) i po sprawie.


Nazwa "podpis" to nie jest dokładnie to samo co rzeczywistości. Można w nim umieszczać wiele innych rzeczy niż swój nick. A co do chaosu: statystyki by nie wyrobiły ze zmianami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze lepiej by było gdyby nie bylo na stronie głownej tych animacji w prawym gornym rogu. Dla osob z duuuzo wolniejszym netem moze byc to poroblem:)) a pozatym wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam parę propozycji:

1.Kartoteka w statsach, nie tylko awanse, ale upomnienia, ostrzeżenia itp.

2.Więcej skinów, te dwa są już dość stare

3.Bardziej rozwinięte podpisy, jak bannery, animacje, rysunki, linki itp.

4.Posortowane oddzielnie tematy zamknięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 15:05, Ostrowiak napisał:

2.Więcej skinów, te dwa są już dość stare

Nom, mnie też się znudziło carbonized, a nialy jest brzydki.

Dnia 17.09.2007 o 15:05, Ostrowiak napisał:

3.Bardziej rozwinięte podpisy, jak bannery, animacje, rysunki, linki itp.

Bój się Boga. Ja tam takiego śmiecia nie chcę ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skiny to naprawdę nagłośniona sprawa. Powstało już chyba o tym kilka tematów...

Ja tam chciałbym bannerów. Heh, może zaśmieciłoby to trochę forum, ale w doznaniach innych upiększyło...

CDP nieźle lawiruje między zwolennikami obu poglądów, mianowicie robi mało, ale dla wszystkich;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 15:14, Ostrowiak napisał:

Ja tam chciałbym bannerów. Heh, może zaśmieciłoby to trochę forum, ale w doznaniach innych upiększyło...


Dla mnie bannery to brzydactwo. Ale nie tylko o to chodzi. Im więcej grafiki tym wolniej się ładuje strona i mniej przejrzysta jest. A to w mojej opinii argument bardzo ważki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 15:16, walgierz napisał:

Dla mnie bannery to brzydactwo. Ale nie tylko o to chodzi. Im więcej grafiki tym wolniej się
ładuje strona i mniej przejrzysta jest. A to w mojej opinii argument bardzo ważki.


Fakt, zapomniałem o tym:P

W takim razie przyznaję ci rację, ale pozostałe 3 postanowienia na pewno byłyby niezłe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmiencie proszę stronę główną. Po ostatnich zmianach, wprowadzeniu ramek, skyptów JS itp. "obciążaczy" praktycznie przestałem ją odwiedzać - na załadowanie strony na Neo 512 czeka się ok 40 sek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować