Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Produkt jaki jest, opis z czego.

A ze pochodzi od producenta nie napisane.

Strona o mnie nie daje zadnych informacji.
Zamówiłem 14 wrzesnia i co 2 dni powinienem czekać.

I nie ejst napisane ile mam czekac na przesyłke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co mogę zrobić aby nieuczciwego sprzedawce załatwić i żeby mu zablokowali konto i zmusić do oddania pieniędzy bo miesiąc czekam na towar i nie dostałem nic, zapewnienia tylko kolesia i ze wyśle nr paczki i że wysłał a nic nie dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2011 o 11:32, gumisfajnymis napisał:

Witam

Co mogę zrobić aby nieuczciwego sprzedawce załatwić i żeby mu zablokowali konto i zmusić
do oddania pieniędzy bo miesiąc czekam na towar i nie dostałem nic, zapewnienia tylko
kolesia i ze wyśle nr paczki i że wysłał a nic nie dostałem.



"Pójdź na policje (jeżeli nie masz 18 lat to weź ze sobą opiekuna prawnego - mama lub tata) złożysz tam zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Dostaniesz taki papierek, który wyślesz do programu ochrony kupujących - i otrzymasz zwrot pieniędzy (do 10tys. złoty) i jeżeli zapłaciłeś za przedmiot przez płacę z allegro to również dostaniesz zwrot pieniędzy za wysyłkę (do 100zł).

Link:
http://allegro.pl/country_pages/1/0/education/pok/index.php

Pamiętaj, nie bój się zgłaszać oszustw na policje - to nic trudnego i strasznego, oszustów trzeba "tępić", a Allegro to nie plac zabaw."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos moze jak allegro reaguje na takie sytuacje?
Mianowicie kupilem pendrive kingstone256gb warty ponad 2000zl za 210zl (jak mniemam gosc nie wpisal drugiego zera). Juz wyslalem mu zaplate przez place z allegro. Czy ma on obowoazek prawny wyslac mi tego pendrive czy moze sie jakos wykrecic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2011 o 19:57, Maurycy_69 napisał:

Wie ktos moze jak allegro reaguje na takie sytuacje?
Mianowicie kupilem pendrive kingstone256gb warty ponad 2000zl za 210zl (jak mniemam gosc
nie wpisal drugiego zera). Juz wyslalem mu zaplate przez place z allegro. Czy ma on obowoazek
prawny wyslac mi tego pendrive czy moze sie jakos wykrecic?



Źródło: http://lex.pl/serwis/kodeksy/akty/64.16.93.htm

Art. 155. § 1. Umowa sprzedaży, zamiany, darowizny lub inna umowa zobowiązująca do przeniesienia własności rzeczy co do tożsamości oznaczonej przenosi własność na nabywcę, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej albo że strony inaczej postanowiły.
§ 2. Jeżeli przedmiotem umowy zobowiązującej do przeniesienia własności są rzeczy oznaczone tylko co do gatunku, do przeniesienia własności potrzebne jest przeniesienie posiadania rzeczy. To samo dotyczy wypadku, gdy przedmiotem umowy zobowiązującej do przeniesienia własności są rzeczy przyszłe.

Tzn. jeżeli kupiłeś tego pendrive i zapłaciłeś jest on już twój i sprzedawca ma zafajdany obowiązek wysłać ci go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.10.2011 o 20:40, Nieznajomosc napisał:

Tzn. jeżeli kupiłeś tego pendrive i zapłaciłeś jest on już twój i sprzedawca ma zafajdany
obowiązek wysłać ci go.

Ale w sumie jesli tego nie zrobI to ryzykuje tylko negatywa czy moge sie z nim sadzic? 2000zl piechota nie chodzi :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2011 o 20:47, Maurycy_69 napisał:


> Tzn. jeżeli kupiłeś tego pendrive i zapłaciłeś jest on już twój i sprzedawca ma
zafajdany
> obowiązek wysłać ci go.
Ale w sumie jesli tego nie zrobI to ryzykuje tylko negatywa czy moge sie z nim sadzic?
2000zl piechota nie chodzi :p


Możesz się sądzić, bo gościu zawarł z tobą umowę, a się z niej nie wywiązał.

Dobra rada: jeżeli sprzedawca odmówi wysyłki grzecznie i spokojnie powołaj się na art. 155 i powiedz mu, że zawarł z tobą umowę kupna-sprzedaży i ma prawny obowiązek się z niej wywiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2011 o 20:47, Maurycy_69 napisał:

Ale w sumie jesli tego nie zrobI to ryzykuje tylko negatywa czy moge sie z nim sadzic?
2000zl piechota nie chodzi :p


Probuj normalnie rozwiazac sprawe, dopiero potem sie sadz, bo nie masz tez 100% gwarancji, ze ew. sprawe wygrasz, zwlaszcza jesli wyjdzie na jaw, ze swiadomie wykorzystales blad. Niektorzy od lat wyszukuja takich okazji (np. na autach) i nie wygrywaja wszystkich spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 18:01, Maurycy_69 napisał:

Nie wiem czy sie cieszyc czy martwic ale dostalem od niego maila:
"Witam W poniedziałek zostanie nadana przesyłka dzięki za licytacje . Pozdrawiam"

Zobaczymy co przysle ;)


Hm raczej się ciesz :)

Sprzedawca wydaję się być odpowiedzialny.

Dla zaspokojenia mojej ciekawości odpowiedz tutaj na forum na mojego posta jak otrzymasz tego pendrive i będzie z nim wszystko ok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2011 o 22:04, kuba9876543210 napisał:

Moze to chinska podroba?


Heh, już kiedyś była taka historia, że dysk bodajże, zamiast mieć jakąś ogromną przestrzeń to po prostu nadpisywał dane ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem coś takiego:
1. Założyłem spór opisałem sytuacje, czekałem na odpowiedz dostałem po 6 dniach i wypowiedż sprzedawcy która nic nie tłumaczyła, wiec odpowiedziałem i jeszcze bardziej opisałem problem po kolei jak było.
2. Napisałem do Allegro że zapłaciłem, towaru nie dostałem, kazał czekać
3. Po moim zgłoszeniu 1-2 dni zablokowali facetowi konto i nie moze prowadzić zadnej sprzedazy.
4. Zaro kontaktu z nim aż sam pierszy raz napisał z prośbą zebym podał swój numer konta bo chce mi przelać, zwrócic kaase.

Czekam na przelew puki mi nie odda konto bedzie miał zawieszone. Prowadził działalnosć na dobra skale, ponad 500 aukcji i to było konto firmowe wiec to On ma straty i chyba zmusiłem do tego że oszukiwanie mnie na dobre nie wychodzi.

ja nigdy nie odpuszczam poczekam, bo miałem jutro zglosić to an Policje. A jak nie wysle kasy to tam sie przejde z miła checią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadnę
Ten Pendive to Kingstone??

Chińska podróbka z "zapętloną" pamięcią
Czy raczej nieograniczona "pojemnością"

Sprawdz czy na wejsciu USB ma wytloczone znaki firmowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować