Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 24.04.2006 o 23:03, kNOT napisał:

> jednocześnie zgłaszam aukcję do obsługi allegro
Ja w tym czasie latam na perskim dywanie, ale podobnie jak Ty nie jestem w stanie tego udowodnić
;-)


Czyli co? Uważasz mnie za osobę propagującą piractwo?? Od dzisiaj będę zamieszczał każdy zrzut ekranu z formularzem wysłanym do obsługi allegro. Pokaże Ci, że można to udowodnić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 23:03, kNOT napisał:

> jednocześnie zgłaszam aukcję do obsługi allegro
Ja w tym czasie latam na perskim dywanie, ale podobnie jak Ty nie jestem w stanie tego udowodnić
;-)

No masz Ci. Trochę wiary w ludzi. Przecież linki które tu sa podawane służą do ośmieszenia sprzedawcy i zwrócenia uwagi na ludzką głupotę...
Wiadomo że kupujący na takiej auckji będzie miał tak samo przefikane jak sprzedawca.
Po części rozumiem Twoje podejście - zawsze jakiś początkujący użytkownik gram.pl mógłby chcieć to kupić...
Natomiast posądzanie natanadler''a o czerpanie korzyści ze spzredaży pirackich CD jest trochę niepoważne...
Choćby to, że jest przodownikiem na gram.pl coś znaczy - z wypowiedzi też nie wynika by miał 13 lat i głupoty w głowie. Pozdrawiam obie strony "konfliktu".
Prywanie jestem za rozwiązaniem kNOT''a - bez linków - zrzuty ekranu ewentualnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zamówię sobie zdjęcia nad Kairem. Na perskim dywanie oczywiście ;-)

Przeczytaj lepiej regulamin, szczególnie te fragmenty:

Co jest zabronione (...) propagowanie piractwa, a szczególnie oferowanie, udostępnianie bądź linkowanie do pirackich plików (gry, filmy, muzyka, programy, książki ... itp.) lub stron umożliwiających pobranie takich plików oraz inne działania które wprost lub nie-wprost mogą być uznane za propagowanie piractwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
kNOT w zabawny sposob uświadamia wam że w sądzie takie coś by nie przeszło a Wy podnosicie wrzawę.Troche luzu Panowie:)
Gdyby był naprawdę taki rygroystyczny to od razu dałby degrada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 23:12, natanadler napisał:

(...)


Tyle że tu nie chodzi o Twoje korzyści, tylko tego do kogo linkujesz. Ktoś przeczyta Twój post, pójdzie za linkiem do "pirackiej" aukcji, znajdzie adres kontaktowy do pirata, a potem prywatnie, poza Allegro, złoży "zamówienie". I nie ma tu znaczenia fakt, że aukcję mu zamkną, a Ty zamieściłeś link tylko ku przestrodze - pirat (dzięki Tobie) odniósł lub może odnieść korzyść. Nie ma według Ciebie na tym forum ludzi, którzy z chęcią skorzystaliby z "okazji"? Gratuluję optymizmu.

Rozumiesz teraz na czym polega "reklama"?

ArtuRPGPl -> teraz przynajmniej wiesz, dlaczego konto na Allegro mogą mieć tylko osoby pełnoletnie. Na Twoim miejscu bardziej bym się martwił żeby mi konta nie zamknęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 23:21, Darkstar181 napisał:

>
kNOT w zabawny sposob uświadamia wam że w sądzie takie coś by nie przeszło a Wy podnosicie
wrzawę.Troche luzu Panowie:)

Ależ ja wyluzowany jestem na maaaksa :)

Dnia 24.04.2006 o 23:21, Darkstar181 napisał:

Gdyby był naprawdę taki rygroystyczny to od razu dałby degrada:)

Wiem - przecież gadamy sobie tylko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Regulamin czytałem i to nie raz. Więc wiem, że propagowanie piractwa jest zabronione.
2. Nie nawiedze piractwa w każdej formie a najbardziej to piratów muzycznych (gdyż sam jestem kolekcjonerem oryginalnych płyt CD) - mam ich skromną kolekcje  uważam, że kopiowanie płyt a potem czerpanie z tego korzyści materialnych jest największym....
3. Akurat ja jestem wstanie nacisnąć Prt Scr po wysłaniu formularza zgłaszającego nielegalność aukcji, ale TY z dywanem możesz mieć problem;-)
4. W ramach kończenia sporu, popieram Evil Khan - a wrzucamy zrzuty ekranu (z wyciętym linkiem i danymi sprzedawcy) zostaje sam opis aukcji.
Uważam działania ludzi zamieszczających takie informacje jako działania czysto BPR.
Rozumiem też, że musisz być wyczulony na wszystkie naruszenia regulaminu. Ale nie każdy jest złodziejem. Uwierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję optymizmu.

Została mi wiara wludzi. "A kto kupuje do pirata ten jest.....i ......" (Polecam sobie przeczytać na okładce Kultu we wkłądce)

Dnia 24.04.2006 o 23:22, Vilmar napisał:

Rozumiesz teraz na czym polega "reklama"?


Ja rozumiem od początku ale nie nazwał bym tego reklamą w prawnym znaczeniu tego zwrotu. Dlatego podałem art. 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2006 o 14:54, Vidmol napisał:

Co się stanie jak założe sobie konto a nie mam 18 lat?

Nie, raczej nie. Ja mam konto, a mam lat 14 :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2006 o 14:56, Budyn napisał:

> Co się stanie jak założe sobie konto a nie mam 18 lat?
Nie, raczej nie. Ja mam konto, a mam lat 14 :]


Też mam 14. Dobra, zakładam to konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie zakładając konto złamiesz regulamin (chyba, że coś się zmieniło i osoby niepełnoletnie mogą teraz zakładać konta), w dodatku jak ktoś "życzliwy" powiadomi o tym Allegro, to Ci je zablokują. Co do kodu aktywacyjnego - to jest mus, bez tego nie można korzystać z "Kup teraz" na większości aukcji, nie można licytować w ostatnich 5 minutach aukcji, poza tym spora część sprzedających wycofuje ze swoich aukcji oferty osób bez aktywacji (takie osoby są traktowane prawie na równi z osobami z przewagą negatywów - jako niewiarygodni kupujący).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osoba maloletnia moze zalozyc konto za zgoda prawnego opiekuna - nie widze zadnych przeciwskazan by konto zakladac nie majac 18 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tutaj coś ciekawego odnośnie legalności sprzedaży: http://www.allegro.pl/item106674625_world_of_warcraft_1000_gold_dow_ser_eu.html
O ile mi wiadomo Blizz uznaje za nielegalne wirtualne transakcje sprzedaży przedmiotów i złota za realną gotówkę. Dlatego dośc zabawne jest tłumaczenie sprzedajacego umieszczone w opisie. Sugeruje on, że ludzie mu płacą nie za wirtualne złoto a za czas, który poświęcił na zebranie go. Nie wiem jakich maja prawników na allegro, ale według mnie to trochę przeczy zasadom prawa i handlu. Nie można sprzedać rzeczy niematerialnej (tutaj czasu). Poza tym gdyby sprzedajacemu rzeczywiście chodziło o wynagrodzenie za czas spędzony na farmie golda to czemu uwzględnił wymianę towarową? Wszelka odpłatna wymiana rzeczy jest transakcją kupna-sprzedaży i nie można jej inaczej zakwalifikować.
No chyba, że Blizz ma inne przepisy. Wtedy sorki za post. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie można sprzedać czegoś niematerialnego? A jak idziesz do fryzjera albo masażysty? Co oni sprzedają? Usługi, które są niematerialne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale placisz za konkretną usługę, która tobie przynosi korzyści. A tutaj jest oferowany do sprzedaży sam czas, który dla kupującego nie powinien miec znaczenia, bo w końcu nie sprzedaje sie tam złota tylko właśnie czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 17:09, HumanGhost napisał:

Ale placisz za konkretną usługę, która tobie przynosi korzyści. A tutaj jest oferowany do sprzedaży
sam czas, który dla kupującego nie powinien miec znaczenia, bo w końcu nie sprzedaje sie tam
złota tylko właśnie czas.


Kupujesz usługe biegania gościa i farmienia, której efektem jest kaska. Podobnie jak u fryzjera kupujesz usługe, której efektem jest nowa fryzura- i też jest to czas fryzjera. Trochę dziwne i smieszne, ale większe głupoty już słyszałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować