Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 09.07.2007 o 20:27, HumanGhost napisał:

Szczerze? Przedterminowe wybory będą Polaków kosztowac mniej niż utrzymanie w tym roku kancelarii
premiera i tych wszystkich "stołków cieni"(...)

No i ... ? Uważasz że po wyborach gabinetu premiera nie będzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 20:31, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ znaczy
> się więcej pieniędzy z budżetu pójdzie na odprawy dla posłów, diety dla komisji wyborczych,

> itd. itp.
Ja chętnie dałbym im podwójne odprawy i wysłał na Madagaskar.

Ja nie - bo po co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

„Chwilo trwaj! Jesteś piękna!”
Te słowa poety na cenzurowanym wydają mi się odpowiednie do komentarza dla ostatnich wieści. Z rana OjDyr przemówił jakże prawdziwie, teraz Lepper zaprzysiągł schizmę. Tak jak na codzień ignoruję politykę, dziś jest ona głównym dostarczycielem rozrywki.

A ja już się bałem, że katolewica będzie rządzić całą kadencję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeci post pod rząd - ale chyba mi głowy z tego tytułu nie urwą - nowy wspaniały świat nam się szykuje:
http://www.rzeczpospolita.pl/news.rol?newsId=9958
Już kiedyś toczyłem dyskusję o eutanazji, gdzie twierdziłem, że będzie ona stosowana celem zabijania ludzi starszych żeby zmniejszyć koszty - oponent twierdził że nic podobnego. I wcale się nie cieszę że wyszło na moje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tak minister ( były ) Lepper nie rozśmieszył. Jak on pięknie umie kłamać :) Bo chyba nikt nie ma wątpliwości że wziąłby łapówkę gdyby go w porę nie ostrzeżono. Chcieli go podejśc i prawie się udało. Nie przewidzieli jednak że Andrju, szczwany lis ( o dziwno !) pomyśłał o informatorach wszędzie gdzie się da i ci go w porę ostrzegli. Moim zdaniem kombinuje Lepper jak może i bierze ile się da, tylko jest na tyle sprytny że nigdy nic osobiście. Złapią go za rękę a on krzyczy że to nie jego ręka :D Ciekawe jak zaśpiewa teraz kiedy Ziobro weźmie go w obroty :P Już z zemsty zaczął kłapanie dziobem, a może raczej to forma zabezpieczenia ? Zostawcie mnie bo zacznę ujawniać niewygodne materiały ? Ciekawe ile to jeszcze rewelacji chowa w rękawie nasz kochany ( były ) minister i jak szybko zacznie je ujawniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 21:16, Clegan napisał:

Ja nie - bo po co ?

Bo znajdą się inni - gorsi? Takich jak Endju ze świeczką szukać ;D A tak poważnie,ze strony PiS-u mżę być to bardzo dobre zagranie. Elektorat LPR-u wchłonięty, Samoobrona zdyskredytowana, a sondaże w górę, tylko wypatrywać przedterminowych wyborów. A jeśli nie wybory to przyjęcie z otwartymi ramionami posłów Samoobrony, którzy wiedzą jakie będą mieli szanse przy ewentualnym głosowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 21:15, Clegan napisał:

No i ... ? Uważasz że po wyborach gabinetu premiera nie będzie ?


Nie, złap kontekst i całosć wypowiedzi. Każda kancelaria ma swoje takie jakby "otoczenie". W tym rzadzie jest tych "satelitów" wyjatkowo dużo i likwidacja tego całego bajzlu przyniesie tylko korzyści dla budżetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem że Leppera się obecnie aż nieprzyjemnie słucha, jak zdesperowane dziecko któremu zabrano piaskownicę. Moim zdaniem dobrze że poszedł w odstawkę i prawdopodobnie dobrze się skończy rozpad koalicji - przedterminowe wybory to prawdopodobnie wygrana obecnej opozycji (chociaż i to nie wydaje się dobre...) lub utrata większości co być może by oznaczało zwiększenie poprzeczki dla pomysłów ze stajni LPR...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja się cieszę - już nie mogę się doczekać tych przedterminowych wyborów, bo to co się teraz dzieje pozostaje bez komentarza - ja na miejscu tych ludzi chyba bym nie mógł w lustro spojrzeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie cieszcie sie przedwczesnie, przeciez juz raz go wyrzucono z rzadu i mialy byc wybory, i sie przeprosili.Teraz tez tak bedzie, podpisza drugi pakt stabilizacyjny.Za iles tam lat dzieci beda sie uczyly o historii Polski i kolejnych paktach stabilizacyjnych, pierwszy, drugi, trzeci - tak jak rozbiory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 21:20, Clegan napisał:

/.../> Już kiedyś toczyłem dyskusję o eutanazji, gdzie twierdziłem, że będzie ona stosowana celem
zabijania ludzi starszych żeby zmniejszyć koszty - oponent twierdził że nic podobnego. I wcale
się nie cieszę że wyszło na moje.

Tak, też czytałem ten artykuł. Swego czasu na forum toczyła się burzliwa dyskusja, gdzie wiele osób wypowiadało się za eutanazją. Zapominając, że to jest zabójstwo człowieka. Dyskusji już nie ma, a artykuł, o ile pamiętam, ukazał się na łamach Rzeczpospolitej ładnych parę dni temu.
No cóż, łatwiej zabić niż się opiekować, może ja tego nie dożyję, ale większość młodych pewnie "dobrowolnie" podda się eutanazji. Jak dzieciom zabraknie cierpliwości a ZUSowi pieniędzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu jakoś się nie spodziewam większej burzy ??
Czemu jakoś się nie spodziewam otrzeźwienia ??
Czemu jakoś się nie spodziewam wielkich zmian ??


Bo stałem się sceptycznym realistą ( przynajmniej jeśli chodzi o politykę ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.07.2007 o 22:15, HumanGhost napisał:

Nie, złap kontekst i całosć wypowiedzi. Każda kancelaria ma swoje takie jakby "otoczenie".
W tym rzadzie jest tych "satelitów" wyjatkowo dużo i likwidacja tego całego bajzlu przyniesie
tylko korzyści dla budżetu.

Akurat :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W całym zamieszaniu z dymisją Leppera i jej skutkami na dalsze tło zeszła hańba, którą przynieśli naszemu krajowi kibole podczas meczu Legii na Litwie. Wobec ludzi? o tak skandalicznym zachowaniu policja mogłaby moim zdaniem używać ostrej amunicji, tylko (w tym wypadku niestety) na stadionie byli też prawdziwi kibice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2007 o 00:06, Treant napisał:

W całym zamieszaniu z dymisją Leppera i jej skutkami na dalsze tło zeszła hańba, którą przynieśli
naszemu krajowi kibole podczas meczu Legii na Litwie. Wobec ludzi? o tak skandalicznym zachowaniu
policja mogłaby moim zdaniem używać ostrej amunicji, tylko (w tym wypadku niestety) na stadionie
byli też prawdziwi kibice.


Być może u nas tak, ale na Litwie chyba nie. To potwierdzać może opinie o polskich chuliganach za granicą. Jeszcze pamiętam relacje przed Mundialem w Niemczech gdzie na niektórych meczach bundesligi, wystawiali wielkie transparenty z napisami "polscy chuligani przyjdą i wam pokażą", przytaczam sens bo może troszkę mogłem przekręcić jednak bardzo zbliżone chyba jest to co przytoczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I znowu Minister Sprawiedliwości przemówił do narodu.I jak zwykle tylko wtedy , gdy ciekawy dla mediów fakt się pojawia.I jak zwykle dowody są mocne.Pozostaje tylko pytanie , czy jak zwykle z większości oskarżeń trzeba będzie się tłumaczyć? Lekarz morderca , SLD i miliardy w Szwajcarii.Coś ostatnio ucichło o tych sprawach , a zapowiadały się tak rewelacyjnie.
A ja czekam na wieści od Ministra Sprawiedliwosci o zwykłej pracy jego resortu , dzięki której np sprawy w Sądach krócej zalegają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2007 o 00:31, Modest-Vermin napisał:

(...) Jeszcze pamiętam relacje przed Mundialem w Niemczech gdzie na niektórych meczach
bundesligi, wystawiali wielkie transparenty z napisami "polscy chuligani przyjdą i wam pokażą",
przytaczam sens bo może troszkę mogłem przekręcić jednak bardzo zbliżone chyba jest to co przytoczyłem.


To był transparent w Austrii, gdzie kibice jednego z klubów negatywnie odnosili się do organizowanie Euro 2008 i wywiesili transparent "Jedynym pozytywem tych mistrzostw będzie to, że Polacy i Anglicy wpieprzą naszej policji".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2007 o 00:06, Treant napisał:

Wobec ludzi? o tak skandalicznym zachowaniu policja mogłaby moim zdaniem używać ostrej amunicji, (...)


Oficjalnie nie popieram:D
Ale wydaje mi się, że ostatnie pomysły dotyczące organizacji meczów (postępowania za rzucenie czymkolwiek na boisko, wewzania kiboli z zakazami stadionowymi na komisariaty w trakcie meczów, przypisanie biletu? do konkretnego miejsca na trybunie) idą w dobrym kierunku. Byle wykonanie tego nie spaliło na panewce, jak w przypadku sądów 24-godzinnych.
U nas oczywistym jest, że na tych wandali nie działa nic innego jak gumowe kule. Litwinie o tym nie wiedzieli (na początku, bo potem i tego użyli). A szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2007 o 17:31, .Darnok napisał:

To był transparent w Austrii, gdzie kibice jednego z klubów negatywnie odnosili się do organizowanie
Euro 2008 i wywiesili transparent "Jedynym pozytywem tych mistrzostw będzie to, że Polacy i
Anglicy wpieprzą naszej policji".


A no może i tak. Chociaż coś bardzo mi się takie obrazki kojarzyły z meczami bundesligi, nvm ważny jest fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się