Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2011 o 19:30, zerohunter napisał:

Sprzedawca może znieść ograniczenie junior, żebym mógł np. kupić coś za 1000zł?


tak oczywiście, że może.

musi wejść w moje allegro - moja sprzedaż - zakładka ustawienia sprzedaży - ograniczenia dla kupujących - następnie musi zaznaczyć opcję "Zgadzam się, by kupowali u mnie Użytkownicy: z kontem Junior za kwotę wyższą niż 500 zł,"

udanych zakupów życzę ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2011 o 09:49, Nieznajomosc napisał:

...
hej,
jeżeli ktoś na allegro ze sprzedawców weźmie urlop to na tydzień przed nim we wszystkich
aukcjach na samej górze pojawia się informacja o tym, że sprzedawca będzie miał urlop.


Dziwne jest to, że Allegro zakłada, że już teraz mogą wystąpić opóźnienia. To tak, jak ja bym np. stwierdził, że skoro za tydzień zaczyna mi się urlop, to już teraz sobie w pracy zwolnię tempo...

Dnia 10.08.2011 o 09:49, Nieznajomosc napisał:

Mail na pewno dochodzi, a co do tej kopii wiadomości na twojego maila to na pewno opcja
"Wyślij kopię tego e-maila również do mnie" jest odznaczona? Bo jak klikniesz żeby zadać
pytanie sprzedającemu ona automatycznie jest już zaznaczona i trzeba ją odznaczyć.


Na pewno, zawsze usuwam to zaznaczenie.

Dnia 10.08.2011 o 09:49, Nieznajomosc napisał:

PS. Dziwny ten sprzedawca jest - tyle komentarzy, a mało profesjonalizmu... kontaktować
się z nim mogą tylko osoby, które mają konto na Allegro - sprawdziłem stronę o mnie i
pierwsze 3 lepsze aukcje to nie podaje w nich swojego nr telefonu i maila - a chyba nie
wie, że od dawna na Allegro można kupować bez rejestracji i nie każdy ma konto... no
cóż jego sprawa - on traci klientów.


Żebyś wiedział, że dziwny, dopiero dziś dostałem odpowiedź na maila wysłanego w piątek po południu. Zakładając nawet, że już gość był "po pracy" i mógł mi odpisać najwcześniej w poniedziałek, to dlaczego nie zrobił tego właśnie w poniedziałek? A odpowiedź też mnie średnio satysfakcjonuje (lakoniczna to mało powiedziane), wysłałem więc kolejnego maila, ale nie liczę na odpowiedź przed rozpoczęciem "urlopu" na Allegro. Jak mi porządnie nie odpowie i nie napisze dokładnie tego, o co pytam, to łaski mi nie robi, nie będę ryzykował ~100 zł, nawet, jeśli chodzi o coś trudno dostępnego na czym mi bardzo zależy. Bo jeśli zamówienia realizuje równie energicznie, jak odpowiada na e-maile, to ja dziękuję, wystarczy mi doświadczenie z pewnym znanym sklepem internetowym, w którym wysłanie towaru dostępnego "od ręki" zajęło przeszło tydzień od potwierdzenia zamówienia (Rosjanie mają swoje określenie na coś takiego - rozgildziajstwo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,
prosiłbym o informację jak jest ze sprzedażą wersji ''not for Resale'' na allegro. Dziś moja aukcja została z tegoż serwisu usunięta, przyszedł e-mail, przeczytałem odpowiedni punkt i faktycznie zabrania się sprzedaży NfR.
W sumie mam teraz zagwozdkę, bo produkt był sprzedawany kilka razy (jest to w pełni nowy program, zafoliowany, jedynie nalepka była powodem usunięcia) i zawsze otrzymywałem satysfakcjonujące opinie, tylko pozytywy. Cóż, dla mnie -jak i podejrzewam zdecydowanej większości- w przypadku programu jakaś tam nalepka nie robi większej różnicy, bo w przeciwieństwie do gier nie mają one pięknie się prezentować na półce, tylko pudełka leżą w kącie. Podejrzewam również, że zostałem przez kogoś zgłoszony, gdyż tak jak wspominałem wcześniej ten program sprzedawałem bez najmniejszych problemów (regulamin ten sam jest bodajże od 09?). Oczywiście wklejałem realne zdjęcia produktu (mogłem wziąć z neta).
Do czego zmierzam, pamiętam tutaj dyskusję na temat odsprzedaży gier z czasopism, zostało to bodajże uznane za legalne, bo jako osoba prywatna (nie sklep) mogę zrobić z płytą co zechcę. Czy nie jest podobnie z tą licencją? Źródło mojego pozyskania produktów to po prostu konkurs, pewnego rodzaju cykliczny.
Nie rozumiem całej sytuacji również z tego powodu, że skoro otrzymałem nagrodę i nie jest mi potrzebna, to mogę z nią zrobić co zechcę, w tym sprzedać, nie oszukując nikogo przyznam, że był to dla mnie także swoisty zarobek, z którego byłem bardzo rad (do czasu, niestety).
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam zagwostke
kupilem telefon, wszystko fajnie, dzisiaj doszedl, niestety nie lapal zasiegu, skontaktowalem sie ze sprzedawca, powiedzialem co i jak i odeslalem pake, zapewnil mnie, iz koszty poniesione za telefon i przesylke zostana mi zwrocone i jaki teraz mu tu komentarz wystawic? neutral czy pozytyw? wszak jego bledem bylo niedokladne sprawdzenie telefonu przed sprzedaza :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2011 o 14:30, Zauri napisał:

/ciach/


Możesz poczekać aż dostaniesz kasę z powrotem.
Wtedy możesz wystawić pozytyw i napisać, że zwrot bezproblemowy itp.
Dostanie pozytyw za to, że nie robił problemów i nie oszukał, a on tobie na pewno też wystawi pozytywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2011 o 14:30, Zauri napisał:



Zdecydowanie neutralny jeśli tylko wszystko zakończy się polubownie. Popełnił błąd, ale z drugiej strony - w sytuacji konfliktowej wykazał się profesjonalizmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, ale ze jest to swiezy uzytkownik na allegro, raptem 5 sprzedazy przeprowadzonych, to nie za bardzo chce mu babrac karte neutralem ;/ jak odda co do grosza za przesylki i telefon, wystawie pozytywa, ale opisze dokladnie co i jak w komentarzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2011 o 15:25, Zauri napisał:

no wlasnie, ale ze jest to swiezy uzytkownik na allegro, raptem 5 sprzedazy przeprowadzonych,
to nie za bardzo chce mu babrac karte neutralem ;/ jak odda co do grosza za przesylki
i telefon, wystawie pozytywa, ale opisze dokladnie co i jak w komentarzu.

Good point ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 18:14, TylkoNaMoment napisał:

Hej,
prosiłbym o informację jak jest ze sprzedażą wersji ''not for Resale'' na allegro. Dziś
moja aukcja została z tegoż serwisu usunięta, przyszedł e-mail, przeczytałem odpowiedni
punkt i faktycznie zabrania się sprzedaży NfR.
W sumie mam teraz zagwozdkę, bo produkt był sprzedawany kilka razy (jest to w pełni nowy
program, zafoliowany, jedynie nalepka była powodem usunięcia) i zawsze otrzymywałem satysfakcjonujące
opinie, tylko pozytywy. Cóż, dla mnie -jak i podejrzewam zdecydowanej większości- w przypadku
programu jakaś tam nalepka nie robi większej różnicy, bo w przeciwieństwie do gier nie
mają one pięknie się prezentować na półce, tylko pudełka leżą w kącie. Podejrzewam również,
że zostałem przez kogoś zgłoszony, gdyż tak jak wspominałem wcześniej ten program sprzedawałem
bez najmniejszych problemów (regulamin ten sam jest bodajże od 09?). Oczywiście wklejałem
realne zdjęcia produktu (mogłem wziąć z neta).
Do czego zmierzam, pamiętam tutaj dyskusję na temat odsprzedaży gier z czasopism, zostało
to bodajże uznane za legalne, bo jako osoba prywatna (nie sklep) mogę zrobić z płytą
co zechcę. Czy nie jest podobnie z tą licencją? Źródło mojego pozyskania produktów to
po prostu konkurs, pewnego rodzaju cykliczny.
Nie rozumiem całej sytuacji również z tego powodu, że skoro otrzymałem nagrodę i nie
jest mi potrzebna, to mogę z nią zrobić co zechcę, w tym sprzedać, nie oszukując nikogo
przyznam, że był to dla mnie także swoisty zarobek, z którego byłem bardzo rad (do czasu,
niestety).
Pozdrawiam.


Cześć,
więc tak - wystawiałeś już aukcje z tym produktem i sprzedawałeś go normalnie, bo jak powiedziałeś nikt nie zgłosił twojej aukcji do Allegro - lecz teraz ktoś zgłosił i Allegro sprawdziło aukcje i uznało, że jest niezgodna z regulaminem to ją usunęli - jeżeli masz jakieś wątpliwości lub chcesz zgłosić, że twoja aukcja jest zgodna z regulaminem Allegro to napisz do nich w celu wyjaśnienia sprawy (często zachodzą pomyłki). Dodam, że aukcje na Allegro można w bardzo prosty sposób zgłaszać - wystarczą tylko 3 kliki, więc dużo osób lubi zgłaszać aukcje, które są niezgodne z regulaminem Allegro. W twojej sytuacji zachęcam do zapoznania się z tym: http://allegro.pl/country_pages/1/0/z2.php są tutaj towary zakazane do sprzedaży na Allegro i dopuszczalne warunkowo.
PS. odnośnie tego "Nie rozumiem całej sytuacji również z tego powodu, że skoro otrzymałem nagrodę i nie jest mi potrzebna, to mogę z nią zrobić co zechcę, w tym sprzedać"
no niestety tak został stworzony regulamin i nic nie poradzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2011 o 14:30, Zauri napisał:

mam zagwostke
kupilem telefon, wszystko fajnie, dzisiaj doszedl, niestety nie lapal zasiegu, skontaktowalem
sie ze sprzedawca, powiedzialem co i jak i odeslalem pake, zapewnil mnie, iz koszty poniesione
za telefon i przesylke zostana mi zwrocone i jaki teraz mu tu komentarz wystawic? neutral
czy pozytyw? wszak jego bledem bylo niedokladne sprawdzenie telefonu przed sprzedaza
:/


oczywiście, że pozytywny komentarz - telefon dostałeś (wywiązał się on z transakcji) to że był uszkodzony to wina sprzedawcy, że nie sprawdził go przed wysłaniem, ale od razu po twoim kontakcie zapewnił cię że zwróci ci koszty jakie poniosłeś za telefon i przesyłkę i odesłanie go - powiem ci, że miałeś dużo szczęścia, że osoba początkująca na Allegro tak postąpiła - wiadomo, że ty kupowałeś telefon dobry, a dostałeś niesprawny to sprzedawca ma obowiązek przyjąć reklamację i naprawić szkodę, ale dużo osób początkujących nie wie o tym i nie chcą przyjmować reklamacji i trzeba zgłosić to do odpowiednich organów i czasu się dużo traci. Ty niestety zawierając tę transakcję straciłeś tylko swój czas, bo pieniądze ci wszystkie on wróci. Ja bym oczywiście wystawił pozytywny komentarz, co zrobisz to już twoja sprawa, ale ta początkująca osoba na Allegro wykazała się naprawdę dużym profesjonalizmem. Życzę powodzenia w podjęciu decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 18:14, TylkoNaMoment napisał:

Hej,
prosiłbym o informację jak jest ze sprzedażą wersji ''not for Resale'' na allegro.


sorki, za drugi post z odpowiedzią na twoje posta, ale nie udzieliłem ci do końca poprawnej odpowiedzi.

jeżeli wygrałeś coś w konkursie i jest ono w wersji "nie do odsprzedaży" to już musisz się do tego dostosować, ponieważ zapewne organizatorom konkursu chodziło o to, żebyś tę grę zachował dla siebie i nikomu jej nie odsprzedawał (nie czerpał z niej korzyści materialnych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem wczoraj przelew, na razie zero odzewu ze strony sprzedawcy, trochę się boję, czy przy nie użyciu "płacę z allegro" jestem chroniony jak mnie zrobi w wała?
Nie użyłem tej opcji, bo umówiłem się na kwotę wyższą o 200zł, a w aukcji wyszło mniej, wysłałem tyle ile się umówiliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

początkujaca to jedno, ale jest zarejestrowane na firmie - dokladniej jakis sklep gsm na pomorzu, wiec jesli dawali roczna gwarancje na zakupiony u nich sprzet to wykazali sie profeska jak sie patrzy. coz, zostalo mi tylko oczekiwac na pieniedze me i koment poleci pozytywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2011 o 19:02, zerohunter napisał:

Wysłałem wczoraj przelew, na razie zero odzewu ze strony sprzedawcy, trochę się boję,
czy przy nie użyciu "płacę z allegro" jestem chroniony jak mnie zrobi w wała?
Nie użyłem tej opcji, bo umówiłem się na kwotę wyższą o 200zł, a w aukcji wyszło mniej,
wysłałem tyle ile się umówiliśmy.


tak oczywiście, że jesteś chroniony - jeżeli cię oszuka to zgłaszasz to na policję i ten kwitek z policji przesyłasz do allegro (program ochrony kupujących) i zwracają ci pieniądze. Zachowaj korespondencję mailową lub na gg z tym jak się umawiałeś na wpłacenie większej kwoty.

PS. Dodam jeszcze, że jeżeli oszukałby cię to kosztów wysyłki ci z POK nie wrócą bo nie płaciłeś przez płacę z allegro. Więcej info tutaj http://allegro.pl/country_pages/1/0/education/pok/index.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 dni temu z rana wysłałem przelew(przyszedł tego samego dnia). Sprzedawca do tego dnia w ogóle się nie odezwał(próbowałem GG i mail - bezskutecznie), natomiast otrzymał już w międzyczasie kilka pozytywnych komentarz(to sklep). Co o tym sądzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować