Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2011 o 21:12, Mogrim napisał:

> /.../ A co TK powie to wie tylko skład, który będzie orzekał.

Jeśli orzeknie zgodność z Konstytucją, to ja... co sobie pomyślę, to moje. Nie napiszę, bo jeszcze poszedłbym siedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 21:41, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ A co TK powie to wie tylko skład, który będzie orzekał.
Jeśli orzeknie zgodność z Konstytucją, to ja... co sobie pomyślę, to moje. Nie napiszę,
bo jeszcze poszedłbym siedzieć...

To przygotuj od razu pryczę dla mnie, bo to będzie pełne upolitycznienie rzeczowego trybunału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 21:22, Mogrim napisał:

Nie o takim strachu mówiłeś - mówiłeś o przypadku kiedy ktoś się boi udzielić pomocy,
bo tego nie potrafi. Co innego ruchy refleksyjne wywołane "stanami patologicznymi".

Tak ogólnie rozwinąłem o strachu, strach przed fatalną pomyłką też może być paraliżujący. A więc strach przed zrobieniem komuś krzywdy nie ocali mi tyłka?

Dnia 14.04.2011 o 21:22, Mogrim napisał:

Nie, można mu przypisać odpowiedzialność za to co się stanie, a co nie stałoby się gdyby
pomocy udzielił - i o ile ma obowiązek zapobiegnięcia skutkowi.

No, to miałem na myśli: obciążyć go odpowiedzialnością za to czemu rzekomo nie zapobiegł. Ciekawe jak sąd określa kiedy dany obywatel "ma obowiązek".

Dnia 14.04.2011 o 21:22, Mogrim napisał:

Wiedza może mieć co najwyżej znaczenie dla umyślności/nieumyślności.

A więc może być "nieumyślne nieudzielenie pomocy"? Ciekawe, że można wymagać od obywatela umiejętności a świadomości swoich czynów już nie.

Dnia 14.04.2011 o 21:22, Mogrim napisał:

Nie ma wyjątku. Jeśli ktoś nie chce żeby mu udzielać pomocy, to nie trzeba jej udzielać.

A ja zrozumiałem, że chodziło tam o poddanie się przez udzielającego pomocy zabiegowi lekarskiemu: np oddawanie krwi; w celu udzielenia pomocy. Czyli chodzi jednak o ofiarę i jej zgodę na zabieg?

Dnia 14.04.2011 o 21:22, Mogrim napisał:

Nie. Ustala się, że powinien był umieć, a nie że umie.

To jeszcze gorzej, odpowiedzialność za zaniechanie czegoś do czego jest się zdolnym ma sens, ale jak udowodnić komuś zaniechanie czynności, której nie miał najmniejszych szans wykonać? Czyżby promocja beznadziejnych aktów desperacji w stylu: jak nie umiesz pływać to przynajmniej utoń z ofiarą?
Karanie ludzi wprost za to, że czegoś nie potrafią: to ociera się o Orwella? Takie prawo nawet bezrękiemu nie odpuści (nie ma raczek? A powinien mieć:).

Dnia 14.04.2011 o 21:22, Mogrim napisał:

Nic nie stoi na przeszkodzie poza granicami wyznaczonymi przez Konstytucję.

Jeśli Konstytucja nie pozwala na karanie za takie absurdy to coś cienki ten papiur.

Dnia 14.04.2011 o 21:22, Mogrim napisał:

W tym przypadku może mieć.

Czyli raz ma raz nie, wedle uznania ...ech gdzie te czasy gdy każdy "dług" dało się spłacić:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 22:21, S1G napisał:

To przygotuj od razu pryczę dla mnie, bo to będzie pełne upolitycznienie rzeczowego trybunału.

Skoro łyknęli "ustawę dezubekizacyjną" to nic mnie już nie zdziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 21:12, Mogrim napisał:

Znam opinię prywatną dwóch obecnych sędziów Trybunału wg których to jest oczywiście niezgodne
z Konstytucją. A co TK powie to wie tylko skład, który będzie orzekał.


Dziękuję za informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2011 o 22:17, Pietro87 napisał:

Nie mniej dzięki Jarkaczowi oszołomowi zarówno Katyń jak i wielka tragedia lotnicza [do
tego oz grozo z winy jego brata jak by nie patrzeć*]
Jak by nie patrzeć to Wielki Lech uparł się na lot na to konkretne lotnisko [lotnisko z czasów WW2 btw] bo nie > chciało mu się leniwej dupy wieźć pociągiem z drugiego dużo bardziej oddalonego od lasu katyńskiego
lotniska], to on się spóźnił na lot [a gdyby się nie spóźnił, dolecieli by na czas i całej katastrofy mogło by nie
być], to on uparł się na drugą oddzielną wizytę - wina leży w dużej mierze po jego stronie.


Jakbym czytał palikota. Wynika z tego, że każda ofiara katastrofy lotniczej jest sama sobie winna, bo przecież mogła jechać pociągiem. A najlepiej w ogóle się nie ruszać z domu. "Jakby się nie spóźnił to może..." - jakby Kaczyńska go nie urodziła to zapewne nie byłoby katastrofy i 96 osób by nie zginęło. Bądźmy poważni, ok?

Dnia 09.04.2011 o 22:17, Pietro87 napisał:

A Katyń zamordował Wajda. Nakręcił film który tylko my polaczki obejrzymy, reszta go
zleje po 15stu minutach bo jest nudny jak flaki z olejem.


Nonsens. Żaden film nie zmieni świadomości ludzi na świecie. O holocauście wie każdy nie dlatego, że jakiś reżyser nakręcił o tym dobry film, tylko dlatego, że żydzi potrafią konsekwentnie o pewnych rzeczach mówić, niezależnie od okoliczności. Polaczki zaś same są sobie winne, bo o Katyniu wiedzą tyle co nic - kogoś tam zabili dawno temu.

Dnia 09.04.2011 o 22:17, Pietro87 napisał:

A mnie osobiście na dziś dzień dydna odkopywanie starych spraw, ja żyję tu i teraz nie
w czasie prlu ani w czasie wojennym, mnie interesuje obecny stan kraju


I właśnie dzięki takim ludziom jak Ty jest jak jest. Ten kraj istnieje tylko dlatego, że poprzednie pokolenia interesowało coś więcej. Kraj z ludźmi o takiej postawie jak Twoja nie ma prawa przetrwać.

Dnia 09.04.2011 o 22:17, Pietro87 napisał:

Ale bycie patriota nie wyżywi ci rodziny, nie mam pojęcia ile masz lat


9,5.

Dnia 09.04.2011 o 22:17, Pietro87 napisał:

i tak dla przeciętnego polaka ważne jest "żeby się mieć za co nażreć" bo jak się nie
nażre ani nie opłaci czynszu to wyleci pod chmurkę


Akurat o dziwo ci którym brakuje na czynsz są częściej większymi patriotami mniej łasymi na kasę niż ci, co mają więcej. Mowa tu choćby o nowobogackich prymitywach a''la sobiesiak, lemingowatą młodzieżą dla której sensem życia jest nowy ipod czy inny gadżet.

Dnia 09.04.2011 o 22:17, Pietro87 napisał:

Nie żyjemy tez w czasie w którym byśmy byli bezpośrednio zagrożeni militarnie


Serio? Przed II WŚ też mieliśmy ze wszystkimi podpisane odpowiednie układy. Jak się skończyło nie muszę przypominać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 21:30, Mogrim napisał:

/.../ > Jakbym czytał palikota. Wynika z tego, że każda ofiara katastrofy lotniczej jest sama
sobie winna, bo przecież mogła jechać pociągiem. A najlepiej w ogóle się nie ruszać z
domu. "Jakby się nie spóźnił to może..." - jakby Kaczyńska go nie urodziła to zapewne
nie byłoby katastrofy i 96 osób by nie zginęło. Bądźmy poważni, ok?

Wiesz, Palikot, zanim całkiem zdurniał, miał parę trafnych spostrzeżeń. Nie popadaj w manierę typu " to mówi Palikot, zatem jest niepoważne". Nie liczy się kto mówi, ale co mówi. (to ostatnie zdanie, to nie do Ciebie, to do lemingów)

Dnia 15.04.2011 o 21:30, Mogrim napisał:


>
Nonsens. Żaden film nie zmieni świadomości ludzi na świecie. O holocauście wie każdy
nie dlatego, że jakiś reżyser nakręcił o tym dobry film, tylko dlatego, że żydzi potrafią
konsekwentnie o pewnych rzeczach mówić, niezależnie od okoliczności. Polaczki zaś same
są sobie winne, bo o Katyniu wiedzą tyle co nic - kogoś tam zabili dawno temu.

Nie masz, moim zdaniem, racji, co więcej, sam sobie przeczysz. Właśnie dobry filn zapada w świadomość bardziej, niż suche zdanie z podręcznika. A najlepiej, jak na ten sam temat są filmy, ksiązki i podręczniki. Czy Sienkiewicz, nie uczynił dla Polski mało? A może dużo?

Dnia 15.04.2011 o 21:30, Mogrim napisał:


Serio? Przed II WŚ też mieliśmy ze wszystkimi podpisane odpowiednie układy. Jak się skończyło
nie muszę przypominać.

Oj, mieliśmy. Teraz też mamy. Niewiele z tego wynika, skoro nasza armia ma więcej generałów, oficerów i podoficerów niż szeregowych...
Wszak już Talleyrand odpowiedział na pytanie, od czego zależy wielkość dyplomaty: od wielkości działa, które za nim stoi. Możemy to jasno powiedzieć: dopóki nasza armia jest taka, jaka jest, niewielu z Polską będzie się liczyło. I dopóki gospodarkę będziemy mieli taką, jaką mamy. I dopóki świadomość narodowa będzie taka, jaką mamy, niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 21:30, Mogrim napisał:

Serio? Przed II WŚ też mieliśmy ze wszystkimi podpisane odpowiednie układy. Jak się skończyło
nie muszę przypominać.

Gdybyśmy nie mieli żadnych układów, a tym bardziej polskich matematyków i żołnierzy, to byśmy skończyli tak jak Ukraina lub Białoruś. Ich okupacja de facto wciąż trwa, a państwowość jest kwestionowana. A przecież po 1918 r. Polskę też nazywano sezonowym państwem (szczególnie lubują się w tym rosyjscy agenci i poplecznicy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2011 o 16:28, Tyler_D napisał:

Najlepiej sprzedaje się chłam [ z pewnymi wyjątkami ] - nic nowego, panie. ;-P


Szkoda że tak jest.

Mimo że nastrój świąteczny to mam kolejną złą wiadomość złoża gazu łupkowego w Polsce są niezwykle bogate
a to znaczy że może się to skończyć tak samo jak w Holandii z gazem błotnym.
W Kanadzie 60.000 km kwadratowych ziemi jest zniszczone z powodu właśnie wydobycia gazu łupkowego tyle że Kanada ma powierzchnię 9 976 140 km² a Polska 322 575 km².

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jarosław Kaczyński by tę Polskę podpalił jak Neron Rzym"
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jaroslaw-kaczynski-by-te-polske-podpalil-jak-neron,1,4251288,wiadomosc.html

- Lubię obserwować teatralność Kaczyńskiego, on ma taką potrzebę teatru w sobie, kocha ten występ, on by tę Polskę podpalił jak Neron Rzym, żeby coś się działo, żeby mógł wystąpić z kolejnym swoim słownym kalamburem czy wygrzebanym cytatem - przekonuje pisarz Andrzej Stasiuk w rozmowie z Piotrem Najsztubem dla tygodnika "Wprost".

- On tym żyje, to widać, i ma wyczucie dramatyzmu, napięcia. Tylko złe jest to, że jest politykiem. Lepiej byłoby, gdyby np. w teatrze się realizował. Jednak on potrzebuje setek tysięcy statystów, więc teatr nie wystarczy - mówi Stasiuk.

Pisarz, odnosząc się do świętowanej 3 maja rocznicy uchwalenia konstytucji, zaznaczył, iż "bardzo długo to był naród panów i niewolników, przeważająca część narodu nie wiedziała, że jest Polakami". - Może tak naprawdę nasza tożsamość narodowa jest strasznie krucha? Była wytwarzana tylko przez elity, które jednocześnie kompletnie sobie z tym narodem polskim nie poradziły, bo rozpieprzyły tamtą Polskę, wielką od morza do morza. Wymyśliły sobie dobrze konstytucję nawet, ale wcześniej rozdupczyły, rozkurzyły w niebyt wszystko. Więc ta polska tożsamość jest jakaś dziwna. Może właśnie dlatego tak się upieramy przy tożsamości, żeby ją mieć, żeby coś mieć - czytamy wypowiedź Stasiuka zamieszczoną w tygodniku "Wprost".

Patrząc na polski naród, pisarz dostrzega brak zakorzenienia w rzeczywistości i w historii, bo ona była okrutna, parszywa i potworna dla Polaków. Jego zdaniem "ta polskość jest heroicznie osierocona, samotna między Rosjanami, Niemcami, Żydami i to rządzi polskim umysłem. Upiory obcych, rzeczywistych albo nierzeczywistych".

(MBł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I pisarz ma swoją rację.Przecież Kaczyńskiemu najbardziej na wiecie zależy żeby się znaleźć na kartach historii jak o wielki mąż stanu, najlepiej przebijający samego Piłsudskiego.To co on robi z Polską PiSem jest rzeczą nieprawdopodobna.Z parti która za kadencji jego brata była prawicowa, patriotyczna i wierna samodzielnej i niezależnej Polsce zrobił anarchistyczną separatystyczną socjalistyczną partię która się kłoci z wszystkimi o wszystko.Co do patriotyzmu to nie byl ont tylko wytwarzany przez elity, patriotyzm jest od dawna zakorzeniony także w większych, szerszych kręgach społeczeństwa.Może być kruchy bo jest podkopywany przez konformistów i lewaków, którym nie zależy na Polsce ale tylko na tym żeby się nie narobić i zapewnić sobie dostatnie, płytkie umysłowo życie.tak, historia byla i jest dla nas okrutna ale to ona kształtowała i kształtuje Polaków.Nie chodzi o upiory, nawet uprzedzenia z którymi osobiście się nie zgadzam można niejako us[usprawiedliwić.Bo przez wieki walczyliśmy za tak wielu nie otrzymując nawet nie wiele parafrazując Churchila.Wiele razy się wadziliśmy z sąsiadami walczyliśmy za wolność naszą i waszą i co to nam dało?piękne karty Historii bohaterów i żadnych korzyści które wyciągnęły inne państwa, które mało co zrobily a zawsze czerpaly jak najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 16:48, kerkas napisał:


O, dobrze że o tym piszesz.
Rogalski tego chce, Gosiewska najwyraźniej też - dlaczego Ciebie tak (i kupę innych trolli w komentarzach do artykułu) to boli, że ciało Gosiewskiego miałoby zostać ekshumowane? Ja akurat uważam, że powinni mieć do tego prawo - niech to ciało ekshumują (najlepiej za własne pieniądze), sprawdzą czy ma w płucach hel i zakopią z powrotem. Ich sprawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 16:59, Vilmar napisał:

O, dobrze że o tym piszesz.
Rogalski tego chce, Gosiewska najwyraźniej też - dlaczego Ciebie tak (i kupę innych trolli
w komentarzach do artykułu) to boli, że ciało Gosiewskiego miałoby zostać ekshumowane?


A wiesz co zostało z ciała Gosiewskiego , to weź jogurt i praśnij nim o ścianę.
Pani Gosiewska zażądała również garnituru męża w którym leciał do Smoleńska.
Nie wspominając o pomyśle pis-u aby OTWARTE trumny ze szczątkami ofiar katastrofy w Smoleńsku wystawić w Sejmie.

Dnia 26.04.2011 o 16:59, Vilmar napisał:

Ja akurat uważam, że powinni mieć do tego prawo - niech to ciało ekshumują (najlepiej
za własne pieniądze), sprawdzą czy ma w płucach hel i zakopią z powrotem. Ich sprawa!


Widzisz tylko ten pomysł to absurd i ma na celu tylko i wyłącznie wywoływanie zamieszania i nic do sprawy nie wniesie hel jest lżejszy od powietrza.
A jeśli tak bardzo chcą to za własne pieniądze.

Ps. Prezes cytuje i chwali poglądy jednego z ideologów nazizmu Karla Haushofera i poza panem Bratkowskim nikt
nie reaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 19:09, kerkas napisał:

A wiesz co zostało z ciała Gosiewskiego , to weź jogurt i praśnij nim o ścianę.


Ale mnie to nic nie interesuje. To ani mój, ani Twój bliski, więc jeżeli rodzina chce sobie z jego ciałem zrobić choćby ozdobę ogrodową, to ani mnie, ani Tobie nic do tego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 19:32, Vilmar napisał:

> A wiesz co zostało z ciała Gosiewskiego , to weź jogurt i praśnij nim o ścianę.


Ale mnie to nic nie interesuje.


A powinno za te i inne obłędne pomysły płacisz Ty , ja i inni podatnicy.
Z ręką na sercu co to da ? nic.

>To ani mój, ani Twój bliski, więc jeżeli rodzina chce

Dnia 26.04.2011 o 19:32, Vilmar napisał:

sobie z jego ciałem zrobić choćby ozdobę ogrodową, to ani mnie, ani Tobie nic do tego!


Powtarzam niech robią cyrk jeśli chcą ale za własne pieniądze a nie pieniądze podatników.
Dosyć już uległości wobec ludzi (i ich najbardziej szalonych pomysłów) którzy podważają legalność wybranej władzy i podważają fundamenty demokratycznego państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się