Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2008 o 08:33, EmperorKaligula napisał:

> A co do tego, że nigdy nawet nie słyszałeś o Carcass, to na Twoim miejscu bym się
nawet
> nie przyznawał, bo to jedna z najbardziej kultowych i legendarnych kapel metalowych...

> A takie należy znać choćby z nazwy...

z biegu wymieniam z 10 kapelek o ktorych nie masz pojecia dodaje do tego zwrot "ze sa
kultowe (bo dla mnie i mojego otoczenia sa)" i co ?


Dajesz.

Nie napisałem, że trzeba lubić i słuchać Carcass, ale wypada ich znać choćby tylko z nazwy, z gatunków jakie stworzyli itd. Nie lubię i nie słucham powera, ale bez problemu wymienię Ci z 10 najbardziej wpływowych/najbardziej znanych kapel ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 09:03, Ivo kudlaty napisał:

Dajesz.


po cholere ? bys wertowal google, MA i Last''a ? Co Ci z tego przyjdzie ? Uwierz ze nie znasz calej muzyki metalowej jaka powstala. I przestan oceniac gusty innych wg swojego bo wychodzisz na buraka ktory slucha tego co najalepsze - takie cos pokazales wyzej "nie znasz ? WYPADA znac! nawet sie nie przyznawaj ze nie znasz" a kim że Ty do cholery jestes by mowic ludzia co WYPADA znac ?

>Nie lubię i nie słucham powera, ale bez problemu

Dnia 24.03.2008 o 09:03, Ivo kudlaty napisał:

wymienię Ci z 10 najbardziej wpływowych/najbardziej znanych kapel ;]


a co mnie to obchodzi ? A i zdefiniuj znanych/wplywowych chyba, ze znowu bedziesz oceniał według swojego gustu (wypada to znaznaczyc), a moze nas zaskoczysz i oprzesz sie na jakis liczbach ?

temat skonczony

Heavenly - Dust To Dust

milo sobie odswiezyc dobry powerek ^^, płytka nie opuszcza odtwarzacza od kilku dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Huh, pozwolę sobie jeszce wtrącić parę zdań co się tyczy tego tam ^ ;)

Emperor -> Cholercia, facet...

"punki ? nie bede pisal jakiem mam o nich zdanie, bo mnie zbanuja, wiec brataj sie z kim tam chcesz ale rob to w swoim imieniu a nie w imieniu wszystkich. Prawda wszyscy kochamy ekstremalna muze tylko ze kazdy inna, a ja nie lubie death i kazda plytka to tortura, ale lubie posluchac black/power/heavy/pagan/ambinet takie puste "braterskie" gadanie mozesz sobie darowac ;)"

Gdzie Ci ots pisze coś w stylu "pojednajmy się z punkami, wychlejmy z nimi po "Komandosie" na zgodę i pójdźmy pod pałac prezydencki porzucać mięchem, czyli innymi słowy "Chodźmy bratać się z punkami!".?
Chłop zauważył, że powstają pewne trochę niepokojące przyznam różnice.
Ci, którzy szczycą się słuchaniem jeno blacku/deathu lżą z powerowców czy heavy.
Trochę mniej dystansu, guys;)
Więc Emperorku, piszesz, że death Ci nie podpada.
Ok, co to ma związek z "pustym braterskim gadaniem", jak określiłeś post ots''a?
...

Poza tym, jak już Ivo wyjaśnił, nie wyśmiał czy też nie ocenił gvstv Vuka, a jedynie
napomnął mu, że po prostu zespół chociaż właśnie z nazwy znać wypada.
Choćby dlatego, że faktycznie można ich uznać za ojca 2 nowych gatunków.
Wiesz, kiedy jest się dziennikarzem motoryzacyjnym, to taką markę jak np. Citroen wypada znać..;)
To samo w metalu:)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 00:44, super ots napisał:

A ja to czegoś nie rozumiem. Kiedyś wszyscy metalowcy, punki to była jedna wielka rodzina.
A teraz porobiło się tyle że tak powiem subkultur w subkulturze: death, black, grind,
trash, power, heavy itd, wszyscy boczą się na siebie. PRZECIEŻ WSZYSCY KOCHAMY EKSTREMALNĄ
MUZYKĘ, jedni intensywniejszą inni lżejszą ale nadal jest to METAL. Nie dajmy się zwariować.
Ja np. uwielbiam death metal ale lubie posłuchać i innych kapel z innych nurtów METALU.


ja również ciężko znosze podziały na gatunki w muzyce, ale wiem że muszą one istnieć byśmy mogli sie określić kto czego słucha lub gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 00:44, super ots napisał:

A ja to czegoś nie rozumiem. Kiedyś wszyscy metalowcy, punki to była jedna wielka rodzina.
A teraz porobiło się tyle że tak powiem subkultur w subkulturze: death, black, grind,
trash, power, heavy itd, wszyscy boczą się na siebie. PRZECIEŻ WSZYSCY KOCHAMY EKSTREMALNĄ
MUZYKĘ, jedni intensywniejszą inni lżejszą ale nadal jest to METAL. Nie dajmy się zwariować.
Ja np. uwielbiam death metal ale lubie posłuchać i innych kapel z innych nurtów METALU.

Człeku... metalheadzi i punki braćmi!? CO Ty wygadujesz? Od kiedy? Moje zdanie o punk rocku byłoby ocenzurowane przez moderatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czuć sporą inspirację "Draculą" Coppoli:)
No no, muszę przyznać, że przyjemniejsze to, niż połowa dzisiejszej twórczości Mardka:D
Intro, rytm, riffy...cute.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to tego, co wypada znać. IMO warto, choć słyszeć o takich zespołach jak Entombed czy Darkthrone, bo są kamieniami milowymi muzyki. Trochę dupa, jak fan metalu przyzna się, że o żadnym Burzumie czy Dismember nie słyszał... (choć ten pierwszy o wiele bardziej znany). Znam takiego kozaka, co się fanem metalu zwie, a jego ulubione zespoły to Slipknot, LP, Nightwish i Korn, a nazwę "Entombed" dopiero ode mnie poznał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja. Nie żeby wielbić wszystko z death i black, ale najważniejsze zespóły przynajmniej kojarzyć... Choćby z szacunku dla takich, którzy dali podwaliny pod gatunek. No, a takich zdolnych jak ty mówisz to też paru znam... (Morbid Angel? Hypocrisy? A co to jest?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 13:17, squeglee napisał:

Znam takiego kozaka, co się fanem metalu zwie, a jego ulubione zespoły to Slipknot,
LP, Nightwish i Korn, a nazwę "Entombed" dopiero ode mnie poznał.


To dość popularne zjawisko w polskich gimnazjach :) Smutne, ale prawdziwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 14:18, Harvenar napisał:

> Znam takiego kozaka, co się fanem metalu zwie, a jego ulubione zespoły to Slipknot,

> LP, Nightwish i Korn, a nazwę "Entombed" dopiero ode mnie poznał.

To dość popularne zjawisko w polskich gimnazjach :) Smutne, ale prawdziwe...


Czy ja wiem? Kiedy ja przechodziłem tą katorge to głównie te pseudo-rapsy były popularne, ale to było lata temu, z tego by wychodziło że moda na "metal" wraca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hop siup dalej jest popularny, jednak w gimnazjalnej społeczności "metaloffców" najpopularniejsze są zespoły pokroju Korna, Slipknota, LP i tak dalej. :) O Grave, Entombed czy Darkthrone jak wspomniał squeglee nikt nie słyszał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 14:30, Harvenar napisał:

Hop siup dalej jest popularny, jednak w gimnazjalnej społeczności "metaloffców" najpopularniejsze
są zespoły pokroju Korna, Slipknota, LP i tak dalej. :) O Grave, Entombed czy Darkthrone
jak wspomniał squeglee nikt nie słyszał :)


Żadna nowina, to zjawisko na skalę masową ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 14:30, Harvenar napisał:

Hop siup dalej jest popularny, jednak w gimnazjalnej społeczności "metaloffców" najpopularniejsze
są zespoły pokroju Korna, Slipknota, LP i tak dalej. :) O Grave, Entombed czy Darkthrone
jak wspomniał squeglee nikt nie słyszał :)

U mnie z kolei podniecają się KISS, Iron Maiden, wspomnianym LP czy Metalliką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 14:52, Graszczur napisał:

> Hop siup dalej jest popularny, jednak w gimnazjalnej społeczności "metaloffców"
najpopularniejsze
> są zespoły pokroju Korna, Slipknota, LP i tak dalej. :) O Grave, Entombed czy Darkthrone

> jak wspomniał squeglee nikt nie słyszał :)
U mnie z kolei podniecają się KISS, Iron Maiden, wspomnianym LP czy Metalliką :)


czyli najbardziej znanymi zespołami, które można zobaczyć na MTV czy innych telewizjach muzycznych. szczerze to wolę użelowanych techno-mułów, takich pozerskich g***en nie zniose...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 11:22, squeglee napisał:

Człeku... metalheadzi i punki braćmi!? CO Ty wygadujesz? Od kiedy? Moje zdanie o punk
rocku byłoby ocenzurowane przez moderatorów.

Jaką to nietolerancyjną młodzież teraz mamy... Dzielisz ludzi na gatunki według tego, czego słuchają? I pomyśleć, że naście lat temu punki i metale mogli np. bez problemu grać wspólnie w nogę, a potem pić za pieniądze przegranego i jakoś rodzaj słuchanej muzyki im w tym nie przeszkadzał...
"Daliście się podzielić, jak wielogatunkowe bydło."

Vesania666
KISS i IM na MTV? Którym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować