Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Dnia 26.09.2010 o 19:20, Ring5 napisał:

> Radeon 9550

No i to chyba jest powód. Ta karta do najnowszych nie należy. Szczerze przyznam, że na
Radeonach się nie znam (od początku mojej przygody z kartami graficznymi jestem wiernym
użytkownikiem Nvidii), a że chwilowo coś wiki szaleje, nie jestem nawet w stanie sprawdzić,
jak się plasuje 9550 w stosunku do x1600, który jest wymieniony w minimalnych wymaganiach
DoW2.


No trudno. Najwyżej wymienię grę na inną w Empiku. A karta ma chyba z 4 lata. Miałem zamiar sobie wymienić całe wnętrze komputera ale okazało się za drogo to kupiłem sobie Xbox 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 19:20, Ring5 napisał:

> Radeon 9550

No i to chyba jest powód. Ta karta do najnowszych nie należy. Szczerze przyznam, że na
Radeonach się nie znam (od początku mojej przygody z kartami graficznymi jestem wiernym
użytkownikiem Nvidii), a że chwilowo coś wiki szaleje, nie jestem nawet w stanie sprawdzić,
jak się plasuje 9550 w stosunku do x1600, który jest wymieniony w minimalnych wymaganiach
DoW2.


jest o generację starszy i słabszy niż x1600. Z tego co pamietam to R9550 nie wspiera shaderów 3.0 więc nic dziwnego że nie DoW2 nie ruszy. Bogiem a prawdą to już pierwszy DoW chodził na tej karcie tylko tylko na średnich.
@ankle - wymiana tej karty która masz najpewniej na AGP oznacza wymianę całego kompa: mobo, proc, ram, no i grafa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2010 o 21:09, rhyz napisał:

@ankle - wymiana tej karty która masz najpewniej na AGP oznacza wymianę całego kompa:
mobo, proc, ram, no i grafa.


Swoją drogą, pakowanie trzech giga pamięci do takiego kompa... Nie szkoda było kasy? Lepiej było te pieniążki w grafikę właśnie zainwestować.


A teraz z innej beczki: pytanie do osób, które DoW2 ukończyły:

Spoiler

Czy po zakończeniu ostatniej misji (atak na Tyranidów), można kontynuować zabawę i dokończyć pozostałe misje (obronne itp), czy game over, zapraszamy do menu? Nie chcę jeszcze kończyć zabawy z tym tytułem, wolę poszukać sobie jeszcze trochę ciekawego sprzętu (może w końcu i Chaos Rising wyjdzie w przystępnej cenie...) a co chwilę wyskakują mi misje "obroń to", "ubij tamtego", więc wolę się upewnić przed podjęciem ostatecznego szturmu.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 06:16, Ring5 napisał:



co więcej, warto ukończyć jedynie misje "zabij kogośtam" bo za nie są achiki i ciekawy wargear, "obrony" będą mnożyły się do usranej śmierci. Ot takie farmy wargearu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RETRIBUTION zaczyna nabierać kształtów jakieś wielkiej modyfikacji Dawn of War II w grę jakiej wielu oczekiwało w dniu jej premiery - bez Games for Windows LIVE, z możliwością wyboru rasy i budowania jednostek w kampanii... osobiście prawie nie gram już w DOWa II... lepiej się bawię w C&C 4 oraz Transformers: War for Cybertron ale jestem ciekaw nadchodzących w marcu 2011 roku zmian - tylko czy 2 lata po premierze to nie zapóźno ??? zapraszam do dyskusji ];->>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2010 o 12:46, Teokrata napisał:

RETRIBUTION zaczyna nabierać kształtów jakieś wielkiej modyfikacji Dawn of War II w grę
jakiej wielu oczekiwało w dniu jej premiery - bez Games for Windows LIVE, z możliwością
wyboru rasy i budowania jednostek w kampanii... osobiście prawie nie gram już w DOWa
II... lepiej się bawię w C&C 4 oraz Transformers: War for Cybertron ale jestem ciekaw
nadchodzących w marcu 2011 roku zmian - tylko czy 2 lata po premierze to nie zapóźno
??? zapraszam do dyskusji ];->>>

Cóż, to raczej od dawna wiadomo że ma być to rozbudowany dodatek, z (ponoć) 4 grywalnymi rasami w kampanii. A czy wielka modyfikacja ? O wielkich zmianach ni słuchu, po za tym że w kampanii mają dojść nieco większe oddziały, ma być nieco więcej elementów przypominających rozgrywkę w multi (mówi się o budynkach rekrutacyjnych oddziały, w sumie w jednej z misji w Chaos Rising oddziały Gwardi były produkowane w tymczasowej bazie polowej).
I na razie tyle. Mam tylko nadzieję że kampania każdej rasy będzie się nieco różnić, mam po prostu nadzieję że nie będzie to powtórka z Dark Crusade, gdzie normalnych misji było z 7 (każda twierdza) a tak to się rozgrywało ciągle potyczki z kompem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kończysz grę i robią się 2 save - Jeden z wynikiem kampanii, drugi przed ostatnią misją.

Sens grania dalej? Zdobywanie giwer i osiągnięć... wymaksowanie wyniku. Grając na najwyższym poziomie trudności jest to raczej nudne choć jest większa szansa na porażkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze co do specyficznej litery "I" w nazwie dodatku - wydaje mi się, że nową rasą w dodatku będzie Inkwizycja połączona z IG - nazwa dodatku też by pasowała :-PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2010 o 09:42, dark_master napisał:

co więcej, warto ukończyć jedynie misje "zabij kogośtam" bo za nie są achiki i ciekawy
wargear, "obrony" będą mnożyły się do usranej śmierci. Ot takie farmy wargearu.


No cóż, przynajmniej będę miał od groma złomu do sprzedania, jak w końcu stanieje Chaos Rising i trzeba będzie zyskać niesprawiedliwą przewagę nad przeciwnikiem już na samym początku :]


Co do trailera Retribution, to mam nadzieję, że albo lekko znerfią Avatara, albo dadzą pozostałym rasom równie potężne odpowiedniki (w przypadku Imperium może to być Titan, na przykład). W przeciwnym wypadku będziemy mieć do czynienia z "leciutkim" zaburzeniem balansu w grze. Misja z zabiciem Avatara w podstawce może jakoś szczególnie trudna nie była, ale za to z pewnością mocno upierdliwa, jeśli chciało się nie stracić żadnych jednostek (jego umiejętności specjalne, zabijające cały oddział jednym trafieniem, to przegięcie i musiałem się nieźle nagimnastykować, żeby na nowo wszystkie jednostki ocucić i przywrócić do stanu używalności). Cała walka trwała ładne kilkanaście minut (

Spoiler

wywabienie Avatara z centrum areny pod ogień Avitusa, ucieczka przed "czarami" Avatara, oddanie jeszcze kilku strzałów... spłukać, czynność powtórzyć

) i pod koniec zrobiła się już naprawdę nudna.

Jeśli nie wprowadzą tu skutecznej możliwości przeciwdziałania, to będzie to sytuacja zbliżona do tej z LotR: Battle for Middle-earth 2, gdzie zdobycie Balroga przez siły Mordoru praktycznie kończyło rozgrywkę, bo bydlę było praktycznie nieśmiertelne, a dwoma - trzema ciosami rozwalało każdy budynek. Obyśmy czegoś podobnego nie doświadczyli.

Co do kolejnej rasy, to rzeczywiście - Inkwizycja byłaby ciekawym pomysłem, natomiast ja się zastanawiam, czemu jeszcze nie mieliśmy okazji zagrania Dark Eldarami? Przecież to naprawdę ciekawa rasa, zupełnie inna od pozostałych, mniej polegająca na brutalnej sile (jak Space Marines), a bardziej na szybkich rajdach lżejszych jednostek, gdzie taktyka typu "czołg Stalina" nie ma prawa bytu, bo w ciągu minuty stracimy absolutnie wszystkie jednostki, jakie mieliśmy. A poza tym... czyż nie byłoby przyjemnie móc porywać jednostki przeciwnika, by potem poddawać je wymyślnym torturom w naszej bazie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nową rasą moim zdaniem nie będzie tyle Inkwizycja co Szarzy Rycerze, sugeruje to logo Ink w tytule Retribution i zbliżająca się premiera Codexu Szarych Rycerzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2010 o 20:01, Nagaroth napisał:

Nową rasą moim zdaniem nie będzie tyle Inkwizycja co Szarzy Rycerze, sugeruje to logo
Ink w tytule Retribution i zbliżająca się premiera Codexu Szarych Rycerzy ;)


Wszystko możliwe, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że przecież do pierwszego DoWa wyszedł mod Daemonhunters, w którym mieliśmy okazję pokierować m.in. właśnie Grey Knightsami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2010 o 12:46, Teokrata napisał:

RETRIBUTION zaczyna nabierać kształtów jakieś wielkiej modyfikacji Dawn of War II w grę
jakiej wielu oczekiwało w dniu jej premiery - bez Games for Windows LIVE, z możliwością
wyboru rasy i budowania jednostek w kampanii...


Większość oczekiwała wciągającego multi, co im się nie udało. Dopisz, że chodzi o singla.

Dnia 28.09.2010 o 12:46, Teokrata napisał:

osobiście prawie nie gram już w DOWa
II...


Czyż to ta rewolucyjna chwila? Chwila, gdy Teo przyzna się do porażki swej ulubionej gry i "nowych wyczesanych RTSów"?

Dnia 28.09.2010 o 12:46, Teokrata napisał:

lepiej się bawię w C&C 4


Niestety nie. A szkoda...

Dnia 28.09.2010 o 12:46, Teokrata napisał:

oraz Transformers: War for Cybertron ale jestem ciekaw
nadchodzących w marcu 2011 roku zmian - tylko czy 2 lata po premierze to nie zapóźno
??? zapraszam do dyskusji ];->>>



Oczywiście, że za późno-gdyby poważniejsze zmiany wprowadzono wcześniej, DoW2 byłby dużo popularniejszy i mógłby śmiało konkurować ze StarCraftem 2. Ale tak nie jest, bo mistrzem Rerica jest Bobby Kotick.

Dzięki temu najpoważniejszym konkurentem StarCrafta II jest...Brood War.

A nowa rasa? Lubię się łudzić, więc-mam nadzieję, że to będzie IG, a Inkwizycja spełni rolę podobną do tej Nekronów w WA-wszak cudotwórcy z Rerica wymyślą wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2010 o 13:21, Darkstar181 napisał:

Cóż, to raczej od dawna wiadomo że ma być to rozbudowany dodatek, z (ponoć) 4 grywalnymi
rasami w kampanii.


Orki, Eldarzy... Chaos i Inkwizycja - tak by pasowało, nie? Chaos bo... Inkwizycja oraz filmik z Eldarami... a jeśli Orki, Eldarzy i Chaos to prawie jak w podstawce DOW 1, SM już mieli kampanię 2 razy więc pasuje tylko Imperialna Inkwizycja, prawda? Sami Szarzy Rycerze na pewno nie beda i codexy nic do tego nie maja, czego najlepszym przykladem jest Chaos w DOW II bedacy mixem 2 codexow, prawda? tak samo moga zrobic szarakow z wojskiem IG i jakimis inkwizytorem, kaplanem i kims tam jako bohatrem, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 10:40, Teokrata napisał:

Orki, Eldarzy... Chaos i Inkwizycja - tak by pasowało, nie? Chaos bo... Inkwizycja oraz
filmik z Eldarami... a jeśli Orki, Eldarzy i Chaos to prawie jak w podstawce DOW 1, SM
już mieli kampanię 2 razy więc pasuje tylko Imperialna Inkwizycja, prawda? Sami Szarzy
Rycerze na pewno nie beda i codexy nic do tego nie maja, czego najlepszym przykladem
jest Chaos w DOW II bedacy mixem 2 codexow, prawda? tak samo moga zrobic szarakow z wojskiem
IG i jakimis inkwizytorem, kaplanem i kims tam jako bohatrem, prawda?

Mogą mniej więcej tak zrobić tylko jeśli by było to IG+Inkwizycja to najbardziej na bohaterów by mi pasowali: Generał, Komisarz i jakiś Inkwizytor. Tych Grey Knights mogliby wcisnąć jako jedną jednostkę tak jak byli oni obecni u SM w Dark Crusade. Na pewno nie widzę sensu robienia z nich całej frakcji lub gdyby ich jednostki miały zdominować nową frakcję. Zwyczajnie zbyt podobni do zwykłych SM a przydałoby się coś bardziej odmiennego wizualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 10:40, Teokrata napisał:

Orki, Eldarzy... Chaos i Inkwizycja - tak by pasowało, nie?


Czy ciągle muszą to być te same rasy? Czy nie wystarczy, że tłuczemy raz za razem durnych Blood Ravens, których Chapter nie wnosi absolutnie NIC ciekawego do świata gry?

Ja raczej wolałbym dostać rasy mniej popularne w Dawn of War - Tyranidów (bo kampania z podstawki idealnie się nadaje do tego, żeby nimi zagrać, zwiększając coraz bardziej poziom "zarażenia" kolejnych planet), wspomnianych przeze mnie wyżej Dark Eldarów (bo tak :] ) czy traktowanych po macoszemu Tau. Zresztą inne zakony Space Marines też mogłyby się pojawić i to nie jako tylko paleta kolorystyczna... Jest tyle ciekawych Chapterów, mających jakieś wyjątkowe cechy. Czemu tego nie wykorzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie jest zapowiedziana żadna nowa rasa, jednak tytuł i logo wskazują na Inkwizycję, ewentualnie Inkwizycję wymieszaną z Gwardią.

I tak, chyba stand-alone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 09:53, Budo napisał:


Wiadomo jakie rasy doda Retribution? Będzie samodzielny, czy nie?

Tak, będzie samodzielny ze względu na to, że nie korzysta już z Live''a. Posiadanie poprzednich części do gry wszystkimi rasami na multi nie będzie potrzebne. A nowa rasa ma być tylko jedna, obecnie nie wiadomo jaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować