Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 11.04.2010 o 08:46, Abomek napisał:

BTW o ile pamietam to byla pewna sytuacja, gdy prezydent chcial >koniecznie< wyladowac
na pewnym lotnisku w bodajze Iraku. Pilot odmowil, poniewaz warunki temu nie sprzyjaly.
Kaczynski sie wkurzyl i kazal wymienic pilota.


Nieważne, do kasacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 09:27, Budo napisał:

> Ciekawe czy to co pokażą czarne skrzynki wyjdzie na jaw. Moim zdaniem samolot nie
mógł
> się roztrzaskać do zera... Przy takiej wysokości jak podają. ...

ee dlaczego?


Podają że leciał bodajże 10 metrów nad ziemią... No i z takiej wysokości spadł na jakieś krzaki itp. Moim zdaniem maksymalnie by sie złamał na pół zapalił ktoś by się tam poobijał czy tam połamał... Ale na pewno wszyscy by nie zginęli ... Moim zdaniem coś za tym stoi...
A co do czarnych skrzynek nie wiadomo co powiedzą mogą wcale nie wyznać prawdy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia samolotu widziałeś? Przednią część kadłuba wsmarowało w ziemię. Z 10 metrów to sam człowiek da radę przeżyć jak upadek wyhamuje i na nic specjalnego nie upadnie o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 23:45, Dark_Templar napisał:

Czy naprawdę żałoba polega
na tym, żeby wybrać się do wszystkich "patriotycznych" miejsc i kościołów w mieście?
Czy żałoba nie powinna odbywać się gdzieś głęboko w nas?


Taka żałoba odbędzie się TYLKO w sercach ich rodzin i przyjaciół. Reszta obywateli, która ich nie znała prywatnie i nie odczuwa tego jako osobistej straty może jedynie manifestować solidarność z tymi rodzinami właśnie poprzez zapalanie zniczy, modlitwę itp. To nie hipokryzja, po prostu jedynie w ten sposób możemy dać znać ich rodzicom, małżonkom, dzieciom, że wyrażamy im wyrazy współczucia, bo to nie my będziemy przez najbliższe miesiące czuć ogromną pustkę w naszych domach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ło Boże, 10 metrów? Zgubiłeś jedno zero. I nie w jakieś krzaki tylko drzewa. No i złamał się, tak ociupinkę, że obydwie części kadłuba były rozrzucone 800 metrów od siebie. Teraz zastanów się: co zostaje na przykład z przeciętnego samochodu osobowego i jaka energia działa kiedy taki samochód osobowy (ważący ok 1.5-1 tony) trafi w drzewo z prędkością ok 100 km/h? Duża i raczej niewiele zostaje. A teraz pomyśl jaka energia działa i co zostanie kiedy maszyna ważąca ok 100 ton uderzy w cokolwiek z prędkością 250 km/h...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 09:42, Strange101 napisał:

Taka żałoba odbędzie się TYLKO w sercach ich rodzin i przyjaciół.


Nie zgadzam się, uważam, że wiele osób odczuło te wydarzenia właśnie osobiście... jako patrioci, których kraj stracił najważniejszych przedstawicieli. Np ja to tak czuję. Niedawno zginął w wypadku mój znajomy, teraz czuję się podobnie, tylko gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 09:06, Ostrowiak napisał:

Bo w samolocie nie było innych osób. Np. BORowików zaniepokojonych bezpieczeństwem, lub
generała naszej floty powietrznej, który mógł coś zasugerować...

>.>

a ja akurat uważam wersję Abomka za bardzo prawdopodobną. Możliwe, że i generałowie poparli prezydenta w jego chęci lądowania *tu i teraz*. I do tego, nawet jeśli coś takiego odkryją to pewnie nigdy się o tym nie dowiemy...
http://spajki.wordpress.com/2010/04/11/placz-i-zgrzytanie-zebow/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 09:06, Ostrowiak napisał:

Bo w samolocie nie było innych osób. Np. BORowików zaniepokojonych bezpieczeństwem, lub
generała naszej floty powietrznej, który mógł coś zasugerować...

Generalom i BORowikom fakt, ze tyle waznych osob leci jednym samolotem jakos nie przeszkadzal. :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 09:53, Luk_Der_Ritter napisał:

Ło Boże, 10 metrów? Zgubiłeś jedno zero.


No, a ja słyszałem wersję, że tam gdzie powinien lecieć na wysokości 80 m, leciał 2,5 m nad ziemią, ale z resztą się zgadzam nie wiem z jaką prędkością lądują akurat Tupolewy, ale coś koło 200-300 km/h pewnie, tutaj mogło być nawet więcej, bo z tego co mówili to pilot włączył ciąg na maxa, żeby wznieść się w powietrze, ale leciał już za wolno, więc stawiam na 350 km/h :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 10:07, Xjumpaytech napisał:

No, a ja słyszałem wersję, że tam gdzie powinien lecieć na wysokości 80 m, leciał 2,5
m nad ziemią,


No to chyba tuż przed zderzeniem z ziemią, bo w żaden sposób nie byłoby to możliwe w wysokim lesie... Radzę odpuścić sobie rolę domorosłego eksperta od lotnictwa, bo na ten temat nie wie nic zarówno ten, kto wypisuje takie bzdury, jak i Ty i ja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się dowiedziałam, że jedna z ofiar należy do mojej dalszej rodziny. Co prawda nigdy wcześniej jej nawet na oczy nie widziałam, więc trudno mi powiedzieć, że jest mi bardziej żal, niż z powodu wszystkich tych pozostałych ludzi, ale nigdy bym nie pomyślała, że taka tragedia mogła dotknąć także i moją rodzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 10:16, LESZ3u napisał:

No to chyba tuż przed zderzeniem z ziemią, bo w żaden sposób nie byłoby to możliwe w
wysokim lesie... Radzę odpuścić sobie rolę domorosłego eksperta od lotnictwa, bo na ten
temat nie wie nic zarówno ten, kto wypisuje takie bzdury, jak i Ty i ja...

Po pierwsze, nie oskarżaj mnie o jakieś "ekspertowanie" już wcześniej mówiłem, że kompletnie się na tym nie znam i mówię to co mówią w telewizji, więc z takimi tekstami to sobie do kolegi wychodź, który uważa, że się zna. Po drugie tak jak mówiłem, w telewizji mówili, że drzewa były cięte coraz niżej, a tam gdzie samolot powinien lecieć 80 m nad ziemią drzewa cięte były na wysokości 2,5 m. A wiedza z jaką prędkością ląduje samolot nie jest jakąś tajemnicą -.- słyszałem, że samoloty lądują w prędkościach 200-400 km/h na Discovery oglądałem program o samolotach, stąd wiem w jakim przedziale. Wiem też jak szybko samoloty przyśpieszają, bo latam dosyć często, więc oszacowałem, że przyśpieszył o jakieś 100km/h, bo nie jest to wiele jak na samolot, ale i tak już to mu nic nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 11:02, Xjumpaytech napisał:

Po pierwsze, nie oskarżaj mnie o jakieś "ekspertowanie" już wcześniej mówiłem, że kompletnie
się na tym nie znam i mówię to co mówią w telewizji, więc z takimi tekstami to sobie
do kolegi wychodź, który uważa, że się zna. Po drugie tak jak mówiłem, w telewizji mówili,
że drzewa były cięte coraz niżej, a tam gdzie samolot powinien lecieć 80 m nad ziemią
drzewa cięte były na wysokości 2,5 m. A wiedza z jaką prędkością ląduje samolot nie jest
jakąś tajemnicą -.- słyszałem, że samoloty lądują w prędkościach 200-400 km/h na Discovery
oglądałem program o samolotach, stąd wiem w jakim przedziale. Wiem też jak szybko samoloty
przyśpieszają, bo latam dosyć często, więc oszacowałem, że przyśpieszył o jakieś 100km/h,
bo nie jest to wiele jak na samolot, ale i tak już to mu nic nie dało.


skończcie obydwaj, nie ważne przecież jak wysoko leciał i z jaką szybkością ...
to nie jest czas na kłótnie o takie brednie. Xjump ma racje z tymi danymi, ale na co to komu dziś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiło mnie też bardzo posunięcie Rosjan. Podobno mają wyemitować w ich kraju na, którymś kanale film "Katyń". To też jest dobry gest z ich strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 11:34, SongoX napisał:

Zdziwiło mnie też bardzo posunięcie Rosjan. Podobno mają wyemitować w ich kraju na, którymś
kanale film "Katyń". To też jest dobry gest z ich strony.


Nie ma się co cieszyć za bardzo. Podejrzewam, że po przepuszczeniu przez cenzurę wyjdzie z tego papka, której nikt nie zrozumie, w dodatku puszczona w środku nocy, albo rano, żeby przypadkiem zbyt wiele osób tego nie obejrzało. Ale sam fakt emisji Putin będzie mógł kiedyś podkreślić na ważnej uroczystości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 11:34, SongoX napisał:

Zdziwiło mnie też bardzo posunięcie Rosjan. Podobno mają wyemitować w ich kraju na, którymś
kanale film "Katyń". To też jest dobry gest z ich strony.


Ee, ale już raz go wyemitowali, całkiem niedawno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 11:34, SongoX napisał:

Zdziwiło mnie też bardzo posunięcie Rosjan. Podobno mają wyemitować w ich kraju na, którymś
kanale film "Katyń". To też jest dobry gest z ich strony.


Już leciał wcześniej chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się