Zaloguj się, aby obserwować  
Undertaker

Gry przez przeglądarkę

161 postów w tym temacie

Jakie znacie, i które są wg Was najlepsze/godne uwagi? Osobiście kilka przetestowałem, najdłużej się bawiłem przy OGame, ale wnerwie mnie to notoryczne nękanie przez silniejszych graczy. Kiedyś podobał mi się też The Crims. Czy gracie w coś innego, równie lubianego i popularnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 22:53, Snake_GMC napisał:

Jakie znacie, i które są wg Was najlepsze/godne uwagi? Osobiście kilka przetestowałem, najdłużej
się bawiłem przy OGame, ale wnerwie mnie to notoryczne nękanie przez silniejszych graczy. Kiedyś
podobał mi się też The Crims. Czy gracie w coś innego, równie lubianego i popularnego?

Niestety, w wielu grach jest to duży problem i może przesłonić radość z rozgrywki...
Dawno juz nie grałem w nic przez przeglądarkę, ale gdy grałem, były to zazwyczaj gry "okresowe". To znaczy, że jedna runda trwała jakiś określony czas, a potem wszystko jest zerowane i zabawa zaczyna się od nowa.
Z gier przeglądarkowych najlepiej wspominam:

O-Game ( http://ogame.pl/) - nie jest "okresowa", ale tematyka i dopracowanie budują klimat, tylko gdyby nie te ataki silniejszych...

Gangstawar (chyba już nie ma jej w necie) - nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś to była całkiem przyjemna gierka,
walki we flashu, dużo sprzętu i filmiki (madness combat xD)

Travian ( http://www.travian3.pl/) - całkiem miła gra, czasy średniowiecza, trzy nacje - Rzymianie, Galowie i Teutoni, ciekawe budynki, ładne grafiki budynków, przez pierwszy tydzień gry nie jesteś atakowany no i jest polska wersja językowa

My Fantasy Online ( http://www.my-fantasy.net/start/?) - samotny bohater walczy z potworami i przeżywa wspaniałą przygodę, oryginalne to może nie jest, ale gra się przyjemnie

No i moja ulubiona (bo choć grałem tylko 1 rundę, bardzo dobrze się bawiłem):
X-kings ( http://www.x-kings.com/) - i znowu klimaty średniowieczne, gra turowa (są tury, co godzinę zyskuje się 1 turę), fajne drzewko technologii, 3 grupy jednostek- chłopi (wytwarzają jedzenie dla innych jednostek - technologie zwiększają ich efektywność), jednostki ofensywne (ryczerze, konni, balisty, katapulty, a na końcu armaty, choć może jest coś dalej, wszystko zależy od przedsiębiorczości graczy) i jednostki defensywne (łucznicy, halabardnicy i wiele innych)

To tyle ode mnie. Jak coś jeszcze wskoczy mi do głowy, to napisze. Może ktoś skusi się na te gierki, jeśli tak to miło mi, że zachęciłem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do powyższej listy pragnę dodać również zacną grę, jaką niewątpliwie jest:

Urban Dead (www.urbandead.com) - gracz wciela się w ''własnoręcznie'' wykreowaną postać (nadaje jej imię oraz przydziela do jednej z kilku dostępnych klas) wrzuconą w sam środek miasta Malton, które zostało objęte kwarantanną. Czymże takowa została spowodowana? Nastała epidemia wirusa przemieniającego ludzi w zombie. Naszym zadaniem jest jak najdłużej pozostać żywym lub dołączyć do grona legionu śmierci.

Tymczasowo unieszkodliwiając zombiaków, lecząc rannych pobratymców, barykadując/reperując budynki, itd. zyskujemy punkty doświadczenia, które z kolei możemy wydawać na nowe umiejętności (zręczniejsze posługiwanie się bronią palną i tym podobne). Rzecz jasna, "przemienieni" gracze mogą zostać przywróceni do życia przy udziale pozostałych, specjalnie wyszkolonych oponentów.

Sama gierka jest istną turówką - mamy do wykorzystanie 50 ruchów (1 ruch odnawiany jest co 30 minut). Należy nimi dobrze gospodarować bo w przeciwnym razie można paść ofiarą owianych złą sławą PK''erów lub "tych-drugich" ;) Oprawa graficzna jest jaka jest. Być może nie każdego zachwyci, ale gwarantuję iż będąc wsiąkniętym w rozgrywkę całkowicie się o tym zapomina.

Uff, to się rozpisałem ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do powyższej listy pragnę dodać również zacną grę, jaką niewątpliwie jest:

Urban Dead (www.urbandead.com) - gracz wciela się w ''własnoręcznie'' wykreowaną postać (nadaje jej imię oraz przydziela do jednej z kilku dostępnych klas) wrzuconą w sam środek miasta Malton, które zostało objęte kwarantanną. Czymże takowa została spowodowana? Nastała epidemia wirusa przemieniającego ludzi w zombie. Naszym zadaniem jest jak najdłużej pozostać żywym lub dołączyć do grona legionu śmierci.

Tymczasowo unieszkodliwiając zombiaków, lecząc rannych pobratymców, barykadując/reperując budynki, itd. zyskujemy punkty doświadczenia, które z kolei możemy wydawać na nowe umiejętności (zręczniejsze posługiwanie się bronią palną i tym podobne). Rzecz jasna, "przemienieni" gracze mogą zostać przywróceni do życia przy udziale pozostałych, specjalnie wyszkolonych oponentów.

Sama gierka jest istną turówką - mamy do wykorzystanie 50 ruchów (1 ruch odnawiany jest co 30 minut). Należy nimi dobrze gospodarować bo w przeciwnym razie można paść ofiarą owianych złą sławą PK''erów lub "tych-drugich" ;) Oprawa graficzna jest jaka jest. Być może nie każdego zachwyci, ale gwarantuję iż będąc wsiąkniętym w rozgrywkę całkowicie się o tym zapomina.

Uff, to się rozpisałem ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy trochę ich znalazłem, ale od razu rezygnuję z takich, gdzie bez zgody drugiego gracza można mu spuścić lanie w PvP - ZAWSZE się znajdują tacy, którzy Cię zaatakują, a Ty nie masz najmniejszych szans.
PS. X-Kings wygląda fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 09:29, Snake_GMC napisał:

ZAWSZE się znajdują tacy, którzy Cię zaatakują, a Ty nie masz najmniejszych szans.

Jest na to sposób. Jak nie jesteś on-line, to wyjeżdżasz w góry, a tam Cię nie mogę atakować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TechWarrior. Gra podobna pod względem mechaniki do monsters game, tylko ''troszkę'' inne realia.
W grze wcielamy się w postać pilota mecha. Mech to duże roboty kroczące (podobne do Daimosa, ten kto wie kto, lub co to jest Daimos, ma u mnie dużego plusa :D). Dla mnie zaletą tej gry jest to, że nie trzeba przy niej dużo siedzieć, jakieś 5-15min na dzień(dla innych to może być wada). Gram w nią od niedawna, kumpel mi wysłał linka, stąd poznałem gre.
http://world2.techwarrior.co.uk
Nie jestem pewny ale to strona na której można się zarejestrować (gdy na nią wchodzę, to jest tam moja postać, która jest "zapamiętana" na tej stronei, na moim kompie.
http://world2.techwarrior.co.uk/?ac=vid&vid=45055469
Tutaj można się na pewno zarejestrować. Tak jakbym zaprosił kogoś kto kliknie na ten link (tak jest też w niektórych innych grach). Mój nick w grze to czaja, tak jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wymiataja Crimsy :) thecrims.com
W grze wcielamy sie w bandziora ktory zyje w miescie bezprawia i powoli uzyskujemy coraz wiekszy respekt itp. itd ;) Gra jest od 18 lat !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 22:53, Snake_GMC napisał:

Jakie znacie, i które są wg Was najlepsze/godne uwagi? Osobiście kilka przetestowałem, najdłużej
się bawiłem przy OGame, ale wnerwie mnie to notoryczne nękanie przez silniejszych graczy. Kiedyś
podobał mi się też The Crims. Czy gracie w coś innego, równie lubianego i popularnego?

Fajna była też gra z Dragon Ball, nie wiem czy jeszcze jest ale za bardzo kolesie na niej "czitowali" i się nie dał normalnie grać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Knight of Darkness - tekstowa gra strategiczna rozgrywana turowo, w której akcja osadzona jest w czasch średniowiecznych. Czyli posiadamy swoje księstwo, w którym rozwijamy swoją ekonomię, budujemy zamki, warownie oraz zbrojne armie, a następnie podbijamy inne tereny :)

http://kod.dmkproject.net/index.php?section=about

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Street of Race - www.streetofrace.com

Aktualnie przygotowania przed kolejnym sezonem, ale na dłuższą metę jest to The Crims ubrany w samochodową otoczkę. Ale wciąga równie dobrze :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Urban Dead (www.urbandead.com). (na szczęscie nie ma tam linków typu "XXX wypił ci 1.5 litra krwi" albo "YYY zjadł ci mózg".)
Gra "dzieje się" w objętym kwarantanną mieście, które zostało zaatakowane przez zombie. Grupa ocalałych ludzi próbuje pozbyć się ohydnych stworów.
W grze możemy wcielić się albo w ludzi (nazywanych "ocalałymi") lub zombie.
Ja osobiście gram i człowiekiem, i zombie. :)
W grze zdobywa się punkty doświadczenia, dzięki czemu awansuje się na wyższe levele i uczy się nowych umiejętności.
Gra wymaga znajomości j. angielskiego i niestety jest tylko w dwóch wyimarach, co jednak wcla enie przeszkadza.
Polecam, jedyna "gra w przeglądarce" w którą gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować