Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Alan Wake dopiero w 2008 roku

44 postów w tym temacie

Szykuję się bardzo ciekawy tytuł. Jestem spokojny o jakość gry, bo w końcu są to twórcy nie pokonalnego Max Payne :) Oczywiście Microsoft wszędzi musi się wpychać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 18:20, sig. napisał:

(aczkolwiek wymuszenie korzystania z dx10 pod vista może ten rozwój zachamować)

a mnie się wydaje, że wprost przeciwnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Należy pamietać, że produkcje planowane z takim wyprzedzeniem z reguły są niewypałami. Trzeba by być niezłym wizjonerem i innowatorem żeby dorównać grą z 2008.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 19:49, Iwanatsu napisał:

a mnie się wydaje, że wprost przeciwnie;)

jakim cudem? dopóki programiści microsoftu nie będą nudzić się na tyle żeby dołożyć obsługę danej nowinki (biorąc pod uwagę czas łatania dziur krytycznych może im to zająć całe lata) nie będzie się z niej dało skorzystać w windowsie. No chyba że za dodanie swoich technologi firmy będą musiały zapłacić, wtedy ew może skrócić się w porywach do 10-11 miesięcy (a do tej pory najpierw powstawał sprzęt, a dopiero potem korzystające z niego oprogramowanie użytkowe bo "skaczących" z założenia testów typu 3dmark nie liczę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 20:36, sig. napisał:

> a mnie się wydaje, że wprost przeciwnie;)
jakim cudem?(...)

Takim, że moim zdaniem wymaganie Visty i DX10 nie hamuje rozwoju sprzętu, tylko go promuje. Wymuszając na nas, użytkownikach, kupno sprzętu, który uciągnie Vistę, a na niej mocożerne gry z DX10, to przecież nic innego, jak pchanie tego wszystkiego właśnie do przodu, a nie do tyłu. Gdyby gra była pod XP-ka, to większość (powiedzmy) z nas mógłaby ją sobie odpalić luż teraz. Wyglądałaby oczywiście gorzej, ale to szczegół. A tak, żeby zagrać, to przeciętny Kowalski musi kupić nowego mega-proca, nową karte graficzną obsługującą DX10, dokupić pamięć... no właściwie prawie całego nowego kompa. A skoro już go kupił, to teraz wypuszczamy kolejną nowość, żeby za jakiś czas znowu musiał zmienić. I tak w kółko. To oczywiście wszystko trochę trwa, nie musimy zmieniać kompa co pół roku tak jak kiedyś, gdy rynek ten dostał faktycznie totalnego speeda. Niemniej jednak, cała ta strategia powoduje rozwój, bynajmniej go nie hamuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 21:51, sig. napisał:

a stać cie na to? bo np ja kupuje kompa raz na 5 lat i póki co nie narzekam

Ja nie mówię o tym czy kogoś stać, czy nie, tylko skomentowałem Twój pogląd, jakoby wymóg DX10 miał zahamować rozwój sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm niedawno (wczoraj) sciagnalem filmiki z Alan Wake i nie wygladaja tak rewelacyjnie. Gdy po raz pierwszy je pokazywano wygladaly ciekawie, ale teraz gdy w sklepach Gears of War, a na horyzoncie Call of Duty 3, Unreal 3, Crysis to grafika z Alan Wake nie zachwyca (a co dopiero za 1,5 roku?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O... dało po oczach, ja nie chcę nawet oglądać gier z 2010 już o 2012 nie wspominając. Niedługo odpalenie gry będzie się wiązało z wycieczką do psychologa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 22:17, Iwanatsu napisał:

> a stać cie na to? bo np ja kupuje kompa raz na 5 lat i póki co nie narzekam
Ja nie mówię o tym czy kogoś stać, czy nie, tylko skomentowałem Twój pogląd, jakoby wymóg DX10
miał zahamować rozwój sprzętu.

ja nie pisałem o wymianie sprzętu na nowy, tylko o obsłudze nowych, dopiero opracowywanych technologii (np jest przygotowywany specjalizowany procesor do kontrolowania zachowań postaci/jednostek nie będących pod bezpośrednią kontrolą gracza. póki nie dołożą jego obsługi do dx10, nie będzie się dało z niego skorzystać pod windows)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 08:45, sig. napisał:

ja nie pisałem o wymianie sprzętu na nowy, tylko o obsłudze nowych, dopiero opracowywanych
technologii (np jest przygotowywany specjalizowany procesor do kontrolowania zachowań postaci/jednostek
nie będących pod bezpośrednią kontrolą gracza. póki nie dołożą jego obsługi do dx10, nie będzie
się dało z niego skorzystać pod windows)

hmm... ok, ale wcześniej napisałeś coś takiego: "sprzęt rozwija się szybciej niż oprogramowanie (aczkolwiek wymuszenie korzystania z dx10 pod vista może ten rozwój zachamować)"
i o ile z tym, że sprzęt się rozwija szybciej niż soft, jak najbardziej się zgadzam, tak nie zgadzam się z tym, że "wymuszenie korzystania z dx10 pod vista może ten rozwój zahamować".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro nie będzie obsługi danej nowinki pod najpopularniejszym systemem, to będą czekać z wprowadzeniem jej do sprzedaży aż obsługę microsoft dorobi (a to opóźni prace nad ich następcami, przecież finansuje się je z sprzedaży aktualnie produkowanych urządzeń)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe jaki system Mikro siftu będzie potrzebny w 2020...
:)
I ciekawe jaki sprzęt będzie na niego trzeba..:)
a do tego jeszcze ile będzie miał błędów w sobie...:):)
ah te ciekawe dywagacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda zachodu, mnie ta informacja smuci tylko pod jednym względem - że dopiero w 2008 roku. Na szczęście, w tym czasie będzie masa innych, świetnych gier na Xboxa 360 (tak, łykam go na Święta). Komp jest studnią bez dna, jeśli chodzi o ładowanie w niego siana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2006 o 12:53, sig. napisał:

skoro nie będzie obsługi danej nowinki pod najpopularniejszym systemem(...)

A co nie jest obsługiwane i przez co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować