Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 02.12.2008 o 19:33, VBone napisał:

Po to, że gówno wiesz o thrashu (bo go nie słuchasz), a zabierasz się za gradację kapel
poruszających się w tym nurcie.

Och, znowu się odezwał ktoś urażony... Ty za to jesteś strasznie obiektywny w tej wypowiedzi. Trafiłem w złą nutę i z tego powodu nie mam prawa do oceny danej kapeli. Dla mnie ktoś może być kiepski, kto może być dla kogoś bóstwem. Pogódź się z tym.

Dnia 02.12.2008 o 19:33, VBone napisał:

Prawo do własnej opinii masz, ale musisz liczyć się z ewentualną reakcją.

I z tego powodu wyskakujesz z tymi... fekaliami ? Reakcja naturalna rzecz, ale rozmawiajmy poważnie zamiast obrzucać się kałem.

Dnia 02.12.2008 o 19:33, VBone napisał:

Wybacz buracki ton tego posta, squeglee się grzeczny zrobił, to ja muszę trochę wsi wprowadzić.

Idź synu w pokoju, gdyż winy twe zostały wybaczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 19:21, paweusz napisał:

Mogę milczeć, ale po co ? Mam swoje zdanie i mam prawo je przedstawiać. Poza tym nie
namawiam nikogo do tego co myślę ja i nie uważam, że moja racja jest uniwersalna. Zatem
w czym problem panie VBone ? Nie mam pretensji, gdy ktoś nie darzy aprobatą tego czego
słucham i liczę na to samo.

tak?

masz swoje zdanie, nikomu go nie narzucasz, ale wszędzie Ciebie pełno i z każdym gotów jesteś wojować, że tylko Ty znasz słuszną drogę i wszyscy mają myśleć jak Ty.. czego dowodem choćby jest post do którego się odnoszę.
..zrozum też i innych, chcesz by na forum zostali tylko ludzie pouczający i ich słuchacze.. już porozmawiać z nikim nie można? :/

..przynajmniej toleruj, bo komentowanie czyichś opinii w tonie: "niemęski wokal", "latynoskie cośtam", "Mam swoje zdanie", "mam prawo", "ja", "ja" i "ja".. to w złym tonie jest i nie przystoi inteligentnemu człowiekowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 19:40, paweusz napisał:

Och, znowu się odezwał ktoś urażony... Ty za to jesteś strasznie obiektywny w tej wypowiedzi.
Trafiłem w złą nutę i z tego powodu nie mam prawa do oceny danej kapeli. Dla mnie ktoś
może być kiepski, kto może być dla kogoś bóstwem. Pogódź się z tym.


Wydaje mi się, że po prostu czerpiesz radość z negatywnego wypowiadania się na temat nurtów/zespołów, które Cię kompletnie nie interesują i obserwowania reakcji osób takich jak ja.
Ciężko mi zrozumieć, jak możesz ocenić zespół po jednym utworze i od razu umieścić go na jednym z niższych szczebli drabinki gatunku, na którym, wnioskując z Twoich wypowiedzi, znasz się... średnio.
Twoja ostentacyjnie podkreślana miłość do europejskiego blacku jest wyłącznie Twoja sprawą, z pewnością wiesz o nim więcej, niż ktokolwiek z nas, jednak z wyspecjalizowaniem idą w parze pewne ograniczenia. Każdy tutaj wie, że Ty = black metal, toteż ciągłe podkreślanie tego faktu, polegające na krytykowaniu utworów z innych muzycznych rejonów, uważam za denerwujące.

Słówka na "g" użyłem, by wzmocnić wypowiedź oraz wyrazić swoje stanowisko względem takiego procederu. Mogłem to oczywiście napisać inaczej, wygładzić, pomachać łapką, ale uznałem, że rozwodni to sens wypowiedzi.
Mimo wszystko, przepraszam za ekskrementy. Bardzo Cię musiały urazić, skoro poświęciłeś tej sprawie około połowę swego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 19:56, deuser napisał:

nikomu go nie narzucasz, ale wszędzie Ciebie pełno i z każdym gotów
jesteś wojować, że tylko Ty znasz słuszną drogę i wszyscy mają myśleć jak Ty..

Jestem na forum, miejscu dyskusji i rozmów - nie przebywam tu by milczeć. Wojować ? Przedstawiam swoje zdanie, naturalna rzecz. Nie piszę, że mam rację - tylko jak ja odbieram pewne sprawy. Nigdy nie nakazuję jak ktoś ma myśleć, przedstawiam czasem jak ja coś widzę.
czego

Dnia 02.12.2008 o 19:56, deuser napisał:

..zrozum też i innych, chcesz by na forum zostali tylko ludzie pouczający i ich słuchacze..
już porozmawiać z nikim nie można? :/

Czy ja kogoś pouczam ? Gdzie ? Jeżeli ktoś ma rzeczowe kontrargumenty to mile je widzieć - a jeżeli ktoś nadskakuje, bo tak po prostu to "odbijam piłeczkę". Gdzie ja w ogóle kogoś atakuję ? Czytajmy ze zrozumieniem. Piszę spokojnie, a nie krzyczę że ktoś się gówno zna.

Dnia 02.12.2008 o 19:56, deuser napisał:

..przynajmniej toleruj, bo komentowanie czyichś opinii w tonie: "niemęski wokal", "latynoskie
cośtam", "Mam swoje zdanie", "mam prawo", "ja", "ja" i "ja".. to w złym tonie jest i
nie przystoi inteligentnemu człowiekowi

Inteligentny człowiek ma swoje zdanie i nie poddaje się owczemu pędowi. Wiesz czym jest dyskusja ? Wymianą zdań. Twierdzenie, że lepiej się wypowiadać o czymś dobrze lub wcale temu zaprzecza. Kiedy mówię "ja", to zaznaczam swoje osobiste zdanie, a nie ogólne - by zapobiec niedomówieniom. Jeżeli dla mnie facet ma "niemęski wokal" to tak to określam. Nie mieszaj prywatnych/osobistych odczuć z czyjąś oceną (do której każdy ma prawo). W złym tonie jest nie mieć zdania i robić dobrą minę do złej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 20:00, squeglee napisał:

Czyli co, jak JA sie uspokajam to znaczy, ze jednak juz pora na lad i porzadek? Az za
takiego mnie uwazacie ;/ ?


Nie, po prostu jak widzę Twój nick, to od razu staje mi przed oczyma pijany LG Petrov, krzyczący "fuck". Takie skojarzenie.
Pozytywne swoją drogą, żeby nie było.
A może wpływ na taki wizerunek ma yyy... "walenie prosto z mostu"? Te wszystkie "gejnie", wyzywanie artystów od pedałów, te sprawy...
Nieważne. Pokój i takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 19:56, VBone napisał:

Wydaje mi się, że po prostu czerpiesz radość z negatywnego wypowiadania się na temat
nurtów/zespołów, które Cię kompletnie nie interesują i obserwowania reakcji osób takich jak ja.

"Jadę" po wszystkim co mnie się nie podoba, aprobuję wszystko co we mnie trafia. Krytykuję i to co się mieści w domniemanym kręgu moich zainteresowań, jeżeli to mnie odpycha. Krytyka jest jedną z form oceny. Ja nie atakuję osób, które lubią jakąś kapelę - tylko oceniam (czasem negatywnie) dany zespół. Mnie na prawdę nie chodzi o obrażanie kogoś i do tego jeszcze miałbym czerpać przyjemność... Nie.

Dnia 02.12.2008 o 19:56, VBone napisał:

Ciężko mi zrozumieć, jak możesz ocenić zespół po jednym utworze i od razu umieścić go
na jednym z niższych szczebli drabinki gatunku, na którym, wnioskując z Twoich wypowiedzi,
znasz się... średnio.

Już pisałem o moim "systemie" ocen. Ja jeżeli po minucie słuchania czegoś mam totalnie dość, to nie mam zamiaru się bawić w sado-maso i okaleczać siebie samego. Znam się na nielubianych gatunkach na tyle... by je nie lubić. Może to brzmi banalnie, ale to nie jest głupie.

Dnia 02.12.2008 o 19:56, VBone napisał:

Twoja ostentacyjnie podkreślana miłość do europejskiego blacku jest wyłącznie Twoja sprawą,

Nie słucham wyłącznie black, nie ograniczam się do samej Europy. Poza tym pisanie o swoich preferencjach muzycznych nie jest niczym negatywnym.

Dnia 02.12.2008 o 19:56, VBone napisał:

z pewnością wiesz o nim więcej, niż ktokolwiek z nas, jednak z wyspecjalizowaniem idą
w parze pewne ograniczenia.

Z pewnością tak, jednakże jeżeli się ma skrajnie ściśle określone pole manewru to nie dąży się tam gdzie się człowiek nie chce znaleźć. "Nie będę jadł kolejnych odmian śliwek, jeżeli ich nie cierpię". Ja tak mam.

Dnia 02.12.2008 o 19:56, VBone napisał:

Każdy tutaj wie, że Ty = black metal, toteż ciągłe podkreślanie
tego faktu, polegające na krytykowaniu utworów z innych muzycznych rejonów, uważam za denerwujące.

Jeżeli coś mnie sie podoba, to nie krytykuję :) A uwierz mi, że potrafię pochwalić coś spoza black - to nie takie trudne, jeżeli mnie się podoba.

Dnia 02.12.2008 o 19:56, VBone napisał:

Bardzo Cię musiały urazić, skoro poświęciłeś tej sprawie około połowę swego posta.

Nie mam powodów do urazy. Czy zacznę inaczej się wypowiadać w tym temacie ? Nie, bo nie będę udawał kogoś kim nie jestem żeby komuś było przyjemniej.
Tym miłym akcentem zakończę tą wypowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 20:05, paweusz napisał:

W złym tonie jest nie mieć zdania i robić dobrą minę do złej gry.


popatrz co się dzieje "dzięki" Tobie na forum.. kłócisz się z każdym.. po co ..wiem po co i wiem czego najbardziej się obawiasz. ( piszę to z przykrością ) kiedy zrozumieją to wszyscy wtedy zostaniesz sam.. tego chcesz? zobaczysz że takim zachowaniem doprowadzisz do tego. a swojej argumentacji będziesz używał w rozmowach z coraz młodszymi ludźmi, aż w końcu zrozumiesz swoje postępowanie, ale wtedy spojrzeć w lustro będziesz się wstydził.. a może już się wstydzisz.. bo co Ty całe dnie robisz.. tylko "ja", "ja", "moje" i "mam prawo" wypisujesz na forum.

..zła mina do dobrej gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 20:22, deuser napisał:

popatrz co się dzieje "dzięki" Tobie na forum..

Pewnie niedługo gram.pl upadnie przeze mnie... Jestem tutaj od początku i jeszcze nikt na forum nie doznał urazu przez mnie.

Dnia 02.12.2008 o 20:22, deuser napisał:

kłócisz się z każdym.. po co ..wiem po co i wiem czego najbardziej się obawiasz.

Jeżeli dla ciebie dyskusja jest kłótnią, to nie mamy o czym gadać. Nie mam zamiaru się z nikim kłócić.

Dnia 02.12.2008 o 20:22, deuser napisał:

aż w końcu zrozumiesz swoje postępowanie, ale wtedy spojrzeć w lustro będziesz się wstydził..

To się już zamienia w farsę. Trudno mi uwierzyć w to, że piszesz poważnie. Może Johnny Depp ze mnie nie jest, ale wstydu przed zwierciadłem nie odczuwam.

Dnia 02.12.2008 o 20:22, deuser napisał:

a może już się wstydzisz.. bo co Ty całe dnie robisz.. tylko "ja", "ja", "moje" i "mam prawo" wypisujesz na
forum.

Skoro tak to sobie widzisz, proszę bardzo.
P.S. jeżeli ktoś ma do mnie żal, pretensje itd. - nie krępujcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 20:29, paweusz napisał:

P.S. jeżeli ktoś ma do mnie żal, pretensje itd. - nie krępujcie się.

Ja mam do Was wszystkich żal i pretensje, że nie gadacie o Metalu tylko o Perunie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Akuat Paweusz jest jedną z nielicznych osób tutaj, które uważam za na prawdę w porządku. Można z nim podyskutować, pisze na poziomie, zna się na muzyce. Ja ze swojej strony ani razu nie zauważyłem, żeby choć próbował przejawiać zachowanie, które przedstawiłeś u siebie w poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 20:48, Findan napisał:

Ja mam do Was wszystkich żal i pretensje, że nie gadacie o Metalu tylko o Perunie :)


Perun jest tak metalowy jak Arnie w "Terminatorze", więc trzymamy się tematu.

paweusz - > Okej, przyjąłem... i tylko tyle mam w zasadzie do powiedzenia, bo w większej części się z tobą nie zgadzam. Masz jednakże rację - to chyba dobry moment na zakończenie tej dyskusji. Miłego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 20:48, Findan napisał:

Ja mam do Was wszystkich żal i pretensje, że nie gadacie o Metalu tylko o Perunie :)

tak, dzięki za zwrócenie uwagi.. pora skończyć z tym tematem :)

->Harvenar
cóż.. żebym to ja jedyny tak uważał to wszystko miałoby ręce i nogi..na muzyce to raczej on się nie zna.. jak sam gdzieś niedawno ( a żeby to raz ;) napisał - ogranicza się do dwóch, trzech gatunków muzycznych ..i to tylko z Europy, więc to chyba żadne pojęcie o Muzyce ;D
..ale ok. sorry, idę grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 20:10, VBone napisał:

Nie, po prostu jak widzę Twój nick, to od razu staje mi przed oczyma pijany LG Petrov,
krzyczący "fuck". Takie skojarzenie.

Czyli wypracowałem sobie nawet własny imidż, super!

Dnia 02.12.2008 o 20:10, VBone napisał:

Pozytywne swoją drogą, żeby nie było.

Wiadomo, LG można tylko kochać ;)

Dnia 02.12.2008 o 20:10, VBone napisał:

A może wpływ na taki wizerunek ma yyy... "walenie prosto z mostu"? Te wszystkie "gejnie",
wyzywanie artystów od pedałów, te sprawy...

Bo ja wiem, może jestem trochę kłótliwy z natury. Albo raczej wrażliwy na ignorancję czy cuś w tym rodzaju.

Dnia 02.12.2008 o 20:10, VBone napisał:

Nieważne. Pokój i takie tam.

Chaos!!! A tak w ogóle to chyba społeczność metalowców powinna być silna i się wzmacniać przez takie skakanie sobie do gardeł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 21:01, deuser napisał:

cóż.. żebym to ja jedyny tak uważał to wszystko miałoby ręce i nogi..na muzyce to raczej
on się nie zna.. jak sam gdzieś niedawno ( a żeby to raz ;) napisał - ogranicza się do
dwóch, trzech gatunków muzycznych ..i to tylko z Europy, więc to chyba żadne pojęcie
o Muzyce ;D

No, ja odkąd pamiętam to paweusz zawsze w tym wątku był i mimo iż nie przejawiał specjalnej miłości do nu i metalcore to zawsze można było z nim na poziomie pogadać. I czy uważasz, że jeśli ktoś się ogranicza(tzn. słucha i interesuje) do 2 czy 3 gatunków muzyki? Wystarczy, że siedząc tutaj sprawdzał co trzeci link i już posiada kopalnie wiedzy na temat gatunków. I na jakiej podstawie twierdzisz, że się nie zna? Bo powiedział, że to słaby thrash? Ja dodam, że również posłuchałem i też uważam to za słabe. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

..czytaj Pan to jeszcze raz :p
>> jak sam gdzieś niedawno ( a żeby to raz ;) napisał - ogranicza się do

Dnia 02.12.2008 o 22:00, Black Dog napisał:

> dwóch, trzech gatunków muzycznych ..i to tylko z Europy, więc to chyba żadne pojęcie
> o Muzyce ;D

zrozumiałeś już chyba..

Dnia 02.12.2008 o 22:00, Black Dog napisał:

Ja dodam, że również posłuchałem i też uważam to za słabe. :P

xD ..a gdzie ja napisałem że to dobry kawałek? :D ..cóż, Panu powtarzać jednak trzeba ;) ..przekaz, chodziło o przekaz, łyknij to w końcu :D ..a dotyczył on nienawiści, która skumulowała się w tym wątku niemiłosiernie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 21:01, deuser napisał:

> Ja mam do Was wszystkich żal i pretensje, że nie gadacie o Metalu tylko o Perunie
:)
tak, dzięki za zwrócenie uwagi.. pora skończyć z tym tematem :)

->Harvenar
cóż.. żebym to ja jedyny tak uważał to wszystko miałoby ręce i nogi..na muzyce to raczej
on się nie zna.. jak sam gdzieś niedawno ( a żeby to raz ;) napisał - ogranicza się do
dwóch, trzech gatunków muzycznych ..i to tylko z Europy, więc to chyba żadne pojęcie
o Muzyce ;D

Deuser, bardzo trafny post. Moznaby w tym miejscu dluzej o ST podyskutowac, ale zaraz jakis inny mhroczny znafca pokaze nam linka do watku o nu-metalu, wiec juz tez zamilcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 21:01, deuser napisał:

napisał - ogranicza się do dwóch, trzech gatunków muzycznych ..i to tylko z Europy, więc to chyba żadne pojęcie > o Muzyce ;D

2-3 gatunki, to jest to czego słucham najczęściej. Bo po za tym nie obce mi są brzmienia klasyczne, rockowe, soul, R''n''B, rock&roll, operowe i inne. Napisałem, że nie słucham tylko muzyki z Europy ale ty pewnie wiesz lepiej.
Jeżeli wg ciebie znać się dobrze na wąskim zakresie muzycznym, to nie znać się w ogóle to gratuluję takiej "świadomości". [Zapewne fizycy, to debile bo się nie znają za dobrze np. na zoologii].
Z tego wynika, że jak czegoś nie lubię to na siłę muszę się zmuszać do studiowania tego bym był kompetentny do krytyki. Ja nie lekceważyłem np. sympatyka "elektroniki" za krytykę black metalu - ale to i tak za pewne ja jestem ignorantem.
Jeżeli dla ciebie krytyka jest przejawem nienawiści, to nie wiem czy śmiać, czy płakać.
Poza tym śmieszy mnie próba stawiania mnie z negatywnym świetle w zasadzie bez podstaw.
Może ja zacznę krytykować kogoś, kto jedzie po Mandarynie i Dodzie bo co wy o niej wiecie. Jak macie mi pisać takie pierdoły, to proszę o wstrzymanie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 20:22, deuser napisał:

popatrz co się dzieje "dzięki" Tobie na forum.. kłócisz się z każdym.. po co ..wiem po
co i wiem czego najbardziej się obawiasz. ( piszę to z przykrością ) kiedy zrozumieją
to wszyscy wtedy zostaniesz sam.. tego chcesz? zobaczysz że takim zachowaniem doprowadzisz
do tego. a swojej argumentacji będziesz używał w rozmowach z coraz młodszymi ludźmi,
aż w końcu zrozumiesz swoje postępowanie, ale wtedy spojrzeć w lustro będziesz się wstydził..
a może już się wstydzisz.. bo co Ty całe dnie robisz.. tylko "ja", "ja", "moje" i "mam
prawo" wypisujesz na forum.


ja pierdole, takich glupot jak to wyzej dawno nie czytałem... szkoda nawet to komentowac... pukamy sie w czolko i konczymy.

a na dobry poczatek dnia Windir - Det Som Var Haukareid http://www.youtube.com/watch?v=SU4UA7EA5sQ

@paweusz

oni wiedza wszystko lepiej ^^ to jest element naszej polskiej mentalnosci, wszyscy tacy jestesmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 08:26, EmperorKaligula napisał:

a na dobry poczatek dnia Windir - Det Som Var Haukarei http://www.youtube.com/watch?v=SU4UA7EA5sQ

Słuchałeś może całej tej płyty ? Po tym kawałku Windir zrobił na mnie miłe wrażenie - klimatyczny, chrypliwy wokal, melodyjne gitary, klawisze czasem przypominające organy, w tle przyśpiewki a''la wiking. Ładnie się to komponuje. Płytkę z tego co się zorientowałem zebrała dobre oceny. Polecasz ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować