Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2005 o 23:51, Yarr napisał:

Nie mamy nic do powiedzenia w
tej kwestii. Dyskusja o marszach równości zakończona.


Jakkolwiek by było, jestem chyba bardziej liberalny od Ciebie :) Ale krok 3? raczej nie mieści mi się w głowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2005 o 23:56, Pan_Sza napisał:

Jakkolwiek by było, jestem
chyba bardziej liberalny od Ciebie :) Ale krok 3? raczej nie mieści mi się w głowie ;)


Co z tym trzecim krokiem, bo troszkę jestem oderwany od tematu?
[Liberalny w sensie moralnym? ;P Kto wie, kto wie ;)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko się do szkoły odniosę. Hańbą jest to co dzieje się we współczesnym szkolnictwie. Nie jest winne społeczeństwo. Winni są - i trzeba to jasno i otwarcie stwierdzić - Ci, którzy pod hasłami wolności i praw dziecka zabrali nauczycielom i wychowawcom wszelkie narzędzia wychowawcze. Niektórym osobom, mówiąc kolokwialnie - we łbach się poprzewracało i robią reformy, które wyjdą całej Polsce bokiem. Pytanie: czy to są idioci , czy robili i robią to celowo. Problem jest oczywiście bardziej złożony, ale generalnie winni są Ci, którzy rządzili Polską od 16 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2005 o 23:50, Yarr napisał:

Z błędami? Zarzucasz mi rasizm i antysemityzm a nazwy nacji piszesz małą literą. Każdy popełnia błędy, co nie
znaczy, że powinien to robić [i gdzie te moje błędy, na który się powołujesz?].


Pewnie, że każdy popełnia błędy, ale z reguły robi to nieświadomie (mój taki był). Różnica polega na tym, że osoby tolerancyjne starają sie nie zwracac na nie uwagi.
Widziałem błędy twojego autorstwa na tym forum, jeżeli bardzo chcesz to ich poszukam.

Dnia 27.11.2005 o 23:50, Yarr napisał:

Zdaje się, że nigdzie nie napisałem, że nie lubię Azjatów,
czy Murzynów, albo Żydów - to sobie sam dopowiedziałeś.


Zgadza sie.

Dnia 27.11.2005 o 23:50, Yarr napisał:

Jeśli jednak podjąłeś (niezależnie od okoliczności) tę kwestię [a
moderator uciął temat homoseksualizmu - ciekawe dlaczego?], to Ci odpowiem. Uważam, że każdy, kto


Myśle, że moderator nie uciął kwestii homoseksualizmu tylko kwestie wypisywania głupot na forum.

Dnia 27.11.2005 o 23:50, Yarr napisał:

przyjeżdża do Polski powinien się tu czuć dobrze i powinien być traktowany po przyjacielsku. Różnica między gościem a gospodarzem jednak jest i o tym
zapominać nie można... chyba, że ktoś ma polskie obywatelstwo - wtedy staje się również gospodarzem. A co
do mniejszości, to chyba Polska była i nadal jest jednym z najbardziej otwartych krajów (wspomnieć można


No więc dlaczego homoseksualiści nie powinni mieć możliwości zalegalizowania swoich związków? Dlaczego nie mogą mieć prawa do demonstracji? Są u nas gośćmi, to chcesz powiedzieć?

Dnia 27.11.2005 o 23:50, Yarr napisał:

A tak na przyszłość - nie domyślaj się jakie kto ma poglądy pisząc "zapewne",
tylko o nie spytaj, bo możesz kogoś urazić albo obrazić.


Wyobraź sobie, że wiem o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 00:28, Tessio napisał:

Pewnie, że każdy popełnia błędy, ale z reguły robi to nieświadomie (mój taki był). Różnica polega na tym, że osoby tolerancyjne starają sie nie zwracac na nie uwagi. Widziałem błędy twojego autorstwa na tym forum, jeżeli bardzo chcesz to ich poszukam.


Chcesz się licytować? Polecam aukcje. A co do "tolerancji", to zastanów sie nad tym słowem, bo chyba stosujesz je nieadekwatnie do sytuacji..

Dnia 28.11.2005 o 00:28, Tessio napisał:

> Zdaje się, że nigdzie nie napisałem, że nie lubię Azjatów, czy Murzynów, albo Żydów - to sobie sam dopowiedziałeś.

Dnia 28.11.2005 o 00:28, Tessio napisał:

Zgadza sie.


Przeprosin nie mam co oczekiwać, prawda?

Dnia 28.11.2005 o 00:28, Tessio napisał:

Myśle, że moderator nie uciął kwestii homoseksualizmu tylko kwestie wypisywania
głupot na forum.


Moderator ucina różne kwestie... czasami on jeden wie dlaczego.

Dnia 28.11.2005 o 00:28, Tessio napisał:

No więc dlaczego homoseksualiści nie powinni mieć możliwości zalegalizowania swoich związków?
Dlaczego nie mogą mieć prawa do demonstracji? Są u nas gośćmi, to chcesz powiedzieć?


Ty żartujesz czy Ci tak wychodzi? Przytaczasz wypowiedź dotyczącą zupełnie innej kwestii w wątku, którego kontynuować nie zamierzam, bo sprawę zamknął kNOT, a ja się z nim spierać nie zamierzam. Chwytanie sie takich sposobów świadczy o różnych rzeczach i żadna nie jest pozytywna.

Dnia 28.11.2005 o 00:28, Tessio napisał:

Wyobraź sobie,
że wiem o tym.


No tak, czyli zła wola...? Złośliwość...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 00:28, Tessio napisał:

Myśle, że moderator nie uciął kwestii homoseksualizmu tylko kwestie wypisywania głupot na forum.

Dokładnie tak napisałem. Niektórzy jednak od razu o homoseksualiźmie pomyśleli. Ciekawe dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 01:24, Yarr napisał:

Chcesz się licytować? Polecam aukcje. A co do "tolerancji", to zastanów sie nad tym słowem, bo chyba
stosujesz je nieadekwatnie do sytuacji..

Chyba nie.

Dnia 28.11.2005 o 01:24, Yarr napisał:

> > Zdaje się, że nigdzie nie napisałem, że nie lubię Azjatów, czy Murzynów, albo
Żydów - to sobie sam dopowiedziałeś.

> Zgadza sie.

Przeprosin nie mam co oczekiwać, prawda?

Nie mam za co.

Dnia 28.11.2005 o 01:24, Yarr napisał:

Moderator ucina różne kwestie... czasami
on jeden wie dlaczego.

A czasami Ty wiesz lepiej od niego co on ucine, nie?

Dnia 28.11.2005 o 01:24, Yarr napisał:

> Dlaczego nie mogą mieć prawa do demonstracji? Są u nas gośćmi, to chcesz powiedzieć?

Ty żartujesz czy Ci tak wychodzi?
Przytaczasz wypowiedź dotyczącą zupełnie innej kwestii w wątku, którego kontynuować nie zamierzam, bo
sprawę zamknął kNOT,

Poczytaj, którą sprawę zamknął kNOT. No chyba że wiesz lepiej, wtedy nie będę sie spierał, o boski1

Dnia 28.11.2005 o 01:24, Yarr napisał:

a ja się z nim spierać nie zamierzam. Chwytanie sie takich sposobów świadczy o różnych rzeczach i żadna nie
jest pozytywna.

O czym Ty do mnie rozmawiasz?? Napisałem, że nie widze powodu dla którego nie można by zalegalizować małżeństw homoseksualistów. Ty sie wciąłeś do dyskusji, że sie z ich postulatami nie zgadzasz. Kiedy zapytałem Cie o szczegóły, wyjeżdżasz z jakimiś ''mało pozytywnymi sposobami''. Masz gdzieś ukyty w tym jakiś sens, który chcesz wyjaśniać czy tak sobie coś od rzeczy piszesz?

Dnia 28.11.2005 o 01:24, Yarr napisał:

No tak, czyli zła wola...? Złośliwość...?

Ciepło, ciepło... Patrz, a już straciłem nadzieje, że na to wpadniesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teksty w stylu "wciąłeś się do dyskusji" zachowaj dla swoich kolegów z piaskownicy.
Z takimi zagrywkami możesz być pewien, że niedługo, przynajmniej w tym temacie, nie będziesz miał czego szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 06:36, kNOT napisał:

> Myśle, że moderator nie uciął kwestii homoseksualizmu tylko kwestie wypisywania głupot na forum.
Dokładnie tak napisałem.
Niektórzy jednak od razu o homoseksualiźmie pomyśleli. Ciekawe dlaczego?


Bo nie chcą być zdegradowani. Mam w pamięci kilka takich Twoich uwag w trakcie rozmowy [bez uwag też], więc się tak nie dziw, że się ludzie nagle wolą zamknąć niż Ci podpadać i sobie nerwy szarpać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 06:36, kNOT napisał:

> Myśle, że moderator nie uciął kwestii homoseksualizmu tylko kwestie wypisywania głupot na forum.
Dokładnie tak napisałem.
Niektórzy jednak od razu o homoseksualiźmie pomyśleli. Ciekawe dlaczego?

Szanuję Twój pogląd, szanuję Twoją decyzję, jednakże czy zechciałbyś mi wyjaśnić, którą z moich wypowiedzi uważasz za głupotę i w czym widzisz to, że traktuję innych jak idiotów? Postawiłeś taki zarzut publicznie - nie odpowiedziałem nic. Zgodnie z regulaminem. Jeśli jednak powtarzasz ten sam zarzut, już bez bezpośredniego związku z moją wypowiedzią a popierając inną wypowiedż - stajesz się stronniczy i w dodatku łamiesz regulamin, którego mamy przestrzegać wszyscy. Obraziłbym Twoją inteligencję przytaczając konkretne punkty, więc tego nie będę robił. Nie będę też skarżył się do CDProjektu. Nie oczekuję też odpowiedzi.Przedstawiam jedynie swój pogląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2005 o 23:13, A-cis napisał:

>
W
poglądach trzeba być konsekwentnym. Nie można uważać, że dobre są jedynie te demonstracje, które odpowiadają moim przekonaniom.
Jeśli jestem przeciw demonstracjom, to również tym górrników rozbijająch wszystko i wszystkich, i czyniących szkody fizyczne
i moralne również.

Demonstracjom górników jestem przeciwny. Na przyszłość należałoby, moim zdaniem, ich zakazać, za względu na spowodowane szkody, albo przynajmniej wyegzekwować od organizatorów stosowne odszkodowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2005 o 23:45, Pan_Sza napisał:

> Na dzisiaj koniec. Mogę się z kNOTem nie zgadzać, ale to On podejmuje wiążącą decyzję.

Nie zgadzam się Z Tobą, krok
pierwszy i drugi to kwestia czasu. Zupełnie zgodzić się nie mogę na arbitraż kNOTA. Albo mamy własne zdanie, albo nie.

To było wczoraj i wczoraj decyzja kNOT''a była obowiązująca i zastosowałem się do niej. Własne zdanie mam i je przedstawiam, o ile mogę to zrobić bez naruszania zasad panujących na forum.
Co do kroków, to najwyraźniej nie jestem na bieżąco. Mógłby mnie ktoś oświecić, który krok jest który?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2005 o 22:37, Tessio napisał:

/.../
Pewnie, dlaczego zgadzać sie równe prawa kobiet i mężczyzn? Jeszcze
niedawno robiły tylko obiady...

Jestem za. Najlepiej parytet 50% : 50% kobiet górników, hutników, traktorzystów. To nic, że organizmowi kobiety to szkodzi bardziej, wszak równość jest najważniejsza!?

Dnia 27.11.2005 o 22:37, Tessio napisał:


> To początek drogi. Może następni w kolejce bedą zoofile... żądamy prawa do małżeństwa
z kozą! Pedofile... żądamy prawa do
> małżeństwa z 12 latką. Jest wystarczająco dorosła, ma już miesiączkę!I nekrofile...
zadamy prawa do swieżych zwłok!

Porównanie bardzo trafione...
Jeżeli nie widzisz różnicy pomiędzy powyższymi przykładami
a homoseksualizmem to nie mamy o czym rozmawiać.

Istotnie, ja wielkich różnic nie widzę. Zatem nie mamy o czym rozmawiać.

Dnia 27.11.2005 o 22:37, Tessio napisał:

> Na razie
> nikt im niczego nie zabrania, moą żyć ze sobą, mogą
zawierać umowy majątkowe, dziedziczyć na podstawie testamentu ale to

Problem w tym, że właśnie nie mogą.

Jesteś w błędzie. Mogą. Na wszelki wypadek sprawdziłem w kodeksie cywilnym i potwierdzam, że mogą. Sprawdź sam i wytknij mi błąd - wtedy będę bił się w piersi i publicznie 9na forum) przeproszę i przyznam, że nie miałem racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 10:09, AgayKhan napisał:

A najbardziej tracą zwykli uczniowie, dla których bezkarni koledzy to koszmar.

Dziś o 17.00 na TVP2 jest program pt. "Szkolne lęki" o czymś w rodzaju fali w szkołach Anglii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 10:38, A-cis napisał:

> A najbardziej tracą zwykli uczniowie, dla których bezkarni koledzy to koszmar.
Dziś o 17.00 na TVP2 jest program
pt. "Szkolne lęki" o czymś w rodzaju fali w szkołach Anglii.

A w dzisiejszej Rzeczpospolitej jest, na pierwszej stronie, artykuł o szkolnej fali w Polskich gimnazjach. Przypadek czy koordynacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2005 o 19:01, KrzysztofMarek napisał:

Demonstracja nie jest spotykaniem się we własnym gronie. Jest właśnie demonstracją, można
powiedzieć, że jest prowokacją, wyzwaniem, wyzwoleniem nienawiści. Właśnie dlatego, że jest wyzwaniem i wyzwoleniem nienawiści,
powinna być zakazana.


To pomysl sprzeczny z ideami demokracji. Demonstracje nazwalbym raczej sposobem na wyrazenie poparcia lub sprzeciwu wobec jakichs racji. Stanowi tez swoity wentyl bezpieczenstwa - jesli dana grupa moze wyrazic swoje niezadowolenie, to moze dzieki temu nie bedzie narastac taki "podskorny" opor, ktory moglby skonczyc sie jakims gwaltownymi dzialaniami. Zakazy demonstracji to mielismy w PRL i chodzilo o niedopuszczenie do pluralizmu w zyciu publicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się