Zaloguj się, aby obserwować  
owczar4

YouTube

2031 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2013 o 18:40, Anjinsan napisał:

Witam. Czy to tylko ja nie mogę obejrzeć dzisiaj niczego na YouTube czy wszyscy tak mają?

U mnie zero problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2013 o 18:40, Anjinsan napisał:

Witam. Czy to tylko ja nie mogę obejrzeć dzisiaj niczego na YouTube czy wszyscy tak mają?


Witaj,
chyba tylko Ty masz taki problem u mnie działa wszystko dobrze. Czasem nie masz problemów z internetem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzis póki co działa ale ostatnio oglądając coś na full screenie miałem dziwny problem. Leci sobie wideo, nagle jakby zatrzymuje się klatka x i dźwięk ''cofa się'' o jakieś 10 sekund powtarzając sekwencję, która dopiero została odtworzona i wideo ''rusza'' ponownie. I tak co chwilę. Czego to może być wina? I czy tylko ja mam taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2013 o 18:42, Isildur napisał:

Witaj,
chyba tylko Ty masz taki problem u mnie działa wszystko dobrze. Czasem nie masz problemów
z internetem?


Dziwna sprawa. Sprawdziłem Interię i tam materiały video działają, ale gdy pochodzą z YouTube już nie. Internet działa prawidłowo jak na moje laickie oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2013 o 18:50, Anjinsan napisał:

Dziwna sprawa. Sprawdziłem Interię i tam materiały video działają, ale gdy pochodzą z
YouTube już nie. Internet działa prawidłowo jak na moje laickie oko.


Usuń ciasteczka i spróbuj ponownie odpalić filmik na yt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

YT integruje się z platformą Google+, ostatnimi czasy po zmianie komentarzy dziwne cuda się działy.
Takiego przypadku jak ty nie miałem, ale miałem takie jazdy, że filmy na playliście np się zacinały, film bocznej ramki nie chciał odpalić itp itd
Poczekał bym z tydzień aż się to unormuje.

Chyba, ze na innym serwisie z filmami flash się tną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2013 o 18:53, Isildur napisał:

Usuń ciasteczka i spróbuj ponownie odpalić filmik na yt :)


Niestety, bez rezultatu :( Ten sam objaw występuje zarówno na Operze jak i na Firefoxie. Fakt, że jest to jedyny serwis sprawiający problemy (wszystko inne działa łącznie z automatyczną aktualizacją antywirusa), nasuwa mi podejrzenie, iż wina leży po ich stronie. No nic, odpuszczę sobie dzisiaj. Dziękuję za zainteresowanie i dobre chęci :)

Edit: No i ni z tego ni z owego ruszyło, jakby nigdy nic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś pomysł czemu na filmikach 720p mam pikselozę? Nie jest jakaś straszna, ale jednak jakość filmików nie dorasta do pięt filmom czy serialom które oglądam w takiej samej rozdzielczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale filmom oglądanym tez w YT ?
Czy filmom oglądanym z dysku prosto z plików ? Filmy na YT są konwertowane przez serwis, kompresowane celem zaoszczędzenia przestrzeni dyskowych na serwerach a to ciągnie za sobą spadki jakości bo spada znacznie bitrate. Jeśli oglądasz sobie film w 720p który ma average bitrate pomiędzy 1.5-3k to nie ma nawet najmniejszego porównania do filmów z YT.
Są jeszcze kwestie samych filmów, jakiej jakości był wrzucany film źródłowy [np czy był kodowany w jednym czy w dwóch przebiegach] tu też - im bardziej pokompresowany i gorszej jakości film przed wrzuceniem tym gorszy będzie po tym jak YT go skonwertuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2013 o 16:02, Pietro87 napisał:

Ale filmom oglądanym tez w YT ?
Czy filmom oglądanym z dysku prosto z plików ? Filmy na YT są konwertowane przez serwis,
kompresowane celem zaoszczędzenia przestrzeni dyskowych na serwerach a to ciągnie za
sobą spadki jakości bo spada znacznie bitrate. Jeśli oglądasz sobie film w 720p który
ma average bitrate pomiędzy 1.5-3k to nie ma nawet najmniejszego porównania do filmów
z YT.
Są jeszcze kwestie samych filmów, jakiej jakości był wrzucany film źródłowy [np czy był
kodowany w jednym czy w dwóch przebiegach] tu też - im bardziej pokompresowany i gorszej
jakości film przed wrzuceniem tym gorszy będzie po tym jak YT go skonwertuje.


Możesz powiedzieć, jakie są najlepsze formaty (+ dodatkowe ustawienia) video i audio dla filmików wrzucanych na YT? W kilku programach mam niezły wybór opcji, ale bez wiedzy i doświadczenia wybieram standardowy układ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.12.2013 o 16:38, McFlash napisał:

Możesz powiedzieć, jakie są najlepsze formaty (+ dodatkowe ustawienia) video i audio
dla filmików wrzucanych na YT? W kilku programach mam niezły wybór opcji, ale bez wiedzy
i doświadczenia wybieram standardowy układ.


Nie wrzucałem nigdy na YT plików w mp4 ani mkv, ale podejrzewam, że jesli YT je obsługuje, to dobrze skompresowane mp4 [np po obróbce w programie handbrake] z relatywnie wysokim bitratem i kodowane dwuprzebiegowo mogło by dać całkiem przyzwoite efekty.

Sam osobiście zawsze szedłem niejako na łatwiznę, tj film nagrywany frapsem obrabiałem w virtualdub kompresując film na xvid/divx [virtualdub w połączeniu z pakietem kodeków klite w wersji mega pozwala na używanie tych metod kompresji], audio szło w mp3 przeważnie w jakości 192kbps. Ale ja nie wrzucałem na YT nic co wymagało by naprawdę topowej jakości, tzn nie wrzucałem vlogów gdzie wypada audio obrobić tak aby głos był czysty [czyli odszumianie, kompresor dynamiki, normalizacja, względnie dodatki nastrajanie poziomu na zasadzie fade in fade out itp itd].
Jakość obróbki w kompresji ustawiałem tam na predefiniowany profil 720p.
Format używany przy tej obróbce to oczywiście był avi.

Co do samej jakości filmów wrzuconych już na YT :

https://www.youtube.com/watch?v=-Nzhcgw-oZ4
https://www.youtube.com/watch?v=tRf-fGQIZ9I

Tylko podkreślam, ja nigdy konta na YT nie prowadziłem pod publikę, traktowałem je jako prywatny hosting plików/wrzut, nie wrzucałem tam też nic ambitniejszego ani jakiejś poważnej obróbki video-audio oprócz jakiś takich szortów gamingowych jak te powyższe przykłady, więc nie bierz jakości tych wrzut za jakiś wielki wyznacznik, bardziej jako przykład jednej z opcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chciałem sobie pooglądać trailery z VGX, oglądam po prostu na YT. I ludzie zachwycają się w komentarzach grafiką, a u mnie jest taka sobie. Sama na pewno na niższą się nie zmienia. W sumie pobadałem inne playery i jest podobnie. Dopiero w 1080p jest ok. Albo jak zmniejszę odtwarzacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować