Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Ale edytor będzie spolszczony? :)

Tak czy siak, dzięki migem, że odpowiedziałeś. Nic tak nie wkurza jak poczucie, że nikogo to nie obchodzi, a przynajmniej teraz widać, że ktoś to czyta, nawet jak nie przynosi dobrych wieści :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie jakiś odzew. Szkoda że nie można było tak od razu, niby patcha dalej niema ale jakoś tak pogodniej się zrobiło.
Dzięki migem za informację i zaangażowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 17:33, Dowodca_Pawel napisał:

Ale edytor będzie spolszczony? :)

Tak czy siak, dzięki migem, że odpowiedziałeś. Nic tak nie wkurza jak poczucie, że nikogo to
nie obchodzi, a przynajmniej teraz widać, że ktoś to czyta, nawet jak nie przynosi dobrych
wieści :).


Tak toolset bedzie spolszczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 17:25, migem napisał:

To dzisiaj moze oznaczac niestety pozne nocne godziny ( jest spora rozncia w czasie pomiedzy
nami a obsydianem), ale trzymamy reke na pulsie i asap damy znac co i jak.


Nocne Marki będą czuwać dziś w nocy! A ja się do nich zaliczam... :-))))) Trochę kiepsko, że patch wyjdzie prawie równo z rozpoczęciem sesji na uczelniach, ale jak się zdało maturę przechodząc jednocześnie obie części Gothica to i z NWN2 + 4 rok socjologii nie będzie problemem ;-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 17:20, Zuberuss napisał:

Mylisz kolego pojęcia. Mówimy o dwóch innych sprawach.

Szkoda ze "kolega" nie powie mi, jakie pojecia myle. Ale najlatwiej oczywiscie uciekac od merytorycznej dyskusji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 09:15, dedoem napisał:

Powszechnie znane właściwości i wlasciwosci przypisywane przez producenta sie pokrywaja bo
to pierwsze pojecie jest pojeciem wezszym niz to drugie.

Jesli jedno pojecie jest wezsze niz drugie, to sie nie pokrywaja, tak wiec to co napisales w tym zdaniu nie ma sensu. Ale chyba rozumiem, co chciales powiedziec - ze kazda powszechnie znana wlasciwosc gry jest rownoczesnie wlasciwoscia przypisywana tej grze przez producenta? Otoz jest to fałsz jakich mało, wystarczy się zastanowić.

Dnia 22.01.2007 o 09:15, dedoem napisał:

Multiplayer w NWN2 stal sie powszechnie znana wlasciwoscia tego produktu, jako ze mowiono o
nim w wywiadach z producentem i o tym ze taki tryb bedzie w NWN2 wiadomo bylo jeszcze przed
premiera (czesc promocji tej gry opierala sie na stwierdzeniu ze multiplayer jest jeszcze lepszy
niz w czesci pierwszej).

Pisze po raz setny - multiplayer w NWN2 dziala... A w wywiadach z producentami Obliviona mowiono chocby o jezdzie konnej.

Dnia 22.01.2007 o 09:15, dedoem napisał:

Natomiast kazdy bug wystepujacy w takiej grze multiplayer
czy singlowej uniemozliwiajacy korzystanie z jakiejkolwiek funkcji gry w sposob opisany przez
producenta w instrukcji jest juz jak najbardziej podstawa do ubiegania sie o zwrot pieniedzy
z tytulu rekojmi.

Po pierwsze - do tej pory mieliscie pretensje o późne wypuszczanie patcha, a teraz nagle chodzi o bugi. Jakie bugi?
Po drugie, w instrukcji naprawde nia ma (wlasnie dokladnie sprawdzilem) niczego, co byloby sprzeczne z aktualna sytuacja. Warto najpierw samemu sprawdzic, co producent deklaruje, zanim bedzie sie mialo pretensje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj doloż, doloż.

Tu nie chodzi o to, czy jest ok pod względem prawnym.
Tak, CDP pod względem prawnym jest absolutnie w porządku.
Pod innymi względami już niekoniecznie.

Dnia 22.01.2007 o 18:04, Elwro napisał:

Pisze po raz setny - multiplayer w NWN2 dziala... A w wywiadach z producentami Obliviona mowiono
chocby o jezdzie konnej.


Co jest nie tak z jazdą konną w Oblivionie? Mnie się tam podobała.
Na pytanie co jest nie tak z multiplayerem w NWN2 odpowiedzi należy szukać na forach i próbując się połączyć z serwerem, tudzież stawiając swój.
Choć nie da się ukryć. Jest to "nowa jakość".

Dnia 22.01.2007 o 18:04, Elwro napisał:

Po pierwsze - do tej pory mieliscie pretensje o późne wypuszczanie patcha, a teraz nagle chodzi
o bugi. Jakie bugi?


Znaczy wszyscy chcą tego patcha w wyniku dzikiej żądzy posiadania?!
Konkretnie chodzi wszystkim (a przynajmniej mnie) o bugi w spolszczeniu powodujące sytuacje w której spocony bandzior woła na mnie nie dość, że głosem wystraszonej dziewoi, to jeszcze po angielsku. Wot, wykształceni zbójcy. Delikatnie irytujące są też memory leaki, które wyrzucają mnie na pulpit zaraz po pokonaniu trudnego momentu gry, dokładnie przed moim savegamem, albo w jego trakcie (choć to się nazywa ostatnio "80 h of constant fun!", albo "replayability"). Bardziej ogólnie są to bugi, które poprawia 1.03.

Dnia 22.01.2007 o 18:04, Elwro napisał:

Po drugie, w instrukcji naprawde nia ma (wlasnie dokladnie sprawdzilem) niczego, co byloby
sprzeczne z aktualna sytuacja. Warto najpierw samemu sprawdzic, co producent deklaruje, zanim
bedzie sie mialo pretensje.


Owszem.
Pod względem prawa jest ok. W instrukcji jest nawet wyraźnie zaznaczone, że CDP nie odpowiada za zawartość nośnika. Nie o to tu jednak chodzi.

Przepraszam że się wciskam w tą bezsensowną kłótnię, ale "braku logiki bowiem nie lubię", jak śpiewał Olek Grotowski.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 18:04, Elwro napisał:

Po pierwsze - do tej pory mieliscie pretensje o późne wypuszczanie patcha, a teraz nagle chodzi
o bugi. Jakie bugi?

Uważasz że w grze niema żadnych Bugów czy błędów? W takim razie po co te patche wychodzą?
Na przykład różnice w nazewnictwie atutów pomiędzy grą a instrukcją to nie bug?
Przytaczane często pomylone dźwięki postaci to też było zamierzone? To że duegarowie mówią żeńskim głosem też tak miało być?
Mógłbym tak bardzo długo wymieniać ale nie chce mi się po raz kolejny tego wałkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

brawa :) powiedz mi migem dlaczego potraficie jedne gry (np nwn2 spolszczyc calkiem i do konca lacznie z edytorem) a w heroesach 5 edytora tknac sie nie chcecie... zeby ma straszne czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 15:12, RSS napisał:

Nie będzie problemu z save''ami? Mam mało czasu na granie i wolałbym nie zaczynać drugi raz
z powodu niedziałających save''ów.

Ja bym poczekał. Zrób miejsce na dysku systemowym, czy gdzie tam masz temp ustawiony i czekaj. ;] Jak masz słabszy sprzęt to na prawdę warto, bo ponoć poprawia wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 18:21, Tank25 napisał:

> Po pierwsze - do tej pory mieliscie pretensje o późne wypuszczanie patcha, a teraz nagle
chodzi
> o bugi. Jakie bugi?
Uważasz że w grze niema żadnych Bugów czy błędów? W takim razie po co te patche wychodzą?
Na przykład różnice w nazewnictwie atutów pomiędzy grą a instrukcją to nie bug?
Przytaczane często pomylone dźwięki postaci to też było zamierzone? To że duegarowie mówią
żeńskim głosem też tak miało być?
Mógłbym tak bardzo długo wymieniać ale nie chce mi się po raz kolejny tego wałkować.

To wszystko sa bugi. Ale dyskusja dotyczyla wieszania psow na CDP za to że złośliwie nie udostepniaja nam patcha. A to, ze nie jesteśmy w stanie połączyć się z obcymi serwerami gdyz maja inna wersje softu to nie jest bug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 18:20, Kaen napisał:

Tak, CDP pod względem prawnym jest absolutnie w porządku.
Pod innymi względami już niekoniecznie.

No to swietnie - tylko o to mi chodzi. Zgadzam sie w zupelnosci. Po prostu nie lubie, jak niektorzy wytaczaja najciezsze armaty i strasza prawem, co w tym wypadku jest zupelnie bezsensowne.

Dnia 22.01.2007 o 18:20, Kaen napisał:

Co jest nie tak z jazdą konną w Oblivionie? Mnie się tam podobała.

A tu juz moj blad :-) Mam na mysli oczywiscie walke konno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście tego bugiem nazwać nie można. Z Twojego posta wywnioskowałem że chodzi Ci ogólny brak błędów jak nie o to Ci chodziło to przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 17:25, migem napisał:

> Skończyłem gierke wczoraj na patchu 1.02...teraz się dowiedziałem że moze dzisiaj bedzie
1.03...swietnie
> ...zaczne grac jeszcze raz:)
> Ale w to dzisiaj to raczej nie chce mi sie wierzyc...
> Jest duzo bugow ktore warto poprawic wiec zobaczymy jak to sie uda...

To dzisiaj moze oznaczac niestety pozne nocne godziny ( jest spora rozncia w czasie pomiedzy
nami a obsydianem), ale trzymamy reke na pulsie i asap damy znac co i jak.


To i tak dobra nowina. Szkoda tylko, że się sesja zaczyna. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 18:52, Elwro napisał:

> Co do rękojmi - proszę mi powiedzieć, czy mając grą w wersji 1.02 mogę grać przez internet

> -jeśli tak to jak a jeśli nie - to jest niezgodne z opisem produktu na jego opakowaniu.

Oczywiscie ze mozesz grac. Najlepiej postaw wlasny serwer, to pograja tez inni.
Mnie tez dziwi taki karygodny brak oficjalnych informacji - wszystko jedno, z czyjej strony
i czy winne jest CDP, Obisidan czy Atari - ale nalezy dokladnie precyzowac, za co krytykujemy
te sytuacje. BTW, znajdz mi na opakowaniu cos o grze przez internet. To co tam jest rownie
dobrze pasuje do gry po LANie. (Treść instrukcji to inna sprawa.)


Ty wiesz o co chodzi i ja wiem o co chodzi - spory nie mają sensu - może na opakjowaniu faktycznie nie ma bezpośredniego odniesienia do gry przez internet, ale wg mnie rękojmia dotyczy zgodności zakupionego towaru z umową. I nie chodzi tu tylko o to by spełniał to co napisano na opakowaniu - tylko tego czego użytkownik mógł się spodziewać. Np na okładce książki nie jest napisane, że strony wewnątrz są posortowane o 1 do ostatniej, niemniej gdy będzie odwrotnie, lub zabraknie kilku stron w środku to pod rękojmię to podchodzi jak nic.
Więc jeśli na stronie CD-Projekt jest napisane:
"...Tryb gry wieloosobowej pozwoli ci stworzyć drużynę z żywymi graczami z całego świata! Wypróbuj nowe przygody online, dzięki edytorowi przygód!..." a tego nie ma - to też jest powód do conajmniej narzekań jeśłi nie reklamacji. Dalej jeśli przedstawiciel CD-Projekt napisze, że patch ukaże się do końca grudnia - a się nie ukaże - a ktoś w międzyczasie kupi grę (nie dotyczy mnie - bo ja kupiłem wcześniej)i ta gra jego zdaniem zbyt wolno chodzi - też może dowodzić, że miał prawo spodziewać się zupełnie czegoś innego.
Informacje podane w formie ogłoszenia nie mogą wprowadzać w błąd, który może kogoś skłonić do działań dla niego niekorzystnych. - bo np gdyby poczekał na patcha 1.03 to gra byłaby już w seri extraklasyka za wielkorotnie mniejszą cenę :) (oby istotnie to ostatnie zdanie było żartem a nie proroctwem ;))
Sprzedający często lubi zapominać, że klient poza obowiązkami ma rówież jakieś prawa.
Zapominam, że mam legalny NWN2 - przynajmniej na jakiś czas i zaczynam sie czuc tak jakbym miał pirata - czyli siedzę cicho i sprawdzam co dalej w szerokim świecie. Papa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2007 o 18:04, Elwro napisał:

Jesli jedno pojecie jest wezsze niz drugie, to sie nie pokrywaja, tak wiec to co napisales
w tym zdaniu nie ma sensu. Ale chyba rozumiem, co chciales powiedziec - ze kazda powszechnie
znana wlasciwosc gry jest rownoczesnie wlasciwoscia przypisywana tej grze przez producenta?
Otoz jest to fałsz jakich mało, wystarczy się zastanowić.


Oczywiscie ze w tym zdaniu jest sens - jedno pojecie jest wezsze niz drugie bedac podzbiorem tego pierwszego = pokrywaja sie. Logika elementarna.

Kazda powszechnie znana wlasciwosc jest wlasciwoscia ktora produkt posiada. Nie rozumiesz wogole tego pojecia. Powszechnie znana wlasciwosc to nie jakies plotki na forach czy przecieki tylko potwierdzona informacja przyjeta powszechnie przez spoleczenstwo do wiadomosci.

Dnia 22.01.2007 o 18:04, Elwro napisał:

Pisze po raz setny - multiplayer w NWN2 dziala...


Przeciez to samo napisalem dodajac co byloby podstawa do ubiegania sie o rekojmie w moim przekonaniu.

Dnia 22.01.2007 o 18:04, Elwro napisał:

Po pierwsze - do tej pory mieliscie pretensje o późne wypuszczanie patcha, a teraz nagle chodzi
o bugi. Jakie bugi?


Po pierwsze - jezeli nie wrzucaj mnie do jednego worka ze wszystkimi osobami wypowiadajacymi sie negatywnie o polityce cd projekt bo ta dyskusja nie bedzie miala sensu, jezeli bedziesz przypisywac mi przekonania innych.

Po drugie - ten patch to wedlug ciebie cos co zmienia tylko cyferki na ekranie startowym gry? Patch poprawia bugi - jakie bugi? sprawdz liste bugow ktore poprawia patch.

Dnia 22.01.2007 o 18:04, Elwro napisał:

Po prostu nie lubie, jak niektorzy wytaczaja najciezsze armaty i strasza prawem, co w tym wypadku jest
zupelnie bezsensowne.


Masz jakies chore podejscie do prawa. To co ja robie to nie jest STRASZENIE (uuuu) prawem. To jest rozwazanie mozliwosci postepowania. Prawo to nie sa jakies STRACHY-NA-LACHY tylko narzedzie, z którego się poprostu korzysta w okreslonych sytuacjach. Narzedzie ktore broni uczciwych ludzi przed ludzmi nieuczciwymi. Jezeli ktos jest w stu procentach w porzadku to nie ma sie czego obawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, mam wrażenie że tu dzisiaj będzie nocne czuwanie! Tylko potraktujcie Migem-a łaskawie jak nie będzie objawienia, bo ten bidulek uprzejmie powtarza nam to co usłyszy od innych. A o informacje, jakie by nie były, wiele osób bardzo prosiło. Lepiej się tak optymistycznie nie nastawiać. "Tak mi przyszło do głowy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 19:30, dedoem napisał:

Oczywiscie ze w tym zdaniu jest sens - jedno pojecie jest wezsze niz drugie bedac podzbiorem
tego pierwszego = pokrywaja sie. Logika elementarna.

Tak, a jesli jedno pokrywa sie z drugim, to drugie pokrywa sie z pierwszym, prawda? A zatem pierwsze jest wezsze niz drugie, a drugie jest wezsze niz pierwsze. Czyli sa takie same. Logika elementarna.

Szkoda slow. Z mojej strony EOT i ide pracowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 19:33, Elwro napisał:

Szkoda slow. Z mojej strony EOT i ide pracowac.


No Elwro - Tak zakończyć tą miejscami ciekawą polemikę? Dedoem się obrazi.
A że tak zapytam, jest obecnie jakieś postępowanie prawne związane z takim lub podobnym przypadkiem? A może było? Tak pytam z ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować