Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_Avatar

Warhammer 40.000 Dawn of War 2 - pomysły, domysły i nadzieje... [M]

8729 postów w tym temacie

Dnia 15.03.2009 o 20:33, PolishWerewolf napisał:

Teokrata-> Miałeś szczęście że Ci zaliczyło, jak i błąd gry, że dostałeś 4
achievementy.


I''m the Choosen One - Dark Gods blessed me ]:->>>

Quinti - żaden limit nie jest potrzebny tylko umiejętności... każdy Avatar to 1000 req jak na to pozwoliliście ?
Gdyby zamiast Avatarów zrobiliby po 3 D-Canony, 3 Falcony lub 2 Fire Prismy pewnie też byście przegrali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

Grałem wczoraj ze znajomymi. Pojedynek rankingowy 3/3. Dla zabawy wzięliśmy 3 x Hive Tyrant. Efekt? Zakończenie gry po jakichś 10 minutach... POPRZEZ ZNISZCZENIE BAZY. Przeciwnika of korz. Teraz proszę o wystąpienie przed szereg obrońców Tyranidów, którzy nie uważają, że ta rasa jest OP.

@Teokrata

Eldarzy FTW! :D IMO Falki są lepsze od prismów i tańsze. A spokojnie z Guidem od FS są w stanie zbić niemal wszystko. Niemal = Carnifex/Avatar xD

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 15:16, Deathscythe napisał:

@Teokrata

Eldarzy FTW! :D IMO Falki są lepsze od prismów i tańsze. A spokojnie z Guidem od FS są
w stanie zbić niemal wszystko. Niemal = Carnifex/Avatar xD

Pozdrawiam
C.

FS ze wszystkiego potrafi zrobić "elven immortal terminators" - buffy + doom na przeciwnika, a WL to fexa potrafi ładnie pojechać tak, tego z upem do hp to już prawie załatwi. : d

Co do limitów - Avatar musi zostać jaki jest(gdyby dostał nerfa to byłaby głupota - wystarczająco został już znerfiony zwiększeniem kosztów xd), zaś z fexem to trzeba im dać jakiś limit albo zwiększyć koszty, bo to co robią jest imba. xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2009 o 15:05, Teokrata napisał:

Quinti - żaden limit nie jest potrzebny tylko umiejętności... każdy Avatar to 1000 req
jak na to pozwoliliście ?
Gdyby zamiast Avatarów zrobiliby po 3 D-Canony, 3 Falcony lub 2 Fire Prismy pewnie też
byście przegrali...


właśnie nie przegrałem :D ale po prostu mnie to strasznie irytowało ( bo jakbyś się czuł gdyby po odparciu trzech awatarów wyskoczyły dwa następne? xD ) wiesz kiedy szturmowałem z sojusznikiem szturmowałem baze eldarów zmuszono nas do odwrotu dwiema burzami psionicznymi (czy jakoś tak). i kiedy wróciłem do ich bazy Bumm był awatar i znaim go rozwaliłem był kolejny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za spam ale były 3d cannony (jak ktoś nie wierzy to moge wrzucić screena), 1 fire prism i jeżeli wątpisz w moje "umiejętności" chętnie z tobą zagram (w grze 3vs3 bo nie przepadam 1vs1), bo byłoby z tego zapewne ciekawe wyzwanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2009 o 14:05, Quinti napisał:

I mnie zirytowała jedna rzecz, mianowicie powinien powstać jakiś limit Awatarów NA GRĘ.


W części poprzedniej istniało coś, co skutecznie ograniczało ilość uber jednostek biegających po mapie. Tym czymś był relikt. Patrząc na to, co dzieje się w późniejszych stadiach rozgrywki w której hasają stada Karasiów i Avatarów, taki newralgiczny punkt w postaci Relktu byłby bardzo pomocny w zbalansowaniu gry (którego posiadanie byłoby konieczne do zwerbowania najpotężniejszych jednostek z t3). No, ale reric make bug. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz się z tobą zgodzę. Ale uważam że zamiast reliktu, awatar powinien być przywoływany przy użyciu np 1000 punktów energi i 700 punktów zapału (czy jak to zwał :p) bo jest to trochę dziwne że tacy np terminatorzy potrzebują punktów zapału a silniejsza od nich jednostka nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 14:47, Quinti napisał:

Pierwszy raz się z tobą zgodzę. Ale uważam że zamiast reliktu, awatar powinien być przywoływany
przy użyciu np 1000 punktów energi i 700 punktów zapału (czy jak to zwał :p) bo jest
to trochę dziwne że tacy np terminatorzy potrzebują punktów zapału a silniejsza od nich
jednostka nie...

Ee... Po pierwsze - Avatara nietrudno jest ubić, ponieważ jest wolny(atakuje to już chyba co 5-10 sekund) i w sumie jego rola to tylko przyjmowanie obrażeń oraz disrupt, w czym się sprawdza.
Po drugie - jest najdroższą jednostką w grze, ponieważ 1000 req + 250ene nigdzie się nie pęta,co jest trudne do zdobycia, jak niszczone są tobie gen-farmy. W dodatku eldarzy są rasą najbardziej zależną od energii, więc łatwo ich uwalić niszcząc generatory.
Po trzecie - Terminatorzy i wszelkie jednostki wymagające zeal są tanie, ponieważ kosztują tylko nas walkę oraz req(którego jest pod dostatkiem od hq), a zeal sam się nabija w walce.
Po czwarte - 1000ene?! O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 15:08, Gol Galad napisał:

Po czwarte - 1000ene?! O_O

łeeee sorry miało być rekwizycji :D. Poza tym nie uważam żeby awatar był tylko od rozpraszania szyków wroga ( Istnieje coś takiego jak język polski proszę bez zbędnych makaronizmów). a to że wolny? no może tak ale odpowiednio wsparty robi duuuuże straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 17:08, The Nemezis napisał:

A takie 3 karnifeksy to robią małe?


Kurde kolego tu mówię konkretnie O JEDNEJ jednostce. Chociaż nie powiem w przypadku carnifexów też się by przydał co najmniej jakiś limit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 17:26, Quinti napisał:

Kurde kolego tu mówię konkretnie O JEDNEJ jednostce. Chociaż nie powiem w przypadku carnifexów
też się by przydał co najmniej jakiś limit.

Bądźmy sprytni i ustalmy limit dla avka na 0, fexom też, bo ich spam jest imba!

Avatar jest w porządku, jest wyjątkowo drogą jednostką i jedną z trzech jednostek u eldów, które nie padają od byle pierdnięcia, mówiąc o 1v1 i tam prawie nigdy nie wychodzi na powierzchnię, ze względu na koszty. W 3v3 łatwiej jest go zrobić, ze względu na sojuszników, ale kurcze - naszym zadaniem jest walka z przeciwnikiem a nie oddawanie mu mapy i kampienie w bazie. Chodzi o walkę o mapę, jak przegrywasz, to się nie dziw, że przeciwnik ma przewagą w ekonomii. Jak przeciwnicy mają avatary w równej rozgrywce to ty już powinieneś mieć kontrę na nich(fexy, tsmy + termi, noby + spora banda chłopakuf). ;f
W końcu nic nie powinno się wysyłać SOLO, aby wzięło armię przeciwnika na klatę i kompletnie ich zjechało. Jak ktoś tu twierdzi, że eldy są imba, to l2p...
btw REPY PLS!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No co ty nie powiesz... I eldarzy nie są za silni tylko limit naprawdę potężnych jednostek powinien być. Bo po to się robi mocne drogie jednostki, by były czymś mocnym co przechyli szanse zwycięstwa a nie mięsem armatnim. prawda jest taka że grając nimi nie trzeba się mocno wysilać by wygrać. po prostu atack move i wsio. Tak było w np CoH w którym gracze budowali tylko pantery czy inny pancerny badziew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jak zrzucam szturmowych terminatorów to żądam efektów, a nie że mnie ciśnie spam taktycznych. Albo, że pojazdy jeżdżą do tyłu i jednocześnie strzelają co jest dla mnie bzdurą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 20:09, Kojdeś napisał:

Albo, że pojazdy jeżdżą do tyłu i jednocześnie strzelają co jest dla
mnie bzdurą.


No tak, zapomniałem, że w rzeczywistości coś takiego nie jest możliwe. -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 19:19, Quinti napisał:

No co ty nie powiesz... I eldarzy nie są za silni tylko limit naprawdę potężnych jednostek
powinien być. Bo po to się robi mocne drogie jednostki, by były czymś mocnym co przechyli
szanse zwycięstwa a nie mięsem armatnim. prawda jest taka że grając nimi nie trzeba się
mocno wysilać by wygrać. po prostu atack move i wsio. Tak było w np CoH w którym gracze
budowali tylko pantery czy inny pancerny badziew.

Nie trzeba się wysilać gdy przeciwnik na coś takiego pozwoli, a atak i wsio jest skuteczny tylko przeciw nowicjuszom/skłóconej grupie - myślący gracz będzie szukał kontr. Z fexami limit powinien jakiś być 2(jak ktoś się postara to nawet ich 5 zrobi, o ile wykosi wszystkie swoje jednostki) na każdego gracza, ale z avatarem, którego jest limit 1 na gracza, a stworzenie jest trudne, gdy przeciwnicy potrafią grać, to nie pozwolą sobie na dopuszczenie ciebie do zdobycia kontroli nad mapą, która jest wymagana do tego(chyba, że oddajesz mapę i kampisz w bazie, lol!). Dla avatara jest limit toć...
Tak w ogóle daj jakieś repy z 3 avkami w grze, nigdy nie zdarzyło mi się zobaczyć, aby ludzie z mojego/przeciwnego teamu zdołali wykrztusić coś takiego(jak wszyscy eldy), co najmniej jeden się zdarzał, jednak ogólnie była wojna na d-cannony+rajdy czymkolwiek, na końcu i kto ma więcej FS do buffowania ich/wse aby im od tyłu wyskoczyć/locka aby podpalić czy rzucać, zaś zbieranie na avka mijało się z celem, przez to, że przeciwnik od razu zyskiwał przewagę(miałem taką grę jeszcze w becie). : o
Kojdeś
Ze zwykłymi termosami to się trochę zgodzę, czuć, że ciut za słabi - nie mają takiego kopa jakiego powinni, ale assault to odpowiednio użyte są potężne. Co do pojazdów - pathfinding jest wystarczająca zwalony, że łatwo jest złapać taki pojazd, jak przeciwnik próbuje jakoś wyjechać, a ty jeszcze problemy masz. Najlepiej jest zrobić tak - falcon niech się rozstawia 5-10 sekund, dmg niech pozostanie, żeby zbyt niezbalansowany nie był, lol!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 20:50, Kojdeś napisał:

Nie zrozumiałeś mnie. Mówię o tym, że nie można ich dogonić jednostkami do walki wręcz.
I wszystkie jednostki do walki wręcz oraz pojazdy są koszone.


Z obecnym pathingiem i pijanymi kierowcami w czołgach - jest raczej na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Facet zamiast się wymądrzać na temat gry której nie widziałeś ( a ja skrótowo opisałem) zastanów się i nie obrażaj innego gracza/forumowicza że jest noob-em czy coś. Po prostu uważam że Jak na tak potężną jednostkę powinien być limit na grę ( jak np tygrysa królewskiego w CoH) co do terminatorów są drożsi od Awatara (no dodać jeszcze punkty zapału to wyjdzie "troche" więcej niż w przypadku awatara). Więc daruj wywyższanie się tylko zamiast mi ubliżać albo umów się ze mną na sparing (jak napisałem 3na3) albo daj sobie spokój z wywyższaniem się. Ja tylko napisałem że uważam że awatarów podczas rozgrywek 3vs3 łazi za dużo i tyle. Awatary pod koniec używane są jak mięso armatnie.

PS jeśli masz zamiar udowodnić mi w że jesteś lepszy w DoW II to powtórzę jeszcze raz chętnie z tobą zagram lubie wyzwania, ale jeśli nie masz zamiaru to z łaski swojej przestań mi rzucać teksty typu "chyba, że oddajesz mapę i kampisz w bazie, lol!" bo to jest
A) dla mnie uwłaczające
B) na poziomie podstawówki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 21:58, Jaracz napisał:

> Nie zrozumiałeś mnie. Mówię o tym, że nie można ich dogonić jednostkami do walki
wręcz.
> I wszystkie jednostki do walki wręcz oraz pojazdy są koszone.

Z obecnym pathingiem i pijanymi kierowcami w czołgach - jest raczej na odwrót.


Jak się umie to się zrobi, nie raz mnie tak załatwiali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować