Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Zarejestrowałe msie niedawno na Allegro bo 2tyg. przyszedł mi list aktywacyjny z kodem i ja hasła zapomiałem i czy można przywrócić zampomiane hasło na Allegro i gdzie to by było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z cyfry obok Twojego nicka(92)wywnioskowałem, że masz około 14 lat. Żeby zarejestrować się na Allegro trzeba być pełnoletnim. To znaczy, że prawdopodbnie skłamałeś przy rejestracji. Ale jeśli to tylko ozdóbka lub coś podobnego to przepraszam za przypuszczenie. A jeśli zapomniałeś hasła to wejdź tutaj: http://allegro.pl/password_reminder.php.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 21:07, mikim napisał:

Z cyfry obok Twojego nicka(92)wywnioskowałem, że masz około 14 lat. Żeby zarejestrować się
na Allegro trzeba być pełnoletnim. To znaczy, że prawdopodbnie skłamałeś przy rejestracji.
Ale jeśli to tylko ozdóbka lub coś podobnego to przepraszam za przypuszczenie. A jeśli zapomniałeś
hasła to wejdź tutaj: http://allegro.pl/password_reminder.php.

PPosluchaj nie wkurzaj mnie ty bardz osie rądzisz tu na forum. Ja rejestracje itp; na moją mame robie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 21:20, Filip92 napisał:

> Z cyfry obok Twojego nicka(92)wywnioskowałem, że masz około 14 lat. Żeby zarejestrować
się
> na Allegro trzeba być pełnoletnim. To znaczy, że prawdopodbnie skłamałeś przy rejestracji.

> Ale jeśli to tylko ozdóbka lub coś podobnego to przepraszam za przypuszczenie. A jeśli
zapomniałeś
> hasła to wejdź tutaj: http://allegro.pl/password_reminder.php.
PPosluchaj nie wkurzaj mnie ty bardz osie rądzisz tu na forum. Ja rejestracje itp; na moją
mame robie

A pozatym dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 1. Nie rządze się. Tylko powiedziałem, ze trzeba być pełnoletnim. Za przypuszczenie wcześniej przeprosiłem.
Po 2. Nie chcę się kłócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 21:44, mikim napisał:

Po 2. Nie chcę się kłócić.

Ja też nie chce sorka a pozatym dóżo osób jest na forum z moim wiekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam wejście w dział: Czasopisma z grami i zobaczyć ile tam sprzedaje się samych płyt bez magazynów/czasopism. A to jest nielegalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo jak koleś dodaje do działu nowych procesorów np. AthlonaXP i pisze że niesprawdzony i że może działa...
może 1% tego typu procesorów działa... A allegro nic nie robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie popelnia przeciez oszustwa - mowi ze nie wie czy dziala na 100% i ostrzega o tym. zapewne tez procesory sa tez o wiele tansze niz sprzedawane z gwarancja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2006 o 16:12, morthi napisał:

nie popelnia przeciez oszustwa - mowi ze nie wie czy dziala na 100% i ostrzega o tym. zapewne
tez procesory sa tez o wiele tansze niz sprzedawane z gwarancja

Powinni zamieszczać takie oferty w dziale "uszkodzone". Napisałem do allegro maila w tej sprawie i przyznali mi rację i
poinformowali że będą takie oferty przenośić do "uszkodzone". Ale jak obiecali tak się nie wywiązali....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do osób mających poniżej 18 lat... ograniczenie wiekowe jest głównie dlatego, aby ludzie poważnie przystępowali do swoich ofert i zamówień. Nawet jeżeli jest na Allegro zarejestrowany 14-latek to kto się go czepi, jeżeli będzie wywiązywał się wobec swoich obowiązków (ew. prowizji) wobec Allegro i innych użytkowników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię czasami czytać komentarze głównie te negatywne. Czasami można dostać niezłego śmiechu jak się czyta te komentarze 14 latków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie potrafię ''przejrzeć'' czy wypowiedź należy do 14-latka, czy 20-latka. Ale jakby nie było banalnych i bezsensownych negatywów tam nie brakuje np. ''ten czlowiek to zlodziej, zaplacil listonoszowi 20 zl, a nie 40 i tylko 10 domnie doszlo'' żałosne, tu nie śmać się, lecz płakać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2006 o 17:07, Rad3onPL napisał:

Ja lubię czasami czytać komentarze głównie te negatywne. Czasami można dostać niezłego śmiechu
jak się czyta te komentarze 14 latków :)

Też je czytam
Niekiedy są śmieszne
np. ten "Hurra!!!Wygrałem aukcję...I na tym się skończyło."
a najlepszy jest komentarz odwetowy
TY DE**** CHYBA PROSTE ZE JAK KTOŚ DAŁ WIĘCEJ TO JEMU SPRZEDAŁEM JEŚLI NIE WYCOFASZ TEGO NEGATYWA TO NIKOMU PRZENIKOMU NIE RADZE ZAWIERAĆ Z TOBĄ TRANSAKCJI JESTEŚ NIENORMALNY
[Odpowiedź z:pią 07 sty 2005 18:48:35 CET] A mnie się wydawało że obowiązuje wylicytowana kwota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio często kupuje rzeczy na ebay-u tyle że nie na tym polskim gdyż jest dziadowy. Piractwo na tej witrynie aukcyjnej aż wypływa i wycieka z monitora. W amerykańskim aby się zarejestrować musiałeś podać nr karty kredytowej w USA to oznacza twoją wiarygodność i finansową i też inną np jako sprzedawcy. U nas E-bay startował 2 razy za pierwszym był to kompletny niewypał jedyną fajną rzeczą jak startował to, to że wreszcie mogłem się zarejestrować bez potrzeby posiadania karty. Ale brak weryfikacji i wiele innych błędów spowodowały iż polski ebay stał się witryną oszustów, złodziei i piratów. Przeszukując odmęty tego bagna polskiego co rusz widzę aukcje z okazyjnymi cenami gier. (czytaj z piratami) najgorsze jest to że ludzie to kupują :(. Obsługa techniczna ma w d... te aukcje nikt nikogo nie ściga co jest żałosne.
A jak się ma sprawa do aukcji zagranicznych?? Na razie przeprowadziłem takich 7 z ludźmi z Chin, Japonii i USA. Za każdym razem próbowałem różnych form płatności (karta, przelew, WU) i co i nie zawiodłem się płytki zawsze dostałem, kontakt ciągły itd. I tak się zastanawiam w czym jest problem. I chyba znalazłem sobie odpowiedź na to pytanie, mentalność polaków, oraz traktowanie nas (przez ebay polski) jako kraj 3 go świata gdzie coś takiego jak obsługa klienta nie istnieje. Smutne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych, którzy sprzedawali już coś na Allegro:

Jeśli wystawie jakąś rzecz (np. rower) i nikt jej nie kupi, przez okres trwania aukcji, będę musiała zapłacić Allegro za możliwość wystawienia przedmiotu? ( tzn. Czy Allegro pobiera opłaty za aukcję, którę się niepowiodą?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyciag z regulaminu:

Allegro umożliwia zwrot całości bądź części naliczonej automatycznie prowizji od sprzedaży, jeśli transakcja nie doszła do skutku. Opłata za wystawienie przedmiotu oraz opłaty za opcje dodatkowe nie podlegają zwrotowi w przypadku niesfinalizowania transakcji. Procedura zwrotu prowizji, opisana szczegółowo w Pomocy, jest częścią tego Załącznika do Regulaminu Allegro."

-->> http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/z4.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2006 o 19:13, olcia13 napisał:

Mam pytanie do tych, którzy sprzedawali już coś na Allegro:

Jeśli wystawie jakąś rzecz (np. rower) i nikt jej nie kupi, przez okres trwania aukcji, będę
musiała zapłacić Allegro za możliwość wystawienia przedmiotu? ( tzn. Czy Allegro pobiera
opłaty za aukcję, którę się niepowiodą?)

ale zapłacić musisz dopiero jak zaległości wyniosą 10zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2006 o 19:23, Maker3 napisał:

> Mam pytanie do tych, którzy sprzedawali już coś na Allegro:
>
> Jeśli wystawie jakąś rzecz (np. rower) i nikt jej nie kupi, przez okres trwania aukcji,
będę
> musiała zapłacić Allegro za możliwość wystawienia przedmiotu? ( tzn. Czy Allegro pobiera

> opłaty za aukcję, którę się niepowiodą?)

ale zapłacić musisz dopiero jak zaległości wyniosą 10zł

Nie rozumiem. Co to są zaległości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować