Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Jak się podobał Komitet Honorowy Komorowskiego? Gdzie są teraz komentarze tych którzy zawsze ludzi PIS oskarżali o agresję? Niektórzy z komitetu na czele z "jego najjaśniejszą nietykalnością i światłością" Bartoszewskim zachowali się jak zwykłe chamy, a niedawno rzucali że to Kaczyński będzie pluł na wszystkich. Aż Tusk zbladł a Bronek udawał jakby nic nie słyszał. Moim zdaniem w tej kampanii to PO kładzie sobie coraz bardziej kłody pod nogi. Ostatnie sondaże nawet są zaskakujące.

U mnie w Częstochowie na Politechnice 18 maja o 9 rano będzie wykład Komorowskiego na temat: Innowacyjność - Polska cyfrowa. Mnie nie zachęca, mógł o czymś ciekawszym mówić, ale pójdę chyba z samej ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż Tusk zbladł a Bronek udawał jakby

Dnia 17.05.2010 o 17:14, Galadin napisał:

nic nie słyszał. Moim zdaniem w tej kampanii to PO kładzie sobie coraz bardziej kłody
pod nogi.


Faktem jest , że jeżeli Bronek przegra wybory , to nie tyle z powodu udanej kampanii PiS , ile dzięki "pomocy" swoich stronników i powtarzającym się wpadkom.Kaczyński dość chytrze , bo w jego odmienne stany świadomości nie wierzę , milczy , a PO zupełnie nie ma pomysłu co z tym zrobić.Ogólnie bardzo ciekawie jest , a rządząca partia coraz bardziej udowadnia , że sposobu na pozyskanie wyborców , oprócz straszenia PiSem , nie ma.

Dnia 17.05.2010 o 17:14, Galadin napisał:

U mnie w Częstochowie na Politechnice 18 maja o 9 rano będzie wykład Komorowskiego na
temat: Innowacyjność - Polska cyfrowa. Mnie nie zachęca, mógł o czymś ciekawszym mówić,
ale pójdę chyba z samej ciekawości.


Może będzie fajnie.Kandydat wydrukuje sobie coś z Wikipedii , swojej ulubionej stronki , na temat wykładu i podzieli się wiedzą. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 17:14, Galadin napisał:

U mnie w Częstochowie na Politechnice 18 maja o 9 rano będzie wykład Komorowskiego na
temat: Innowacyjność - Polska cyfrowa. Mnie nie zachęca, mógł o czymś ciekawszym mówić,
ale pójdę chyba z samej ciekawości.


Ciekawe kto mu pisze teksty, bo co najwyżej takie tematy może traktować hobbystycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 15:48, Olamagato napisał:

> /.../> Najlepsze co prezydent może zrobić dla kraju, to się zabić . A potem zostać pochowanym
na Wawelu, co akurat z tego punktu widzenia jest uzasadnione ponieważ zasługa dla Polski
jest wtedy całkiem spora. ;)

Szkoda tylko, ze zabrał ze sobą Rodziny Katyńskie, a nie premiera i ministrów. Tak, że jednak nie zrobił najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 18:43, KrzychW napisał:

Ogólnie bardzo ciekawie jest , a rządząca partia coraz bardziej
udowadnia , że sposobu na pozyskanie wyborców , oprócz straszenia PiSem , nie ma.

I oby otrzeźwiło to ludzi na tyle, że zainteresują się programami innych kandydatów, zamiast głosować na jednego z sondażowych faworytów tylko dlatego, że boją się apokaliptycznej wizji Polski pod przewodnictwem jego "oponenta".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak autorytety. Czy Bartoszewski i Wajda naprawdę nie mają nic lepszego do roboty niż po prostu się ośmieszać? Słowa, które Wajda włożył w usta biskupa z Przemyśla (dokładnie nie zacytuje), jakoby ten żałował, że samolot spadł o 3 dni za późno, czy wytkanie Kaczyńskiemu, że nie jest ojcem rodziny a jest hodowcą zwierząt futerkowych, co najwyraźniej go dyskwalifikuje jako prezydenta (oO) przez Bartoszewskiego?:/ Ja za PiSem nie jestem, nie utożsamiam się z tą partią, ale po takich ludziach spodziewałbym się minimum kultury. Ja i mój kot planujemy pozwać Pana Bartoszewskiego za szerzenie nietolerancji i felisofobii(?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 19:50, miquel93 napisał:

niż po prostu się ośmieszać? Słowa, które Wajda włożył w usta biskupa z Przemyśla (dokładnie

Przecież ten biskup tak powiedział i bardzo dobrze, że przypomina się takie rzeczy. Wajda mówił o problemach i podziałach, najpoważniejszych od 20 lat jakbyś nie słuchał i to był jeden z przykładów.

Dnia 17.05.2010 o 19:50, miquel93 napisał:

że nie jest ojcem rodziny a jest hodowcą zwierząt futerkowych, co najwyraźniej go dyskwalifikuje
się z tą partią, ale po takich ludziach spodziewałbym się minimum kultury.

Gdyby wszyscy prowadzili spór w takich delikatnych słowach to skakałbym z radości. Jarosław kreuję się przecież na ojca narodu, a ojciec z niego żaden. Oglądałeś chociaż całe wystąpienie, czy tylko fragmenty... Chyba nikomu nie podoba się, że kler popiera jedna partię i Bartoszewski też to skomentował. Wajda mówił też o tvp, ze jest rządzone przez pis i sld, ale pewnie tego w stacji nie puścili...

Dnia 17.05.2010 o 19:50, miquel93 napisał:

spodziewałbym się minimum kultury

Co było w tym niekulturalnego? Jedynie wierszyk pana o nieznanym mi imieniu można by uznać za zbyt ostry, ale wypowiedzi inny już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 20:07, In_The_End napisał:

Przecież ten biskup tak powiedział(...)

http://www.przemyska.pl/ - tu twierdza inaczej, ale żeby nie było, jeśli masz znalazłeś gdzieś te słowa to byłbym wdzięczny, gdybyś podzielił się ze mną linkiem:)

Dnia 17.05.2010 o 20:07, In_The_End napisał:

Gdyby wszyscy prowadzili spór w takich delikatnych słowach to skakałbym z radości. Jarosław
kreuję się przecież na ojca narodu, a ojciec z niego żaden. Oglądałeś chociaż całe wystąpienie,
czy tylko fragmenty... Chyba nikomu nie podoba się, że kler popiera jedna partię i Bartoszewski
też to skomentował. Wajda mówił też o tvp, ze jest rządzone przez pis i sld, ale pewnie
tego w stacji nie puścili...

Też mi się nie podoba włączanie się Kościoła w politykę. Nie ma zagrożenia dla polskości jak w czasach komunizmu, nie można kazać wiernym wybierać jednej opcji politycznej. A że publiczna jest rządzona przez PiS i SLD uważam, z czym Ty zgadzać się nie musisz, za przeciwwagę do TVNu.

Dnia 17.05.2010 o 20:07, In_The_End napisał:

Co było w tym niekulturalnego? Jedynie wierszyk pana o nieznanym mi imieniu można by
uznać za zbyt ostry, ale wypowiedzi inny już nie.

Nie chodzi mi tylko o tę sytuacje ale i o wcześniejsze gafy m.in. Bartoszewskiego. Uważam go za bardzo zasłużonego dla Polski, wielkiego człowieka, nie powinien jednak obrażać ludzi myślących inaczej. Można powiedzieć, że Kaczyński także obraża i to na podobnym, jak nie niższym poziomie, ale szczerze powiedziawszy, co to za tłumaczenie? Kojarzy mi się to z dziećmi z piaskownicy a nie z poważnymi ludźmi:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 19:32, Treant napisał:

I oby otrzeźwiło to ludzi na tyle, że zainteresują się programami innych kandydatów,
zamiast głosować na jednego z sondażowych faworytów tylko dlatego, że boją się apokaliptycznej
wizji Polski pod przewodnictwem jego "oponenta".


W każdym razie na mnie i przynajmniej kilka osób spośród tych , które znam , tak właśnie POPiSowskie przepychanki podziałały.Chyba skończyła mi sie cierpliwość na wysłuchiwanie wzajemnych zarzutów i ostrzeżeń o nadchodzącym , w razie zwycięstwa kontrkandydata , końcu świata.Oczywiście , obydwu panom faworytom , w ferworze walki brakuje czasu na przedstawienie spójnej wizji swojej prezydentury.Po co jednak program i pomysły , skoro nas , wyborców , zamiast tego można postraszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 20:40, KrzychW napisał:

> /.../.Oczywiście , obydwu panom faworytom , w ferworze walki brakuje czasu na
przedstawienie spójnej wizji swojej prezydentury.Po co jednak program i pomysły , skoro
nas , wyborców , zamiast tego można postraszyć.

Zważywszy na to, co dzieje się w polityce (i co będzie się działo!) to występuję z prowokacyjnym hasłem:
Andrzej Lepper na prezydenta!
Nie byłby gorszy od obydwu głównych kandydatów.
A może i lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 20:40, KrzychW napisał:

W każdym razie na mnie i przynajmniej kilka osób spośród tych , które znam , tak właśnie
POPiSowskie przepychanki podziałały.

Przy każdej sposobności namawiam rozmówców, żeby w I turze poparli kandydata, któremu jest najbliżej do ich własnych poglądów, a nie jednego z faworytów, bo tylko głosowanie na nich jest, jak twierdzą media sensowne.

Szkoda, że kandydaci z obozu "banda czworga" nie mają za bardzo chęci na debatę tymi pozaparlamentarnymi. Mogą tłumaczyć się brakiem czasu, ale czy nie dochodzi do tego obawa przed utratą części wyborców na ich rzecz? Wszak bagatelizowanie przeciwnika to w tym przypadku skuteczna metoda przekonania publiki, że jest to ktoś, kogo nie należy traktować poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 20:46, KrzysztofMarek napisał:

Nie byłby gorszy od obydwu głównych kandydatów.
A może i lepszy.


Pod względem zaprezentowanego programu , gorszy na pewno nie jest.Jak do tej pory chyba nikt nie powiedział wiele więcej , niż "ludzie , zrobię wam dobrze".


---->Treant
"Przy każdej sposobności namawiam rozmówców, żeby w I turze poparli kandydata, któremu jest najbliżej do ich własnych poglądów"

To chyba najmądrzejsze podejście.Nawet całkowicie wierząc w zapewnienia Komorowskiego i Kaczyńskiego o narodowej tragedii w przypadku wygranej przeciwnika , można wykazać się w pierwszej turze samodzielnym myśleniem , a Ojczyznę ewentualnie ratować w drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 20:07, In_The_End napisał:

Gdyby wszyscy prowadzili spór w takich delikatnych słowach to skakałbym z radości.


Ta...jasne. Tylko że jak PISowcy głośniej krzyczą to jest afera bo są agresywni, a jak ktoś z obozu PO (poza Palikotem) coś palnie to się uważa to za stosowne i na miejscu.
Dla mnie Bartoszewski tylko kompromituje się, taka nienawiść od niego bije do obozu Kaczyńskiego jak ta ze strony Wałęsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 20:57, Treant napisał:

Przy każdej sposobności namawiam rozmówców, żeby w I turze poparli kandydata, któremu
jest najbliżej do ich własnych poglądów, a nie jednego z faworytów, bo tylko głosowanie
na nich jest, jak twierdzą media sensowne.


Głosował na Jurka, ale nie podoba mi się jego przywiązanie do ojca dyrektora. Jestem katolikiem jednak nie popieram działań Rydzyka. Do samego RM i TV Trwam nic bym nie miał gdyby nie zbyt częste wypowiedzi które nie są zgodne z chrześcijaństwem. Dlatego Jurek dla mnie odpada.

Komorowski nie podoba mi się ze względu na te powiązania z WSI, prawdziwe czy nie, ale jakieś ziarenko prawdy w tym jest. I mam wrażenie że tak jak Kwaśniewski, byłby on prezydentem bez własnej wizji ale na smyczy lobbystów, partii i innych osób trzecich. W przeciwieństwie do Jarka który jak coś postanowi to zrobi. :)

No właśnie - J. Kaczyński - wiele błędów popełnił, ale od czasu Smoleńska i startu w wyborach wydaje się że coś w nim pękło, coś się zmieniło. Ale uważam że miał już szansę i ją zmarnował. Więc podziękuję.

Lepper, Mikke i Pawlak - uważam ich za osoby kompletnie nieodpowiednie do tego stanowiska.

Napieralski - lewica, kłóci się z moimi poglądami. Ziętek - tak samo, bliżej mu do lewicy niż do prawicy.

Pozostaje Kornel Morawiecki - nie ma szans, ale ma ciekawy życiorys. Praktycznie razem z Ziętkiem nie pokazywany w telewizji i całkowicie pomijany we wszelkich informacjach. Wychodzi na to że kierując się poglądami powinienem oddać głos właśnie na Kornela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 21:39, Galadin napisał:

Ta...jasne. Tylko że jak PISowcy głośniej krzyczą to jest afe

Pis krzyczy i wyje jak pies czego przykładem z ostatnich tygodni jest film Pospieszalskiego, http://www.youtube.com/watch?v=IOxrZsOEpdc , poparcie jakie daje mu kler, skandaliczne ulotki(np. karły moralne, czy ostatnio przodek Tuska jako ssman...) etc.
Krytyka Bartoszewskiego jest o tyle bardziej dotkliwa, że inteligentna, a nie ślepa i chamska.

Dnia 17.05.2010 o 21:39, Galadin napisał:

Głosował na Jurka, ale nie podoba mi się jego przywiązanie do ojca dyrektora. Jestem

Głos na Jutrka to powrót do średniowiecza.

Dnia 17.05.2010 o 21:39, Galadin napisał:

Komorowski nie podoba mi się ze względu na te powiązania z WSI, prawdziwe czy nie, ale

Gdyby Komorowski zrobił coś niezgodnego z prawem to zostałby skazanym. Sprawy nie ma, jest czysty i wszelkie powątpiewanie w jego niewinność to insynuacje.

Dnia 17.05.2010 o 21:39, Galadin napisał:

bez własnej wizji ale na smyczy lobbystów, partii i innych osób trzecich. W przeciwieństwie

Kaczyński to oszołom. Gdyby pis rządził w tej chwili i zrealizował postulaty jakimi chciał walczyć z kryzysem to bilibyśmy druga Grecją.
Nowy elektorat pisu są to ludzie niezrównoważeni, a przez to niebezpieczni. Nie ma żadnych racjonalnych przesłanek, które wyjaśniałyby zwiększone poparcie dla tej partii. Ludzie ci podjęli decyzję pod wpływem emocji, wiec łatwo nimi manipulować. Stali wyborcy pisu to w większości ludzie starzy, głęboko wierzący. Nieroby, które tęsknią za prl. Homofoby, ludzie uprzedzeni do żydów, niemiec, rosji. Słuchacze radia maryja. Mieszkańcy wsi i małych miast, w większości ludzie niewykształceni i jak widać głupi. Margines społeczny.
Porównywanie po i pisu to obraza dla tych pierwszych. Kto jeszcze popiera pis i co ten pis chce dla nich zrobić? Stoczniowcy, którzy bezkarnie wykorzystują symbol solidarności. Nie jest już to ruch społeczny, a zwykły związek zawodowy. Związek nierobów. PiS obiecuje im prace, podobnie jak innym nierentownym zakładom, za które i ja muszę płacić. Why? Skoro są nierentowne?
Jaki interes ma też kościół w popieraniu Kaczyńskiego? Komorowski ma przecież żonę i dzieci, wzorowy chrześcijanin, a może liczyć tylko na pogardę z ich strony. W końcu aborcja będzie legalna i dostępna, związki homoseksualne też, ale pis razem z kościołem murem stoi i się cofa w rozwoju. Ośmiesza nas tylko w całej europie. (mozna by wymieniać długo, ale właśnie leci szkło kontaktowe)
Jego wybór to najtragiczniejsze co może się stać dla Polski. Polski, która pod żadami Tuska stałą się krajem najbardziej szanowanym od 20 lat i najbardziej wiarogodnym pod każdym względem na arenie międzynarodowej. Ogromna szansa jaka staje w postaci wyborów nie może być zmarnowana. Przed chwilą była rozmowa rymanowksiego(nie lubię go specjalnie) z Olbryskim(po) i innym aktorem(pro pisowskim). Olbryskie genialnie skomentował, czemu powinniśmy wybrać Komorowskiego. W podobnych słowach mówił profesor Bartoszewski.

Dnia 17.05.2010 o 21:39, Galadin napisał:

do Jarka który jak coś postanowi to zrobi. :)

Tak, Jarek zrobi i to dużo. Zrobił piękną koalicję pis lpr i samoobrona.

Dnia 17.05.2010 o 21:39, Galadin napisał:

Lepper, Mikke i Pawlak - uważam ich za osoby kompletnie nieodpowiednie do tego stanowiska.

Pawlak ma przynajmniej jakieś wykształcenie.

Dnia 17.05.2010 o 21:39, Galadin napisał:

Napieralski - lewica, kłóci się z moimi poglądami. Ziętek - tak samo, bliżej mu do lewicy
niż do prawicy.

Napieralski nie reprezentuje sobą nic. Hasło tak banalne i ogólne jak ostatnie wywiady kaczyńskiego. Jedyny jego argument, to wiek, który według mnie działa na niekorzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 22:33, In_The_End napisał:

W końcu aborcja będzie legalna i dostępna, związki homoseksualne też, ale pis razem z kościołem murem
stoi i się cofa w rozwoju. Ośmiesza nas tylko w całej europie.


Twoja wizja, wątpię żeby aborcja była legalna i dostępna. I wcale nie tylko Kościół stoi przeciwko aborcji.

Dnia 17.05.2010 o 22:33, In_The_End napisał:

Pawlak ma przynajmniej jakieś wykształcenie.


Ja bym właśnie powiedział że to przez Pawlaka i PSL dzisiejszy rząd nie może przeć do przodu. To Pawlak by nas cofnął do Polski rolniczej. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 21:39, Galadin napisał:

Ziętek - tak samo, bliżej mu do lewicy niż do prawicy.


Bardziej na lewo jest chyba tylko Ikonowicz, który nie kandyduje. Przecież to komunista...

@in the end:

Dnia 17.05.2010 o 21:39, Galadin napisał:

Głos na Jutrka to powrót do średniowiecza.


Powrót do kilkukrotnie niższych podatków? Jestem za.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 22:42, Galadin napisał:

Ja bym właśnie powiedział że to przez Pawlaka i PSL dzisiejszy rząd nie może przeć do
przodu. To Pawlak by nas cofnął do Polski rolniczej. :/

Pawlak bryluje na salonach z ipad;em, to większy lans niż helikopter Napieralskiego.
Czego można się spodziewać od chłopków? Ile ma obecnie średnie gospodarstwo rolne? Czy już 9 hektarów? Oby po wygrała w następnych wyborach i rozwaliła krus bo żadna partia tego nie zrobi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 22:47, In_The_End napisał:

Czego można się spodziewać od chłopków? Ile ma obecnie średnie gospodarstwo rolne? Czy
już 9 hektarów? Oby po wygrała w następnych wyborach i rozwaliła krus bo żadna partia
tego nie zrobi...


Ale wszystkie poprzednie wybory wskazują na to, że znów PSL się prześlizgnie minimalnie i znów PO będzie musiała z nimi stworzyć koalicję. Bo z jaką inną partią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się