Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2011 o 12:03, S1G napisał:

> A PJN nie wyobraża sobie koalicji z PiSem bo wie co go czeka. PiS wykończył Samoobronę

> i LPR gdy byli w koalicji wiec mniejszościowe ugrupowanie nie wejdzie w takie coś.
Poczytaj
> prasę i zobacz jak to wszystko wygląda.
Pytanie czy to faktycznie niezależne ugrupowanie, czy też koń trojański mający symulować
"rozłam" celem przekonania przeciwników Kaczyńskiego że partia się sypie i przestał być
groźny (a to odebrało by głosy PO). Natomiast zwolenników to nie ruszy, bo to tzw beton,
który pójdzie na rozkaz wodza nawet i do piekła.

Ty wiesz swoje ja wiem swoje. Okaże się w październiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 14:36, Pietro87 napisał:

Suma summarum - nie operujemy na tym samym poziomie wzajemnego szacunku, dlatego rozmowa
z tobą bezcelową jest w moich oczach. [toteż masz szanse dowartościować się
dopiskiem "moje zdanie najmojsze było ostatnie"]


Właśnie zauważyłem, że nie masz do mnie szacunku i patrzysz z góry. Nie potrafisz nawet uzasadnić swojego stanowiska licząc na to, że ktoś zrobi to za Ciebie. Trudno. Kończąc w ten sposób sam się dowartościowałeś, że w gruncie rzeczy nic nie wiesz, nie masz pojęcia o czym mówisz, dajesz sobą manipulować, ale co ja bym nie odpowiedział to i tak będziesz dlaej stał przy swoim. Słodko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha i zapomniałem. Wg mnie można żyć i dobrze w kapitaliźmie i w socjaliźmie. Trzeba tylko odpowiednich ludzi. Kaczyński chciał naprawiać ten obecny system, a obecnie niewiadomo co to jest. Jest to zepsuty kapitalizm i zepsuty socjalizm. Sam mówisz, że prawo jest głupie i skomplikowane. Tym samym na założenie firmy i opłacenie księgowej + prawnika stać tylko bogatych. Dla biedaków jest lipny socjalizm - świadczenia takie, że nie starczają nawet na rachunki. Wiem o czym mówię, bo pracowałem w ośrodku pomocy społecznej. Większość tych pieniędzy ucieka i tak na alkohol do firmy Palikota, albo za firm farmaceutycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 15:13, tensam napisał:

Można prześledzić sobie jego życiorys by dojść do wniosku, że jednak coś robił, więcej niż Kaczorowski.


Pisząc takie bzdury, sam skazujesz się na niebyt i traktowanie jako kolejny potencjalny "oszołom" zakłamujący historie.
A to co napisał Olmagato - podzielam jego opinie, ubiegł mnie w odpowiedzi na twój post, mogę napisać w większości takie same w kwestii treści i sensu odpowiedzi na poszczególne punkty - po co mam to robić, gdzie tu sens gdzie logika pisać drugi raz to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podziel się ze mną swoją wiedzą na temat polskiej polityki zagranicznej. Wszyscy wiemy i widzimy, że polscy politycy dają się robić w wała wszystkim kto tylko chce zrobić nas w wała, ale dlaczego? Dajemy nakładać na siebie hamujące naszą gospodarkę normy unijne. Kupujemy gaz od Ruskich, żeby się od nich uzależnić, zamiast poszukać dostawcy na lepszych warunkach np: Norwegii. Cholera czytam o tym w necie i nie mogę się połapać co ci przygłupi ludzie robią, żeby być głupszym od mięsa, na które było nałożone jakiś czas temu ruskie embargo. Jak wspominałeś podpisaliśmy kontrakt niekorzystny jak cholera na zmniejszenie emisji CO2. Tylko, że my nie produkowaliśmy go tyle, więc trzeba było sprzedać wszystko innym krajom za horrendalne sumy. Dlaczego żadne ugrupowanie polityczne jakie mamy i mieliśmy w naszej Polsce nic z tym nie robi i nie robiło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 14:22, Mogrim napisał:

Art. 7 ustawy o pobieraniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów.

A wiec śmierć mózgowa? Watpię czy sędzia umiał by się za to zabrać- pewnie pyta specjalistę o zdanie i "przenosi" diagnozę na grunt prawny.

Dnia 06.04.2011 o 14:22, Mogrim napisał:

> Czyn, działanie, akcja, to synonimy.
Nie. Działanie jest przeciwieństwem zaniechania, ale tak działanie jak i zaniechanie

Ale powyższe słowa i tak są synonimami:)
Zaniechanie wyglądami mi na konstrukcję typowo prawną, bo z fizyką raczej nie ma wiele wspólnego. Tak czy inaczej już sama obecność tego terminu w prawie sugeruje kolejny zabieg wychowawczy ze strony ustawodawcy-kolejna sankcja wymuszająca świecenie przykładem: innego sensu się w tym nie dopatruję.
OK, a więc skoro zaniechanie to nie podjęcie działania to nieleczenie się jest samobójstwem przez zaniechanie? Skoro wg ciebie można zabić kogoś zaniechaniem to powinno dać się też zabić samego siebie.
BTW Nie bardzo rozumiem dlaczego stawiasz znak równości pomiędzy zaniechaniem udzielenia pomocy a zabójstwem skoro ustawodawca traktuje te przypadki oddzielnie.

Dnia 06.04.2011 o 14:22, Mogrim napisał:

"Czyn jest aktywnością człowieka w stosunku do otaczającej go rzeczywistości, aktywnością
charakteryzującą się występowaniem pewnych cech i równocześnie brakiem innych.

Rozumiem logikę: czynem wg prawa jest cokolwiek co (wg prawa) pociąga za sobą konkretne skutki. Problem w tym, że w przypadku zaniechania te skutki istnieją tylko w głowie ustawodawcy i niepotrzebnie poszerzają grono podejrzanych.

Dnia 06.04.2011 o 14:22, Mogrim napisał:

Działanie nie może być zaniechaniem, w każdym razie nie na gruncie prawnym.

No to czyn, zwany zaniechaniem dbania o życie.

Dnia 06.04.2011 o 14:22, Mogrim napisał:

Nie, zaniechanie to brak określonego działania, nie musi być ono wcześniej podjęte (mylisz
zaniechanie z przestaniem czy czymś podobnym).

Wg słownika to to samo: przerwanie działania bądź zrezygnowanie z niego. W przypadku samobójstwa mamy przerwanie.

Dnia 06.04.2011 o 14:22, Mogrim napisał:

Jak wyżej - nie ma takiej potrzeby.

Czyli: olać domniemanie niewinności:]

Dnia 06.04.2011 o 14:22, Mogrim napisał:

To akurat można często wykazać.

Ciekawie to brzmi biorąc pod uwagę to co niżej napisałeś o tym, że od sędziowskiego widzimisię zależy czy uzna baka kwalifikacji za okoliczność łagodząca.

Dnia 06.04.2011 o 14:22, Mogrim napisał:

Może mieć znaczenie dla wysokości kary, ale nie zwalnia z odpowiedzialności, bo przyjmuje
się model "wzorcowego działania" które obowiązuje wszystkich, to że ktoś nie potrafi
udzielać pomocy będzie bez znaczenia jeśli sąd uzna, że w tym przypadku od przeciętnego
człowieka należało oczekiwać takich umiejętności.

Jeśli tak wygląda to wykazywanie to dziękuję , wysiadam:|

Dnia 06.04.2011 o 14:22, Mogrim napisał:

Jak to ponieważ? Czyli uważasz, że to nie powinno mieć znaczenia?

Skoro nie można być konsekwentnym to może lepiej nie być w ogóle. Albo zawsze bierze się pod uwagę zachowanie poszkodowanego albo w ogóle.Traktowanie spraw wg moralności Kalego (kiedy nam pasuje uwzględniamy zachowanie a kiedy nie pasuje to nie) to czysta hipokryzja. Zapewne sławetne względy społeczne mają coś z tym wspólnego.

Dnia 06.04.2011 o 14:22, Mogrim napisał:

Da się określić, tylko - tak jak większości rzeczy - nie da się tego wypisać w ustawie.
Po to jest sąd żeby to ocenić...

Znowu ten sąd:(

Dnia 06.04.2011 o 14:22, Mogrim napisał:

> A bezpośrednia już tak?
Tak.

Czyli znowu "rozdwojenie moralności":]

Dnia 06.04.2011 o 14:22, Mogrim napisał:

Nie, w tym przypadku na odwrót - co do zasady nie chroni, chyba że wymagają tego zasady
współżycia społecznego.

Hail zasady współżycia społecznego, chciało by się wrzasnąć. Przepisy na pasku tego bógwieco. Spora moc jak na nie określoną bliżej grupę niepisanych i szerzej nie znanych zasad postępowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 14:36, Pietro87 napisał:

/.../> A chęć czy niechęć do danych sytuacji to pokazują bardzo elegancko sondaże i ankiety
[a jak mi powiesz, ze to żaden wyznacznik opinii społecznej, to od razu pytam "mistrzu
wskaż tenże właściwy i miarodajny" =)]

Proszę bardzo: Twój zdrowy rozsądek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 15:02, tensam napisał:

Słyszałeś kiedyś by osoba zmanipulowana wiedziała o tym, że jest zmanipulowana? ;p

Pewnie. Np. Relacje uciekinierów z KRL-D. :)

Dnia 06.04.2011 o 15:02, tensam napisał:

Denerwuje mnie też bardzo fakt, że nikt nie podał się do dymisji po tych aferach czy katastrofie
z 10.04 kiedy to zginęło więcej generałów niż za II wojny światowej.

Bo mamy wciąż za dużo generałów. ;)
Ale na poważnie - najważniejsze osoby odpowiedzialne a katastrofę tego samolotu dostały najwyższy wymiar kary, czyli karę śmierci. Najgorsze w tym było to, że zginęło tam trochę osób, które były zupełnie niewinne doprowadzenia do tej katastrofy w jakikolwiek możliwy do wyobrażenia sposób. Chodzi mi oczywiście o gości i część załogi pokładowej. Bo polityków mi nie żal - to oni na różne sposoby doprowadzili do tego, że tego dnia ktokolwiek próbował lądować w takich warunkach.

Dnia 06.04.2011 o 15:02, tensam napisał:

Dla porównania jego odpowiednik z Niemczech po wykryciu plagiatu doktoratu podał się do dymisji.

Plagiat został wykonany jego własnymi rękami. Miał 100% odpowiedzialności za wszystko.

Dnia 06.04.2011 o 15:02, tensam napisał:

Tak, tak, bajki. Wszystko jakoś się trzymał a tu nagle z dnia na dzień trach i nie ma.

Jakie nagle? Jakie z dnia na dzień? PRL od ok. 1981 r. była bankrutem. Nie realizowała żadnych zobowiązań zagranicznych powodując, że wszystkie odsetki były liczone jako karne. To jest właśnie definicja bankructwa państwa. W 1989 r. PRL upadł głównie z tego powodu, że państwo realnie zbankrutowało nawet na rynku wewnętrznym. Po prostu komuniści nie mieli już realnie czym rządzić. To była prawdziwa przyczyna "okrągłego stołu".

Dnia 06.04.2011 o 15:02, tensam napisał:

Kryzysy można kreować tak jak ten. Nie oznacza to, że wszystko było idealne, ale było
do naprawdy a nie do zniszczenia by nie robić konkurencji zachodnim firmom.

Powinieneś sobie przejrzeć archiwa i gazety z tamtych czasów bo wymyślasz.

Dnia 06.04.2011 o 15:02, tensam napisał:

Żarty sobie robisz? :) Mój dziadek miał cukrzyce i to nie od nadmiaru cukru.

Nie mówię oczywiście o cukrzycy insulinozależnej - mówię o cukrzycy typu II - tej, która jest wynikiem naszego obżarstwa, nadmiaru kalorii i braku ruchu. To jest epidemia. Cukrzyca typu I to najzwyklejsza choroba, która może mieć kilka przyczyn, nierzadko wrodzonych.

Dnia 06.04.2011 o 15:02, tensam napisał:

To słabo wiesz. Poszukaj sobie w necie informacji nt wylewania mleka bo wyprodukowaliśmy
go więcej niż UE pozwalała. Nrzucono nam limity produkcyjne, rozumiesz? Wszystko po to
byśmy nie byli konkurencją dla ich firm mleczarskich.

Limity produkcyjne są związane z polityką rolną UE, a ta jest ściśle związana z dotowaniem rolnictwa na terenie wspólnoty gospodarczej.

Dnia 06.04.2011 o 15:02, tensam napisał:

Odpowiesz mi, że mleko też powinno kosztować 100zł bo ogranczny to koszty leczenia białaczki, albo skazy białkowej?...

Mleko krowie, to w ogóle ciekawy przypadek ponieważ mieszkańcy Europy mają w większości mutację genetyczną, która powoduje, że możemy trawić laktozę, czyli cukier zawarty w mleku. A to, że wiele osób ma uczulenie na białka zawarte w mleku, to inna sprawa.
Już pomijam to, że jakimś cudem wpakowałeś tu białaczkę, która nie ma z białkiem lub mlekiem nic wspólnego. To po prostu rodzaj raka. :)

Dnia 06.04.2011 o 15:02, tensam napisał:

Żaden rząd nie wziął się za realne reformy po 89r oprócz nich.

To żyjemy chyba w dwóch różnych światach.

Dnia 06.04.2011 o 15:02, tensam napisał:

I co z tego? To z tego, że nie mamy przyjaciół z czego się śmiałeś. Jesteśmy sami jak w 39r.

W 1939 r. mieliśmy na tyle dużo atutów, że w swojej obronie udało się nam wciągnąć do wojny totalnej takie potęgi militarne jak UK czy Francja. Mieliśmy kilka atutów - przede wszystkim rozpracowaną przez polskich matematyków Enigmę, która prawdopodobnie była jedną z najważniejszych przyczyn klęski Hitlera, a oprócz tego zakupy części floty u Brytyjczyków (tylko dwa niszczyciele, choć miało być więcej) i wspólne wartości jeżeli chodzi o wolność czy demokrację.
Nie mogę do tej pory dociec dlaczego tak wielu Polaków tak bardzo nie docenia jak wiele udało się zrobić nikomu temu niepotrzebnemu państewku mającemu zaledwie 20 lat. Dlaczego tak wielu uważa, że początek wojny to była nasza całkowita klęska? Było odwrotnie. Początek wojny był naszym sukcesem - klęską był natomiast rozwój sytuacji i jej zakończenie po której realnie straciliśmy suwerenność.

Dnia 06.04.2011 o 15:02, tensam napisał:

Mniejsza z tym, ale tam zgineli czołowi generale sojuszu NATOwskiego,
natowski samolot i aparatura. Pomyśl troszkę.

Samolot miał parametry i wyposażenie samolotu cywilnego, generałowie "natowscy" jako, że wyjeżdżali do kraju nie będącego członkiem NATO nie mieli prawa mieć przy sobie niczego z tego sojuszu poza własnymi głowami. De facto przylatywali do Rosji jako osoby prywatne tak samo jak Lech K. Gdyby to była wizyta państwowa, to na lotnisku powinien oczekiwać prezydent Rosji.

Dnia 06.04.2011 o 15:02, tensam napisał:

Jak mamy jedynego dostawcę to jak to inaczej nazwać jak nie uzależnienie? Gazoport, który
może okazać się niewydajny po zbudowaniu rury pod Bałtykiem

Gdynia w warunkach wojny celnej z Niemcami przed wojną też była mało wydajna. Ale była i pozwalała na dostęp do rynku światowego poprzez nasz jedyny wolny port. Cokolwiek jest i tak o wiele lepsze od niczego. Wiele krajów nie ma takiego szczęścia, żeby leżeć nad międzynarodowymi wodami.

Dnia 06.04.2011 o 15:02, tensam napisał:

Rozdaliśmy gaz łupkowy zagranicznym firmą za JEDEN procent
wartości :)

Powinieneś się czegoś to tym douczyć. Gaz łupkowy ma jakąkolwiek wartość wyłącznie dla... Amerykanów! Bo to oni jako jedyni mają technologię wydobycia oraz patenty na nią. Gaz łupkowy jest np. dla Rosji bezwartościowy bo i tak nie mieliby jak z niego skorzystać. My mamy to szczęście, że Polski nie obejmuje już embargo technologiczne, które USA nakłada na każdy kraj mogący być potencjalnym agresorem. Tak więc ten 1% to bodziec, żeby Amerykanie ruszyli dupę i zarabiając te 99% sprzedawali nam i obniżyli cenę gazu, który dla nas obecnie pochodzi wyłącznie z Rosji.
A nie zapominaj, że każda taka firma będzie u nas płaciła CIT = 19%, VAT = 23%, a wszyscy pracownicy PIT = 18% minimum. Można więc powiedzieć, że te "amerykańskie" firmy z przychodu wynikającego z wydobycia będą w Polsce pozostawiali nie mniej niż 50% swojego przychodu ze sprzedaży, a nadmiar gazu (i silna konkurencja) powinien zbić jego cenę do wciąż opłacalnego dla nich i bardzo opłacalnego dla nas minimum.

Dnia 06.04.2011 o 15:02, tensam napisał:

No, ale Rosja zakręci kurek nam w formie nacisku jak już ukończą Nord Steam :D

Mogą zakręcić, ale kary finansowe za zerwanie kontraktu z powodzeniem pozwolą na sprowadzanie bardzo drogiego gazu transportem kolejowym, a w międzyczasie będziemy mieli połączenia rurowe z sąsiadami, a także gazoport lub gaz z łupków lub oba te źródła jednocześnie.
Realnie więc mamy szansę na 4 zupełnie niezależne od siebie źródła gazu. Dzisiaj mamy 3 źródła ropy naftowej - rurami z Rosji, Ukrainy oraz z dowolnego zbiornikowca, który przybije co naftoportu. I czy mamy jakiś większy problem z ropą lub dyktowaniem jej cen dla nas? Nie.

Dnia 06.04.2011 o 15:02, tensam napisał:

Jest to w raporcie PiSu.

Kiedy analizowałem poprzednie "raporty" z PISu, to okazywało się, że fakty są inne. Zawsze. Nie sądzę więc aby teraz było inaczej.

Dnia 06.04.2011 o 15:02, tensam napisał:

Puk, puk, jest tam kto? Po drodze jest jeszcze Ukraina, z którą do niedawna mieliśmy
dobre stosunki i były szanse na wyciągnięcie ich spod rosyjskiej strefy wpływów.

Szans nie było bo Ukraina ma jeszcze większy problem z własnym aparatem państwowym niż Polska kiedykolwiek. Gdyby Pomarańczowa Rewolucja zdołała spowodować zmianę ukraińskiej konstytucji, który zlikwidowałby konstytucyjny klincz między prezydentem, a parlamentem, to może i by były jakieś szanse. Ale już na początku było wiadomo, że to się nie uda. Tak więc wyciągnięcie Ukrainy spod wpływów Rosji było bardzo trudne.
Pomijam już to, że Ukraina nie chciała, ani nigdy nie spełniała warunków wejścia do UE, tak więc umowy z tym państwem byłyby zawsze zagrożone zerwaniem.

Dnia 06.04.2011 o 15:02, tensam napisał:

No nie zbudujesz. A na pewno nigdy nie zbudujesz jak ciągle odsuwasz od władzy tych,
którzy chcieli ją budować...

Chcieć, a umieć to dwie różne sprawy. Kaczyńscy może i chcieli, ale kompletnie nie mieli pojęcia jak się za to zabrać, a już tym bardziej tak abyśmy nie ponieśli 100% kosztów naszego widzimisię.
Pod tym względem Sikorski okazał się o niebo skuteczniejszy od Fotygi, która była zwyczajnie niekompetentna tak jak i reszta ekipy z PISu.

Dnia 06.04.2011 o 15:02, tensam napisał:

Aha, Rosja jest na tyle zapobiegliwa, że planuje budowę
rurociągu South Steam, który definitywnie przekreśli jakiekolwiek szanse na Ropę i Gaz
z Gruzji czy z innych miejsc.

Co oczywiście jest bzdurą. Na Morzu Północnym, którego szelf jest nawet czasem płytszy od Bałtyku krzyżuje się wiele rurociągów i jedyne problemy jakie z tego wynikają, to kwestie techniczne. Pomijam już takie oczywiste rozwiązania jak zakup kadłuba jakiegoś złomu o dużym zanurzeniu i regularne "pogłębianie" toru wodnego przez "przypadkowe" zderzenia ze zbyt płytko ułożonymi rurami. ;)

Dnia 06.04.2011 o 15:02, tensam napisał:

Podpowiem, że takie szlaki po dnie morskim nie mogą się przecinać wg prawa międzynarodowego.

http://www.bbn.gov.pl/download.php?s=1&id=919
Cytat z pierwszej strony:
"[...] Oznacza to że każde państwo ma prawo do układania rurociągów podmorskich poza obszarami położonymi w odległości 12 mil morskich od linii podstawowych. Dopuszczalne jest także krzyżowanie się rurociągów podmorskich, przy jednoczesnym zachowaniu pewnych przepisów szczególnych.[...]"
Jak zwykle więc albo mylą się specjaliści od prawa międzynarodowego, albo masz złe informacje.

Dnia 06.04.2011 o 15:02, tensam napisał:

Poczytaj sobie skąd Japonia czy Korea brała te surowce przed wojną i po wojnie.

Doskonale wiem skąd. W obu jednak wypadkach poza koreańskim programem rozwoju przemysłu ciężkiego obie gospodarki postawiły na rozwój dziedzin, które nie są surowcochłonne - czyli głównie na elektronikę.

Dnia 06.04.2011 o 15:02, tensam napisał:

Tak, ale ja nie mówię o naprawie państwa bo na to składa się więcej czynników, a poprawie
warunków. Widać różnicę?

Poprawę warunków mamy od 20 lat. Jednak to tak jakbyś podpływał coraz bardziej komfortowym jachtem do wodospadu... Kiedyś trzeba będzie coś zrobić, żeby nie spaść. Im później tym gorzej.

Dnia 06.04.2011 o 15:02, tensam napisał:

Hmm, chyba nie rozumiesz powagi sytuacji. W ciągu 20 lat moglibyśmy dogonić państwa zachodnie,
a tak to przez te 20 lat pogłębimy rozpiętość między wschodem a zachodem UE. Great sukces!

Kiedyś ktoś tę gonitwę porównał do polskiej drezyny, która goni zachodnioeuropejski pociąg, który goni azjatycki samolot aby zobrazować rozwój gospodarek. Problem nie jest w tym czy ta nasza drezyna od czasu do czasu jest przypięta do ostatniego wagonu, ale w tym, że cały ten pociąg nie dorwie tego cholernego samolotu. :)

Dnia 06.04.2011 o 15:02, tensam napisał:

Źle mówisz. Tylko głupiec sprzeda albo zje kurę znoszącą złote jajka - to właśnie robią
ekipy od 89r, To prowadzi w prostej drodze do bankructwa.

Jakie jajka?
Najlepszym przykładem jest np. prywatyzacja TPSA, której skutki są takie, że przychody budżetowe z tytułu samych podatków w jednej dekadzie przewyższyły ponad trzykrotnie skumulowaną wartość całej TPSA sprzed dekady wraz z ówczesnymi rocznymi zyskami pomnożonymi razy 10. To dotyczy praktycznie wszystkich firm, które zostały sprywatyzowane i nie zbankrutowały lub nie zostały wrogo zlikwidowane (jak wrocławskie Elwro).

Dnia 06.04.2011 o 15:02, tensam napisał:

To co się właśnie dzieje to gotowanie tego raka jakim jest Polska i Polacy. Wszystko odbywa się powolutku i
umiera w gąszczu informacji.

Teorie spiskowe są w innym temacie. :D

Dnia 06.04.2011 o 15:02, tensam napisał:

Sam poczekam sobie jeszcze do wyborów i zobaczę czego społeczeństwo chce.

Sam jestem ciekawy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 18:06, Olamagato napisał:

> Sam poczekam sobie jeszcze do wyborów i zobaczę czego społeczeństwo chce.
Sam jestem ciekawy. :)

O ile pokaże swoje chęci uczestnictwem w takowych, jak frekwencja nie przekroczy 50% to będzie można wykazać co najwyżej że społeczeństwo ma w 4 literach kto rządzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 15:09, tensam napisał:

> Suma summarum - nie operujemy na tym samym poziomie wzajemnego szacunku, dlatego
rozmowa
> z tobą bezcelową jest w moich oczach. [toteż masz szanse dowartościować się
> dopiskiem "moje zdanie najmojsze było ostatnie"]

Właśnie zauważyłem, że nie masz do mnie szacunku i patrzysz z góry.


Żądasz szacunku okazuj go innym.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=41256

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=41149

Zachowujesz się dokładnie tak samo jak prezes Kaczyński który lży wszystkich dookoła a później żąda szacunku.
Powiedz mi co takiego widzisz w tym psychopacie Kaczyńskim ?.

>Nie potrafisz nawet

Dnia 06.04.2011 o 15:09, tensam napisał:

uzasadnić swojego stanowiska licząc na to, że ktoś zrobi to za Ciebie.


Jeżeli uważasz że L.Kaczyński ma takie same zasługi dla Polski jak Kaczorowski to co tu udowadniać toż to piramidalna bzdura (zasługi Kaczorowskiego wymienił @Pietro87).

Dnia 06.04.2011 o 15:09, tensam napisał:

w ten sposób sam się dowartościowałeś, że w gruncie rzeczy nic nie wiesz, nie masz pojęcia


Twój "wielki mąż stanu" Jarosław Kaczyński też powiedział że cytuję "Ja wiem wszystko".
A i kolejny cytat Jarka "Będę w polityce tak długo jak Bóg da , a i tak się na to zgodzę kiedy Ja mu na to pozwolę".
Tak więc ciężko będzie przeskoczyć "mistrza" ale próbuj zacznij od:
kompleksów , manii wielkości , ego wielkości Himalajów , bluźnienie przeciwko Bogu , Lżenie wszystkich i wszystkiego co nie jest takie jak Ty , podżeganie do morderstw , próby wywołania wojny domowej itd. itp.
Daleka drogą przed Tobą ale chyba warto ? powiedz szczerze warto ?.

Jak już osiągniesz pozycję taką jaką ma Jarosław Kaczyński to tylko wtedy powiedz mi czy było warto.

Dnia 06.04.2011 o 15:09, tensam napisał:

o czym mówisz, dajesz sobą manipulować, ale co ja bym nie odpowiedział to i tak będziesz
dlaej stał przy swoim. Słodko.


Mówi to Ktoś kto nie ma pojęcia o historii ZSRR , ilości organizacji terrorystycznych , o tym kto ich finansował i finansuje , nie słyszał o senteksie i zapewne uważa że zamach u na JP II dokonali Bułgarzy ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 18:18, Adikarius napisał:

Co sądzicie o dodaniu do obecnego godła krzyża?


Kolejny "sukces" Jarosława Kaczyńskiego ech... mam nadzieję że pis przegra wybory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 18:36, kerkas napisał:

> Co sądzicie o dodaniu do obecnego godła krzyża?

Kolejny "sukces" Jarosława Kaczyńskiego ech... mam nadzieję że pis przegra wybory.

Dokładnie. Stracił u Ślązaków teraz szuka poparcia w Góralach.
Na szczęście nadzieja jest, nawet spora:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propos Kaczyńskiego
http://trzynasty-schron.net/
Pan Prezes po naszej stronie! - 20:05 - Squonk
Pan Prezes
Tak, tak! Stało się! Po tylu latach ciężkiego i wytrwałego prowadzenia Trzynastego Schronu wreszcie możemy powiedzieć, że nasza codzienna orka, sianie, sianie i jeszcze raz sianie wydało w końcu plon!

O to do grona fanów i sympatyków apokaliptycznych wizji, upadku, zagłady, zniszczenia oraz oczywiście anihilacji dołączył nie kto inny jak Premier Rządu Rzeczpospolitej, doktor nauk prawnych, prezes partii partii Prawo i Sprawiedliwość Pan Prezes Jarosław Kaczyński.

Raport o stanie Rzeczypospolitej to dokument przygotowany przez partię Pana Prezesa, który ostatecznie i definitywnie pobił wizje Jacka Piekary zawarte w książce "Przenajświętsza Rzeczpospolita".

Nie pozostaje nam więc nic innego jak pochylić czoła i wyrazić szacunek dla analitycznych umysłów przygotowujących te epokowe dzieło, pracujących oczywiście pod czujnych okiem samego Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Postapokaliptyczne wizje nas zjednoczą! Dziękujemy za wsparcie!


Imprezka z pieska - 2:00 - Squonk
Psi cyborg
Znany, legendarny wręcz promotor apokaliptycznych wizji Polski - Pan Prezes Jarosław Kaczyński parę dni temu wytyczył nowy kierunek pojawienia się potencjalnych zagrożeń dla naszej kochanej Ojczyzny i równie wspaniałego Narodu. To zakamuflowana opcja niemiecka, Ślązacy, Kaszubi i oczywiście słynne, równie legendarne już dziś wina Tuska!

Media tak się rzuciły roztrząsać i rozkminiać tą sprawę, że zupełnie przestały zwracać uwagę na to kto i co się czai za naszą wschodnią granicą. Na szczęście Trzynasty Schron i jego wierni czytelnicy trzymają rękę na pulsie i oto mamy porażające dowody na to, że i stamtąd lada chwila może przyjść coś złego.

Tak, to oni! Oni co nawet niewinnym pieskom nie przepuszczą! O to za pomocą jakich środków zostaniemy lada dzień zaatakowani przez wschodnie mocarstwo, jeśli nie będziemy silni, czujni, zwarci i gotowi.

Macie i patrzcie. Tu ooooj!

Obywatelski donos złożył, a najsamprzód wyszperał w sieci TW13S - kryptonim operacyjny Saymon.


I już wiadomo co prezes będzie robił "na emeryturze" książki SF pisał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 18:06, Olamagato napisał:

> /.../ > Kiedy analizowałem poprzednie "raporty" z PISu, to okazywało się, że fakty są inne. Zawsze.
Nie sądzę więc aby teraz było inaczej.
/.../

I masz rację, nie jest inaczej. Ja dotrwałem do połowy - jeśli to wszystko, na co PiS stać, no to współczuję. Poziom akurat dla tych mniej rozgarniętych gimnazjalistów. Ci bardziej rozgarnięci potrafią już zanalizować i porównać z rzeczywistością. Szkoda czasu na czytanie, całość można streścić do trzech punktów:
1. Jak my rządziliśmy było dobrze.
2. Jak oni rządzą jest coraz gorzej.
3. Jak dojdziemy do władzy będzie coraz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.04.2011 o 17:35, KrzysztofMarek napisał:

Proszę bardzo: Twój zdrowy rozsądek


No mój zdrowy rozsądek podpowiada mi od czasu pierwszych "absurdów smoleńskich" [sztuczne mgły i wielkie magnesy], że pomnik wielkiego Lecha to już jest gruba przesada, bo jak pisałem, zasługi ma żadne, a sondaże popierają moje podejrzenia, że nie jestem w tym osamotniony [2/3 polaków przeciw pomnikowi w ogóle 3/4 warszawiaków przeciw pomnikowi lokalnie]

Nota bene skoro stawiać pomnik ofiarom tej katastrofy, to czemu nie stawiać pomnika ofiarom katastrofy Casy lub ofiarom z pod gruzów hali Międzynarodowych Targów Katowickich [gdzie zginęło moich dwóch serdecznych kolegów nawiasem mówiąc] ?

Co czyni te konkretne ofiary lepszymi od innych ?


A z resztą już niech stawiają sobie ten pomnik, ale nie pomnik "wielkiego Lecha" pod pałacem a pomnik zbiorczy ofiar katastrofy i rozsądnie, tak jak proponuje np PO lub tak jak proponowały władze warszawy [pierwotnie była propozycja pomnika an Powązkach].


A same pochody pod pałac to jest kompletna bzdura i ślepym trzeba być, żeby tego nie widzieć.
Jak mi zmarła siostra cioteczna w wyniku wypadku w jej miejscu pracy [pracowała w papierni] to nie latałem stawiać krzyży ani palić świec pod jej zakładem... przecież to co się wyprawia na krakowskim zakrawa na zbiorową paranoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 19:05, Pietro87 napisał:

/.../ > Co czyni te konkretne ofiary lepszymi od innych ?
/.../

Brat jednej z ofiar czyni całą katastrofę "lepszą".
A ja jestem rzecznikiem pomysłu zbudowania pomnika przed willą Kaczyńskich, za pieniądze za składek wiernych pretorian. Na własnym podwórku mogą robić, co chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 19:16, KrzysztofMarek napisał:

A ja jestem rzecznikiem pomysłu zbudowania pomnika przed willą Kaczyńskich, za pieniądze
za składek wiernych pretorian. Na własnym podwórku mogą robić, co chcą.


Ładnie wkomponowałby się w takie rozwiązanie pomysł Komorowskiego, żeby do budowy użyć szczątków samolotu. Wszystko byłoby na miejscu, a parlamentarna komisja pod dowództwem Macierewicza , nie oddalając się od Prezesa, pracowałaby poszukując kolejnych dowodów na.... cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.04.2011 o 19:16, KrzysztofMarek napisał:

A ja jestem rzecznikiem pomysłu zbudowania pomnika przed willą Kaczyńskich, za pieniądze
za składek wiernych pretorian. Na własnym podwórku mogą robić, co chcą.


Hah i za to z tobą wypiję =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2011 o 19:33, KrzychW napisał:

>/.../ > Ładnie wkomponowałby się w takie rozwiązanie pomysł Komorowskiego, żeby do budowy użyć
szczątków samolotu. Wszystko byłoby na miejscu, a parlamentarna komisja pod dowództwem
Macierewicza , nie oddalając się od Prezesa, pracowałaby poszukując kolejnych dowodów
na.... cokolwiek.

Mam znowu inny, chyba nawet lepszy, pomysł. JarKacz mógłby ogłosić przeniesienie stolicy z powrotem do Krakowa (w końcu gdzie spoczywa Najlepszy Prezydent Ostatniego Tysiąclecia) i przenieść się tam z posłami PiSu.
Willę Kaczyńskich w całości też przerobić na pomnik. Wszędzie tabliczki: "te drzwi otwierał Lech Kaczyński", "na tym łóżku spał Lech Kaczyński", "tym ręcznikiem wycierał się Lech Kaczyński", "przy tym biurku Lech Kaczyński rozmyślał przed podpisaniem Traktatu Lesbońskiego", "tę książkę przeczytał Lech Kaczyński", "na tym sedesie siadywał Lech Kaczyński" i wiele więcej...
Miejsce centralne to skarbonka z tabliczką: zbieramy środki na proces kanonizacyjny Lecha Kaczyńskiego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się