Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Ciekawią mnie twoje poglądy, jesteś za Palikotem?
Dzisiaj rozmawiałem z jednym z posłów i całkiem niezłe mają pomysły. Fajnie jakby się udało im wejść do sejmu oraz Korwinowi. Napewno by to wyszło na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2011 o 13:28, KrzysztofMarek napisał:

Byłem w Empiku, książkę widziałem, ale nie kupiłem. Wolałem Cenckiewicza "Długie ramię
Moskwy". Na pewno jest to książka w jakiejś mierze tendencyjna, dobór dokumentów zdeterminowany
poglądami Autora, ale przecież są to dokumenty, a nie wymyślone bajki. Dzijaj sobie
poczytam.


@KrzysztofieMarku jak się kogoś o coś oskarża wypadałoby przedstawić jakieś dowody.
Kaczyński oskarżył prezydenta Komorowskiego o to iż dokonał zdrady stanu oraz o współudział w morderstwie prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Za zabójstwo prezydenta w Polsce przewidziana jest tylko jedna kara , kara śmierci.
Za zdradę stanu każe się albo wyrokiem śmierci albo długoletnim więzieniem.
Do tej pory Kaczyński nie przedstawił żadnych dowodów na poparcie swojej tezy.
W normalnym demokratycznym państwie za takie oskarżenia bez pokrycia po pierwsze odpowiedziałby przed sądem po drugie jego kariera polityczna byłaby skończona.
Kaczyński po raz kolejny rzuca oskarżenia bez pokrycia powtarzam pytanie gdzie są dowody na jego teorie ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 05.10.2011 o 16:12, Crew_900 napisał:

i całej swojej partii. To będzie już koniec tych polskich faszystów!


Nie byłbym tego taki pewien łaska wyborców na pstrym koniu jeździ.
Drobna korekta faszyzm był we Włoszech (włoskie fascismo) natomiast w Niemczech był nazizm.

Ps. Parafrazując znane słowa Dzień w którym wylądują Alianci będzie dniem najdłuższym
Niedziela 9 października będzie bardzo bardzo długim dniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2011 o 17:15, Jcl napisał:

Dzisiaj rozmawiałem z jednym z posłów i całkiem niezłe mają pomysły. Fajnie jakby się
udało im wejść do sejmu oraz Korwinowi. Napewno by to wyszło na dobre.

Nie wyszło by na dobre, jeśli jesteś świadom na jakich zasadach wewnętrznych działają te partie. Ruch Palikota ma podobny, jeśli nawet nie gorszy system od PiS Tak jak PiS czy PO jest to ugrupowanie jednego lidera i to w dużo większym stopniu. To ugrupowanie nie ma nic wspólnego z prawdziwym ugrupowaniem buntu. Co do Korwina to kiedyś zresztą był w sejmie i się specjalnie nie popisał. Ostatnimi czasy również - plankton UPR podzielił się jeszcze na trzy partie, co na dobre im nie wyszło jak widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem skąd się wziął faszyzm. Kaczyński robi to co robił Mussolinni, jeszcze tylko brakuje by przeciwników rozstrzeliwał. Partia pełna nienawiści, robi to wszystko z nienawiści, cały czas kłamie, jednego dnia mówi to, drugiego co innego. Tylko ****** głosują na takiego człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2011 o 18:34, Crew_900 napisał:

Wiem skąd się wziął faszyzm.


O.k. w porządku.

>Kaczyński robi to co robił Mussolinni, jeszcze tylko brakuje

Dnia 05.10.2011 o 18:34, Crew_900 napisał:

by przeciwników rozstrzeliwał. Partia pełna nienawiści, robi to wszystko z nienawiści,

/.../

A mimo to ma poparcie w narodzie ja też tego nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2011 o 17:17, kerkas napisał:

/.../> > @KrzysztofieMarku jak się kogoś o coś oskarża wypadałoby przedstawić jakieś dowody.
Kaczyński oskarżył prezydenta Komorowskiego o to iż dokonał zdrady stanu oraz o współudział
w morderstwie prezydenta Lecha Kaczyńskiego. /.../

A kto podpisał Traktat Lesboński!? Komoreowski czy Kaczyński?

Dnia 05.10.2011 o 17:17, kerkas napisał:

Kaczyński po raz kolejny rzuca oskarżenia bez pokrycia powtarzam pytanie gdzie są dowody
na jego teorie ?.

A niech go w końcu ktoś pozwie do sądu. Jak zrobi to zaraz po wyborach, to proces może skończy się przed następnymi. Ja wolę trzymać się z daleka. Z daleka od Bandy Czworga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A śmieszne jest to, że to on będzie pozywał prasę niemiecką xD

kerkas


Bo to jest ciemna masa, ludzie tacy myślą tak. Za rządów Tuska nie mam pracy, piję i biję, wybiorę Pis będę pił, bił i będę miał pieniądze za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2011 o 09:26, Crew_900 napisał:

To już jest raczej ich sprawa, nie zabronisz przecież żadnemu państwu kumania się z innym.

Ale dało radę zablokować rurę do Niemiec budując własną do Norwegii (tego typu instalacje nie mogą się krzyżować, jak byśmy położyli dowolną w poprzek Bałtyku to wzdłuż by się nie dało), tyle że czas na to dawno minął (a było go sporo bo ten gazociąg przed dłuuugi czas był niejako zamrożony z powodu braku kasy na jego budowę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2011 o 19:58, Crew_900 napisał:

A śmieszne jest to, że to on będzie pozywał prasę niemiecką xD

Apple opatentowało tam prostokąt więc kto wie, może mu się czasem udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2011 o 19:39, KrzysztofMarek napisał:

> /.../> > @KrzysztofieMarku jak się kogoś o coś oskarża wypadałoby
przedstawić jakieś dowody.
> Kaczyński oskarżył prezydenta Komorowskiego o to iż dokonał zdrady stanu oraz o
współudział
> w morderstwie prezydenta Lecha Kaczyńskiego. /.../
A kto podpisał Traktat Lesboński!? Komoreowski czy Kaczyński?


Prezydent Lech Kaczyński ale nie za bardzo rozumiem co to ma wspólnego z oskarżeniem o zabójstwo prezydenta Lecha Kaczyńskiego którego według J.Kaczyńskiego dokonał prezydent Komorowski.

Dnia 05.10.2011 o 19:39, KrzysztofMarek napisał:

> Kaczyński po raz kolejny rzuca oskarżenia bez pokrycia powtarzam pytanie gdzie są
dowody
> na jego teorie ?.
A niech go w końcu ktoś pozwie do sądu. Jak zrobi to zaraz po wyborach, to proces może
skończy się przed następnymi. Ja wolę trzymać się z daleka. Z daleka od Bandy Czworga.


Sąd tu nic nie da Kaczyński przeżyna proces za procesem płaci śmieszne odszkodowania rzędu 10.000 - 20.000 i bywa tak że tego samego dnia po przegranym procesie obraża następną osobę , instytucję itd. itd.
Rozwiązanie widzę jedno przywrócić pojedynki honorowe tylko jakby to powiedzieć na drugie dzień po wprowadzeniu pojedynków honorowych Jarosław i część jego ekipy przeniosła by się w inny lepszy świat tylu by było chętnych aby mu szabelką gębę obić i oduczyć opluskiwania ludzi zresztą sądzę że w całym narodzie kultura by wzrosła niepomiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2011 o 19:58, Crew_900 napisał:

Bo to jest ciemna masa, ludzie tacy myślą tak. Za rządów Tuska nie mam pracy, piję i
biję, wybiorę Pis będę pił, bił i będę miał pieniądze za to.


Problem w tym że część tej "ciemnej masy" to: bankowcy , prawnicy (o np. na forum w tym temacie jest jeden prawnik co najpierw pis krytykował a teraz w ukochaną partię uwierzył) , lekarze , architekci ogólnie ludzie którzy nie wypadli sroce spod ogona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2011 o 20:25, kerkas napisał:

>/.../
> A kto podpisał Traktat Lesboński!? Komoreowski czy Kaczyński?

Podpisanie Traktatu Lesbońskiego to koniec suwerenności Polski, której to suwerenności każdy Prezydent przysięga bronić.

Dnia 05.10.2011 o 20:25, kerkas napisał:


Prezydent Lech Kaczyński ale nie za bardzo rozumiem co to ma wspólnego z oskarżeniem
o zabójstwo prezydenta Lecha Kaczyńskiego którego według J.Kaczyńskiego dokonał prezydent
Komorowski.

Lech Kaczyński powinien bronić suwerenności. Nie obronił, wydał ją Eurosocjalistom. Niewazne, czy to jest dobre dla Polski, czy złe - przysięgę złamał.

Dnia 05.10.2011 o 20:25, kerkas napisał:

/.../> Sąd tu nic nie da Kaczyński przeżyna proces za procesem płaci śmieszne odszkodowania
rzędu 10.000 - 20.000 i bywa tak że tego samego dnia po przegranym procesie obraża następną
osobę , instytucję itd. itd.

A skąd ma tyle pieniędzy? Z pensji?

Dnia 05.10.2011 o 20:25, kerkas napisał:

Rozwiązanie widzę jedno przywrócić pojedynki honorowe tylko jakby to powiedzieć na drugie
dzień po wprowadzeniu pojedynków honorowych Jarosław i część jego ekipy przeniosła by
się w inny lepszy świat tylu by było chętnych aby mu szabelką gębę obić i oduczyć opluskiwania
ludzi zresztą sądzę że w całym narodzie kultura by wzrosła niepomiernie.

A i owszem, pojedynki by się przydały. Obrażony ma prawo wyboru broni, więc byłby to dość skuteczny hamulec dla zapalczywych, bo naprawdę mało jest takich, którzy równie dobrze władają bronią białą co palną.

Dnia 05.10.2011 o 20:25, kerkas napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patos, tragedia, układy i inne nieszczęścia. Tego się raczej po PiS spodziewałem, ale to? Hehe, najwyraźniej niektórzy zwolennicy JKM traktują wybory poważniej niż on sam. Jeśli ktoś widział podobne lamenty innych ugrupowań, prosił bym o zmieszczenie.

Dobra, śmiechy hihy na bok, spójrzmy na treść: jeśli nie ma w danym okręgu listy NP, trzeba głosować w innym?
W związku z tym moje pytanie: czy tak się w ogóle da zrobić?


PS Wybaczcie jakość zdjęcia, taka komóra.

20111005205639

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2011 o 20:25, kerkas napisał:

Rozwiązanie widzę jedno przywrócić pojedynki honorowe tylko jakby to powiedzieć na drugie
dzień po wprowadzeniu pojedynków honorowych Jarosław i część jego ekipy przeniosła by
się w inny lepszy świat tylu by było chętnych aby mu szabelką gębę obić i oduczyć opluskiwania
ludzi zresztą sądzę że w całym narodzie kultura by wzrosła niepomiernie.


Wiecie co, tak jak czytam czasem Wasze wypowiedzi, to niestety ale z żalem stwierdzam, że wcale nie jesteście lepsi od tych, których sami tak bardzo szkalujecie. Rodzi się w Was wszystko to, o co sami innych oskarżacie. Ta sama nienawiść, taka sama postawa pełna szyderstwa, pogardy, braku szacunku i nie przymierzając ignorancji.
Tym bardziej wyolbrzymiacie wszystko, co tylko może uwiarygodnić wasze poglądy, sprowadzając swoje wypowiedzi do absurdalnego wręcz poziomu. I nie mam tu na myśli osób tylko z tego forum.
Jeśli nawet wygra ta lub inna partia świat się nie zawali, nie wybuchnie trzecia wojna światowa, nikt nie będzie nikogo mordował ani do niczego zmuszał, świat nie przekręci się do góry nogami o 180 stopni.
Więc wiecie co, polecam Wam wszystkim... odrobinę dystansu, ot co. I przestańcie demonizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2011 o 21:01, zadymek napisał:

Patos, tragedia, układy i inne nieszczęścia. Tego się raczej po PiS spodziewałem, ale
to? Hehe, najwyraźniej niektórzy zwolennicy JKM traktują wybory poważniej niż on sam.
Jeśli ktoś widział podobne lamenty innych ugrupowań, prosił bym o zmieszczenie.

Coś takiego masz na myśli?
http://fakty.interia.pl/raport/wybory-parlamentarne-2011/news/jesli-nie-intronizujemy-jezusa-dziwna-ulotka-wyborcza,1704110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2011 o 21:01, zadymek napisał:

W związku z tym moje pytanie: czy tak się w ogóle da zrobić?


Da się. Trzeba tylko do 7 października pójść do swojego Urzędu Miasta o zaświadczenie, że możesz glosowac poza swoim docelowym miejscem głosowania. Wtedy z tym zaświadczeniem idziesz do innego okręgu pokazujesz to zaświadczenie i głosujesz na kandydatów z tego okręgu, w którym będziesz głosował, a nie kandydatów z twojego głównego okręgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się