Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 07.10.2011 o 15:49, ThimGrim napisał:

No i naprawdę zmiłuj się- jaki ostatni czub nazywa partię polityczną, która ma dokonać
znaczących zmian w Polsce: Ruch Poparcia Palikota? Ta nazwa jednoznacznie stwierdza,
że nie głosujesz na partię tylko na jednego, jedynego kolesia. :D

Który tą partią rządzi wiec nazwa jest w porządku.


ps przez takie myślenie jak twoje (albo PO albo PiS, reszta się nie liczy) te partie ciągle są duże mimo że na to nie zasługują.


pps co do kryzysu to może się okazać że to najlepszy czas, bo jeszcze trochę i system się posypie (np Chiny stracą rozpęd (spadek sprzedaży spowodowany kryzysem) i przestaną kupować śmieciowe obligacje, pozatym Indie się rozwijają i mogą zacząć podgryzać giganta). A wtedy trzeba będzie kogoś z pomysłem na nowy oraz chęcią do prawdziwych reform.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2011 o 16:22, S1G napisał:

Który tą partią rządzi wiec nazwa jest w porządku.


Ale chodzi o to, że ta nazwa wyraża bardziej poparcie dla Palikota jako postaci niż dla jego poglądów. Zresztą w ogóle w nazwie powinna być mowa o ogóle jej członków i ich przesłaniu. Tak jak np. Prawo i Sprawiedliwość- my jesteśmy prawi i sprawiedliwi. PJN- Polska/Polacy są dla nas najważniejsi Platforma Oby.- jesteśmy dla obywateli itd.

Ruch poparcia Palikota- popieramy Palikota.

:-|

Ale to oczywiście nie jest meritum, rzecz tylko w tym, że już nazwa nic nie wyraża.

Dnia 07.10.2011 o 16:22, S1G napisał:

ps przez takie myślenie jak twoje (albo PO albo PiS, reszta się nie liczy) te partie
ciągle są duże mimo że na to nie zasługują.


Ależ jasne, że udział małych partii się liczy ale nie przy około 50% frekwencji. Bo takie wybory właściwie w 99% przypadków generują brak możliwej do uzyskania większości w sejmie (przez jedną partię).

Zresztą i tak najzdrowszym systemem jest ten hamerykański gdzie są z grubsza dwie partie ale na takie coś trzeba będzie jeszcze u nas pewnie poczekać.

Dnia 07.10.2011 o 16:22, S1G napisał:

pps co do kryzysu to może się okazać że to najlepszy czas, bo jeszcze trochę i system
się posypie (np Chiny stracą rozpęd (spadek sprzedaży spowodowany kryzysem) i przestaną
kupować śmieciowe obligacje, pozatym Indie się rozwijają i mogą zacząć podgryzać giganta).
A wtedy trzeba będzie kogoś z pomysłem na nowy oraz chęcią do prawdziwych reform.


Właśnie mignęła mi kolejna konferencja RPP promująca wielkiego reformatora: Roberta Leszczyńskiego. Recepta na kryzys. Chyba sobie jaja robicie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2011 o 17:01, ThimGrim napisał:

Zresztą i tak najzdrowszym systemem jest ten hamerykański gdzie są z grubsza dwie partie
ale na takie coś trzeba będzie jeszcze u nas pewnie poczekać.

Jeśli brać pod uwagę tylko demokratyczne to owszem, ale partie muszą różnić się od siebie wyraźnie, a nie głównie PR-em jak PiS i PO. Z punktu widzenia zwykłego obywatela nie ma większych różnic między ich rządami. Gdyby np była jedna partia Socjalistyczna ( w zasadzie wszystkie u nas, po części również Korwinowska) i w pełni liberalna (takowej u nas brak, jest co prawda Korwin-mikke ale tylko jeśli chodzi o gospodarkę) to miał by w tedy sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja. Wygląda na to że Mikke jednak startuje w moim okręgu (być może wcześniej patrzyłem na nieaktualne dane?), i ze względu na zdrowe poglądy na to co najważniejsze czyli gospodarkę właśnie on (a nie Palikot) dostanie mój głos. Co prawda ma fatalne poglądy na wolność osobistą ale cała reszta gospodarczo jest daleko za nim.


ps i tak miałem to zweryfikować podczas głosowania, coby nie było że mogłem a nie glosowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, Palikot stosuje hasło, sadzic palic zalegalizowac, czyli po to żeby młodzi głosowali z myślą o legalizacji . Mam nadzieję że to "PIS" wygra wybory ^^ wolę żeby rządził, psychol niż banda złodziei PO. Ale czas pokaże ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2011 o 18:58, Amaros napisał:

Mam nadzieję że to "PIS" wygra wybory ^^ wolę żeby rządził, psychol
niż banda złodziei PO. Ale czas pokaże ;]


Na twoim miejscu to byłbym ostrożny jeśli prezes wygra wybory to możesz oczekiwać wizyty CBA.
Po drugie pis też kradł tylko trochę inaczej a to dofinansowanie z budżetu państwa Rydzyka na jego rzekome odwierty w poszukiwaniu wód geotermalnych , peron we Włoszczowej , a to "nagrody" finansowe dla CBA która za rządów pis spartoliła każdą sprawę za którą się wzięła itd. itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2011 o 19:52, kerkas napisał:

Na twoim miejscu to byłbym ostrożny jeśli prezes wygra wybory to możesz oczekiwać wizyty
CBA.

A jak wygra Tusk to ABW, i dodatkowo totalnej inwigilacji poza jakąkolwiek kontrolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem gdzie to zapytanie wpisać.
Z racji tego, że w ten temat zaglądają osoby które prawem się interesują/studiują/pracują w tej dziedzinie zapytam tu [jako, że to poniekąd kwestia społeczna to myślę nie odbiegnie zbytnio od tematu głównego]


Mianowicie - mam w rodzinie chorego, ma 1sza grupę inwalidzką, całkowita niezdolność do pracy, kilka chorób przewlekłych [nadciśnienie, cukrzyca, problemy kardiologiczne], nie jest zdolny do samodzielnej egzystencji.

Doczytałem się ostatnio, że do renty przysługuje mu dodatek pielęgnacyjny, biorąc pod uwagę fakt, że to jest około 180zł i leki tegoż chorego tanie nie są, była by to całkiem przyjemna dopłata miesięczna.
Dowiedziałem się również, że takowy ZUS powinien przyznać zaraz po przyznaniu 1szej grupy, czyli bagatela prawie 3 lata temu [dokładnie 32 miesiące od dziś wstecz]

Teraz pytanie właściwe - czy jest szansa o wywalczenie wypłaty tego zaległego nieprzyznanego i niejako zatajonego świadczenia [nie poinformowano nas o nim wbrew ustawie która jasno określa tą kwestię] ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2011 o 19:52, kerkas napisał:

Na twoim miejscu to byłbym ostrożny jeśli prezes wygra wybory to możesz oczekiwać wizyty
CBA.

Cóż, jeśli coś przeskrobał to niech się i boi. Ktoś kto żyje uczciwie raczej nie powinien mieć ku temu powodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2011 o 20:22, Pietro87 napisał:

/.../ > Teraz pytanie właściwe - czy jest szansa o wywalczenie wypłaty tego zaległego nieprzyznanego
i niejako zatajonego świadczenia [nie poinformowano nas o nim wbrew ustawie która jasno
określa tą kwestię] ?

Szansa jest, ale trzeba natychmiast słać stosowne pisma do ZUSu, a jak nic to nie da, to trzeba do sądu. W najgorszym przypadku zaczną płacić od teraz, w najlepszym, za trzy lata wstecz. A jeśli udowodnisz ZUSowi winę, to można walczyć za dziesięć lat wstecz, tylko w tym przypadku nie ma podstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ > Cóż, jeśli coś przeskrobał to niech się i boi. Ktoś kto żyje uczciwie raczej nie powinien

Dnia 07.10.2011 o 20:33, juke napisał:

mieć ku temu powodów.

Optymista! A o areszcie wydobywczym słyszał?
Wsadzą na pół roku, potem przedłużą - może się złamiesz i coś wyznasz?
Nie ma ludzi niewinnych, dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2011 o 20:33, juke napisał:

Cóż, jeśli coś przeskrobał to niech się i boi. Ktoś kto żyje uczciwie raczej nie powinien
mieć ku temu powodów.

Ale przecież CBA te "przeskrobania" preparowało (patrz np sprawa przeciw Lepperowi, a także Gardasowi (tego zabrano z kabiny gotowego do startu w razie zagrożenia samolotu i zamknięto bo jako zapłatę za skoszenie trawy na lotnisku (ważne żeby była krótka na wypadek lądowania "na brzuchu" na wskutek uszkodzonego podwozia) pozwolił ją zabrać rolnikowi), marnie bo marnie ale jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2011 o 20:29, KrzysztofMarek napisał:

> @KrzysztofieMarku /.../
> Obraziłeś Się za moją byłą przynależność partyjną ?.
A niby co miałbym odpowiedzieć? Przyjąłem do wiadomości i tyle.


Chodzi mi o to @KrzysztofieMarku jak to oceniasz czy warto żeby każdy poznał na własnej skórze czym jest polityka czy lepiej trzymać się od niej z daleka ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2011 o 19:59, S1G napisał:

> Na twoim miejscu to byłbym ostrożny jeśli prezes wygra wybory to możesz oczekiwać
wizyty
> CBA.
A jak wygra Tusk to ABW, i dodatkowo totalnej inwigilacji poza jakąkolwiek kontrolą.


Jeśli chodzi o tę konkretną sprawę ze stroną Antykomor.pl to precedens dostarczyły rządy pis otóż jakiś raper nie pamiętam jaki za prezydentury Lecha Kaczyńskiego nagrał piosenkę w której padają słowa:
biorę pistolet przez dziurę w głowie prezydenta .
Z tego co pamiętam zapłacił 20.000 zł odszkodowania i ma zakaz wykonywania tego utworu.
Na stronie antykomor.pl strzelało się do wizerunku prezydenta.
Broń Boże nie bronię ABW i jestem przeciw inwigilacji tyle tylko że precedens prawny był i został wykorzystany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2011 o 20:54, kerkas napisał:

> /.../> Chodzi mi o to @KrzysztofieMarku jak to oceniasz czy warto żeby każdy poznał
na własnej skórze czym jest polityka czy lepiej trzymać się od niej z daleka ?.

Nauka na własnej skórze jest najtrwalsza. Ale mądry człowiek woli się uczyć na cudzych błędach, nie na swoich ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2011 o 21:41, Laid_back napisał:

Przypominam tylko, że o północy zaczyna się cisza wyborcza podczas której zabronione
są wszelkie dyskusje, które mogą być uznane jako prowadzenie agitacji.

Nie rozumiem po co stosować to bezsensowne prawo. Gram.pl będzie miało problemy jeśli ludzie będą tu dyskutować o partiach? Na różnych innych forach ludzie i tak będą dyskutować (w tym osoby najęte przez partie). Dlaczego zabraniać tego tutaj? W czasach Internetu zresztą takie coś jest archaizmem. Polska już dawno powinna zrezygnować z ciszy wyborczej, bo i tak nigdy nie jest ona przestrzegana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się