Zaloguj się, aby obserwować  
smuggler

CDA 12/2006

621 postów w tym temacie

Heh, ja wydawać grę????!!!! Przecież to PROFESJONALIŚCI!!!! Nie widzę problemu, aby przełożyć o jeszcze kilka dni premierę i poprawić wszystkie bugi, a teraz będą kombinować z jakimiś łatkami... A tak wogólę to oni mieli tylę czasu, to mogli się postarać! Gra nie może mieć bugów i niedociągnięć! No powiedz jak by Ci się w taką grę grało? Chyba każdy woli mieć dopracowaną wersję gry...;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2006 o 18:50, kuko7 napisał:

> Mogli się postarać, ale nawet do gry zbugowanej rzucili się gracze i fani. Gra rozchodzi
się
> jak świeże bułeczki.

Pewnie, przecież to od dawna oczekiwany HIT! Taki hit jakim był Oblivion...;] Wady i niedociągnięcia
gracze będą zauważać dopiero po kilkunastu godzinach gry...i po kilku dniach na farum zobaczymy
już pierwsze złe komentarze o Gothicu 3...;]


No właśnie z dawnna zapowiadany hit, ale ten hit jest po prostu niedopracowany nie wiem jeszcze dokładnie jakei recenzje są na jego temat, ale sądzę że na razie słabe wyniki zbiera, a teraz na zachodzie wyszedł kolejny hit Neverwinter Nights 2 gdzie zbiera bardzo dobre recenzje nie jest zbugowany i wogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no, myślę że Gothic 3 dostanie w CDA 10/10...albo chociaż 9+/10, gdyż CDA ma taką tendencję do wystawiania bardzo wysokich ocen Hitom....i to nie tylko CDA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2006 o 19:02, kuko7 napisał:

no, myślę że Gothic 3 dostanie w CDA 10/10...albo chociaż 9+/10, gdyż CDA ma taką tendencję
do wystawiania bardzo wysokich ocen Hitom....i to nie tylko CDA...


Musimy poczekać do jutra, wówczas zobaczymy jaką ocenę dostał Gothic 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2006 o 18:54, kuko7 napisał:

Heh, ja wydawać grę????!!!! Przecież to PROFESJONALIŚCI!!!! Nie widzę problemu, aby przełożyć
o jeszcze kilka dni premierę i poprawić wszystkie bugi, a teraz będą kombinować z jakimiś łatkami...
A tak wogólę to oni mieli tylę czasu, to mogli się postarać! Gra nie może mieć bugów i niedociągnięć!
No powiedz jak by Ci się w taką grę grało? Chyba każdy woli mieć dopracowaną wersję gry...;]

No wiesz "wszystko się może zdażyć wystarczy tylko mażyć"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2006 o 10:16, smuggler napisał:

> Sptytam jeszcze raz: Co jest z Yasie? Dawno was nie kupywałem i nei wiem jak sprawy stoją,

> a pamiętam, że to on napisałe mega recenzje diablo 2 i tak jakoś naszło mnmie ;)

Yasiu sobie zyje i czasem cos tam do CDA moze i skrobnie, ale to juz bardziej od Yasia zalezy,
niz nas.


Słyszałem, że mia kłopoty z pewnym białym polliestrowym garnituremm. Szkoda człowieka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz nas znow beda oskarzac o jakies tajne spiski. :) A czemu tym razem? Ano ja tez fanem Gothica nie jestem. Pierwsza czesc gry przeszedlem (choc sterowanie wolalo o pomste do nieba), w czesci drugie doszedlem gdzies do trzeciego rozdzialu i gra mnie znudzila (ale przynajmniej sterowanie miala juz porzadne). Zachwyty typu "wspaniała, nieliniowa fabuła" były wyssane z palca. Fabula była nielniniowa tylko w pierwszym rozdziale gry. A pozostale rozdzialy i zadania trzeba bylo wykonywac w takiej kolejnosci jaka wymyslili tworcy. Co do recek Gothica 3... sam tego nie rozumiem jak gra tak niedopracowana i z tyloma bledami (sam CDP sie chwali, ze polska wersja ma w sobie ponad 100 poprawek) mogla w niemieckich serwisach dostawac oceny w granicach 85%.

Dobra teraz trzeba cos powiedziec o nowym numerze CD Action. :) Nie moge sie doczekac az zagram w pelna wersje gry Codename: Panzers Phase One. Najpierw zainstalowalem sobie demko z CDA numer 09/2004, pozniej w nie pogralem (byla dostepna tylko jedna misja, na dodatek ta bardzo znana z afery jaka towarzyszyla premierze tej gry). A gdy demko przeszedlem ze strony Cenegi sciagnalem sobie drugie demko (znow tylko jedna misja). A teraz wlasnie ze strony producenta gry sciagnalem sobie muzyke. Podoba mi sie podejscie firmy Stormregion, które mówi: "podoba wam się muzyka z naszej gry? To sobie ja sciagnjcie za free i sluchajcie". Najgorsze zas jest to, iz mimo, że jest 1 w nocy to ja kompletnie nie jestem spiacy, zasne wiec pewnie nad ranem, wobec tego nowy numer kupie dopiero po poludniu. Ale juz sie nie moge doczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra,zobaczyłem całą zawartość numeru i kroi się nieźle.Recenzje Dark Messiah of Might & Magic i W40K:DoW Dark Crusade przeczytam koniecznie.Szkoda,że nie ma jeszcze Forces of Corruption!Poza tym rzucę okiem na Gothica III i Sims 2:Zwierzaki:).
Ważny dla mnie jest betatest WoW:Burning Crusade.
Reszta w sumie mi lata,ale numer całkiem fajnie się zapowiada.To tyle pod względem zawartości pisma,teraz CD.O grach już mówiłem,może w nie zagram,może nie,ale patrząc dalej:Bonusy i...nie,nie ma RTS Area!Tak nie może być!Ale jest fotka zrobiona przez Smuggiego:).Dema są w sumie nieważne,przestałem grać w nie z 4 lata temu (no,czasami odpalę sobie demko jakiejś starszej gry,jak jej nie mam).Trailery - Indiana Jones i Hellgate:London.Poza tym rzucę okiem na zwiastun CoD 3...

Plakat sobie będzie leżał w szafce albo na półce z boku...po co mi on na ścianie?Wszystkie plakaty,które zawiesiłem na ścianie spotkał marny los...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach, mam już od pół godziny. Jeśli chce ktoś wiedzieć jakie oceny dostały gry proszę pisać :P Numer ciekawy, plakat fajny, zawartość też ciekawa, choć oceny są dla mnie za wysokie. Pełniaki zainstaluje po szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie (człowiek, 17lvl, chaotyczny neutralny, profesja : gracz) dziś z samego rana gdy wstałem zlecił sie quest : trzeba zdobyć artefakt CD-Action (+2 inteligencji, +1 do charyzmy). Przeczytałem o zadaniu w swoim dzienniku i wyruszyłem. Zjadłem śniadanie (+50 do HP a rano ich stan jest niski ). Porozmawiałem z NPC "Mama" (bardzo dobre AI). Zaczepiłem stworka o nazwie "pies". Ubrałem zbroje w postaci czerwonej bluzy (+1 do ochrony przed zimnem i śniegiem) i buty (+3 do nie przemakania skarpetek). Wyruszełm patrzac na mape. Kiosk znajdował się na północy. Skorzystałem z windy (nie było żadnej pułapki w postaci otwierającej się podłogi). Droga do kiosku wiodła przez odśnieżony chodnik, więc droga okazała sie troszkę łatwiejsza niż myślałem jednak Lodowaty Wicher mi nie pomagał. Podszedłem do kiosku i rozpoczołęm dialog z kioskarką (półork ;), 50 lvl chaotyczny zły (nigdy nie powie ładnie dzień dobry) profesja : kioskarka, atuty : szeroka znajomośc polskie prasy. Poprosiłem o artefakt, używając persfazji w postaci 15 zł. Zakończyła się ona sukcesem. Popatrzałem do ekwipunku, dokładnie obejrzałem. Pojawił sie nowy wpis do dziennika "wróć do domu". Tak uczyniłem pośród śniegów. W domu położyłem CDA obok innych cennych znalezisk. Misja wykonana. Nowy quest : "wyrusz do szkoły i nie spóźnij się". Jestem właśnie w trakcie jego wykonnywania mam tylko nadzieje, że nauczyciel (elf - bardzo ładna ta pani, 29 lvl, praworządny dobry, cechy : wysoka inteligencja, umiejętnośc przekazania wiedzy innym) nie przyczepi się, że aktualizuje swój dziennik. Jeszcze tylko kilka godzin i znowu razem z CDA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 01:11, Wojman napisał:

Zachwyty typu "wspaniała, nieliniowa fabuła" były wyssane z
palca. Fabula była nielniniowa tylko w pierwszym rozdziale gry. A pozostale rozdzialy i zadania
trzeba bylo wykonywac w takiej kolejnosci jaka wymyslili tworcy. Co do recek Gothica 3... sam
tego nie rozumiem jak gra tak niedopracowana i z tyloma bledami (sam CDP sie chwali, ze polska
wersja ma w sobie ponad 100 poprawek) mogla w niemieckich serwisach dostawac oceny w granicach
85%.


No i właśnie proszę bardzo: gra z ponad 100 błędami otrzymała w CD-A 9 oraz Znak jakości. CI którzy mają CD-A niech zobaczą na stronie 64 tabelkę czy co to tam mają z oceną i proszę spoglądnąć na minusy - za niektóre (kiepskie) animacje, duże wymagania, uproszczenia, komiczny rag doll i liczne niedoróbki i bugi należy się co najwyżej 7+ może 8. Takie jest moje zdanie.
Jeśli gra jest zabugowana nie ma prawa otrzymać 9 ze znakiem jakości!!

Co do CD-A jest tak jak się spodziewałem ;] PES "oczywiście" jest lepszy od FIFY...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.11.2006 o 09:02, Markus89 napisał:


No i właśnie proszę bardzo: gra z ponad 100 błędami otrzymała w CD-A 9 oraz Znak jakości. CI
którzy mają CD-A niech zobaczą na stronie 64 tabelkę czy co to tam mają z oceną i proszę spoglądnąć
na minusy - za niektóre (kiepskie) animacje, duże wymagania, uproszczenia, komiczny rag doll
i liczne niedoróbki i bugi należy się co najwyżej 7+ może 8. Takie jest moje zdanie.
Jeśli gra jest zabugowana nie ma prawa otrzymać 9 ze znakiem jakości!!



Gdybyś przeczytyał dokładnie całą recenzję zobaczyłbyś, że jest napisane, cytuję : " Ale- uwaga! - ja testowałem wersję zachodnią gry. CD Projekt zadbał o to, by Polacy dostali wersję już poprawioną, upatchowaną. Bardzo żałuję, że brak czasu uniemożliwił mi zapoznanie się z nią przed oddaniem tekstu do druku. Tak czy inaczej- wy dostaniecie grę jeszcze lepszą niż ta, która zachwyciła mnie."

Wydaje mi się, że CormaC w wystawieniu oceny sugerował się zpatchowaną wersją. Co do wymagań, zgadzam się, zbyt duże, ocena jak najbardziej słuszna. Mi forumowicze mówili, że na mojej konfiguracji ( 100 RAM, Intel Pentium 4 2,4, GeForce 6600 NX ) gra mi spokojnie pójdzie, więc nie muszę się obawiać :) Tylko troszkę zaniepokoiła mnie recka Dark Messiah, myślałem, że będzie 9... a jak mama zobaczyła plakat z Xardasem, to powiedziała, że te białka są straszne i nie pozwoliła mi go zawiesić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 09:36, Full Wypas napisał:

Gdybyś przeczytyał dokładnie całą recenzję zobaczyłbyś, że jest napisane, cytuję : " Ale-
uwaga! - ja testowałem wersję zachodnią gry. CD Projekt zadbał o to, by Polacy dostali wersję
już poprawioną, upatchowaną. Bardzo żałuję, że brak czasu uniemożliwił mi zapoznanie się z
nią przed oddaniem tekstu do druku. Tak czy inaczej- wy dostaniecie grę jeszcze lepszą niż
ta, która zachwyciła mnie."


Jeśli gra została dostarczona (na zachodzi) do sklepów od razu z patchem to jeszcze można przymknąć na to oko, ale jeśli nie to Cormac zobowiązany był do testowania gry bez patcha - takiej jaka trafiła do sklepów. Inna sprawa jest związana z polskim wydaniem - pewnie przy polonizacji będzie wzmianka o poprawionych błędach, ale uważam, że ocena jest mocno zawyżona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 03.11.2006 o 09:41, Markus89 napisał:

Jeśli gra została dostarczona (na zachodzi) do sklepów od razu z patchem to jeszcze można przymknąć
na to oko, ale jeśli nie to Cormac zobowiązany był do testowania gry bez patcha - takiej jaka
trafiła do sklepów. Inna sprawa jest związana z polskim wydaniem - pewnie przy polonizacji
będzie wzmianka o poprawionych błędach, ale uważam, że ocena jest mocno zawyżona.


Ale nie rozumiesz, że takiego Kowalskiego nie obchodzi, że na zachodzie została wydana bez patcha? Chce recenzje tego, co sam ma w sklepie. CormaC nie miał czasu testować wersji od CDP, bo chciał dać reckę w tym numerze, na pewno napisze o polonizacji (lub ktoś inny) w następnym numerze, ale co kogo obchodzi, że w USA gra nie ma patcha? Pojedziesz do Stanów by kupić grę? Nie, pójdziesz do najbliższego sklepu, lub zamówisz przez neta polską wersję! Tak więc z oceny można moim zdaniem wyrzucić takie zwroty- pewne niedoróbki techniczne i bugi, niektóre animacje, czasem kosmiczny rah doll, bo to poprawiło CDP. Zatem jak dla mnie 9 się tej kultowej gierce należała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiesz jak sobie CDP poradziło z tymi usterkami ;] Samo stwierdzenie, że "poprawiliśmy" nie oznacza, że wszystko jest ok choć miejmy taką nadzieję...
A recenzja gry nie opiera się na przypuszczeniach tylko na faktach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 10:17, Markus89 napisał:

Ale nie wiesz jak sobie CDP poradziło z tymi usterkami ;] Samo stwierdzenie, że "poprawiliśmy"
nie oznacza, że wszystko jest ok choć miejmy taką nadzieję...
A recenzja gry nie opiera się na przypuszczeniach tylko na faktach.


Obie strony maja racje w tym sporze :)

Ocena Cormaca to ocena - co zaznaczyl na samym poczatku - zakochanego w grze fana cyklu. I na to tez trzeba brac poprawke. Wersja PL bedzie juz w XIII, wiec tam w razie czego dokona sie korekty wczesniejszej oceny, jesli ktos na podst. CDA przymierza sie do zakupu owej gry, niech wiec ten miesiac poczeka. A jak ktos tylko chcial poczytac o grze - no to ma powiedziane jak z nia jest.

BTW: ciekawe skad niektorzy juz graja w G3 - wersje z "wujkiem z Niemiec/Anglii/USA, ktory przyslal..." raczej nie kupie, bo ilez razy mozna w to wierzyc? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 10:32, smuggler napisał:

> Ale nie wiesz jak sobie CDP poradziło z tymi usterkami ;] Samo stwierdzenie, że "poprawiliśmy"

> nie oznacza, że wszystko jest ok choć miejmy taką nadzieję...
> A recenzja gry nie opiera się na przypuszczeniach tylko na faktach.

Obie strony maja racje w tym sporze :)


Miło usłyszeć/przeczytać, że nawet smugg się zgodzi w tym wypadku ze mną ;]

Dnia 03.11.2006 o 10:32, smuggler napisał:

BTW: ciekawe skad niektorzy juz graja w G3 - wersje z "wujkiem z Niemiec/Anglii/USA, ktory
przyslal..." raczej nie kupie, bo ilez razy mozna w to wierzyc? :)


Tego typu posty już wkrótce będą odbierane właśnie jako piraty i chyba słusznie bo faktycznie ileż można taką ściemę wciskać ludziom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować