Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Dnia 18.01.2007 o 12:34, Tank25 napisał:

Nawet jakby Ci napiszali, że patch wyjdzie napewno, dokładnie, na 100% jutro o godz 12.03
to byś uwierzył ? bo ja napewno nie.


Nie ma obawy, bo i tak na pewno tak nie napisza ;-P

BTW Ciekawe to zjawisko z komentarzami, bo ja nigdy nie dodawalem zadnego, ale moze czas cos skrobnac ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 13:43, mikolajmix napisał:

im więcej osób wystawi komentarz tym lepiej ;-) tylko pamiętajcie piszcie w nim o patchu:P


Tylko co to da tak naprawdę to nie wiem, raczej nic nie da. CDP jest raczej firmą, która jak widze nie dba o dobre imie i swoich klientów, tylko dba o to aby sprzedać jak najwięcej produktów i to nie ważne jakim kosztem. Szkoda, kiedyś było inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 14:25, pat-i-mat napisał:

> im więcej osób wystawi komentarz tym lepiej ;-) tylko pamiętajcie piszcie w nim o patchu:P


Tylko co to da tak naprawdę to nie wiem, raczej nic nie da. CDP jest raczej firmą, która jak
widze nie dba o dobre imie i swoich klientów, tylko dba o to aby sprzedać jak najwięcej produktów
i to nie ważne jakim kosztem. Szkoda, kiedyś było inaczej.


ale jeśli ktoś zapragnie kupić gre i zobaczy taki komentarz myśle że zrezygnuje albo poczeka na wypuszczenie patcha ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 14:34, mikolajmix napisał:

> > im więcej osób wystawi komentarz tym lepiej ;-) tylko pamiętajcie piszcie w nim o
patchu:P
>
>
> Tylko co to da tak naprawdę to nie wiem, raczej nic nie da. CDP jest raczej firmą, która
jak
> widze nie dba o dobre imie i swoich klientów, tylko dba o to aby sprzedać jak najwięcej
produktów
> i to nie ważne jakim kosztem. Szkoda, kiedyś było inaczej.

ale jeśli ktoś zapragnie kupić gre i zobaczy taki komentarz myśle że zrezygnuje albo poczeka
na wypuszczenie patcha ;]


Dlatego też my jako użytkownicy możemy tylko pisać i ganić ich za ich postępowanie.
Może wtedy coś wymyślą jakby tu zmienić istniejący stan rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 14:57, pat-i-mat napisał:

> > > im więcej osób wystawi komentarz tym lepiej ;-) tylko pamiętajcie piszcie w
nim o
> patchu:P
> >
> >
> > Tylko co to da tak naprawdę to nie wiem, raczej nic nie da. CDP jest raczej firmą,
która
> jak
> > widze nie dba o dobre imie i swoich klientów, tylko dba o to aby sprzedać jak najwięcej

> produktów
> > i to nie ważne jakim kosztem. Szkoda, kiedyś było inaczej.
>
> ale jeśli ktoś zapragnie kupić gre i zobaczy taki komentarz myśle że zrezygnuje albo poczeka

> na wypuszczenie patcha ;]
>

Dlatego też my jako użytkownicy możemy tylko pisać i ganić ich za ich postępowanie.
Może wtedy coś wymyślą jakby tu zmienić istniejący stan rzeczy.


właśnie wyobraziłem sobie tabun ludzi z flagami szturmującymi siedzibe CDP;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 14:25, pat-i-mat napisał:

> im więcej osób wystawi komentarz tym lepiej ;-) tylko pamiętajcie piszcie w nim o patchu:P


Tylko co to da tak naprawdę to nie wiem, raczej nic nie da. CDP jest raczej firmą, która jak
widze nie dba o dobre imie i swoich klientów, tylko dba o to aby sprzedać jak najwięcej produktów
i to nie ważne jakim kosztem. Szkoda, kiedyś było inaczej.


Witam.
Widzisz odpowiedź jest prosta, kiedyś to musieli się strać aby wyrobić markę. Teraz po prostu mają to w dolnej części ciała, ponieważ i tak grę ktoś kupi. Chyba, że zaopatruje się w sklepach pod szyldem torrent jak to powiedział kolega z forum :)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... Zaczyna mnie rozbrajać długość tego wątku, która już dobitnie świadczy o jakości kontaktu tej firmy z klientem. Na chwilę obecną wiem jedno... "S.T.A.L.K.E.R.: The Shadow of Chernobyl" będzie ostatnią oryginalną grą, jaką kupię... Ech, a wszyscy się plują, że ludzie ściągają piraty! Nie dziwota, jak po kupieniu oryginału człowiek czuje się frajerem... A ja to się wogóle czuję podwójnym frajerem, bo kupiłem i Gothic 3 i Neverwinter Nights 2 w edycjach kolekcjonerskich. Jeszcze w NWN2 da się jako tako grać, ale Gothic to już pobił wszelkie rekordy! Żeby nie offtopować"

1) czy ktoś w koncu do %$^&#$% nędzy może nam odpowiedzieć kiedy ten #$^$%@^#$ patch się pojawi?
2) czy grubo ponad miesiąc to naprawdę tak mało czasu, żeby przygotować obrazek pudełka NWN2 EK LG do kolekcji gier na profilu w gram.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde co by tu napisać, co spowoduje że ktoś z CDP mi odpisze.

Tak przy okazji zastanawia mnie 1 fakt.
Jeżeli moja płyta zostanie zniszczona bezpowrotnie to CDP za opłatą 15,90 zł przyśle mi nowy świeży egzemplarz?
Ale jest jeszcze informacja, że jeżeli mają taką grę na stanie.
Więc ja już widze, że NWN2 EK już nie ma w sprzedaży, więc jeżeli ktoś ma taką wersje to ewentualnie mu przyślą wersję normalną czy jakoś dotłoczą wersje EK.
Jeżeli dostanie nie EK to wtedy straci w grze atut "Błogosławieństwo Weekuen" i nie będzie mógł korzystać z dobrodziejstwa niektórych sklepikarzy.

Czy ktoś z CDP może mi odpowiedzieć na te pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dane zawarte na nośniku z EK i zwykłej są identyczne, nie będą musieli nic dotłaczać.
Obie edycje różnią się tylko dodatkami i kolorem pudełek.
P.S W zwykłej edycji też można włączyć błogosławieństwo waukeen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 16:47, Tank25 napisał:

Dane zawarte na nośniku z EK i zwykłej są identyczne, nie będą musieli nic dotłaczać.
Obie edycje różnią się tylko dodatkami i kolorem pudełek.
P.S W zwykłej edycji też można włączyć błogosławieństwo waukeen.


Wiem, że za pomocą jakiegoś skryptu, czy to komendy z konsoli można to włączyć na każdej wersji ,
ale domyślnie nie masz przecież tego w zwykłej edycji, tylko jest w wersji EK.
Więc zawartość nośnika musi być inna, lub steruje tym skryptem KOD przy instalacji gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem dokładnie jak to jest zrobione, ale gdzieś pisał ktoś z CDP że płyty są takie same. Moim zdaniem to jest zapisane gdzieś w kluczu produktu. Po prostu jak masz odpowiedni serial to Ci to odrazu odblokowuje, ale to są tylko moje domysły więc mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Na serwerze FTP CD projektu zauważyłem nowy katalog fix z różnymi pliczkami *.Z. Może ktoś to wyjaśnić, bo na gram.pl i oficjalnej stronie NWN2 cisza na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 23:40, bozia napisał:

> bla bla do WOWa wiec jak przyjedzie to będziemy pocinać w WOWa a i może uda się zagrać

> w WOW Board Game. bla blali ale co do CDP to już tak dobrych myśli nie mam. Wiesz
> bla bla bla my sobie pograć na dywanie. Po prostu gracze zostali przyzwyczajeni
> to oszustw wydawców gier na komputerblabla blel lblelż tak bardzo nie dziwi. Ale jak
> by tak zakupili samochbla blalbl laablblo już inna sprawa bo przecież to nie zdarza się
przy
> każdym samochodzie. Chora sytuacja tak jak chory jest ten kraj na czele z idiotami z rządu.

>

Skandal!! Idź do sądu! Gadanie tylko...

Ogółem: fajny wątek! Pozdro dla Elwro!



Nie załapałeś tego co chciałem przekazać. Ci co mieli zrozumieli. Oczywiście że dla stu zł nie pójdę do sądu. Dałem tylko przykład czego ty nie zrozumiałeś. Graj dalej... To o wiele łatwiejsze niż czytanie ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 23:40, bozia napisał:

> bla bla do WOWa wiec jak przyjedzie to będziemy pocinać w WOWa a i może uda się zagrać

> w WOW Board Game. bla blali ale co do CDP to już tak dobrych myśli nie mam. Wiesz
> bla bla bla my sobie pograć na dywanie. Po prostu gracze zostali przyzwyczajeni
> to oszustw wydawców gier na komputerblabla blel lblelż tak bardzo nie dziwi. Ale jak
> by tak zakupili samochbla blalbl laablblo już inna sprawa bo przecież to nie zdarza się
przy
> każdym samochodzie. Chora sytuacja tak jak chory jest ten kraj na czele z idiotami z rządu.

>

Skandal!! Idź do sądu! Gadanie tylko...

Ogółem: fajny wątek! Pozdro dla Elwro!


A zapomniałem dodać że to „blabla” w kontekście tego co opisałem świadczy że kawał s[...] z ciebie i kr[...]. Amputacja stopy mojego syna to nie „blabla” idioto. Możecie mnie wyrzucić teraz z forum ale musiałem mu powiedzieć że jest po prostu deb[...].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 17:46, Zuberuss napisał:

A zapomniałem dodać że to „blabla” w kontekście [...]

W stu procentach Cię popieram, też miałem chore dziecko i wiem co to znaczy.
Ludzie uważajcie co piszecie bo naprawdę łatwo jest kogoś zranić.
Chociaż nie popieram obrażania innych to mam nadzieję że Zeberrus nie będzie miał żadnych konsekwencji, miał prawo facet się wkurzyć. Poza tym to było przestępstwo w afekcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2007 o 17:46, Zuberuss napisał:

[...] musiałem mu powiedzieć że jest po prostu deb[...].

Chyba jako dorosły człowiek powinieneś wiedzieć, że na tym forum rozmawiają osoby w róznym wieku. W tym i dzieciaki bez rozumu, i osoby o intelekcie osła. Nie jest to jednak dobry powód do puszczania wulgaryzmów.
Ostrzeżenie - bo szybko wykropkowałem. Proszę zetrzeć pianę z ust i dać sobie spokój przejmowaniem się głupimi wypowiedziami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź moja była bez piany na ustach. Jestem człowiekiem bardzo spokojny. Ale jestem też człowiekiem honoru i uznałem że w tym momencie musze powiedzieć to co myślę na temat tej osoby. Nie wiem ile ma lat. To mnie nie obchodzi bo mój syn mający 10 lat nigdy nie zachował by się w ten sposób. Inteligencja nie jest zależna od wieku. Jeśli uraziłem kogoś że musiał to czytać to przeprasza. Moderatora też przepraszam ale zrobiłem to świadomie i świadom konsekwencji. Jestem przekonany że deb...trzeba uświadamiać że są deb...Wszyscy wiedzą o co chodzi ale mam nadzieje że prawa nie złamałem bo miałem na myśli dębowe cos tam... J ( A świstak siedzi...). Dziękuję ponadto za zrozumienie i pozdrawiam bardzo serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 20:26, Elwro napisał:

Jak masz się popisywać i cytować słownik, zadbaj o to, by pisać poprawnie - "by" z osobową
formą czasownika piszemy razem.

Dobra, jaki był ten komunikat? Wytłuszczę ważniejsze słowa, bo jakoś umknęły one mojemu przedmówcy:
"Obsydian zapewnia, ze patch 1.04 PL powinien być gotowy w połowie tygodnia."
Po pierwsze: powinien być. Nie: na pewno będzie. Jasne?
Po drugie: Obsidian (taka jest właściwa nazwa). Czyli, jeśli wszystko dobrze pójdzie,
Obsidian nie będzie miał w połowie tygodnia w sprawie patcha nic do dodania - z ich
punktu widzenia patch będzie gotowy. Ale zostaje jeszcze wydawca, czyli Atari
- przecież nie będziesz chyba wymagał tego, żeby ludzie z Obsidianu wypowiadali się
za ludzi z Atari? Jeśli wydawca zechce, będzie jeszcze do patcha dokładał zabezpieczenie,
co może być całkowicie poza kompetencją Obsidianu. Dlatego wszystko może jeszcze potrwać.
OK?


Nie popisywałem się. Nie wiem skąd ten idiotyczny pomysł. Cytowałem słownik, bo to jest źródło do którego odwołuje się inteligentny człowiek, kiedy próbuje dokładnie zrozumieć czyjąś wypowiedź Sherlocku. Przepraszam za błędy z "by".

Co do błędów w nazwie "Obsydian" to pretensje miej do CD Projekt, bo ja zacytowałem dokładnie wypowiedź ich pracownika. Może PROFESJONALNA POLSKA WERSJA JĘZYKOWA polega na tym, że przetłumaczyli nawet nazwę producenta, nie wnikam.

Nie umknęło mi ŻADNE słowo z wypowiedzi pracownika CD PROJEKT - była ona na tyle LAKONICZNA, że byłoby to niemożliwe. Tej LAKONICZNOŚCI dotyczą właśnie moje pretensje. CD Projekt wie, jakie emocje budzi u nabywców NWN2PL sprawa patcha, niestety jedyne na co potrafili się zdobyć w kontakcie z klientem to kilka DWUZNACZNYCH zdań. Oficjalna informacja powinna być klarowna. Zresztą pisałem już o tym w innym topicu więc nie ma sensu, żebym pisał drugi raz to samo:

Tzn jeżeli chodzi o "środek tygodnia" to bądźmy bardziej elastyczni. Nie jest to sztywny termin (uznając poniedziałek za początek, a niedzielę za koniec to wszystko pomiędzy jest środkiem ;) chyba że nie bierzemy pod uwagę weekendów w takim wypadku piątek zamykałby tydzień) Inną sprawą jest, ze uważam raczej za niekompetentne używanie takiego terminu jak "środek tygodnia" w oficjalnej informacji do klienta - powinno się napisać "patch będzie w środę lub czwartek". Tak też spodziewam się patcha. Nie czułbym się również oszukany (czuję się oszukany w związku niedotrzymania poprzednich terminów, ale mniejsza o to) gdyby patch ukazał się w nocy z czwartku na piątek w związku z różnicą czasu pomiędzy strefami czasowymi. Każda inna sytuacja czyni w moich oczach CD PROJEKT oszustami (pomijając oczywiście styuację w której CD PROJEKT dziś lub jutro, no ostatecznie w piątek rano, zamieściłby informację z rozsądnym uzasadnieniem KOLEJNEGO opóźnienia - przy czym rozsądne uzasadnienie to nie informacja, że przecież chodziło o to, że w środku tygodnia to Obsidian kończy prace nad patchem, ale potem to jeszcze musi wziąć Atari, potem znów Obsidian i NIE DAJ BOŻE znów CD PROJEKT - w ich informacji podane było, ze patch bedzie gotowy w "srodku tygodnia" i ewentualne nieporozumienia wynikalyby tylko i wylacznie z braku umiejetnosci sklecenia klarownej, nie-wieloznacznej informacji, wiec tez z ich winy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować