Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2006 o 11:46, spider88 napisał:

Jak można tego nie widzieć !! ;D


Oświecisz mnie, czy muszę włączyć telewizor ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 11:52, Budo napisał:


> Jak można tego nie widzieć !! ;D

Oświecisz mnie, czy muszę włączyć telewizor ;]

spider88 awansował,moje gratulacje !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 11:52, Budo napisał:

Oświecisz mnie, czy muszę włączyć telewizor ;]

W telewizji jeszcze o tym nie mówili ;D
No cóż niektóre osoby już tak długo są przewodniczącymi że nie zwracają uwagi na tę chwilę szczęścia u innych ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 11:35, Budo napisał:

A-cis- podobno strzałów ostrzegawczych ani w oponę nie było. Tak sie świadkowie wypowiadali.

Nie twierdziłem, że były. Ale pomijając nawet tych świadków, ich dobór i ich wiarygodność, ja uważam, że jeżeli jest pościg (a jego świadomość chłopak z pewnością miał, bo to trochę trwało), to każdy musi się liczyć ze strzałami bezpośrednimi jeśli nie wykonuje poleceń policji.
I tak IMHO powinno być! Jeśli ktoś ma czyste sumienie, to się zatrzyma i wszystko jest w porządku. Natomiast jeśli ucieka, jeśli nie wykonuje poleceń, to sam sobie winien.
Najwyższy czas oduczyć się czasów ucieczek przed milicją, która często nie miała kul a czasami nawet broni.
(ale mi się tych "czasów" w jednym zdaniu zebrało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm mam do was takie pytanko. Co sądzicie o "Niskiej Szkodliwości Społecznej Czynu" bo ja za każdym razem jak o tym słysze dostaje białej gorączki. Otóż często gdy zostanie popełnione małę przestępstwo ot na przykład ukradnie się jakieś narzędzia z czyjejś działki, ukradnie owoce czy coś takiego ze stoiska to najczęściej policja mówi "Niska szkodliwość społeczne czynu" i ucina sprawie głowe. To jest przecież bezsensowne taki człowiek jak raz sie nim nie zajmą i nie dadzą mu CHOCIAŻ jakiejś grzywny żeby poczuł jak to jest to będzie sie pewnie robił coraz zuchwalszy, takie jest moje zdanie, a wy co o tym myślicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 12:56, Hubi Koshi napisał:

Mhm mam do was takie pytanko. Co sądzicie o "Niskiej Szkodliwości Społecznej Czynu" bo ja za
każdym razem jak o tym słysze dostaje białej gorączki. Otóż często gdy zostanie popełnione
małę przestępstwo ot na przykład ukradnie się jakieś narzędzia z czyjejś działki, ukradnie
owoce czy coś takiego ze stoiska to najczęściej policja mówi "Niska szkodliwość społeczne czynu"
i ucina sprawie głowe. To jest przecież bezsensowne taki człowiek jak raz sie nim nie zajmą
i nie dadzą mu CHOCIAŻ jakiejś grzywny żeby poczuł jak to jest to będzie sie pewnie robił coraz
zuchwalszy, takie jest moje zdanie, a wy co o tym myślicie ??



Jeśli jesteś zainteresowany, tu znajdziesz definicję:

http://www.poradaprawna.pl/index_pytania.php?co=pozycja&id=1057

Ja uważam, że jest to trochę przepis bzdurny, Poza tym zgadzam się z tym co piszesz.
I jeszcze coś: co ma powiedzieć ktoś, kto złamał nogę w studzience ściekowej, z której ukradziono kratkę, ale, w końcu "to tylko niska szkodliwość czynu". Może trochę przesadzam, ale ja to tak właśnie widzę. Jakoś władze nie patrzą na późniejsze konsekwencje.

Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 13:12, Marqsek napisał:

Ja uważam, że jest to trochę przepis bzdurny, Poza tym zgadzam się z tym co piszesz. /ciach/


No nie wiem czy taki bzdurny. Wyobraź sobie teraz sytuację w której przestępca w areszcie czeka kilka lat na proces, bo jest w kolejce za złodziejem otwieracza do konserw, rowerzystą bez karty rowerowej itd. To by była paranoja. Trzeba mieć pewne granice.
Natomiast zapominacie o pewnej kwestii. Znikoma społeczna szkodliwość czynu wyklucza tylko odpowiedzialnośc za przestępstwo, ale juz nie za wykroczenie. Tak więc sprawca moze odpowiadać w procesie cywilnym jak równiez ponieść odpowiedzialność dyscyplinarną. Prokuratura nie powinna się zajmowac kradzieżami guzików czy wieszaków. To by było dopiero dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2006 o 19:10, KrzysztofMarek napisał:

A morderstwo z premedytacją, za które karą jest śmierć, to nie jest tylko ich wybór?


A jakże, jest. Poza tym, jak wiesz kara śmierci póki co w Polsce nie obowiązuje. Wypowiedziałem swoje zdanie w kwestii "technicznej" odbywania danej kary na zadane pytanie (swoją drogą, dlaczego zniesiono karę "ciężkich robót"?).
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 14:21, olbin napisał:


> A morderstwo z premedytacją, za które karą jest śmierć, to nie jest tylko ich wybór?
>

A jakże, jest. Poza tym, jak wiesz kara śmierci póki co w Polsce nie obowiązuje. Wypowiedziałem
swoje zdanie w kwestii "technicznej" odbywania danej kary na zadane pytanie (swoją drogą, dlaczego
zniesiono karę "ciężkich robót"?).
Pozdrawiam.


A ja bym kare śmierci troche zmoderniozwał, tak by była ciekawsza, co powiedzielibyście na taki show w telewizji "the last man stand" Albo "Capture the flag" tyle, że na żywo, przynajmiej te ich marne istnienia mogły dać troche rozrywki ludziom :P. (tutaj demoniczny śmiech)...

Yhhhh wiedziałem, że jak pije za dużo soku pomarańczowego to zaraz myśle jak zły imperator albo cuś ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego ostatniego postu, to co to za różnica, czy giną w celi śmierci czy na arenie? No chyba żadna i tak zginie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 18:30, Polish napisał:

Wracając do mojego ostatniego postu, to co to za różnica, czy giną w celi śmierci czy na arenie?
No chyba żadna i tak zginie.


Diametralna. Chodzi o humanitaryzm śmierci. Jakby ktoś przyłożył rękę do takiego show to wcale nie byłby lepszy od zwykłych morderców.

Ale ja chciałem pisać o czymś innym;P Jak podoba się wam nowy pomysł braci Kaczyńskich na poprawę wizerunku Polski w zachodniej prasie? Piszę o tych reklamach prezentujących naszych bliźniaków, na biało czerwonym tle z podpiskiem ''Double Invitation to Poland'' <w tłumaczeniu: Podwójne zaproszenie do Polski>. Ja uważam, że to jest prawie najlepsze rozwiązanie. Najlepszym byłoby zwykłe olanie sprawy- niech szmatławce piszą, co chcą. Trzeba być ponad to. W każdym bądź razie te billboardy są dużo lepszym rozwiązaniem, niż straszenie sądem. Plusem jest napewno to, że ta reklama jest zrobiona z dużą dawką humoru. Co wy na ten temat sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 19:09, shinian napisał:

Co wy na ten temat sądzicie?


W sumie pomysl niegłupi. Szczególnie po ostatnich wyczynach prezydenta. Może trochę zaczną na nas inaczej patrzeć. W sumie jesteśmy teraz trochę egzotyczni. Jako jedyni mamy jednojajowe kierownictwo państwem. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 19:09, shinian napisał:

Co wy na ten temat sądzicie?


Pomysł bardzo dobry, niech pokażą, że Polska to nie kraj nie mogący się zdecydować, czy chce się rozwijać (czyt. iść w kierunku Zachodu) czy stać w miejscu (czyt. wiecie co ;) ). Szczerze mówiąc, to nie mam pojęcia co sobie nasz Prezydent myślał, rzucając w Niemców sądami w związku z "aferą kartoflową". Trochę poczucia humoru, pomyślcie co by to było, jakby się taki Bush Jr chciał sądzić za każdy żart z jego osoby - przecież tych są miliony! Gdybym ja był prezydentem (a będę, uwierzcie mi :) ), zamówiłbym sobie specjalne przebranie i w wolnej chwili udałbym się do Niemiec pod postacią ziemniaka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 19:09, shinian napisał:



Nareszcie jakiś pomysł z "jajem" /HumanGhost - dobre!/. Reklamy nigdy za mało, zwłaszcza dobrej. Trzeba tylko trzymać odpowiedni poziom i na bieżąco reagować (jeśli już tak bardzo chcą), najlepiej humorystycznie. Pomijając wszystko i tak potrwa długo zanim zmieni się opinia o Polsce, bo najlepsza nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 05:27, olbin napisał:

Nareszcie jakiś pomysł z "jajem" /HumanGhost - dobre!/. Reklamy nigdy za mało, zwłaszcza dobrej.


Pytanie tylko na ile jest to reklama, a na ile agitka przed wyborami? Chociaż jeśli o mnie chodzi, to w tej materii jest mi to zupełnie obojętne...

Dnia 01.08.2006 o 05:27, olbin napisał:

Trzeba tylko trzymać odpowiedni poziom i na bieżąco reagować (jeśli już tak bardzo chcą), najlepiej humorystycznie.


Z tym to będzie ciężko, bo poczucie humoru u braci to nie jest cecha dominująca...

Dnia 01.08.2006 o 05:27, olbin napisał:

Pomijając wszystko i tak potrwa długo zanim zmieni się opinia o Polsce, bo najlepsza nie jest.


Nieprędko się zmieni, zresztą odnoszę wrażenie, że politykom z Zachodu jest na rękę taka właśnie opinia o Polsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, co uważam za ciekawe zjawisko? To, że dziennikarze i politycy Zachodni wydają opinie o naszych władzach i ogólnie o Polsce nieporównanie często do tego, co my o nich. Wiem, że większości polskich mediów nie jest "na rękę" wspierać wszelkimi dostępnymi środkami np. braci Kaczyńskich, ale może warto by się zaopatrzyć w odrobinę - jak by nie patrzeć - patriotyzmu. W końcu głosowała na nich większość Polaków i, co pokazują bieżące sondaże, przynajmniej te wiarygodniejsze, Polacy wcale się specjalnie nie odwracają od PiS-u. Może w związku z tym któryś z popularnych tytułów mógłby się postarać o dobrego satyryka, którego zadaniem byłoby zręczne żartowanie z naszych zachodnich sąsiadów, i sąsiadów sąsiadów... a może i od czasu do czasu z naszych rodowitych polityków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 14:37, Remember_The_Name napisał:

Wiecie, co uważam za ciekawe zjawisko? To, że dziennikarze i politycy Zachodni wydają opinie o naszych władzach i ogólnie o Polsce nieporównanie często do tego, co my o nich. Wiem, że większości polskich mediów nie jest "na rękę" wspierać wszelkimi dostępnymi środkami np. braci Kaczyńskich, ale może warto by się zaopatrzyć w odrobinę - jak by nie patrzeć - patriotyzmu.


Jeno co ma do tego patriotyzm? Jeśli politycy sami robią wszystko aby być wyśmiewani przez media (czy to nasze czy zagraniczne) to jak ich wspierać?

Dnia 01.08.2006 o 14:37, Remember_The_Name napisał:

W końcu głosowała na nich większość Polaków i, co pokazują bieżące sondaże, przynajmniej te wiarygodniejsze, Polacy wcale się specjalnie nie odwracają od PiS-u.


Z tą większością to bym nie szarżował, bo biorąc pod uwagę frekwencję...:)

Dnia 01.08.2006 o 14:37, Remember_The_Name napisał:

Może w związku z tym któryś z popularnych tytułów mógłby się postarać o dobrego satyryka, którego zadaniem byłoby zręczne żartowanie z naszych zachodnich sąsiadów, i sąsiadów sąsiadów... a może i od czasu do czasu z naszych rodowitych polityków.


Satyryków to u nas panie jest legion... Ino z ich satyrą to różnie bywa...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 14:57, Wodzasty napisał:

Jeno co ma do tego patriotyzm? Jeśli politycy sami robią wszystko aby być wyśmiewani przez
media (czy to nasze czy zagraniczne) to jak ich wspierać?

Tak, ale musimy pamiętać o tym, że to nasi przedstawiciele na arenia międzynarodowej (mówię głównie o prezydencie) i jeśli zagraniczne media wyśmiewają się z nich, to wyśmiewają się i z nas, cośmy na nich osobiście lub przy udziale mamy/taty/cioci/wujka/sąsiadów głosowali.

Dnia 01.08.2006 o 14:57, Wodzasty napisał:

Z tą większością to bym nie szarżował, bo biorąc pod uwagę frekwencję...:)

Dobra, poprawka: "większość głosujących Polaków" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się