Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 23.07.2006 o 19:26, mikim napisał:

Chodzi mu o rachunki za wystawianie aukcji.

Acha! Czyli jak cena za wystawienie i opłaty dodatkowe wyniosą powyżej 10 zł będzie trzeba zapłacić nawet w przypadku gdy aukcja zakończy się niepowodzeniem? A jeśli poniżej 10 zł nie trzeba już płacic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, oplaty sa ZAWSZE naliczane, ale czasami moga wyniesc np. smieszne 50groszy. Nikt o zdrowych zmyslach nie bedzie Cie ganial o taka kwote teraz, bo koszty przekazu bylyby wieksze niz sama kwota do zaplaty.

Koszta sie kumulaja i dopiero jak wszystko przekroczy 10zl to prosza o wplacenie zaleglosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2006 o 19:28, olcia13 napisał:

> Chodzi mu o rachunki za wystawianie aukcji.
Acha! Czyli jak cena za wystawienie i opłaty dodatkowe wyniosą powyżej 10 zł będzie trzeba
zapłacić nawet w przypadku gdy aukcja zakończy się niepowodzeniem? A jeśli poniżej 10 zł nie
trzeba już płacic??

Należy też pamiętać, że stan konta z każdą aukcją rośnie. I po kilku aukcjach nawet nie zakończonych powodzeniem i tak trzeba będzie zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o tylko jedną aukcję, ale może też o kilka. Jeśli opłaty za wystawienie i dodatkowe wyniosą 10 zł, to dopiero wtedy to placisz. Jeśli w jednej aukcji te opłaty nie wyniosą 10 zł, to zostaną one doliczone do Twoich zaległości. Kiedy w zaległościach uzbiera się 10 zł, musisz to zaplacić. Nie jestem tego pewien, bo sam jeszcze nic nie wystawiałem. Lepiej poczekaj, aż ktoś inny to potwierdzi. Ja Ci tylko wytłumaczyłem(chyba)to co powiedział Maker3. Nawet nie wiem czy tak jest <lol>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2006 o 19:13, olcia13 napisał:

Mam pytanie do tych, którzy sprzedawali już coś na Allegro:

Jeśli wystawie jakąś rzecz (np. rower) i nikt jej nie kupi, przez okres trwania aukcji, będę
musiała zapłacić Allegro za możliwość wystawienia przedmiotu? ( tzn. Czy Allegro pobiera
opłaty za aukcję, którę się niepowiodą?)


Jako stary wyjadacz allegrowy ;) piszę ci: za wystawienie zawsze ponosisz opłatę nawet jeśli nie sprzedasz przedmiotu, dodatkowo po sprzedarzy dodawana jest jeszcze prowizja allegro. Płatności robisz dopiero po zebraniu sie na twoim koncie ok 10 zeta w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2006 o 20:00, olcia13 napisał:

Dzięki za rady :D!
A eBAY jest płatne?


Wiesz co ebay sobie odpuść bo polskie jest nędzne juz pisałem na ten temat kilka postów wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2006 o 20:02, natanadler napisał:

> Dzięki za rady :D!
> A eBAY jest płatne?

Wiesz co ebay sobie odpuść bo polskie jest nędzne juz pisałem na ten temat kilka postów wcześniej.

hmmmm. chyba masz rację, wcale mi się to eBAY nie podoa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eBay jest rajem dla piratów, złodzieji i innych tego typu ludzi... oczywiście znam ludzi ktorzy tam kupuja, ale nie zawsze to im na dobre wychodzi. Uwazam ze z polskich serwisow to allegro przoduje jednak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2006 o 20:08, cubba napisał:

eBay jest rajem dla piratów, złodzieji i innych tego typu ludzi... oczywiście znam ludzi ktorzy
tam kupuja, ale nie zawsze to im na dobre wychodzi. Uwazam ze z polskich serwisow to allegro
przoduje jednak...

Tak, Allegro jest najlpsze ze wszystkich polskich serwisów aukcyjnych :) eBAY jest do d....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem przypadkowo dwie Karty Graficzne Geforce 7300 GS za niewielka cene. Robiłem próby zakupy ze jak sie kupuje itp; I przypadkowo zamowiłem 2 razy. Pisze teraz firmie której zamowiłęm ze to pomylka i chce sie wycować z kupna. Pisze kilka juze-mialów. To sami i pisze. Czekamy na kontakt. Co mam robić poradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 10:51, Filip92 napisał:

Zamowilem przypadkowo dwie Karty Graficzne Geforce 7300 GS za niewielka cene. Robiłem próby
zakupy ze jak sie kupuje itp; I przypadkowo zamowiłem 2 razy. Pisze teraz firmie której zamowiłęm
ze to pomylka i chce sie wycować z kupna. Pisze kilka juze-mialów. To sami i pisze. Czekamy
na kontakt. Co mam robić poradzcie

Cóż, jeżeli mimo wszystko listonosz przyniesie ci obydwie karty, zawse możesz odmówić przyjęcia paczki. Facet z allegro nie będzie miał wyjścia, i będzie musiał się zgodzić aby sobie darować transakcje( oczywiście pewnie stawi ci negatywa).

No chyba że zapłaciłeś już przelewem, wtedy on dyktuje warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie placiłem. Tylko juzmu 10 e-mialów pisze. ze nie realizuje przesyłki i przepraszam za wszystko itp;

Zresztateż moge mu postawic negatywa ze pisaem mu e-miali to nic niereagował nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapominiałem dodać ze gościowi nie pisałęm w jakiej w formie platności do odbiore t owiec nie ma prawa tego przysłąc. Nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę pochwalić następną osobę z Ebaya. Właśnie doszły do mnie 2 płytki z muzyką z Ghost in the shell: SAC. Przyszły z Hongkongu. W stanie idealnym. Kontakt ze sprzedającym non stop. I jak by to był ktoś z Polski to pewnie bym dostał pirata:( to jest najgorsze. Jeśli już kupować to od ludzi zza granicy, z dużą ilością pozytywów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 11:00, natanadler napisał:

A ja muszę pochwalić następną osobę z Ebaya. Właśnie doszły do mnie 2 płytki z muzyką z Ghost
in the shell: SAC. Przyszły z Hongkongu. W stanie idealnym. Kontakt ze sprzedającym non stop.
I jak by to był ktoś z Polski to pewnie bym dostał pirata:( to jest najgorsze. Jeśli już kupować
to od ludzi zza granicy, z dużą ilością pozytywów.

Wiesz, to raczej sensacją nie jest. Napisz kiedy uda ci się przeprowadzić taką aukcję z jakimś Polakiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach

Pewnie nigdy.
Po pierwsze z Polakami tylko na allegro i tylko ze sprawdzonymi a jeszcze lepiej z takimi którzy umożliwiają odbiór osobisty. Po drugie na allegro nie ma takich rzeczy które by mnie interesowały (jeśli chodzi o muzykę z mang i gier)a jeśli już są to po kosmicznych cenach.

Na allegro już jestem dobre 4 lata, jeden raz naciąłem się na pirata ale po nagonce razem z innymi oszukanymi oddał kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować