Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2010 o 18:28, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ Psie kupy to politycy, jak najbardziej
> żywi. Ale widocznie mam zbyt mocne alegorie.
Alegorie, jak alegorie, ale co Ci psy zawiniły? Gdybyś napisał "kocie kupy", to nic bym
nie mówił, ale psy? Toż to despekt dla psów, takie porównanie ;-D

W sumie nie wiem czyje kupy są w piaskownicach częstsze :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 15:09, Jaracz napisał:

No to fajnie, że pamiętasz. Umiesz wyciągnąć z tego jakieś wnioski czy gazety muszą Ci je podać?

Musi mi je podać oczywiście zawsze jedyna Rzeczpospolita. Ewentualnie Najwyższy czas. :)

Dnia 22.06.2010 o 15:09, Jaracz napisał:

Ta, bo ja buduję ten stadion i codziennie mam dostęp do kosztorysu.

Kosztorys Ci niepotrzebny. Google istnieje. Zadaj tylko właściwe pytanie lub kilka. To chyba nie jest ponad siły?

Dnia 22.06.2010 o 15:09, Jaracz napisał:

Ciekawe tylko jak wytłumaczysz fenomen, że PiS odszedł od władzy jakiś czas temu,
a koszty budowy tego stadionu urosły kilkukrotnie i co "zabawniejsze", ciągle rosną.

Najwyraźniej jednak pamięć Ci niedomaga. Stadion pierwotnie miał być stadionem Legii, a jego koszt budowy oraz eksploatacji miały częściowo pokryć inwestycje dodatkowe budowane razem z nim. Na dodatek pierwsze oszacowanie robiono w momencie w którym był najniższy dołek kryzysowy i tym samym najniższe ceny. Od tamtego czasu zmieniło się niemal wszystko. Na niekorzyść.
Inwestycji dodatkowych na razie nie będzie bo nie zdążą się wybudować, ceny zaczęły rosnąć, a stadion ma być narodowy i pokrywany finansowo w całości z budżetu państwa.

Dnia 22.06.2010 o 15:09, Jaracz napisał:

Pha, a kto inny, jak nie rząd, wprowadza głupie ustawy wprowadzające: przepisy ułatwiające
mataczenie i bogacenie się wybranych grup (w dużym uproszczeniu), mnożenie administracji
(której w związku z wejściem do UE jest i będzie jeszcze więcej), rozszerzenie świadczeń
socjalnych oraz pakowanie większych pieniędzy w instytucje państwowe?

Dobre pytanie. Sprawdź więc sobie które rząd wprowadziły takie przepisy, które rządy wielokrotnie pomnożyły administrację, które mnożyły socjal, rozdawały wcześniejsze emerytury i które rządy sprzedawały nawet ustawy za kasę. Pewnie doskonale wiesz jakie to rządy i wymieniać nie muszę.

Dnia 22.06.2010 o 15:09, Jaracz napisał:

Później resorty czy takie samorządy terytorialne też mają pole do popisu
w marnotrawieniu pieniędzy na głupie inwestycje i ustawione transakcje.

Tak, ale prawo, które takie numery umożliwia nie powstało niedawno. Powstało od kilku do kilkunastu lat wcześniej. Wtedy gdy Sejm na wyścigi i bezmyślnie zaklepywał kolejne numerki ustaw. Obecnie masz konsekwencje tamtej radosnej twórczości.
A kilku tysięcy ustaw i ich nowelizacji nie wyczyścisz, ani nie pousuwasz z dnia na dzień.
Żaden kraj nie przeprowadził jeszcze akcji na taką skalę.

Dnia 22.06.2010 o 15:09, Jaracz napisał:

Nie rozśmieszaj mnie. Afery odkrywa się po zmniejszeniu się wpływu rządzących, jakiś
czas po fakcie.

Tak jakby obecni rządzący mieli ten wpływ ogromny - szczególnie na Telewizję Polską SA. Może za miesiąc wpływ taki będą mieli po zrządzeniu losu, ale przez ostatnie 3 lata tak po prostu nie było. Bajki opowiadasz. Jak pokazują obecne wybory jest 6 milionów zdeklarowanych przeciwników PO, którzy każdą aferę z jej udziałem rozdmuchają do granic niemożliwości. I kilka "afer" nawet było. Tyle, że spaliły na panewce.

Dnia 22.06.2010 o 15:09, Jaracz napisał:

Nie. Wszyscy u władzy zachowują się tak samo, a na pewno zestawiając ze sobą PO, PiSy, PSL czy inne SLD.

No to musisz zmienić kraj. Zresztą w tej filozofii gdybyś ty był u władzy, to też byś się tak zachowywał. A skoro tak, to znajdowanie przywar u innych gdy z założenia ma się je w sobie jest zwykłą hipokryzją.

Dnia 22.06.2010 o 15:09, Jaracz napisał:

PO niby odsuwa niekompetentnych od władzy?

Zdefiniuj niekompetencję wg Twojep pojęcia.

Dnia 22.06.2010 o 15:09, Jaracz napisał:

Co z obietnicami Tuska, że odsunie ministra Grada jeśli nie sfinalizuje zakupu stoczni?

Może poszedł po rozum do głowy. No bo co jest winny człowiek, że nikt tego polskiego zawalonego związkami zawodowymi ścierwa nie chciał za żadne pieniądze? Jaki cel i sens miałaby taka zmiana personalna?
A czy Kaczyńscy i inni nie zmieniali zdania? Żeby tylko raz...

Dnia 22.06.2010 o 15:09, Jaracz napisał:

Co ze wspaniałym ministrem Klichem, który za jawne osłabianie resortu obrony i po serii katastrof lotniczych powinien już 15 razy poddać się do dymisji?

A co jest winny minister za nonszalancję dowódców? Przełożonym dowódców jest prezydent, a nie minister. A wcześniejsze rządy są tak samo odpowiedzialne za brak odpowiedniego prawa. A nawet bardziej bo tamte rządy nie miały blokującej większości z prezydentem. Mogły więc takie zmiany przeprowadzić kiedy tylko im się chciało.
Ale oczywiście winny jest zawsze obecny rząd...

Właśnie są po to wybory co 4 lata, żeby rozliczać rządzących z tego okresu w którym rządzili, a nie za całokształt polskiej głupoty narodowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 22.06.2010 o 17:47, Jcl napisał:

prezydentura Kaczora będzie podobna do jego brata. Ehhh... szkoda, że ten kto ma TV ten
wygrywa.


Otóż jest dokładnie odwrotnie AWS zawłaszczyło telewizję przegrało wybory , sld to samo i tak samo pis.
Natomiast kampania prezydencka to inna para kaloszy zwłaszcza że ludzie kierują żalem po stracie L. Kaczyńskiego i współczują jemu bratu , poz tym "przemiana" Jarosława i "zerwanie" z językiem nienawiści.
Polacy działają w myśl sentencji:
"Czucie i wiara silniej mówi do mnie. Niż mędrca szkiełko i oko"
A tam gdzie do głosu dochodzą uczucia tam kończy się zdrowy rozsądek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 19:39, kerkas napisał:

Natomiast kampania prezydencka to inna para kaloszy zwłaszcza że ludzie kierują żalem
po stracie L. Kaczyńskiego i współczują jemu bratu , poz tym "przemiana" Jarosława i
"zerwanie" z językiem nienawiści.


Dla mnie to jest obrzydliwe i żałosne.

1. L. Kaczyński nie był dobrym prezydentem. Był partyjniakiem wetującym wszystko, co nie pasuje bratu. A ja w Empiku widzę książki o nim. Teraz wystarczy tylko efektownie zginąć, już wszyscy cię kochają. :/
2. Tzw. "przemiany" Kaczora nigdy nie trwają dłużej niż jeden standardowy miesiąc/faza księżyca/kampania wyborcza. Nie jestem w stanie pojąć, dlaczego ludzie w to wierzą i kto w to wierzy. Niezdecydowani? Wyborcy Pisu, którzy się odwrócili przy jakieś okazji, a teraz robią "come back"?

Dnia 22.06.2010 o 19:39, kerkas napisał:

Polacy działają w myśl sentencji:
"Czucie i wiara silniej mówi do mnie. Niż mędrca szkiełko i oko"
A tam gdzie do głosu dochodzą uczucia tam kończy się zdrowy rozsądek.


Ja żadnych emocji względem J. Kaczyńskiego nie odczuwam. Co najwyżej irytują mnie jego kłamstwa.

A tak poza tym, gdyby tak bardzo bolał po stracie brata, to chyba pogrążony w żałobie nie startowałby na prezydenta od razu przechodząc do ofensywy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 20:02, Budo napisał:

/.../ Dzięki. Z mojej komisji na jakieś 3600 osób tylko 100 głosów na Korwina z tego co wyczytałem.

Jak by nie było, to w skali kraju dostał ponad 416 tyś. głosów. Ciekaw jestem, jak to się przełoży na wybory parlamentarne, moze dostaną ponad 5% i wejdą do parlamentu. Będzie na pewno weselej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 12:33, Olamagato napisał:

> Szkoda tylko że tępo wymierania gatunków w wyniku działalności ludzi jest 10
000 razy większe niż naturalnie

A to ciekawe te Twoje dane. Bo jak na razie człowiek w całej swojej historii wybił kilka
promili z ogólnej liczby gatunków (licząc to co wiemy),(...)


Chyba się pomyliłem - powinno być 1 000 razy , zorientowałem się już po czasie edycji

Dnia 22.06.2010 o 12:33, Olamagato napisał:

> Co do Neandertalczyka to nie wiadomo. :P
No widzisz, nawet ty masz wątpliwości. Ja akurat w tym wypadku prawie nie mam. Nie ma
obecnie żadnego innego wiarygodnego uzasadnienia dla zniknięcia neandertalczyka. W grę
mogłaby wchodzić jeszcze jakaś choroba, ale tego łatwo nie odkryjemy.


Tzn. wiadomo że Homo Sapiens Sapiens przyczynił się do wyginięcia Neandertalczyków ale nie wiadomo czy pośrednio czy bezpośrednio - nie wiadomo czy go wyrżnął ,czy zajmował lepsze tereny zmuszając go do przeniesienia się na jakościowo gorsze, lub czy go nie wchłonął krzyżując się z nim.

Dnia 22.06.2010 o 12:33, Olamagato napisał:

(...) Dzięki temu mózgowi mamy parki narodowe, rezolucje ONZ i powszechną świadomość, że jeżeli zatrujemy > sobie słój świat, to nikt nas z opresji nie wyciągnie.


Jakoś nie widzę tej świadomości u ludzi, przynajmniej u większości.

Dnia 22.06.2010 o 12:33, Olamagato napisał:

(...)
> A ja mu odpisałem że próby jądrowe to nie to samo co bombardowanie miast
Prawda. Ale znowu rozchodzi się o miasta, prawda? Czyli o twory człowieka. A w miastach
głównym żyjątkiem jest człowiek. Trzeba chyba porządnego przywalenie jakiegoś meteorytu,
żeby wielu ludzi sobie zdało sprawę jak mało od nas zależy i jak niewiele trzeba, żeby
rozwalić środowisko, które znamy.


Rozchodzi się o to że wojna atomowa wpłynęłaby na klimat/środowisko.

Dnia 22.06.2010 o 12:33, Olamagato napisał:

> Rekiny przetrwały 400 milionów lat ale człowieka mogą nie przetrwać
Człowiek jako drapieżnik eliminuje swojego konkurenta. Jedynego drapieżnika, który istnieje
w dużych ilościach i sam na sam praktycznie zawsze wygrywa. Tym bardziej, że prędzej
czy później ludzie będą musieli osiedlać się na wodzie lub w wodzie.
Tego procesu nie zatrzymasz. W najlepszym razie uda się go zatrzymać na takim poziomie
na jakim pozostała liczba drapieżników lądowych.


A w czym mu rekin przeszkadza ? Nawet gdyby chciał to rekin nie uszkodzi nawet batyskafu. Więcej ludzi ginie rocznie od upadku z krzesła niż od ataku rekina, a nawet ci co giną to przez przypadek głównie rekin myli człowieka z innymi zwierzętami na które poluje.

Dnia 22.06.2010 o 12:33, Olamagato napisał:

> A to http://www.youtube.com/watch?v=S9ob9WdbXx0
> twardy dowód to nie jest ale zawsze jakiś jest, zwłaszcza że przedstawiony przez
samego
> Sir Davida Attenborough
Niestety nie mogę go odtworzyć. A gościa cenię bo jako biolog i przede wszystkim człowiek
rozpowszechniający wiedzę o biologii naszego świata ma ogromne zasługi.


Dziwne. To spróbuj któryś z tych :

http://www.youtube.com/watch?v=uOkHY3PYGho
http://www.youtube.com/watch?v=1Oe8nwA5o0c
http://www.youtube.com/watch?v=xoLfPKp5uwI

Dnia 22.06.2010 o 12:33, Olamagato napisał:

> Z jednej strony mówisz tak , a wcześniej mówisz że jak człowiek wyrżnie ileś gatunków
> (obecnie 50 000 rocznie) to nic się nie stanie bo gatunki wymierały tak i
tak.
Nie wiem skąd masz takie dane. A nawet jeżeli, to nie mamy żadnych danych porównawczych
do tego ile gatunków wymiera średnio rocznie w ciągu całej historii Ziemi. Nawet nie
mamy danych ile żyjących gatunków na przestrzeni wieków było liczbą typową.
Jedyne co wiemy, to iż chwilę wcześniej (w skali geologicznej) było o jakąś konkretną
liczbę więcej gatunków.


Tu już się nie pomyliłem 50 000. Niestety nie pamiętam gdzie o tym słyszałem.
Ale jest też taka ciekawa stronka
http://www.worldometers.info/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 20:56, ev1l_on3 napisał:

> /.../> Tu już się nie pomyliłem 50 000. Niestety nie pamiętam gdzie o tym słyszałem. /.../

No, no, no...
A czy porównałeś to z liczbą gatunków, które żyją na ziemi? Owadów jest najwięcej, szacunkowo tylko połowa odkrytych i opisanych, więc jest ich (zależnie od szacunków) może tak z 8 milionów. A wszystkich będzie tak 10 - 15 milionów.
To wychodzi na to, ze przez ostatni 1000 lat wybiliśmy juz 50 milionów gatunków, a to jest, z grubsza, 5x tyle ile ich jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 22.06.2010 o 13:30, Galadin napisał:


BTW - jak na razie jedyne dobre rzeczy które mogę powiedzieć o PO to na szczęście opóźnienie
przyjęcia euro i wstrzymanie się od zakupu milionów szczepionek podczas grypy.


Nie powiększanie deficytu budżetowego (co gorąco polecał pis) dodatni wzrost gospodarczy , poza tym kulturalne zachowanie , brak wyzwisk w stylu łżeelity , wykształciuchy a i przypominało mi się Jarosław Kaczyński nazwał sld organizacją przestępczą a teraz w imię zdobycia władzy brata się z przestępcami , zresztą już był w sojuszu z kryminalistami (Samoobronna) a i w pis-ie jest sporo kryminalistów.
Ale to jak widzę nikomu n ie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 21:25, kerkas napisał:

Nie powiększanie deficytu budżetowego


Deficyt budżetowy.

Dnia 22.06.2010 o 21:25, kerkas napisał:

, poza tym kulturalne zachowanie , brak wyzwisk


Palikot, Niesiołowski

Dnia 22.06.2010 o 21:25, kerkas napisał:

zresztą już był w sojuszu z kryminalistami


Miro, Zbychu, senator Misiak...

Dnia 22.06.2010 o 21:25, kerkas napisał:

Ale to jak widzę nikomu n ie przeszkadza.


No właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 13:39, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ > Ile ? I w jakim przedziale czasu?
Wujek Google się kłania


Sam mam szukać argumentów przeciw sobie? Nie chce mi się.

Dnia 22.06.2010 o 13:39, KrzysztofMarek napisał:

> Z tego co wiem to główny poligon do prób jądrowych to ruski mieli w Kazachstanie
na stepie...
Sam piszesz: główny. Miejsca i lasów mieli i mają dosyć, stać ich było, żeby godzinę
po wybuchu dwie dywizje zmechanizowane (nie pancerne!)przegonić po terenie, na którym
zdetonowano bombę.


680 z 715 testów ruscy przeprowadzili w 2 miejscach w Kazachstanie i na Nowej Ziemi gdzie lasów nie uświadczysz.

Dnia 22.06.2010 o 13:39, KrzysztofMarek napisał:

> 40 kilometrów to największe eksplozje (powyżej 10 Megaton) poza tym ile z tego jest
na
> tyle małych cząsteczek by utrzymać się w stratosferze - niewiele
Właśnie dużo małych cząstek


Większość materiału z krateru opada, ponad połowa w ciągu pierwszych 24 godzin
" The larger particles spill out of the stem and cascade down the outside of the fireball in a downdraft even while the cloud rises, so fallout begins to arrive near ground zero within an hour, and more than half the total bomb debris is deposited on the ground within about 24 hours as local fallout."

Dnia 22.06.2010 o 13:39, KrzysztofMarek napisał:

> Dym z największych pożarów lasów dochodzi to stratosfery
>
A gdzie zaczyna się stratosfera? Właśnie około 30 kilometrów.
Większy wybuch wulkanu daje więcej pyłów. Poczytaj o Krakatau.


Daje więcej pyłu niż pożar lasu czy pojedyńczy wybuch jądrowy ale nie więcej/nie wiele więcej niż 100 wybuchów nad miastami, w dodatku wybuch wulkanu Tambora znacznie wpłynął na klimat.

Dnia 22.06.2010 o 13:39, KrzysztofMarek napisał:

A czy porównałeś to z liczbą gatunków, które żyją na ziemi? Owadów jest najwięcej, szacunkowo tylko połowa > odkrytych i opisanych, więc jest ich (zależnie od szacunków) może tak z 8 milionów. A wszystkich będzie tak 10 > - 15 milionów.
To wychodzi na to, ze przez ostatni 1000 lat wybiliśmy juz 50 milionów gatunków, a to jest, z grubsza, 5x tyle > ile ich jest.


Ale masowa rzeź zaczęła się nie 1000 lat temu tylko 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego smieję się do dziś:
"21 czerwca 2010
Wielkie zwycięstwo
Mimo gigantycznych agregatów przeciwko, Komorowski uzyskał wspaniały wynik! Polska jest wspaniała. Polacy są najważniejsi!
Janusz Palikot (08:00)"

Cytat z blogu Palikota. Jakich przeciwko? Kłamliwych sondaży, wpadek komora, pogardy jego komitetu honorowego dla wszystkiego i wszystkich?

A ponoć to Kaczor widział wszędzie Układ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 13:30, Galadin napisał:

> Na przykład?

Na przykład proponuję poczytać nawet nasze forum od tej strony http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&tpage=21
Dodam do tego antykampanię PO dzięki której w naszej telewizji prywatnej jak i za granicą
wyśmiewano Kaczyńskich za ich wygląd zewnętrzny, pierwszą damę, a o kocie Jarka to się
do dzisiaj trąbi.


Zadam moje ulubione pytanie na które jeszcze nikt nie da konkretnej odpowiedzi:
Proszę o przykład kiedy PO użyło służb specjalnych przeciwko przeciętnemu Kowalskiemu , bo pis za swojej kadencji robił to notorycznie tzw. Agent Tomek , Mariusz Kamiński i CBA.
Aha pracownicy CBA oczywiście anonimowo powiedzieli że sprawie Kwaśniewskich była tylko jedna dyrektywa z góry: ZNALEŹĆ HAKI NA KWAŚNIEWSKICH ZA WSZELKĄ CENĘ.
Metody jakich używał w walce z "przestępcami" pis to metody rodem z ZSRR i PRL jednym słowem UBECKIE.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 21:27, Mogrim napisał:

> Nie powiększanie deficytu budżetowego

Deficyt budżetowy.


A za gradobicie w Lubelskim odpowiedzialny jest Tusk :)
Zaraz usłyszę że kryzys to też Tusk z kolegami wymyślił przy piwie :)

Dobrze brnąc dalej w twoją jakże "konstruktywną" krytykę jeśli nie PO to co ?
PSL ? SLD ? chyba że chcesz recydywy IV RP ?

Słucham konkretnych propozycji , wykaż się czymś więcej niż tylko krytyką PO to PO tamto.






Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 21:41, kerkas napisał:

A za gradobicie w Lubelskim odpowiedzialny jest Tusk :)


Za gradobicie nie. Za deficyt tak. Więc nie wciskaj tu kitu.

Dnia 22.06.2010 o 21:41, kerkas napisał:

Dobrze brnąc dalej w twoją jakże "konstruktywną" krytykę jeśli nie PO to co ?


Jeśli uważasz, że nie jest konstruktywna, to na pewno z łatwością jesteś w stanie wytłumaczyć się z Palikota, Zbycha, Misiaka. Wszystko co zarzucasz pisowi można zarzucić także PO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Większość zagłosuje na niego z litości.
Czyli mniejszym złem jest Komorowski?
A to nie jest przypadkiem tak, że wszystko by sprywatyzował?
Z innej beczki. Za rok wybory do rządu. Może WiP będzie miał te 5%. Chętnie bym zobaczył jak JKM by się sprawdził w roli posła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A to nie jest przypadkiem tak, że wszystko by sprywatyzował?

Niestety nie.

Dnia 22.06.2010 o 21:50, Jcl napisał:

Chętnie bym zobaczył jak JKM by się sprawdził w roli posła.


JKM już był posłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się