Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 20.06.2014 o 09:04, Zgreed66 napisał:

Oni tak pierdzielą (coby nie napisać pierd****), żeby postraszyć PiSem przecież. Ach
te nasze media i szpece.


Wiesz,PIS to małe ziółko przy innych naszych politykach ;)
ale skoro tylko straszą PISem,to kto skorzysta na ewentualnej przegranej PO? - albo PIS,albo Mikke,czyli i tak źle,i tak niedobrze ;)
takie twory,jak PJN,PR,SD już chyba nie istnieją,TR tro populiści,SLD nie ma praktycznie znaczenia i żadnego pomysłu na Polskę,a PSL to polityczny oportunista,który wejdzie w układ z każdym,kto mu zapewni władzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponoć zatrzymany i już zwolniony pracownik restauracji "Sowa i przyjaciele" obciążył dziennikarza "Wprost",który miał mu dostarczyć podsłuch,robi się coraz ciekawiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2014 o 09:48, lis_23 napisał:

/.../,robi się coraz ciekawiej ;)

Robi się coraz ciekawiej?
Jak dla mnie to jest tylko smutne obnażanie naszej smutnej rzeczywistości. I dobrze, że dowiadujemy się o tym, jak wygląda rządzenie w naszym kraju: przez zbieranie haków na kogo się da. A jeszcze smutniejsze jest to, ze robi się aferę z "nielegalnym podsłuchem" zamiast zająć się tym, co podsłuchiwani mówili, a potem robili. Bo podsłuch, jako taki, to nic innego, jak rejestracja zdarzeń, które miały miejsce. Boisz się podsłuchu? No to nie mów nic takiego, czego musiałbyś się wstydzić w miejscu publicznym. A restauracja jest miejscem publicznym.
Weź za przykład nasze skromne forum: jeśli wypowiadasz się na nim, to za swoje wypowiedzi ponosisz odpowiedzialność. A niby dlaczego polityk nie miałby ponosić odpowiedzi za to co mówi? To nieistotne, ze mu się wydaje, że słyszy go tylko rozmówca. Nie zmienia to faktu, że w miejscu publicznym omawia sprawy państwowe. Jeśli mu się wydaje, ze może to robić bez konsekwencji, to jest po prostu (tu wpisać, kim jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2014 o 10:02, KrzysztofMarek napisał:

zamiast zająć się tym, co podsłuchiwani mówili, a potem robili. Bo podsłuch, jako taki,
to nic innego, jak rejestracja zdarzeń, które miały miejsce.


Szczerze?,ani mnie ziębi,ani grzeje to,o czym mówili Belka i Sienkiewicz,gdyż wiem,że polityka tak właśnie wygląda,wyglądała i będzie wyglądać,ja to akceptuje,gdyż polityk jest również człowiekiem a nie tylko robotem,tak więc,nie ważne jest,co polityk mówi a co robi.
Oczywiście,rozmowa Nowaka to już inna para kaloszy ale tu,na szczęście mamy do czynienia ze skończonym politykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2014 o 10:06, lis_23 napisał:

/.../ > Szczerze?,ani mnie ziębi,ani grzeje to,o czym mówili Belka i Sienkiewicz,gdyż wiem,że
polityka tak właśnie wygląda,wyglądała i będzie wyglądać,ja to akceptuje,/.../

>
A mnie to interesuje, nawet bardzo, bo skutki takich działań będą opłakane. Dodruk pieniądza spowoduje inflację, która dotknie wszystkich, i mnie i Ciebie też. Chyba, ze Ty lubisz płacić za cudze działania. Od lat żyjemy na kredyt, a kredyt ma to do siebie, że trzeba go kiedyś spłacić. Robienie dalszych długów, żeby utrzymać się przy władzy służy tylko i wyłącznie "grupie trzymającej władzę", ktokolwiek by to nie był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2014 o 10:06, lis_23 napisał:

Szczerze?,ani mnie ziębi,ani grzeje to,o czym mówili Belka i Sienkiewicz,gdyż wiem,że
polityka tak właśnie wygląda,wyglądała i będzie wyglądać,ja to akceptuje,gdyż polityk
jest również człowiekiem a nie tylko robotem,tak więc,nie ważne jest,co polityk mówi
a co robi.

w tym przypadku mówi -> robi xD
jak wspomniałem ileś postów temu filozofia cielęcia.

Dnia 20.06.2014 o 10:06, lis_23 napisał:

Oczywiście,rozmowa Nowaka to już inna para kaloszy ale tu,na szczęście mamy do czynienia
ze skończonym politykiem.

no tak, bo już jest skończony xD. Tak samo jak komunizm, ale gdyby przetrwał to co xD.I tu znów kłania się filozofia cielęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2014 o 11:45, SurgeonOfDeath napisał:

jak wspomniałem ileś postów temu filozofia cielęcia.

Jak wspomniałem ileś postów temu. Raczej przyjęcie do wiadomości, uświadomienie tego sobie. I jak już się w to ładować to na takich samych zasadach. Cała reszta inna niż to. To jest filozofia cielęcia.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2014 o 11:01, KrzysztofMarek napisał:

A mnie to interesuje, nawet bardzo, bo skutki takich działań będą opłakane. Dodruk pieniądza
spowoduje inflację, która dotknie wszystkich, i mnie i Ciebie też. Chyba, ze Ty lubisz
płacić za cudze działania.

Ależ płaci za nie już od urodzenia, jak już pisałem w tej rozmowie nie było niczego, co by nie było powszechnie wiadome. W sytuacji gdy zadłużenie kilka razy przekracza roczne obroty sytuacja finansowa jest beznadziejna z definicji, niezależnie od tego czy chodzi o państwo, prywatną firmę czy jeszcze coś innego.

A nawet jak na wskutek tej afery rząd upadnie, naprawdę myślisz że będzie lepiej? Błąd, będzie dokładnie tak samo. Albo i gorzej jak się ekstremiści typu Ruch Narodowy do koryta dorwą. Kaczyński, Palikot czy też Miller też dodrukują bez zmrużenia okiem, Byle negatywne skutki były już "po wyborach", czyli inni się nimi zajmowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2014 o 09:37, Zgreed66 napisał:

Do czego nie dojdziesz. Zawsze wyjdzie - wszystkie partie złe. I Wszystkie pomysłu na
Polskę nie mają. Wniosek? Problem gdzie indziej.

Ano gdzie indziej, a mianowicie w tak złej opinii społeczeństwa o politykach, że uczciwi trzymają się od takowej z daleka. Ale decydenci z partii wszelakich ciężko na to zapracowali, i nie dają żadnych powodów żeby zmienić tą opinię. Do tego dochdzi też kadencyjność, czyli jawna zachęta do tego żeby odsuwać problemy w czasie zamiast je rozwiązywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2014 o 15:53, S1G napisał:

Ano gdzie indziej, a mianowicie w tak złej opinii społeczeństwa o politykach, że uczciwi
trzymają się od takowej z daleka.

I tak trzymaliby się z daleka.

Dnia 20.06.2014 o 15:53, S1G napisał:

Do tego dochdzi też kadencyjność,
czyli jawna zachęta do tego żeby odsuwać problemy w czasie zamiast je rozwiązywać.

Kadencyjność ma wpływ na to ile i jakie partie są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2014 o 16:03, Zgreed66 napisał:

Kadencyjność ma wpływ na to ile i jakie partie są?

Ma wpływ na to co robią, wyobraź sobie że jesteś u władzy i masz 2 możliwości:
1) problem został rozwiązany, raz na zawsze.
2) problem zostanie odsunięty w czasie na tyle, że to twój przeciwnik będzie się tłumaczył z jego nierozwiązania, ty zaś będziesz mógł głośno krzyczeć że to jego wina bo przecież za twoich rządów nic takiego się nie stało. I gdybyś dalej rządził to byś do tego nie dopuścił.

I teraz pytanie: co wybierze polityk czyli zakłamana kanalia zdolna wbić nóż w własne plecy tylko po to żeby zyskać jeszcze trochę głosów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2014 o 16:15, S1G napisał:

Ma wpływ na to co robią, wyobraź sobie że jesteś u władzy i masz 2 możliwości:

Nie jestem u władzy i w tym rzecz. U władzy są... <wpisz sobie jakiś epitet>

Dnia 20.06.2014 o 16:15, S1G napisał:

1) problem został rozwiązany, raz na zawsze.
2) problem zostanie odsunięty w czasie na tyle (..)

3) mamy w dupu rozwiązania. Chcemy się nachapać. Cała reszta jest przeciąganiem i graniem głupa.

Dnia 20.06.2014 o 16:15, S1G napisał:

I teraz pytanie: co wybierze polityk czyli zakłamana kanalia zdolna wbić nóż w własne
plecy tylko po to żeby zyskać jeszcze trochę głosów?

Teraz pytanie. Jak zamienić posła z takiego na "lepszego"? Kadencja ma na to wpływ, czy nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2014 o 16:29, Zgreed66 napisał:

Teraz pytanie. Jak zamienić posła z takiego na "lepszego"? Kadencja ma na to wpływ, czy
nie ma?

Zrobić tak, żeby to on był odpowiedzialny nawet i za 20 czy też 30 lat. Czyli wyeliminować całkowicie kadencje na rzecz "dożywocia" na danym urzędzie. Demokracja jako taka sprawdza się wyłącznie w wydaniu Szwajcarskim.

ps od razu i apetyt spadnie, bo czasu na "nachapanie się" będzie duuuuuużo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2014 o 15:48, S1G napisał:

/.../ > Ależ płaci za nie już od urodzenia, jak już pisałem w tej rozmowie nie było niczego,
co by nie było powszechnie wiadome. W sytuacji gdy zadłużenie kilka razy przekracza roczne
obroty sytuacja finansowa jest beznadziejna z definicji, niezależnie od tego czy chodzi
o państwo, prywatną firmę czy jeszcze coś innego.

Od urodzenia nie płaci, bo jeszcze nie zarabia. Płacić zaczyna się od chwili rozpoczęcia pracy. Tu natomiast chodzi o swoistą "legalizację" dalszego zadłużenia, wbrew istniejącemu prawu, naszemu i unijnemu. Dlatego upublicznienie tej sprawy może mieć wpływ na ciepłe posady (może unijne) w przyszłości.

Dnia 20.06.2014 o 15:48, S1G napisał:


A nawet jak na wskutek tej afery rząd upadnie, naprawdę myślisz że będzie lepiej? Błąd,
będzie dokładnie tak samo. Albo i gorzej jak się ekstremiści typu Ruch Narodowy do koryta
dorwą. Kaczyński, Palikot czy też Miller też dodrukują bez zmrużenia okiem, Byle negatywne
skutki były już "po wyborach", czyli inni się nimi zajmowali.

Też będą mieli kłopot, chyba, że unijni biurokraci zalegalizują dalsze zadłużanie, które mogą mieć wpływ na ICH zatrudnienie w Mumii Jewropejskiej, ale muszą się liczyć z coraz bardzie sceptycznymi społeczeństwami i to we wszystkich krajach. Do uruchomienia lawiny może nie wystarczyć sytuacja w Polsce, ale jak dojdzie do tego protest we Francji i wyjście Wielkiej Brytanii to lawina ruszy. Ja sam będę głosował we wszystkich wyborach na największych uniosceptyków - na KNP albo, może nawet na Ruch Narodowy. Przynajmniej, zanim sami się skorumpują, rozliczą tych, którzy tak nas zadłużyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2014 o 16:34, S1G napisał:

Zrobić tak, żeby to on był odpowiedzialny nawet i za 20 czy też 30 lat.

Gomułka, Gierek, Jaruzelski...

Dnia 20.06.2014 o 16:34, S1G napisał:

Czyli wyeliminować całkowicie kadencje na rzecz "dożywocia" na danym urzędzie.

Masz dwie kadencje Tuska i co to zmienia? Nic. Obstawiałbym nawet absolutyzację polityki, a nie reformy.

Dnia 20.06.2014 o 16:34, S1G napisał:

Demokracja jako taka sprawdza się wyłącznie w wydaniu Szwajcarskim.

A sprawdzałeś jak wygląda tam parlament, zgromadzenie federalne, rada związkowa i wybierany przez nich przewodniczącego, będącego prezydentem konfederacji Szwajcarskiej? Ten jest wybierany co roku.

Dnia 20.06.2014 o 16:34, S1G napisał:

ps od razu i apetyt spadnie, bo czasu na "nachapanie się" będzie duuuuuużo więcej.

Uważaj, bo limity mają. Nigdy nie można mieć więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2014 o 16:51, KrzysztofMarek napisał:

Wielkiej Brytanii to lawina ruszy. Ja sam będę głosował we wszystkich wyborach na największych
uniosceptyków - na KNP albo, może nawet na Ruch Narodowy. Przynajmniej, zanim sami się
skorumpują, rozliczą tych, którzy tak nas zadłużyli.

Z Ruchem Narodowym bym uważał. To religijni ekstremiści, którzy szybko mogą się przekształcić w organizację na wzór al-kaidy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2014 o 17:16, S1G napisał:

Z Ruchem Narodowym bym uważał. To religijni ekstremiści, którzy szybko mogą się przekształcić
w organizację na wzór al-kaidy.

To ironia, czy tak na poważnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2014 o 17:27, Zgreed66 napisał:

>/.../ > To ironia, czy tak na poważnie?

Jak dla mnie, to raczej ironia.
Zresztą w całej sprawie mamy przerzucanie się odpowiedzialnością pomiędzy prokuraturą, ABW (najmniej winną chyba, przynajmniej w trakcie akcji w redakcji) i rządem, a umyka nam jedna sprawa: odpowiedzialność osób omawiających w restauracji sprawy wagi państwowej, wątpliwych pod względem prawnym. To ich trzeba "pociągnąć za konsekwencje", a nie koncentrować się głównie na szukaniu tego, co ich podsłuchał. Po to są ministrami, czy prezesami, po to pan Sienkiewicz kończył szkolenie w UOP, po to maja swoje gabinety sprawdzane pod względem podsłuchu, żeby nie gadać w miejscu publicznym o ważnych sprawach. Ten, który ich "podsłuchiwał" zarejestrował jedynie fakt istniejący obiektywnie i mogący służyć za dowód ich niekompetencji. I to ich zabolało najbardziej.

P.S.

A fotoradary, kamery w różnych miejscach różnią się od podsłuchu? Chyba tylko tym, ze dotyczą zwykłych obywateli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2014 o 17:27, Zgreed66 napisał:

To ironia, czy tak na poważnie?

Wypaczoną wersję religii już mamy ( Ojciec Dyrektor się kłania), brakuje tylko zbrojnych bojówek. A takowe RN szykuje pod nazwą straż narodowa ( https://pl-pl.facebook.com/StrazNarodowa). Starczy że się dogadają (a wcześniej czy później pewnie to nastąpi), i pokaźny problem gotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się