Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Dnia 24.01.2007 o 22:49, Dowodca_Pawel napisał:

Tia, ale umożliwienie wyboru wersji językowych zależy od zachodniego wydawcy. Taka opcja jest
jak na razie tylko u Ubisoft i Take2 :).


Ale jak sie nie robi nic w tym kierunku zeby to sie zmienilo i "pozwolono" wydac obie wersjie, to samo to sie nic nie zrobi ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 21:00, Elwro napisał:

Ludzie, jak macie sie wpisywac na forum NWN2 to chociaz piszcie "Polish" przez duze "P", OK?


offtop:
Z tego co wiem, to przymiotniki pisze sie z małej litery.... A polish (polski) jak najbardziej nim jest....
koniec offtopa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to już od dobrych 2 tygodni a nawet trzech przestałem w tej kwestii się odzywać bo słowa jakie mi się cisną na usta z takiego grania w #%$@ mogłyby kogoś obrazić ale zamierzam sprzedać tą grę komuś kto będzie miał więcej cierpliwości na czekanie aby mógł grać w sieci a ja kupię sobie wersję angielską i wtedy nie będę się musiał niepotrzebnie denerwować że ktoś robi ze mnie jako klienta ŁOSIA ( gdybym wiedział odrazu bym kupił angielską).Sądziłem ze po wpadkach z NWN1 teraz będzie inaczej ale ja jak i wielu z nas się przejechaliśmy również i na NWN2 także co z tego ze wyjdzie 1.3 lub odrazu 1.4 jak w przyszłości znów zacznie robić się młyn i wszyscy będą mieli 1.5 a my staniemy jak dupy czekając nie wiadomo ile czasu albo wyjdzie 1.4 a okaże się że z 1.4 PL znów są jakieś problemy tak jak z 1.3 i to będzie tak nagminnie w kółko to samo ehhh szkoda wogóle słów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 10:35, migem napisał:

Ok oto kolejny raport z prac nad patchem 1.03. Niestety Obsidian ciagle się nie odzywa chcoiaż
dostał odnbas wszytskie materiały, ponieważ poziom desperacji w naszym zespole sięgnął juz
zenitu sami pracujemy od wczoraj nad własnym paczem, dzisiaj będzie oddany dotestów więc może
nie będzie potrezbny ten od obsidiana.

Kurcze nie chce mi się szukać czy ktoś aby nie wyraził już podobnej opini ale;
po kiego grzyba czekaliście tyle czasu aby się "zdesperować do zenitu", nie mogliście desperacją sięgać zenitu wcześniej. Skoro potraficie zrobić patcha bez Obsidianu to czegoś nie rozumiem, na co do jasnej Anieliki tyle czekaliście? że was wyręczą?. Jeżeli napiszesz mi że nie możecie sami z siebie robić patchy bez ICH zgody to nie rozumiem czegoś jeszcze bardziej bo jeśli to prawda że robicie patcha sami to oprócz klientów wkurzonych na maxa będziecie mieć zaraz na głowie wkurzonego kontrachenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 23:31, Uzik napisał:

Z tego co wiem, to przymiotniki pisze sie z małej litery.... A polish (polski) jak najbardziej
nim jest....

Niby jakim cudem polska zasada ortograficzna ma się stosować do angielszczyzny? Skąd taki pomysł?

Słowo "polish" znaczy "polerować", "nadawać połysk". "Polish" znaczy "polski". Sam widzisz, że szczególnie w przypadku naszego narodu bardzo kiepsko to wygląda, gdy nie użyje się dużej litery... Niemiec napisze "german" i po prostu bedzie widac ze nie zna jezyka, ale nie bedzie zadnych smiesznych konotacji...

Moją angielszczyzną zarabiam na życie, więc w takich sprawach można mi wierzyć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 23:55, maggit napisał:

Jeszcze gorzej jest z Polakiem... "Pole" - słupek. -_-


"pole" (specjalnie z małej) w przypadku ludzi z CDP pasuje...stoją jak słupki i nic nie robią;).....

Nie mogę powiedzieć, że winie za wszystko CDP (choć za jakąś część napewno), ale nie mogłem się powstrzymać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 00:02, NosferX napisał:

Widze ze temat watku nadal aktualny....ciekawe ile postow nabijemy:)


Posty to będziemy nabijać do wydania patcha:) Widzę, że niektóre firmy chcą przebić DN Forever ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko powstrzymajmy się nieco z docinkami, bo w którymś momencie będą już zbyt mocne.
Ja również nie cieszę się z braku łaty - sam padłem ofiarą kilku błędów, które dosyć skutecznie mnie wytrąciły z równowagi.
Nie muszę przynajmniej narzekać na wydajność - ale współczuję innym ze słabszymi maszynami.

Mam nadzieję, że w ciągu 2 tygodni się wyrobią - choć nigdy nic nie wiadomo - w końcu Polskiej Łaty do HoMMV nie było poza nieoficjalną do Patcha 1.4... A polska łata do HoMMV: KP byla dosyć marna - w porównaniu do nieoficjalnej oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znając moje szczęście to wyjdzie pod koniec moich ferii... ale szczerze... to już mało mnie obchodzi kto zawalił i z czyjej winy nie możemy grać on-line, czy też niektórzy mogą grąc tylko na low - w tym ja, chciaż ich maszyna wcale zła nie jest - a jeszcze inni w ogóle nie mogą.
To jest dramat i ja osobiście czuję się oszukany, bo zapłaciłem grube - dla mnie - pieniądze za grę, która od miesiąca leży nieużywana na półce i na dysku.
Wyrażenie "When it''s done..." nabiera ostatnio nowego wymiaru... a szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z serii złośliwych docinek pod adresem naszego ukochanego dystrybutora:

Przeczytałem ostatnio, że CDP po raz kolejny otrzymał nagrodę "Gazeli Biznesu".
Patrząc na to co ostatnio wyczynia ta firma, to bardziej pasowało by określenie "Chora Antylopa".

Miłego dnia wszystkim. Załodze CDP także - a niech stracę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 08:25, drapichrust7 napisał:

Z serii złośliwych docinek pod adresem naszego ukochanego dystrybutora:

Przeczytałem ostatnio, że CDP po raz kolejny otrzymał nagrodę "Gazeli Biznesu".
Patrząc na to co ostatnio wyczynia ta firma, to bardziej pasowało by określenie "Chora Antylopa".



Tylko takich antylop na naszym rynku jest sporo, a jakos nie widac lwa ktory by je dopadl i wykonczyl. A sprawa z patchem nadawalaby sie na jakis maly epizod gdyby Bareja krecil nowy film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że to jest mój pierwszy post chciałbym najpierw wszystkich przywitać :)
A teraz do żeczy kupilem NWN2 pograłem chwile i............... (tutaj mogłbym zacytowac większość postów z tego tematu ;)). No cóż trzeba czekac nadal licze na to, że może jakiś patch ukarze się przed tym jak pójdę na urlop :) (ale ze mnie optymista). Ale cała ta sprawa z patchem jak dla mnie (uwaga bede delikatny) jest poniżej wszelkiej krytyki. CDP czy tak trudno dawać na bierząco jakieś informacje nawet te mniej optymistyczne dla graczy ale zawsze to jakas informacja i wtedy przynajmniej czuł bym, że coś robicie. A tak chyba jak większosć mysle sobie, że spoczeliście na laurach :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 09:40, dedoem napisał:

A sprawa z patchem nadawalaby sie na jakis maly epizod gdyby Bareja krecil nowy film.

Bareja co prawda juz nie żyje, ale dla rekompensaty Tym nakręcił Rysia (taka mała analogia do filmu "Miś") - ciekawe ile współczesnych absurdów tam się zebrało? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 22:41, Krondar napisał:

Niebieski glos! :D I informacje praktycznie
codzienne ;) Nie no przyznaje, nie spodziewalem się tu spotkac odwaznego ktory ''wyjdzie''
do graczy niosac do tego niezbyt pozytywne info ;-) Przybyles tu z wlasnej woli? Czy zapalki
ciagneliscie ktory sie poświęci? :D
Dobra, zarty zartami - dobrze ze tu zagladasz i informujesz ludzi co i jak, szkoda tylko ze
dopiero teraz. No ale jak to mawiaja - lepiej pozno niz wcale.
Pozostaje tylko poczekac na kolejne info o stanie poprawki.
Pozdrawiam,
K


Posty Migem nie wniosły absolutnie nic, nie wiem czym sie podniecać w nich. Podobnie jak wcześniej piszący Johnny Bravo podał tylko jakieś zasłyszane informacje ze źródła :"Mamy Nadzieje".
Takich informacji jak MIgem, mógłby udzielić każdy góral.

Nic nie wiadomo o postępie praca, a CDP nie pisze, żeby sie nie kompromitować, bo pewnie chwiliowo pracami nad patchem zajmują sie 4 albo 5 osób bez tłumacza.
Moim zdaniem prace nie posuwają sie ani krok do przodu, albo bardzo powoli. Pomału przestaje wierzyć że jakakolwiek poprawka w ogóle sie pojawi, nie pozostaje chyba nic innego jak zaopatzryć sie w angielską wersje gry. Ale na pewno nie od CDP.

Na samą myśl o kolejnych patchach, a bedzie ich pewnie jeszcze z 50 albo 60 robi mi sie niedobrze. Po co ja kupowałem tą gre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile, ale mogliby wstrzymac premiere i dodac watek o CDP i patchu ;-)

Jakos znowu zadnych "niebieskich" informacji i nadal nie wiemy ile jeszcze bedziemy na ten patch czekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 11:16, Snaga napisał:

pracami nad patchem zajmują sie 4 albo 5 osób bez tłumacza.

Po pierwsze zgadujesz, po drugie materiały językowe zostały poprawione. Dla wersji 1.03 te wyłapane do połowy grudnia, dla nowszego 1.04 pewnie ze stycznia. Gdyby CDP zrobiło własnego patcha 1.03 na podstawie angielskiego, to byłyby tam raczej te ostatnie poprawki (czyli niemal wszystkie).

Dnia 25.01.2007 o 11:16, Snaga napisał:

Moim zdaniem prace nie posuwają sie ani krok do przodu, albo bardzo powoli.

Dopóki niczego nie wiesz, to nie zgaduj.

Dnia 25.01.2007 o 11:16, Snaga napisał:

przestaje wierzyć że jakakolwiek poprawka w ogóle sie pojawi

To że się pojawi jest pewne jak to, że na niebie sa gwiazdy. Natomiast nie wiadomo dokładnie kiedy się pojawi.

Dnia 25.01.2007 o 11:16, Snaga napisał:

Na samą myśl o kolejnych patchach, a bedzie ich pewnie jeszcze z 50 albo 60

Nie licz nawet na 1/4 z tego. Obsidian bardzo rzadko wydaje patche. Dokładniej mówiąc - tylko gdy jest do tego zmuszony i ktos im za to płaci. To nie Bioware. Ile było patchy dla Icewind Dale? Chyba ze 4, dla dwójki tylko 2, dla KotORa II też 2. Dlaczego miałoby być inaczej w tej grze? Bo sieciowa - może. Dlatego będzie ich więcej, ale na pewno nie tyle ile dla NWN1.
Gdyby firma ta naprawiała skutki przedwczesnych premier, to dla KotOR 2 fani nie musieliby robić własnych poprawek, ani wielkich modów typu Restoration patch.

Dnia 25.01.2007 o 11:16, Snaga napisał:

Po co ja kupowałem tą gre?

Po to żeby pograć, naturalnie. Ja też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować