Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 21.05.2010 o 19:17, Kedziorus napisał:

Najwidoczniej słyszysz to co chcesz usłyszeć. Korwin wcale nie uważa kobiet za gorsze
(wręcz przeciwnie, często powtarza, że kobiety są wspaniałe),a za mniej inteligentne
od mężczyzn.


Mało co mnie tak denerwuje , jak ultrafeministki z ich chorym , bo trudno w tym przypadku o inne słowo , światopoglądem oraz durnowate pomysły dotyczące rozmaitych parytetów.
Z Korwinem zaś , problem jest taki , że on , to z kolei druga , przeciwna skrajność.Gdyby obydwie strony zechciały łaskawie spotkać sie w pół drogi , byłoby chyba nieźle.Jak na razie , jedna i druga opcja , prezentują dość niedorzeczne poglądy.
Mądrość , głupota , słabość , siła , moralność , przewrotność itp , nie mają ani wieku , ani religi , ani płci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KrzychW, lepiej byłoby się nie wypowiadać o poglądach Korwina, skoro ich dobrze nie znasz (vide twierdzenie, że Korwin nie tłumaczy skąd wziąć pieniądze na emerytury po zlikwidowaniu ZUSu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 01:12, Mogrim napisał:

KrzychW, lepiej byłoby się nie wypowiadać o poglądach Korwina, skoro ich dobrze nie znasz
(vide twierdzenie, że Korwin nie tłumaczy skąd wziąć pieniądze na emerytury po zlikwidowaniu
ZUSu).


Poglądy JKM znam nieźle , chociaż oczywiście nie twierdzę , iż kojarzę każdą jego wypowiedź.Niestety , chociaż podzielam jego zdanie w wielu kwestiach , nie biorę tego polityka zbyt poważnie , bo przedstawianie naprawdę skomplikowanych spraw , jak oprostych do załatwienia , to po prostu dziecinada.Może i ma jakieś pomysły , co zrobić z ZUSem , ale trzeba też pamiętać , iż oprócz pomysłu , dochodzi jeszcze sposób jego realizacji.Trzeba wprowadzić nowe ustawy , czyli sejmowa większość , albo nawet ponad 2/3 się kłaniają.Trzeba przekonać większość społeczeństwa , trzeba w jakiś sposób zneutralizować licznych nieraz oponentów , dysponujących sporym poparciem.Przebudowa państwa tylko w gadaniu jest prosta , a proza życia wszystko sprowadza do parteru.Poza tym , nawet najmądrzejsza osoba , nie dysponująca szerokim poparciem politycznym , w naszym ustroju może tylko pogadać.Może i najmądrzej , ale tylko pogadać.
A konkretne pomysły dotyczące ZUSu , to jakie pan JKM posiada? Chętnie poczytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2010 o 13:17, Neisha napisał:

Korwin (dla przypomnienia, o nim mówimy) tak uważa i zapowiada wprowadzenie rozwiązań
prawnych mających dać temu wyraz. Głosując na niego, akceptujesz to.

Manipulujesz.
Prowadząca program: "Po co się pan ożenił, skoro kobieta jest głupsza, jest beznadziejna..."
JKM: "Dlaczego głupsza? Dlaczego beznadziejna? Czy ja powiedziałem, że kobieta jest beznadziejna?! Dlaczego pani mi imputuje coś, czego nie powiedziałem? Kobiety są wspaniałe, a nie beznadziejne."

I co to za rozwiązania prawne? Brak czynnego prawa wyborczego? W takim razie JKM sam siebie uważa za głupka, bo gdyby możliwe było wprowadzenie monarchii to poprałby tę opcję i sam siebie pozbawił praw wyborczych.

Dnia 21.05.2010 o 13:17, Neisha napisał:

Ktoś to kiedyś badał. Kobiety mniej się interesują polityką w krajach, w których ich
sytuacja nie jest zbyt dobra (a Polska wg wszelkich statystyk jest w ogonie UE pod tym
względem), pewnie dlatego, że mają wpajane od dziecka, że to pole zabaw mężczyzn, a dobra
dziewczynka nie może mieć męskich zainteresowań, bo żaden mężczyzna jej nie zechce. Notabene
podobna zależność dotyczy gier komputerowych. W każdym razie, wraz ze wzrostem świadomości
społecznej w zakresie równouprawnienia to się zmienia, z tymże jest to naturalnie nie
na rękę prawicy, bo kobiety, mocno uogólniając, preferują raczej postulaty utożsamiane
z lewicą (pewnie dlatego zachodnia prawica jest bardziej lewicowa, niż nasza „lewica”).

LoL. No cóż, jeśli kobieta będzie miała męskie zainteresowania to rzeczywiście trudniej będzie jej znaleźć mężczyznę, ale jeśli facet będzie miał kobiece zainteresowania, to nie tylko trudniej mu będzie znaleźć kobietę, ale nawet zostanie przez innych mężczyzn wyśmiany. Zresztą sama przyznałaś, że polityka to przede wszystkim męskie zajęcie. I jest wzrost świadomości społecznej nazwiemy wprowadzaniem parytetów na listach wyborczych, to rzeczywiście masz rację: w takich państwach (np. Mauretania i wybory do ZN, hehe) więcej kobiet zajmuje się polityką. Kobiety stanowią w przybliżeniu 50% społeczeństwa i gdyby rzeczywiście zależało im na zajmowaniu się polityką i się nią interesowały, to bez problemu wywalczyłyby sobie te ok. 50% miejsc w parlamentach - co jasno wynika ze statystyki. I naprawdę ciekawy jestem jakie kryteria brano pod uwagę sprawdzając jak bardzo kobiety są w Polsce dyskryminowane.

Dnia 21.05.2010 o 13:17, Neisha napisał:

A jak inaczej chcesz ocenić to, czy ktoś się zna na ekonomii? Mocno uogólniając, są dwa
podstawowe kierunki, a przedstawiciele obu myślą, że ci drudzy są głupi, lub mówiąc bardziej
elegancko, nie znają się

I w sumie to wystarczy - zbadać znajomość wśród kobiet nt tych dwóch kierunków. Zresztą podstawy takie jak relacja podaży względem popytu, ceny akceptują chyba wszystkie nurty z wyjątkiem czerwonych...

Dnia 21.05.2010 o 13:17, Neisha napisał:

Kpisz sobie?

Nie, nie kpię. Korwin może sobie uważać kobiety za pośrednią formę między dzieckiem, a mężczyzną (ja tak nie uważam), ale to nie znaczy, że można pisać kłamstwa na jego temat: że uważa kobiety za głupsze. Przypomnę pewną oczywistość: najlepiej rozwijają się te społeczeństwa, w których każdy robi to, co umie najlepiej. Dzięki temu, że szewc robi i sprzedaje buty, piekarz nie musi tracić czasu i ich sobie robić samemu (bo zrobiłby pewnie gorsze), ale za to może skupić się na pieczeniu chleba, który będzie mógł dostarczyć szewcowi, który nie potrafiłby sobie zrobić tak dobrego chleba. Do kopalni lepiej nadają się mężczyźni, bo mają ku temu lepsze predyspozycje. Wynika to z naturalnej budowy ciała. To jest oczywistość. Prawdą jest również to, że kobiety różnią się od mężczyzn budową mózgu. Niech więc i kobiety zajmują się tym, w czym są najlepsze, a mężczyźni tym, w czym oni są najlepsi. Swoją drogą, mężczyźni od kobiet różnią się też mentalnie, czego zresztą uczy się nawet w gimnazjum na przygotowaniu do życia w rodzinie (czy jakoś tak), na przykładzie podejścia do seksu. Tłumaczy się bodajże w 1kl, żeby dziewczyny uważały na ''złych'' chłopaków, którym zależy tylko na fizycznej sferze seksu, podczas gdy dziewczyny chcą poczuć miłość i bezpieczeństwo.

Dnia 21.05.2010 o 13:17, Neisha napisał:

Sądząc po tym forum, raczej lepsza, bo jeszcze od żadnej kobiety osobiście nie usłyszałam
takich głupot obrazujących całkowity brak wiedzy w temacie, jakie często tutaj widuję.
Ale oczywiście biorąc pod uwagę choćby Salon 24, takie kobiety też istnieją.

Oczywiście. Tak samo jak istnieją kobiety zdolne znokautować faceta jednym ciosem, ale ogólna zasada jest jasna: mężczyźni mają znacznie lepsze warunki do kulturystyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2010 o 01:45, KrzychW napisał:

A konkretne pomysły dotyczące ZUSu , to jakie pan JKM posiada? Chętnie poczytam.

Napisałem na poprzedniej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 10:19, In_The_End napisał:

> A konkretne pomysły dotyczące ZUSu , to jakie pan JKM posiada? Chętnie poczytam.

Bardzo prosty. Zlikwidować i niech każdy ubezpiecza się według własnego widzimisię.
http://www.youtube.com/watch?v=Bb8yUcH06uU i po lewej jest jeszcze kilka.


To miłe , że zamieszczasz filmik popierający moją wypowiedź. :-)
Kolejny materiał z JKM proponującym rozmontowanie czegoś i z zupełnym brakiem pomysłów , jak to zrobić.Absolutnie jestem za reformą ZUS i KRUS i o tym nawet nie trzeba dyskutować.Pan JKM chciałby likwidować.Ok , tylko w jaki sposób? Ludzie wpłacali do tych instytucji składki.Jedni krótko , inni przez całe lata.Jak to teraz podzielić , jak wyliczyć ile i komu , w jaki sposób ubezpieczonym przekazać te pieniądze , jak wyliczyć odsetki od wpłaconych kwot , jak potrącić za skorzystanie w międzyczsie z usług medycznych , co z majątkiem ubezpieczalni , kto go przejmie i na jakich zasadach ? Takich pytań zadać można setki , a pomysłodawca rozmontowania wszystkiego , bo złe jest przecież , nie ma na nie odpowiedzi , a przynajmniej bardzo niechętnie się nimi dzieli.Ważne , aby rozwalić.
Każdy może wszystko wokół krytykować , to jest bardzo łatwe.Pozamykać źle zarzadzane instytucje , zmniejszyć adnimistrację , precz z komuną.Same fajne hasła.Hasła , hasła , hasła.
A tymczasem , jak sam JKM w zamieszczonym materiale przyznaje , jest KRUSowcem i płaci składki.
A dleczegóż to korzysta z tańszej opcji ubezpieczenia?
A dlaczego nie zapłaci pełnego ZUSu , jak miliony przedsiebiorców?
A dlaeczego w ogóle korzysta z usług takich skorumpowanych, komunistycznych instytucji , skoro może nie być ubezpieczonym i np za usługi medyczne płacić grubą gotówkę , lub korzystać tylko z prywatych ubezpieczeń na zdrowie.Co jest ? Panu Bogu świeczkę , a diabłu ogarek?
W 8 min 40 s(tak około) , dziennikarka w trakcie omawiania jednego z tematów , chodziło o pomoc dla pokrzywdzonych podczas klęsk żywiołowych ,zadaje pytanie "skoro się pan nie zgadza na jakąkolwiek pomoc , to jaka jest inna recepta na takie problemy? Oczywiście odpowiedzi nie ma.
Ogólnie pomysły JKM odbierałem bardzo pozytywnie.Z wieloma , jak już pisałem , zgadzam się w dużym stopniu.Niestety , im dokładniej się przyglądam , tym więcej widzę luk w rozumowaniu.Nie wystarczy stwierdzić , że to Państwo jest złe i rozmontowujemy większość , bo drogo , słabo , nierentownie i socjalizm prawie.Ok , to teraz pozostaje tylko udowodnić , że ma się pomysł , jak zbudować lepsze , tańsze , sprawiedliwsze.JKM rady na to nie ma , oczywiście oprócz, rozwalmy co jest , bo jest be.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pff, a czytasz w ogóle co piszę? JKM JEST ZA PRZEZNACZANIEM PIENIĘDZY Z PRYWATYZACJI MAJĄTKU NARODOWEGO NA ZOBOWIĄZANIA EMERYTALNE. ZUS I KRUS NIE MUSZĄ ISTNIEĆ, BO NIE SĄ DO NICZEGO POTRZEBNE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 12:10, Rusty-Luke napisał:

Pff, a czytasz w ogóle co piszę? JKM JEST ZA PRZEZNACZANIEM PIENIĘDZY Z PRYWATYZACJI
MAJĄTKU NARODOWEGO NA ZOBOWIĄZANIA EMERYTALNE. ZUS I KRUS NIE MUSZĄ ISTNIEĆ, BO NIE SĄ
DO NICZEGO POTRZEBNE.


Po pierwsze , nie "krzycz" tu na mnie.
Pff , pff , pff po trzykroć.A czytasz , co ja napisałem? Zacytuję z poprzedniego posta:
"tylko w jaki sposób? Ludzie wpłacali do tych instytucji składki.Jedni krótko , inni przez całe lata.Jak to teraz podzielić , jak wyliczyć ile i komu , w jaki sposób ubezpieczonym przekazać te pieniądze , jak wyliczyć odsetki od wpłaconych kwot , jak potrącić za skorzystanie w międzyczsie z usług medycznych , co z majątkiem ubezpieczalni , kto go przejmie i na jakich zasadach ?"
ZUS i KRUS mają nie istnieć.Super.Hurra , jesteśmy w niebie.Pozostają tylko szczegóły.Jedni do tego systemu nie wpłacili nic , inni troszkę , a jeszcze inni poważne kwoty.I co , zapominamy o tym , bo nam obydwie instytucje się nie podobają? Faktycznie sprawiedliwe rozwiązanie.A ja chcę wiedzieć , jak rozliczyć kasę ubezpieczonych.Sam wpłaciłem do ZUS całkiem sporo i ciekawi mnie dalszy los tych pieniążków , a nie likwidacja i nikt , nic ,nie wie.
Zamknięcie takich molochów jak obecne ubezpieczalnie nie da się zrobić jednym podpisem , a dalej jakoś będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 12:20, KrzychW napisał:

> Pff, a czytasz w ogóle co piszę? JKM JEST ZA PRZEZNACZANIEM PIENIĘDZY Z PRYWATYZACJI

> MAJĄTKU NARODOWEGO NA ZOBOWIĄZANIA EMERYTALNE. ZUS I KRUS NIE MUSZĄ ISTNIEĆ, BO
NIE SĄ
> DO NICZEGO POTRZEBNE.


Po pierwsze , nie "krzycz" tu na mnie.
Pff , pff , pff po trzykroć.A czytasz , co ja napisałem? Zacytuję z poprzedniego posta:
"tylko w jaki sposób? Ludzie wpłacali do tych instytucji składki.Jedni krótko , inni
przez całe lata.Jak to teraz podzielić , jak wyliczyć ile i komu , w jaki sposób ubezpieczonym
przekazać te pieniądze , jak wyliczyć odsetki od wpłaconych kwot , jak potrącić za skorzystanie
w międzyczsie z usług medycznych , co z majątkiem ubezpieczalni , kto go przejmie i na
jakich zasadach ?"
ZUS i KRUS mają nie istnieć.Super.Hurra , jesteśmy w niebie.Pozostają tylko szczegóły.Jedni
do tego systemu nie wpłacili nic , inni troszkę , a jeszcze inni poważne kwoty.I co ,
zapominamy o tym , bo nam obydwie instytucje się nie podobają? Faktycznie sprawiedliwe
rozwiązanie.A ja chcę wiedzieć , jak rozliczyć kasę ubezpieczonych.Sam wpłaciłem do ZUS
całkiem sporo i ciekawi mnie dalszy los tych pieniążków , a nie likwidacja i nikt , nic
,nie wie.
Zamknięcia takich molochów jak obecne ubezpieczalnie nie da się zrobić jednym podpisem
, a dalej jakoś będzie , a kto tak twierdzi , jest zwykłym populistą.

JKM nieraz dobrze główkuje , ale recepty na praktyczne wykonanie , nie ma.

Sorki za nieumyślne zdublowanie posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie krzyczę, po prostu nie chcesz zobaczyć odpowiedzi - więc ją podkreśliłem. A co do kwestii bardziej szczegółowych to nie chce wdawać się w dywagację i pisać w imieniu JKM czegoś, czego nie jestem pewien na 100%, ale zauważ, że sztab JKM jest sztabem, z którym skontaktować się chyba najłatwiej. Na stronie: http://partiawip.pl/ możesz zadać pytanie jakie tylko chcesz i otrzymasz odpowiedź w ciągu 24h (sam sprawdzałem), możesz również napisać wiadomość na Naszej Klasie do konta oficjalnego JKM i też dostaniesz odpowiedź (też sprawdzałem, ale jestem prawie pewien, że nie odpisuje JKM, a ktoś związany z partią i trwa to dłużej niż 24h), w przeciągu ostatnich kilku dni były dwa czaty z JKM (na Facebooku i Interii), gdzie odpowiadał na pytania internautów. Więc jeśli masz jakieś wątpliwości to nie trudno je rozwiać zamiast siedzieć i narzekać jak to JKM nie ma żadnych realnych pomysłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do

Dnia 22.05.2010 o 12:31, Rusty-Luke napisał:

kwestii bardziej szczegółowych to nie chce wdawać się w dywagację i pisać w imieniu JKM
czegoś, czego nie jestem pewien na 100%, ale zauważ, że sztab JKM jest sztabem, z którym
skontaktować się chyba najłatwiej.


Być może tak jest.Nie sądzę jednak , aby sprawy tak skomplikowane , jak rozliczenie kont milionów ubezpieczonych , ktokolwiek był w stanie ogarnąć szybciej niż po upływie całych miesięcy i to tylko pod warunkiem posiadania całego , licznego sztabu pomocników i oczywiście wgladu do wszystkich , potrzebnych dokumentów.
Jak już pisałem , zgadzam sie z niejednym pomysłem JKM.Nie zgadzam się tylko z przedstawieniem rozwiązania współczesnych problemów za pomocą "jednego pociągnięcia pędzla".Tak drastyczne zmiany , nawet gdyby istaniała poważna siła polityczna do ich przeprowadzenia , wymagałyby ogromnych zmian w przepisach , konstytucji i chyba w każdym istniejącym kodeksie.Całe lata pracy wielkiej rzeszy ludzi.Inaczej się nie da , a jeżeli już , to byłoby tak , jak po powojennej nacjonalizacji.Minęło ponad 60 lat , a sądy ciagle mają co z tym fantem robić.Zwracamy majątki , płacimy odszkodowania itp.
Moja krytyka dotyczy właśnie takich aspektów(którym JKM poświęca niewiele uwagi) wielkich zmian , a nie samych pomysłów.

PS.
Wyjaśnienia dotyczące krzyku przyjmuje do wiadomości.Umówmy się , że chodziło o znaczące pochrząkiwanie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzecznikiem Korwina nie jestem, ale w programie, który trwa kilkanaście minut trudno mówić o szczegółach.
Zus''u i kurs''u chyba i Mikke nie zlikwidowałby jednocześnie. Najpierw musiałby krus i rolnicy zaczęliby płacić zus, a potem dopiero zus.
Szczerze mówiąc i ja nie mogę sobie wyobrazić jak to zrobić. Skoro na emerytury pracują na bieżąco nie-emeryci to gdzie są pieniądze? A jeszcze do tego dopłacamy miliardy złotych rocznie.
Jak mówił Korwin(niech będzie chwalone imię pańskie) XX wieczne myślenie skończy się bankructwem państwowych systemów emerytalnych.
Gdyby znalazł się ktoś młody i wiarygodny i sprzedał poglądy Korwina w medialnej formie to miałby autentycznie duże szanse pociągnąć miliony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym rozwiązaniem byłoby zniesienie ZUSu dla tych, którzy jeszcze nie zaczęli tam nic wpłacać, a reszta, która już, niestety, została wciągnięta przez ten system musiałaby w niej pozostać. ZUS jako taki zlikwidowałoby się, a emerytom i rencistom wypłacało pieniądze ze sprywatyzowanego majątku. Obecni płatnicy płaciliby dalej składki tej samej wysokości, a po przejściu na emeryturę też dostawaliby pieniądze z tego samego funduszu sprywatyzowanego majątku. Koncepcji może być wiele, a jedno jest pewne: system, do którego należy dopłacać ogromny procent z budżetu państwa musi upaść, więc im wcześniej zagłosuje się na kogoś, kto chce reformować, tym lepiej.

In the end

Dnia 22.05.2010 o 12:47, KrzychW napisał:

Gdyby znalazł się ktoś młody i wiarygodny i sprzedał poglądy Korwina w medialnej formie to miałby autentycznie duże szanse pociągnąć miliony.

A po co od razu miliony? Wystarczyłoby ze 100 tysięcy. Wojska. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 21:01, In_The_End napisał:

Gdyby znalazł się ktoś młody i wiarygodny i sprzedał poglądy Korwina w medialnej formie
to miałby autentycznie duże szanse pociągnąć miliony.


Najprawdopodobniej masz rację.Oczywiście do tego wszystkiego , przydałoby się jeszcze jakieś polityczne poparcie , ale przecież liberałów u nas nie brakuje. :-)


---->Rusty-Luke

"Najprostszym rozwiązaniem byłoby zniesienie ZUSu dla tych, którzy jeszcze nie zaczęli tam nic wpłacać, a reszta, która już, niestety, została wciągnięta przez ten system musiałaby w niej pozostać."

Czyli rozwiązanie na lata.Takie coś mogłoby się udać.Jednak powolna likwidacja istniejącego systemu ubezpieczeń społecznych , wymagałaby współpracy i kontynuacji działań coraz to kolejnych rządów , a jak na razie , dalekosiężne działania , to słaba strona chyba wszystkich ekip.Obecny węzełek zaplątywało się przez półwiecze , więc i rozplątanie trochę musiałoby potrwać , bo rewolucyjnych działań lepiej abyśmy nie musieli oglądać.( tak a propos 100 tys wojska :-) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2010 o 22:21, KrzychW napisał:

Czyli rozwiązanie na lata.Takie coś mogłoby się udać.Jednak powolna likwidacja istniejącego
systemu ubezpieczeń społecznych , wymagałaby współpracy i kontynuacji działań coraz to
kolejnych rządów , a jak na razie , dalekosiężne działania , to słaba strona chyba wszystkich
ekip.Obecny węzełek zaplątywało się przez półwiecze , więc i rozplątanie trochę musiałoby
potrwać , bo rewolucyjnych działań lepiej abyśmy nie musieli oglądać.( tak a propos 100
tys wojska :-) )

Więc należy robić wszystko, żeby WiP było w parlamencie jak najliczniejsze i jak najdłużej, zamiast narzekać. :) A co do przewrotu, to ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem rewolucji. Jestem za to gorącym orędownikiem Kontrrewolucji, czyli powrotu do czasów normalności, kiedy to ubezpieczeń państwowych w ogóle nie było! Przypominam, że wprowadził je dopiero socjalizujący Bismarck, który potrzebował pieniędzy narodu, bo miał braki w budżecie, a do wieku emerytalnego dożywał bardzo znikomy procent robotników. Tak czy inaczej, Pinochetowi się udało. Myślę, że powinniśmy się wzorować na systemie chilijskim z okresu rządów Pinocheta, tj. prywatne przedsiębiorstwa ubezpieczeniowe + państwowa komisja dbająca o to, by kapitał przedsiębiorstwa był oddzielony od kapitału klienta (żeby w razie bankructwa tego przedsiębiorstwa można było gdzieś przenieść oszczędności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym którzy na ZUS obecnie wpłacają powinno się pieniądze zwrócić (ZUS na pewno je ma, skoro świetnie prosperuje i je pomnaża, by zapewnić ludziom na starość godne emerytury), dla tych, którzy emerytury dostają obecnie bez problemu by wystarczyło (trudno powiedzieć, czy bardziej dzięki Funduszowi, o którym mówi Korwin, czy może dzięki zaoszczędzonym miliardom, które pożerają urzędnicy ZUSu).
Zmiana bardzo prosta i nie wymaga zmian w żadnym kodeksie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 23:44, Mogrim napisał:

Tym którzy na ZUS obecnie wpłacają powinno się pieniądze zwrócić (ZUS na pewno je ma,
skoro świetnie prosperuje i je pomnaża, by zapewnić ludziom na starość godne emerytury),
dla tych, którzy emerytury dostają obecnie bez problemu by wystarczyło (trudno powiedzieć,
czy bardziej dzięki Funduszowi, o którym mówi Korwin, czy może dzięki zaoszczędzonym
miliardom, które pożerają urzędnicy ZUSu).
Zmiana bardzo prosta i nie wymaga zmian w żadnym kodeksie.

Nie byłbym pewien czy je ma bo jak brakowało kasy to ZUS był najlepszym źródłem nowych złotówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kerkas, może wreszcie odpowiesz jak to jest, że oskarżasz PiS o to, że prokuratura kogoś tam oskarżyła o obrażanie prezydenta, nieustannie krytykujesz Kaczyńskiego za rzeczy, które w porównaniu do dokonań marszałka wypadają niezwykle słabo (a w obronie samego marszałka jesteś - paradoksalnie - nieugięty), jak to możliwe, że zwolennik rzekomo liberalnej PO i przeciwnik wiecznie-wetującego-ustawy-prezydenta twierdzi, że socjaldemokrata, Napieralski, byłby dobrym prezydentem i czy kierując się zasadą mniejszego zła Polska powinna przyłączyć się przed wojną do Hitlera. Mógłbyś szukać więcej dziur w twoim rozumowaniu, ale po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się